AÖF. Sosyoloji Bölümü.

bulancak önceki msjlarında okudumda bi arkadaşa cvp yazarken
eve evrak geleceğini söylemişsin kayıtlar için
bu hala geçerli bir durum mu??
bildiğim kadarıyla artık herşey online olduğu için
evrak olayı kalkmadımı ?
ben adres değişikliği yaptım da o yüzden endişeliyim canım
evrak gelirse elime ulaşamayabilir :18:

valla 1-2 yıl öncesinde evrak geliyordu onu doldurup bir de internetten ön kayıt yapıyorduk tamam
ama dediğin de doğru her şey online oldu,belki internetten kayıt yapmanı isterler:26:
çünkü geçen sene ben dikey geçiş kaydı yaptırdım bana internetteki formu doldur fotoğrafı da yapıştır,diplomanı,banka dekonutunu getirsen yeter dediler
yeni kayıt da böyledir inşallah:26:ne diyeceğimi bilemedim şimdi:KK37:

meraba kizlar
bende aöf ciyim ve sosyolog olma yolundayim :)
2ci seneme gectim
burda birbirimize destek oluruz ne güzel, yeni gördüm topigi

meraba kizlar
bende aöf ciyim ve sosyolog olma yolundayim :)
2ci seneme gectim
burda birbirimize destek oluruz ne güzel, yeni gördüm topigi

hayırlı olsun canım:KK16:
vallahi ben yazıyorum genelde başlık kaybolmasın diye
arada gelin de iletişim halinde olalım

kizlar bisey sorcam pek anlamiyorum bunlari, kimsede aciklamiyor, umarim yardimci olabileniniz olur

ben ilk dönem 2nin üstünde not ortalamasi aldim,
ve simdi ikinci dönem malesef 2nin altindayim,
4 tane kosullu gecerim var
ff hic yok

simdi bütünleme sinavida var ama girip girmemekte kararsizim
diyelimki girmedim bütünleme sinavina

bu 4 kosullu gecer dersimi tekrarmi etmem gerekiyor ??

kizlar bisey sorcam pek anlamiyorum bunlari, kimsede aciklamiyor, umarim yardimci olabileniniz olur

ff hic yok

cnm açıköğretim fakültesindemi okuyorsun ilk dönem dediğin birinci sınıfmı 2 dönemde ikinci sınıfmı diyorsun odediklerinden bişi anlaamdım şimdi sen 1.sınıftaysan sorun hangı derse ara sınavdan kaç finaldan kaç aldın o belirt ben ona göre büte girip girmeyeceğin konusunda yardımcı olayım cnm sana:KK52:

ff hic yok

bildiğim kadarını anlatayım sana:KK34:
bahar dönemi genel ortalaması 2.00'ın altındaysa için de ''d'' olan derslerden sınava gireceksiniz
güz dönemi için sınav giriş yerleri belli oldu bahar dönemi belli olmadı o sınav da ekimde olacakmış zaten
öğrenci sayfanızdan girip bakarsınız,hangi derslerden girecekseniz orada yazar zaten
bence sınavlara girin seneye ders bırakmaktansa kurtarmaya çalışın

cnm açıköğretim fakültesindemi okuyorsun ilk dönem dediğin birinci sınıfmı 2 dönemde ikinci sınıfmı diyorsun odediklerinden bişi anlaamdım şimdi sen 1.sınıftaysan sorun hangı derse ara sınavdan kaç finaldan kaç aldın o belirt ben ona göre büte girip girmeyeceğin konusunda yardımcı olayım cnm sana:KK52:

canım bölüm kredili olduğu için güz,bahar dönemi var onu soruyor arkadaş
ortalamaya göre bütünlemeye girmesi gerekiyor
2.00'ın üsütndeyse ortalama sınıfı geçiyor
altındaysa ff ve içinde d olan derslerden bütünlemeye giriyor

canım bölüm kredili olduğu için güz,bahar dönemi var onu soruyor arkadaş
ortalamaya göre bütünlemeye girmesi gerekiyor
2.00'ın üsütndeyse ortalama sınıfı geçiyor
altındaysa ff ve içinde d olan derslerden bütünlemeye giriyor
sanıırım okula gidip geliyor açıktan okumuyor sanırım:))

açıköğretimin en prestijli bölümü. sosyolog olarak atanabilecek bölümleri kpss ile tercih etme hakkınız olucak ancak kesinlikle formasyon alıp öğretmen olma hakkınız yok. ilk seneler vardı fakat aöf bu hakkı elinden alındı. devletteki atamalarda sosyolog kadrosu avantajlı ancak özel sektörde yapabileceğiniz pek bir şey yok. bölümün öğretim programı da oldukça dolu. öğrencilerime tavsiye ediyorum ancak bölüm içeri gereği oldukça soyut ve ağır bir bölümdür. son olarak da unutulmamalıdır ki açıköğretim fakültesinin esamesi pek okunmaz. yani aöf mezunu olmanın çok büyük engelleri var. bütün bunları düşünürek yazmanızı tavsiye ederim.

dershanedeki rehberlerin çoğu pdr mezun değil sosyoloji ve felsefe mezunu :KK34:
1 sene dershanede çalıştım iktisat meznuyum idarecim aö den felsefe yada sosyoloji oku rehber olarak çalış bizde dedi :KK30:

sanıırım okula gidip geliyor açıktan okumuyor sanırım:))

yok canım aöf okuyor arkadaş,aöf'te de kredili sistem var yeni geldi bu uygulama
haberin yok galiba:26:

dershanedeki rehberlerin çoğu pdr mezun değil sosyoloji ve felsefe mezunu :KK34:
1 sene dershanede çalıştım iktisat meznuyum idarecim aö den felsefe yada sosyoloji oku rehber olarak çalış bizde dedi :KK30:

evet dersanedeki bir hoca da bana bitir de rehber olarak çalışırsın demişti
bir bitirebilseydim ondan sonra ne yapacağımı bilirim:KK36:

Son düzenleme:
yok canım aöf okuyor arkadaş,aöf'te de kredili sistem var yeni geldi bu uygulama
haberin yok galiba:26:

evet dersanedeki bir hoca da bana bitir de rehber olarak çalışırsın demişti
bir bitirebilseydim ondan sonra ne yapacağımı bilirim:KK36:

bende düşünüorm bu aralar elimde alternatif meslek olsun :KK8::KK8:

bildiğim kadarını anlatayım sana:KK34:
bahar dönemi genel ortalaması 2.00'ın altındaysa için de ''d'' olan derslerden sınava gireceksiniz
güz dönemi için sınav giriş yerleri belli oldu bahar dönemi belli olmadı o sınav da ekimde olacakmış zaten
öğrenci sayfanızdan girip bakarsınız,hangi derslerden girecekseniz orada yazar zaten
bence sınavlara girin seneye ders bırakmaktansa kurtarmaya çalışın

canlar sagolun hemen cevaplamissiniz
bidaha anlatayim
1ci siniftayim ben, yani yeni bitti,
1ci dönem dedigim güz dönemi
2ci dönemde bahar dönemi

1ci dönemde 2nin üstündeydi ortalamam, onu atlattim yani
ama simdi bahar döneminde ortalamam 2 nin altinda
HIC kaldigim ders yok yani FF hic yok
ama 2 tane CD var, 1 tane DC var bitanede DD var
zaten bütünlemeye girebiliyorum aslinda girmemde gerekiyor cünkü sinava giris belgesi geldi
ve bu 4 ders yaziyor üstünde

ama benim bilmek istedigim su,
yani simdi ben bu bütünleme sinavina girmessem,
bu dersleri seneye tekrarmi vermem gerekiyor ?
Yoksa genel not ortalamami yüksek tutarsam, bu dersleri tekrarlamam gerekmeyebilirmi ??

haberin yok galiba:26:cnm bu yeni uygulama her bölüm içinmi geçerli 2üniv okuycaklar içinde geçerlimi bana link atabilirmisin rica etsem

evet a'dan z'ye bütün bölümler kredili sisteme geçecek 2012-2013 yılında,nete aöf kredili bölümler diye yazsan çıkıyor canım:KK34:

canlar sagolun hemen cevaplamissiniz
bidaha anlatayim
1ci siniftayim ben, yani yeni bitti,
1ci dönem dedigim güz dönemi
2ci dönemde bahar dönemi

1ci dönemde 2nin üstündeydi ortalamam, onu atlattim yani
ama simdi bahar döneminde ortalamam 2 nin altinda
HIC kaldigim ders yok yani FF hic yok
ama 2 tane CD var, 1 tane DC var bitanede DD var
zaten bütünlemeye girebiliyorum aslinda girmemde gerekiyor cünkü sinava giris belgesi geldi
ve bu 4 ders yaziyor üstünde

ama benim bilmek istedigim su,
yani simdi ben bu bütünleme sinavina girmessem,
bu dersleri seneye tekrarmi vermem gerekiyor ?
Yoksa genel not ortalamami yüksek tutarsam, bu dersleri tekrarlamam gerekmeyebilirmi ??

evet arkadaşım anladım ben de üstteki arkadaşa anlatmıştım
eğer bütünlemeye girmezsen seneye o dersleri alıyorsun,kaçarın yok yani:KK52:
ortalama ile ilgili soruna cevap bulamadım :26:eek: konuda bilgim yok canım kusura bakma

Son düzenleme:
evet arkadaşım anladım ben de üstteki arkadaşa anlatmıştım
eğer bütünlemeye girmezsen seneye o dersleri alıyorsun,kaçarın yok yani:KK52:
ortalama ile ilgili soruna cevap bulamadım :26:eek: konuda bilgim yok canım kusura bakma

yani dogru anladim
derslerim FF olmadigi halde
yinede seneye tekrarlamam gerekiyor :S

ozaman bütünlemeye girip sansimi denemeliyim dimi en azindan belki gecerim bir ikisinden

evet a'dan z'ye bütün bölümler kredili sisteme geçecek 2012-2013 yılında,nete aöf kredili bölümler diye yazsan çıkıyor canım:KK34:
ay cnm çok moralim bozuldu benim şimdiyaaa cnm yanlışlar doğruyu götürcekmi peki bu sınavda birde diyelimki iktisat dersinden ara ve final sınavında
geçemedim nolur benm 2sene sonraya 29 nisana kadar mezun olmam lazım offfffff:KK43:( peki sınavlar hangi tarihte olucak bilgi verirmisin cnm:KK14:

X