ANTİ CMV IgG (Mikropartikül immün assay MEIA veya benzeri)

Butterfly_pink

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2017
21
23
34
ANTİ CMV IgG (Mikropartikül immün assay MEIA veya benzeri) kan testi yaptırmıştım fakat bende bu değer 190,5 pozitif çıktı. ANTİ rubella IgG (KEMİLUMİNESANS veya benzeri ) 114,0 pozitif çıktı bunlar ne demek biri anlatabilirmi

Bence kızamıkçığa karşı bağışıklığın olduğunu gösteriyor. Ya çocukken kızamıkçık oldun ya da kızamıkçık aşısı yaptırdın. Bende de rubella pozitifti hamile kalmadan önce yaptırdığım testte. Çünkü çocukken kızamıkçık olmuştum.

Yine de doktorunla konuşmalısın.

IgG lerin pozitif olması iyidir. Bağışıklığın var demek. Kızamıkçık hamilelikte risk oluşturur senin böyle bir sorunun yok demek.
IgM lerin de negatif olması iyi.

Doktor ile konuş istersen. İgg ve igm değerlerine bakılıp şu anda enfeksiyon geçiriyor musun yoksa daha önce geçirdin ve bağışıklığın var mı yok mu onu söylemesi lazım. İki virüs de hamilelikte tehlikeli. Ama bağışıklık varsa hiç sorun olmuyor hamilelikte.

Bence kızamıkçığa karşı bağışıklığın olduğunu gösteriyor. Ya çocukken kızamıkçık oldun ya da kızamıkçık aşısı yaptırdın. Bende de rubella pozitifti hamile kalmadan önce yaptırdığım testte. Çünkü çocukken kızamıkçık olmuştum.

Yine de doktorunla konuşmalısın.
Teşekkür ederim :)

Merhaba aradan baya vakit geçmiş fakat aynı tahlil sonuçlarını bugün bende aldım bu sonuçlar sizde herhangi bi sorun oluşturdu mu merak ettim yardımcı olursan çok sevinirim

Səlamun aleykum. Bayanlar ben de 9 haftalık gebeyim erken gebelikmiş kan tahlili yaptırdım yalnız 2 tane sorun çıktı biri Anti CMV igG (mikropartikul

X