AÖF. Sosyoloji Bölümü.

yani dogru anladim
derslerim FF olmadigi halde
yinede seneye tekrarlamam gerekiyor :S

ozaman bütünlemeye girip sansimi denemeliyim dimi en azindan belki gecerim bir ikisinden
evet canım ff olmasa bile 2.00'ın altındaysa tekrarlıyorsun o dersleri
bence girin sınava belki geçersiniz

evet a'dan z'ye bütün bölümler kredili sisteme geçecek 2012-2013 yılında,nete aöf kredili bölümler diye yazsan çıkıyor canım:KK34:
ay cnm çok moralim bozuldu benim şimdiyaaa cnm yanlışlar doğruyu götürcekmi peki bu sınavda birde diyelimki iktisat dersinden ara ve final sınavında
geçemedim nolur benm 2sene sonraya 29 nisana kadar mezun olmam lazım offfffff:KK43:( peki sınavlar hangi tarihte olucak bilgi verirmisin cnm:KK14:

canım aöf'te yanlışlar doğruyu götürmüyor
derslerden geçemediğin zaman bir sonraki döneme kalıyor o ders ama çan eğrisi diye bir sistem var
sınıf ortalamasına bağlı sınıf geçme eğer herkes düşük almışsa koşullu falan geçiyorsun
eğer yüksek alınmışsa da kalıyorsun ama kolay diyorlar bu sistemi:KK34:
takma kafana mezun olursun da 29 nisandan sonra mezun olursun haziran da açıklanıyor ya finaller o yüzden diyorum:KK34:
sınavlar da güz dönemi aralık ve ocakta 2 sınav şeklinde
bahar dönemi nisan-mayıs 2 sınav şeklinde oluyor
yani yıl içinde 4 kez sınava giriyoruz
o dönemlerde girdiğimiz sınavların da ortalaması hesaplanıp ona göre derslerden geçiyoruz ya da kalıyoruz

canım aöf'te yanlışlar doğruyu götürmüyor
derslerden geçemediğin zaman bir sonraki döneme kalıyor o ders ama çan eğrisi diye bir sistem var
sınıf ortalamasına bağlı sınıf geçme eğer herkes düşük almışsa koşullu falan geçiyorsun
eğer yüksek alınmışsa da kalıyorsun ama kolay diyorlar bu sistemi:KK34:
takma kafana mezun olursun da 29 nisandan sonra mezun olursun haziran da açıklanıyor ya finaller o yüzden diyorum:KK34:
sınavlar da güz dönemi aralık ve ocakta 2 sınav şeklinde
bahar dönemi nisan-mayıs 2 sınav şeklinde oluyor
yani yıl içinde 4 kez sınava giriyoruz
o dönemlerde girdiğimiz sınavların da ortalaması hesaplanıp ona göre derslerden geçiyoruz ya da kalıyoruz
tşk ederim bana uyar bu sistem çünkü haziranda sonuçlar açıklanırsa bnde geçersem (14.07.2012) bu tarıhte açıklandı şimdiki girdiğim sınavın tercıh kılavuzu ozaman o tarihte açıklanırsa bnm için sorun teşkil etmez tşk cnm bilgi için::KK9:

tşk ederim bana uyar bu sistem çünkü haziranda sonuçlar açıklanırsa bnde geçersem (14.07.2012) bu tarıhte açıklandı şimdiki girdiğim sınavın tercıh kılavuzu ozaman o tarihte açıklanırsa bnm için sorun teşkil etmez tşk cnm bilgi için::KK9:

rica ederim canım
kolay gelsin hepimize:nazar::nazar::nazar::nazar:

kızlar ben kredili sistemden hiçbişe anlamadım
tek bildiğim,herzamanki gibi ders çalışmanın şart olduğu :nazar:

arkadaşlar sosyoloji bölümünü devlete atanırsam okumayı düşünüyorum nasıl bir bölüm zormu sizce İSTATİSTİK İKTİSADA GİRİŞ GÖRÜNCE TIRSTIM BU BÖLÜMDEN:KK43:(

kızlar ben kredili sistemden hiçbişe anlamadım
tek bildiğim,herzamanki gibi ders çalışmanın şart olduğu :nazar:

kredılı sıstem daha kolay aslında bende AÖF Sosyolojı 3. sınıfa gectım not ortalaman 2 nın ustunde olursa 3 dersten bıle gecer not alamasan dersın kalmıyor..

selam kızlar bende aöf sosyoloji bölüm öğrencisiyim artık.diger aöf bölümlerine göre daha cazip geldi bana.ee zaten eşimde sosyoloji mezunu yardımıylada rahat bitireceğimi düşünüyorum.bu topiği güncelleyelim. :)

selam kızlar bende aöf sosyoloji bölüm öğrencisiyim artık.diger aöf bölümlerine göre daha cazip geldi bana.ee zaten eşimde sosyoloji mezunu yardımıylada rahat bitireceğimi düşünüyorum.bu topiği güncelleyelim. :)
kayıt oldunmu cnm yoksa sadece kararmı verdin hakkında hayırlısı olmasını dilerim kayıt olduysan para falan verdinmi kayıt olurken

kızlar şimdi facebook taki Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü
sayfası bir uyarı yayınladı;
Yeni kayıt yapan arkadaşların dikkatine !
1 inci sınıf derslerinizi bilerek büroya gidiniz , aldığınız kitapları sayarak ve ders isimlerine bakarak kontrol ediniz , iktisat dersi kalktığı halde bürolardan iktisat kitapları verilip , yeni derslerin kitapları verilmiyormuş , bu husus konusunda dikkatli olalım ..
1 inci sınıf dersleri;

Karşılaştırılmalı Siyasal Sistemler
Sosyal Bilimlerde Temel Kavramlar
Sosyolojide araştırma yöntem ve teknikleri
psikolojiye giriş
sosyolojiye giriş
temel bilgi teknolojileri I
sosyal politika

Not : Gelecek yorumlara istinaden , iktisat dersinden kalmış öğrencilerin durumu hakkında , kesinleşmiş bir açıklama bulunmamaktadır.

fakat anadolu üniv.web sayfasında ders listesinde iktisat dersi var.

1.sınıfa kaydını yaptırıp kitaplarını alan arkadaşlar lütfen bilgi verebilirler mi?

kızlar şimdi facebook taki Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü
sayfası bir uyarı yayınladı;
Yeni kayıt yapan arkadaşların dikkatine !
1 inci sınıf derslerinizi bilerek büroya gidiniz , aldığınız kitapları sayarak ve ders isimlerine bakarak kontrol ediniz , iktisat dersi kalktığı halde bürolardan iktisat kitapları verilip , yeni derslerin kitapları verilmiyormuş , bu husus konusunda dikkatli olalım ..
1 inci sınıf dersleri;

Karşılaştırılmalı Siyasal Sistemler
Sosyal Bilimlerde Temel Kavramlar
Sosyolojide araştırma yöntem ve teknikleri
psikolojiye giriş
sosyolojiye giriş
temel bilgi teknolojileri I
sosyal politika

Not : Gelecek yorumlara istinaden , iktisat dersinden kalmış öğrencilerin durumu hakkında , kesinleşmiş bir açıklama bulunmamaktadır.

fakat anadolu üniv.web sayfasında ders listesinde iktisat dersi var.

1.sınıfa kaydını yaptırıp kitaplarını alan arkadaşlar lütfen bilgi verebilirler mi?
cnm hakketen inceledim iktisat dersi yok sizde kaldırılmış vermemeleri lazım bak şu linkten derslerine sende cnm http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Documents/2012-13-DersListesi.pdf

sen kaçıncı sınıfsın canım,çokmu zor istatistik :KK30:
ben cvplayam cnm bir istatistik dersi maduru olarak hayatımda bukadar iğrenç bir ders görmedim 4 kere sınava girip anca geçebilmiştim istatistiği öle mezun oldum berbat bir dersdir uzak durmanı tavsiye ederim:KK52:

ben cvplayam cnm bir istatistik dersi maduru olarak hayatımda bukadar iğrenç bir ders görmedim 4 kere sınava girip anca geçebilmiştim istatistiği öle mezun oldum berbat bir dersdir uzak durmanı tavsiye ederim:KK52:

bebeğüm ben uzak durayımda o bana yakın durcak :KK52:

bebeğüm ben uzak durayımda o bana yakın durcak :KK52:
hahahahh allah yardımcın olsun o derse yazarak çalış ben öle yaparak geçtim anca birde geçmiş yılda çıkan soruları ezberle yut şıkları değiştirilmiş halde bile karşına gelse şıpşak yapacak hale gel cnm anca ozaman geçiliyor allahım yardım eder inş:KK52:

X