Antidepresanlar ile tedavi hakkında ne düşünüyorsunuz ?Yardımlarınızı bekliyorum.

Canım xanax aslında depresyondan kaynaklı uyuyamayanlara veriliyor ağır bir ilaç ama çok değil çünkü benim babama önce cipralex sonra bunu verdiklerine göre mgıda daha dusuk sanırım:26:

Bakalım canım ne olacak ... Uyuyamıyorum ben de . Yani çıt çıksa uyanırım, aşırı hafif.

arkadaşlar ilaçları az çok biliyorum çevrems-de çok kullananlar oldu..
kızkardeşim bir gün arkadaşıyla yürüyormuş,tanıdıkları bir hanıma rastlamışlar kadın bunları görmemiş bile ,meğerse kadın sürekli kullandığı ilacı bırkmış,çevresindeki herkez deli gibi oldu diyormuş..
xan... dediğiniz yeşil reçeteli ilaç onu eczaneden alamazsınız.dr yazacak..bir iki tane fazla içseniz alışıp ilaçsız kalınca ulaşamazsınız..aynı uyuşturucu..artı herhangi bir alkolle alındığında artık beyne zarar vermeye başlıyor..ruh hastası yapıyor extra..
cipr...kilo aldırabilir aldırmayabilir allaha kalmış birde büyeye..kilo akdırırsa artık size bakan olmayacağı için extra depresyon yaşayabilirsiniz:44:
proza....genelde kilo yapar..ve çok etkili bir ialaç değil,cipr...aynı pek bir farkı yok...
anti depresn kullanımı ağrı kesici gibi değildir başladığınızda tansyon ilacı gibi her gün almak gerekir ne fazla ne eksik dr tavsiye ettiği gibi...bırakmaya dr..karar veriri..ve bir süre içinde yavaşça bıraktırır..bırakmak başlamaktan daha zordur..vücut bırakmamak için direnir zorlayıcıdır...

Evet ben o kadar kilo verdim, hala veriyorum aldırırsa direk bırakırım acımam. O yüzden kilo aldırmaması lazım. Daha çok bunalıma girerim ben .

sorcha :KK3:

iş bakıyordun canım o mevzuun ne oldu
doktora kesin gitmelisin kilo aldırmayan ilaç rice edin doktora
bir ara iş ev ve cocuk üçgeninde feci bunaldığım zamanlar ağlama krizi hiç mutlu olamama herkese ters davranma gibi tepkilerim oluyordu
ama kendi kendime biraz ferahlattım içimi
eminim devam ettiirseydim daha kötü olacaktım
gönlünü ferah tut ve kafana takılanlara amannn de o an için sonra alışıyorsun

farklı etkinlikler yapmaya çalış İyi olacaksın unutma
ayrıca kaç yaşındasın merak ettim
üvey anne demişsin eminim bunları yaşamanda onların da etkisi vardı.
Herşeyin hayırlısı olsun Allah sana sağlık versin

Bir başvurumdan olumlu dönüş olmasını bekliyorum canım. :)
24 Yaşındayım canım. Yakın, benle birlikte büyüyen arkadaşlarımda üvey anne konusunda hem fikirler, o kadını tanıdıkları için.
Onun baskılamaları ve kısıtlamaları sonucunda oluşan korkularım olduğunu düşünüyorlar .
Çünkü ben 18 yaşıma kadar sinemaya bile gidemedim arkadaşlarımla, eve 5 dk geç kalsam lafı olurdu.
Ya da öyle öğlenlere kadar uyuyamazdım. Sürekli bir diken üstündelik . Kadın kendi kalkınca herkes kalksın isterdi.
Ben atıyorum saat 9 sabah. O uyandı . Ben uyuyorsam, bilerek mutfakta tencereleri birbirine çarpardı.
Ben o kadar iş yaparım o oturur, ama o iş yaparken ben oturamazmışım batarmış ona.
Ben ortaokula giderken, evin bütün camlarını sildiğimi biliyorum. ki resmen dışarı kadar çıkıyordum pencerenin.
11 yaşında halı sildiğimi. Hem de 3 posta. Duvarları sildiğimi biliyorum.
Sürekli bir açık arama. Ne yaparsam kızcakmış gibi gelirdi.
Şimdiki durumum da sanırım hala o varmış gibi hissediyorum...

Son düzenleme:
ben senin anlattığın gibiydim aynısı bir eksik bile yok karanlıktan falan korkardım 26 yaşımda evlendim bir gün akşamüstü banyodayım elektirik kesildi,çakmak bile yok 45 dakika banyoda kaldım eşim gelene kadar:KK53:

Yendim ama galiba onu biliyor musun ? En azından çok az ışıkla hani içerilerden süzülen loş ışıkla uyuyorum fakat, apartmanda elektrik kesilmişti bende telefon ışığı ile çıktım. 3 katçık ama ömrümden ömür gitmişti. Kapıya geldim, anahtarı deliğe sokamıyorum nası titriyorum, sanki ensemde bir nefes arkamda bir şey duruyor, solumda ayrı biri yüzünü bana yaklaştırmış, sağımda ayrı biri gibi hissediyorum. kendimi nası içeri atıp kapıyı çarptım kapının arkasına dayanıp yere attım kendimi bilmiyorum ama cidden kalp çarpıntısından ölüyordum :)
Şimdi yenmeye çalışıyorum, en azından uyurken. Ama evde benle birlkte başka biri daha olacak.Yoksa hayatta karanlıkta uyuyamam.
En büyük kabusum elektrik kesintisi evde. Geceleri.
İşte buna mı bağlı acaba, hava 5te de kararsa 5 te evde olmak zorundaymış gibi huzursuzlanıyorum.

sende şu an yaygın ankesiyete var sanırım depresyon,ama herhangi bir zihinsel rahatsızlığın yok sanrılar görmek falan gibi..onedenle psikolog o önerirse psikiyatriste gimeni öneririm..

Yok zihinsel rahatsızlığım yok , sadece odada bir şey var gibi hissetmekten başka :)

bence bi dene derim. çok sıkıntıdasın çünkü şimdi kiloyu dert etme. senin hayatın söz konusu. alırsan verirsinn cnm ama bu hayatını kötü etkileyen şeyler ileride belki çok çok büyük şeylere sebep olur.

Sağol canım benim çok teşekkür ederim. Aynen bakıcaz bir çaresine.

Öncelikle çok geçmiş olsun,anlattıklarınıza göre durumunuz gerçekten iyi değil.Bir destek almanız şart.Ben antidepresan kullanmıştım bir ara ama başımda ağrı yapıyordu bununla birlikte sürekli uyku,kilo alma gibi bir şey olmamıştı aksine zayıfladım.Sanırım 2. kutumda atmıştım hepsini çöpe...Kendi kendime iyileşmeye karar vermiştim.

Öncelikle çok geçmiş olsun,anlattıklarınıza göre durumunuz gerçekten iyi değil.Bir destek almanız şart.Ben antidepresan kullanmıştım bir ara ama başımda ağrı yapıyordu bununla birlikte sürekli uyku,kilo alma gibi bir şey olmamıştı aksine zayıfladım.Sanırım 2. kutumda atmıştım hepsini çöpe...Kendi kendime iyileşmeye karar vermiştim.

Teşekkür ederim sağolun. Çöpe attıktan sonrası daha kötü olmadı mı ?

anlattığınız haliyle süperego yüksekliği ve anksiyete var haliyle (ama bu kesinlikle bir teşhis değil)

her ne kadar kimyasallardan uzak duralım, ilaç ne işe yarayacak ki, kişi kendinin doktorudur düşüncesi çoğumuzda hakimse de bozulan beyin kimyasını düzeltmenin başka yolu yok.

kişisel gelişim kitapları, olumlama, koşullandırma vs bir yere kadar götürüyor daha ötesine değil.

bu tip durumlarda en güzeli antidepresan+psikoterapi bence
bir uzmana gidin ne olur siz aşamazsını hatta daha da derinleşebilir.

Bence terapiye gidin once sekerim, ilac isi gerekli degil mi terapist anlar zaten.

Bir de bagislayin ama merak ettim, neden bu hale geldiniz? Bir de nacizane onerim, yalniz kalmamaya calisin.

Bence terapiye gidin once sekerim, ilac isi gerekli degil mi terapist anlar zaten.

Bir de bagislayin ama merak ettim, neden bu hale geldiniz, sadece psikopat uvey anne yuzunden mi? Bir de nacizane onerim, yalniz kalmamaya calisin.

lustr.... kilo aldırdığını duydum:)
en iyisi dr ilaç verirse eğer kilo aldırmayan bir ilaç diye belirtirsin...

sürekli baskın olmaya çalışan bir üvey anne depresyon nedeni olabilir tabi..genk kızlığı eziyet haline getirmiş yaşatmamış..
fakat hayat uzun zorluklar mutluluklar sıra sıra oyun gibi bir üst seviyeye çıkmak için kazanmak gerekiyor..mecmuran gayretle güzel günler için aşıcaz bunları:KK49:

babam çok garip biriydi kardeşlerime ve bana sanki biz bebekken biri gelip onun kapısına bırakmış gibi davranırdı...:44:

arkadaşlar ilaçları az çok biliyorum çevrems-de çok kullananlar oldu..
kızkardeşim bir gün arkadaşıyla yürüyormuş,tanıdıkları bir hanıma rastlamışlar kadın bunları görmemiş bile ,meğerse kadın sürekli kullandığı ilacı bırkmış,çevresindeki herkez deli gibi oldu diyormuş..
xan... dediğiniz yeşil reçeteli ilaç onu eczaneden alamazsınız.dr yazacak..bir iki tane fazla içseniz alışıp ilaçsız kalınca ulaşamazsınız..aynı uyuşturucu..artı herhangi bir alkolle alındığında artık beyne zarar vermeye başlıyor..ruh hastası yapıyor extra..
cipr...kilo aldırabilir aldırmayabilir allaha kalmış birde büyeye..kilo akdırırsa artık size bakan olmayacağı için extra depresyon yaşayabilirsiniz:44:
proza....genelde kilo yapar..ve çok etkili bir ialaç değil,cipr...aynı pek bir farkı yok...
anti depresn kullanımı ağrı kesici gibi değildir başladığınızda tansyon ilacı gibi her gün almak gerekir ne fazla ne eksik dr tavsiye ettiği gibi...bırakmaya dr..karar veriri..ve bir süre içinde yavaşça bıraktırır..bırakmak başlamaktan daha zordur..vücut bırakmamak için direnir zorlayıcıdır...

Evet zaten bütün antidepresenlar yeşil reçeteli değilmi?
Benim babam sigarayı bıraktıgından kilo aldı 100kg ama boyuna göre iyi doktor ideal dedi ilaçtan oldugunu sanmam dedigin gibi bünye işi :/ Prozac çoğu gencin elinde görüyorum artık internete fotograf atıyorlar marifetmiş gibi falan..Benim babam önceden hergün içiyordu şimdi sinirlendiginde içiyor :/

Bir de bagislayin ama merak ettim, neden bu hale geldiniz, sadece psikopat uvey anne yuzunden mi? Bir de nacizane onerim, yalniz kalmamaya calisin.

Psikopat ve bencil sıkan kısıtlayan bir üvey anne, anneme dayak atıp , annemin yüzünü çürütünceye kadar yumruklayan bir üvey babaya şahit oldum. Bir gün annemi alıp odaya soktu kapıyı kilitledi ve tam 3 kere annemin kafasını duvara vurdu. Ve ben bu sesi duydum ve hala o ses kulaklarımdan gitmez hatırladığımda şuan bile ağlayarak yazıyorum. O hırsımı atamadım içimden. O insanlardan alamadım hıncımı . Ve sonrasında gelişen ilk aşkım ilk sevgilim, neredeyse bana zorla sahip olmaya çalışacak kadar gözü dönecek bir ş....siz. Onun maruz kaldığım iğrenç sözleri hareketleri. Ve şimdi en son sevdiğim adamla ilgili birkaç şey. Onunla "asla" dediğim bir çok anıya eşlik ettim, duvalarımı yıktım. Ama o beni öylecene bıraktı ve benim şimdi kendimi koruyacağım duvarlarım kalmadı. Çok korkuyorum herşeyden .... Gerçekten çok. İnsanlardan çok korkuyorum, sevdiğim kim varsa beni bırakıp gitmelerinden çok korkuyorum.

Son düzenleme:
X