Apartman Bahçesi sorunumuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok yazık kanununu arkasına alarak insanlar egolarını tatmin edecekler öyleyse.

Temizliğinden bahsedince paranın yetmediğini, diğer apartmandaki b teyzenin bahçeyi temizlediğini, karşı komşumuzun kendi dairesinin önündeki otları temizlediğini falan söylüyorlardı gerçi son 2 aydır zorla yaptırmaya başlamıştık ama artık yaptırmazlar kesin...
Hatta bahçe pis olduğu için bana pis olduğumu hissettiriyorlardı temizlik talep ettiğimizde.

Bahçe ortak olduğu için diğer sakinlerin de onayı gerek.İzinsiz yaptırmanız bile bizden izin alınmadi deyip yaptığınız kapıyi iptal ettirebilirler.

Ben de onu merak ediyorum avukat tuttsak soruları çözermiyiz. Eğer çözülürse hemen tutacağım ama yukarıda bir arkadaş çivi bile çakamazsınız demiş.

satın çıkın gidin en temizi.
Evet, bu en kolayı ama haksızlığa uğradığımızı düşünüyorum. Resmen kanun onlara güç vermiş ve onlar bunu bize zulm etmek için kullanıyor. Ben evden zaten gideceğim ve yine satarım ama bu insanlara had bildirecek, bizleri koruyacak, kanunları ego tatmini için kullanmamalarını sağlayacak bir yol yok mu?
Neden diye sorunca "çünkü ben istemiyorum" cevabına mı kalacağız gerçekten?" Sen alırken de böyleydi almasaydın" demeleri çok çirkin ya. Hazmedemiyorum yapılanı hele de üstümüze yürümelerini.

bu insanlara had bildirecek, bizleri koruyacak, kanunları ego tatmini için kullanmamalarını sağlayacak bir yol yok mu?

Valla yok, Istanbul artik Muz Cumhuriyeti/Texas klonu bir yer oldu herkes kendi adaletini kendi sagliyor. TVde son gunlelrde o kadar cok sokak kavgasi gordum ki bildigimiz meydan savasiydi.

Çok yazık kanununu arkasına alarak insanlar egolarını tatmin edecekler öyleyse.
Farklı yönden düşünelim o halde, sizin kapatmayı düşündüğünüz yere, binadakiler çocuk parkı yapmak istese ya da komşunun biri tam pencerenizin önüne aracını koysa(ortak alan sonuçta), buna itiraz edip kanunen hakkınızı aradığınızda ego mu tatmin etmiş olacaksınız.

Ben mi yanlış anlladım, yorumlayanlar mı okuduğunu anlamıyor... konu sahibesi ortak alanı modifiye etmek için yöneticiye soruyor. Adam da tamam diyor. Sonra yönetici koşun bahçeye kapı yapcaklarmış diyip diğer komşuları da kışkırtıp konu sahibesinin üstüne saldırıyor.

Burda normal 2 davranış şekli olabilirdi sadece:

1. Yönetici baştan hayır derdi. yasaya aykiri madem hayir der gecersin.
2. Yönetici tamam derdi, diğer komşularla konuşurdu onlar hayır diyince konu sahibesine gelir fikir değiştirim olmaz yapmayın derdi.

Bu kadar. Yönetici manyamış net şekilde, diğer komşulara sormamış bile yalan yanlış bir şeyler yaymış. Sonra da onları da kışkırtıp kavga çıkartmış. Hadi bunu da geçtim kapı için insan başka insanlara saldırır mı? kapı bu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…