AÖF. Sosyoloji Bölümü.

25 ekim gelsin de başvuru yapayım. Sabırsızlanıyorum başvuru yapmak için. kaydirigubbakcemile3

25 ekim gelsin de başvuru yapayım. Sabırsızlanıyorum başvuru yapmak için. kaydirigubbakcemile3

sendemi ek yerleştirme ile yerleştin?neyse meslektaş olacaz inş. hadi hayırlısı bakalım hepimiz için zemuszemus şimdi ben doğrumu anlaşımım 25 ekim 26 kasım tarihleri arasında kayır yaptırıyoruz değilmi? yani ösym sonuç sayfamda sonuç açıklandıktan en geç 5 gün içerisinde kayıt yaptırın yazıyor ama aöf de link etkin değil.pazartesi yapıcaz int başvurusunu dğilmi?

kızlar acaba bölümler arası geçiş gibi bişey varmıdır yani ben türk dili ve edebiyatı bölümüne geçmek istesem geçebilirmiyim acaba?

sendemi ek yerleştirme ile yerleştin?neyse meslektaş olacaz inş. hadi hayırlısı bakalım hepimiz için zemuszemus şimdi ben doğrumu anlaşımım 25 ekim 26 kasım tarihleri arasında kayır yaptırıyoruz değilmi? yani ösym sonuç sayfamda sonuç açıklandıktan en geç 5 gün içerisinde kayıt yaptırın yazıyor ama aöf de link etkin değil.pazartesi yapıcaz int başvurusunu dğilmi?

İkinci üniversite olarak yazıyorum bu bölümü. Evet 25'inde başlıyor kayıtlar. ÖSYM sayfasındaki şeyi bilmiyorum ama. :gitme:

kızlar acaba bölümler arası geçiş gibi bişey varmıdır yani ben türk dili ve edebiyatı bölümüne geçmek istesem geçebilirmiyim acaba?

Yok diye biliyorum, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kaldırdılar hem.

yok kaldırmadılar sadece kontenjan sınırı getirdiler 10 bin çok gibiydi ama benim puan 310 du yerleştirmemişler mafoldumben

Az yazan var sanırım bu bölümü kimseden ses çıkmıyor yav. sempatiksalakcinni

bende ikinci üniversite olarak yazıcam;kayıtlar kasımda bildigim kadarıyla..umarım hem iş hem okul zorlanmam..

cnm ben sosyal hızmetlerı sectım sosyolojıyıde dusunmustum ama calısma seceneklerı neler acısından sordum sıze

cnm ben sosyal hızmetlerı sectım sosyolojıyıde dusunmustum ama calısma seceneklerı neler acısından sordum sıze
pardon hakkını helal et ben bölümü küçümsediğini düşündüm aöfdeki bu bölümleri örgünde okuyanla tepkili ya senide onlardan biri sandım :1hug: bu bölümümn iş olanakları bunlar :
Dört yıllık lisans eğitimi süresince sosyoloji eğitimi alan öğrenciler uzman sosyologlar olarak mezun olacaklardır. Uzaktan eğitim yoluyla sosyoloji bölümlerini tercih eden öğrenciler yerel ve küresel düzeydeki toplumsal değişmeleri anlayabilecek ve temel sosyal problemleri çözümleyebilecektir. Sosyoloji lisans programında çağın gerektirdiği kuramsal ve uygulamalı bilgiler öğrencilere aktarılarak düşünen, sorgulayan, eleştiren ve toplumsal refahın gelişimine katkıda bulunan uzman sosyologlar yetiştirilecektir. Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji lisans programını bitiren öğrenciler, sosyoloji ve ilgili alanlarda yüksek lisans ve doktora programlarına başvurabilir. Mezun öğrenciler başta araştırma şirketlerinde araştırmacı ve büyük şirketlerde insan kaynakları uzmanı olmak üzere özel ve kamu sektöründe çalışabilir.
ayruca formasyon alıp dershanelerde öğretmen olarak çalışabililer diye biliyorum çünkü ben öyle yapıcam inş.

Son düzenleme:
Benim bu bölümle ilgili düşüncelerim. 2. dönem örgüne geçip. Yüksek Lisansı Psikoloji olarak yapmak istiyorum :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Örgüne geçipte psikoloji yazabiliyormuşsun sanırım. Bu konuda bilgin var mı peki?

onemlı degıl cnm sadece merak etmıstım belkı gecıs yaparım dıye tsk ederım verdıgın bılgıler ıcın

ben bu bölümde 2.sınıfa gectim.cok zevkli dersleri..ama sosyoloji psikoloji felsefe gibi dallara ilgi duymak gerekiyor.artı formasyon gibi artıları var..cok memnunum hayatımın iyikilerinden biri.

X