Makarnalar Antep Usulü Makarna - Ankara Makarna Sponsorluğunda

Merhabalar yemek yapmayı, en çok da yemeyi seven hanımlar :KK3:
Sizlere, eşimin -ki eşim çok secicidir- ve maaile hepimizin severek yediği, yapımı kolay, lezzeti harika bir Antep usulü makarna yaptım :hamarat:
Buyrun tarifi :KK56:
Malzemelerimız
Yarım paket makarna
2 orta boy domates
1 yemek kaşığı biber Salçasi
2 yemek kaşığı sıvıyağ
1 yemek kaşığı tereyağı
2 3 diş sarımsak
Yarım tutam maydanoz
3-4 adet yeşil soğan
Tuz, kırmızıbiber
Üzeri için kaşar peyniri
Eki Görüntüle 1900609
• Makarnamizi tuz ve 1 kaşık yağ attığımız suda hasliyoruz. Ben suyunu suzmemek için 3 bardak kadar su koydum.
Eki Görüntüle 1900612
•Sosumuz için sıvıyağ ve tereyağını tavamiza alıyoruz. Sırası ile domates, biber salçasını ve sarımsağı koyuyoruz.
•Özdeşleştikten sonra yeşil soğan ve maydanozumuzu ekliyoruz. Isteğe göre tuz ve kırmızı biberi de ekliyoruz.
Eki Görüntüle 1900613
•Sosumuzu makarna ile bulusturuyoruz ve sıcağı ile servis tabağına alıyoruz. Üzerine ince dilimlenmiş veya rendelenmiş kaşar peynirimizi dizip erimesini bekliyoruz.
Eki Görüntüle 1900614
•Makarnamiz kaşar peyniri eriyince servise hazır :kk77:
Eki Görüntüle 1900615

Eki Görüntüle 1900616
Ben yanına ev yapımı vişne suyu, yoğurt ve turşu ile servis yaptım. Afiyet olsun Hoppa:KK36:
Ellerine sağlık tatlım çok güzel gorunuyor, yarışmada başarılar dilerim :KK68:

Merhabalar yemek yapmayı, en çok da yemeyi seven hanımlar :KK3:
Sizlere, eşimin -ki eşim çok secicidir- ve maaile hepimizin severek yediği, yapımı kolay, lezzeti harika bir Antep usulü makarna yaptım :hamarat:
Buyrun tarifi :KK56:
Malzemelerimız
Yarım paket makarna
2 orta boy domates
1 yemek kaşığı biber Salçasi
2 yemek kaşığı sıvıyağ
1 yemek kaşığı tereyağı
2 3 diş sarımsak
Yarım tutam maydanoz
3-4 adet yeşil soğan
Tuz, kırmızıbiber
Üzeri için kaşar peyniri
Eki Görüntüle 1900609
• Makarnamizi tuz ve 1 kaşık yağ attığımız suda hasliyoruz. Ben suyunu suzmemek için 3 bardak kadar su koydum.
Eki Görüntüle 1900612
•Sosumuz için sıvıyağ ve tereyağını tavamiza alıyoruz. Sırası ile domates, biber salçasını ve sarımsağı koyuyoruz.
•Özdeşleştikten sonra yeşil soğan ve maydanozumuzu ekliyoruz. Isteğe göre tuz ve kırmızı biberi de ekliyoruz.
Eki Görüntüle 1900613
•Sosumuzu makarna ile bulusturuyoruz ve sıcağı ile servis tabağına alıyoruz. Üzerine ince dilimlenmiş veya rendelenmiş kaşar peynirimizi dizip erimesini bekliyoruz.
Eki Görüntüle 1900614
•Makarnamiz kaşar peyniri eriyince servise hazır :kk77:
Eki Görüntüle 1900615

Eki Görüntüle 1900616
Ben yanına ev yapımı vişne suyu, yoğurt ve turşu ile servis yaptım. Afiyet olsun Hoppa:KK36:

Canım naptın böyle nefisss görünüyor en kısa zamanda deneyeceğim başarılar :KK66:

X