Apartman İçinde Bitmek Bilmeyen Kediler ve Pislikleri

Bizim apartmanda benzer bir durum vardı. Kediler giriyordu. Bir komşunun kapısına tuvaletlerini yapıyorlarmış. Zaten apartman kedi pisliği kokardı ilk girince. Yazı astılar girişe. Bir daha kimse almadı.
Hayvanları bende severim. Özellikle kedileri. Apartmandakilerde sever.
Ama zor oluyor o kişiye.
Mikrop kapabilir insan.
Ben kış vakti bir iki sefer gizlice açık bıraktım kapıyı çok soğuk zamanlarda.
Hani üşüyen bir hayvan gelsin sığınsın diye ama onun dışında o komşuya da saygı duydum. İçeri almadım.

bizim apartmanda mısınız yoksa :KK53:
ya biz kışın karda içeri aldık çok fena alıştılar çıkmıyorlar artık, bahçedeki kedi evleri öylece duruyor.
ben de korkuyorum apartmanda kedi sevmeyen/korkanlar var, biri zarar verecek diye, artık girmesinler istiyorum ama kovmak ne mümkün, bi de bizim kata çıkıp benim kapıyı çalıyorlar :olamaz:
Cok tatlilar ya kapi calmalar falan

Madem dışarı çıkmıyorlar kedi kumu mu koysanız acaba? Apartman görevliniz varsa cuzi bir miktar para verseniz değiştirse kumu falan.
sanırım bunu deneyeceğiz. Çünkü onu koyarsak, bizim kapının önündense kuma yapmayı tercih eder diye düşünüyorum.
teşekkür ederim. belli bir frekansta ses çıkaran kedi savanlar da var, ama böyle bir elektronik cihaza da artık para vermek ve yakınımda bulundurmak da zor geliyor.

siz herhalde uzman bir hayvanseversiniz :)
bizim çevrede sizin gibiler varsa bizim buraya alabilir miyiz bu temizliği severek onlar yapsınlar? :)
Uzman hayvansever?Bunu da ilk kez duydum.O hayvanseverleri çakma panter falan diye alaya almanız ve kedisavar kullanmaniz da hayvan severliginizi ortaya çıkarıyor tabi.Neyse dediğim gibi kendileriyle konuşun.Tabi ki apartmanda herkesin fikri önemli istemeyenler varsa çözüm bulunmalı.Hadi kışın neyse de havalar ısınıyor artik.

Sevgili bayanlar,
İlk olarak söze şunu söyleyerek başlamak istiyorum: Ben bir hayvanseverim.

Bunu bir yana koyarsak, toplu yaşam alanlarındaki saygıyı da barındıran kurallara uymak benim için önemlidir. Ne yazık ki, toplu yaşam alanlarına ve beraber yaşadıkları insanlara karşı saygısızların sayısı çok fazla.
Bunlardan birkaçı da apartmanımızda bulunan "çakma panter emeller". Bahçemizde belediyece konulan kedi evleri ve dışarıda bol miktarda bulunan yeşilliğe rağmen kedileri apartmanın içine bilerek alıyorlar ve kediler ne yazık ki sidiklerini benim kapım da dahil bir kaç dairenin önüne yapıyorlar.
İyi bir markanın kedi savucu spreyinden denedim: Her gün evin önüne sıkıyorum, belli bir süre gelmediler ama yine o iğrenç manzara ile karşılaşmaya başladım.
6 aylık hamileyim, midem bu pisliği temizlemeyi kaldırmıyor. Gerçekten artık sinirlerim bozuluyor. Böyle birşey yaşadıysanız, nasıl başa çıktınız? Yardımcı olur musunuz?
Benimde bissürü kedim var binamızda ve dışarı yapıyorlar acaba aşağı kapıyı hişç açmıyor musunuz ?

Sevgili bayanlar,
İlk olarak söze şunu söyleyerek başlamak istiyorum: Ben bir hayvanseverim.

Bunu bir yana koyarsak, toplu yaşam alanlarındaki saygıyı da barındıran kurallara uymak benim için önemlidir. Ne yazık ki, toplu yaşam alanlarına ve beraber yaşadıkları insanlara karşı saygısızların sayısı çok fazla.
Bunlardan birkaçı da apartmanımızda bulunan "çakma panter emeller". Bahçemizde belediyece konulan kedi evleri ve dışarıda bol miktarda bulunan yeşilliğe rağmen kedileri apartmanın içine bilerek alıyorlar ve kediler ne yazık ki sidiklerini benim kapım da dahil bir kaç dairenin önüne yapıyorlar.
İyi bir markanın kedi savucu spreyinden denedim: Her gün evin önüne sıkıyorum, belli bir süre gelmediler ama yine o iğrenç manzara ile karşılaşmaya başladım.
6 aylık hamileyim, midem bu pisliği temizlemeyi kaldırmıyor. Gerçekten artık sinirlerim bozuluyor. Böyle birşey yaşadıysanız, nasıl başa çıktınız? Yardımcı olur musunuz?

Bakın kediler kolay kolay parkeye işemezler. Çok zor durumda kaldıklarında bile patileri ile eşeleyerek kapatmaya çalışırlar. Kum bulana kadar tutarlar. Yapmayın gördünüz mü gözünüzle?
Ben kapı önüne işeyen bir sürü çocuk duydum. Bir tanesi komşumuzun oğluydu. Zile basar evde yoksak işer giderdi. Kediden olduğunu sanmıyorum.
Kışın eksi derecelerde içeri almalarını anlıyorum ama şu anda almalarına nasıl bir açıklama getiriyorlar. Açıkçası ben almazdım çünkü çakma hayvanseverlerden bir zarar gelmesinden korkardım.

Bizim apartmanda benzer bir durum vardı. Kediler giriyordu. Bir komşunun kapısına tuvaletlerini yapıyorlarmış. Zaten apartman kedi pisliği kokardı ilk girince. Yazı astılar girişe. Bir daha kimse almadı.
Hayvanları bende severim. Özellikle kedileri. Apartmandakilerde sever.
Ama zor oluyor o kişiye.
Mikrop kapabilir insan.
Ben kış vakti bir iki sefer gizlice açık bıraktım kapıyı çok soğuk zamanlarda.
Hani üşüyen bir hayvan gelsin sığınsın diye ama onun dışında o komşuya da saygı duydum. İçeri almadım.
yazı/duyuru asıldı, ve defalarca yırttılar o "hassas" insanlar :)
en son asıldığında da, apartmanda bu durumdan rahatsız olanları "çocukları boyunca merhametsiz yaşayan" ve "ruhları tükenmiş insanlar" olarak tanıttılar duyuruda :) sonra whatsapp grubu gibi oldu duyuru, herkes birbiriyle kavga etti.

Havalar düzeldi bu havada o kediler kapalı alanda Durmaz kedileri binaya kapatmamaları için komsularnzla konuşun onlarada yazık saatlerce kapınızın önüne yaptklrı çişin üstünü kapatmaya calisiyolardr :))

Bakın kediler kolay kolay parkeye işemezler. Çok zor durumda kaldıklarında bile patileri ile eşeleyerek kapatmaya çalışırlar. Kum bulana kadar tutarlar. Yapmayın gördünüz mü gözünüzle?
Ben kapı önüne işeyen bir sürü çocuk duydum. Bir tanesi komşumuzun oğluydu. Zile basar evde yoksak işer giderdi. Kediden olduğunu sanmıyorum.
Kışın eksi derecelerde içeri almalarını anlıyorum ama şu anda almalarına nasıl bir açıklama getiriyorlar. Açıkçası ben almazdım çünkü çakma hayvanseverlerden bir zarar gelmesinden korkardım.
yani açıkçası apartmanda bir çocuk günde litrelerce su içip biriktirip apartmandaki belli dairelerin önüme işeme misyonuyla geziyorsa, dediğinize bir olasılık veriyorum :)
Gözümle görme kısmı da, çişin yapıldığını gördükten sonra bu halimle tüm katları gezdim ve 3 kedi gördüm.

kedileri içeri alan biri olarak söyleyeyim, haklısınız.. ben geçen kış 3 tane kediyi annemlerin apartmanına aldım hatta biri hamileydi, ona apartmanda yer yaptık.. çıkıp bütün kapılara özenle çiş yaptılar çatır çatır da tartıştık :KK53: ama bir yanım da haklılar diyordu, neyse bu arkadaş doğum yaptı 40 gün lohusalığını da yaşadı sonra gitti yavrularını yedi malak.. gömecek bir yer de bulamadı, çoluk çocuğun gözü önünde vahşi bir görüntü bıraktı haliyle, sonrasında apartmana kedi sokmak yasaklandı.. şimdi dışarıda besliyorum mecburen ama apartmana yayılan o koku çekilir gibi değil.. evdeki kedi gibi kokmuyor ama ne yapabilirsiniz bilemiyorum..

yani açıkçası apartmanda bir çocuk günde litrelerce su içip biriktirip apartmandaki belli dairelerin önüme işeme misyonuyla geziyorsa, dediğinize bir olasılık veriyorum :)
Gözümle görme kısmı da, çişin yapıldığını gördükten sonra bu halimle tüm katları gezdim ve 3 kedi gördüm.

Apartmanınızda kaç kedi var da bir çocuğun işemesinden bile fazla olduğunu düşünüyorsunuz? 3 kedi görürsünüz tabi kedi varmış işte apartmanınızda. Bu onların işediği anlamına gelmiyor. Kedileri içeri alan insanlarla konuştunuz mu? Evimin önünde çiş gibi bir şey oluyor kaç seferdir, havalar da ısındı, eğer kum bulamadıklarından mecbur kalıyorlarsa onlara da eziyet diye düzgün bir şekilde konuştunuz mu? Yapıcı bir çözüm adına herhangi bir adımınız oldu mu?

Kedi çişi dediğiniz öyle litrelerce olmaz. Bir çay bardağı kadar bişey olur en fazla kapının önünde minik bir dairecik olur. Anladığım kadarıyla fazla sıvı var, kedi olmama ihtimali yüksek bu durumda.

Size hak vermeye çalışıyorum ama abartıyorsunuz sanki biraz. Dışarıya çıkabilen kedi kolay kolay içeri çiş yapmaz. İşaretlemek için bu dönemde erkek kediler her yere yapabilir ama onu da göremezsiniz kokusunu duyarsınız ancak. Göllenmez yani ortalıkta.

Erkek kediler eriskin olduklarinda devamlı olarak ciftlesmek isterler ve iseyerek alan isaretlemesi yaparlar. Idrarlari da cok agir kokar. Disi kedi ıdrarı temizleyince cikar ama erkek kedininki kolay kolay cikmaz da.
Diger türlü dediğiniz gibi imkansız gibi birşey.

kedileri içeri alan biri olarak söyleyeyim, haklısınız.. ben geçen kış 3 tane kediyi annemlerin apartmanına aldım hatta biri hamileydi, ona apartmanda yer yaptık.. çıkıp bütün kapılara özenle çiş yaptılar çatır çatır da tartıştık :KK53: ama bir yanım da haklılar diyordu, neyse bu arkadaş doğum yaptı 40 gün lohusalığını da yaşadı sonra gitti yavrularını yedi malak.. gömecek bir yer de bulamadı, çoluk çocuğun gözü önünde vahşi bir görüntü bıraktı haliyle, sonrasında apartmana kedi sokmak yasaklandı.. şimdi dışarıda besliyorum mecburen ama apartmana yayılan o koku çekilir gibi değil.. evdeki kedi gibi kokmuyor ama ne yapabilirsiniz bilemiyorum..

İşedi mi? İşaretledi mi? İşaretlediğinde çok ağır bir koku oluyor evet.

Apartmanınızda kaç kedi var da bir çocuğun işemesinden bile fazla olduğunu düşünüyorsunuz? 3 kedi görürsünüz tabi kedi varmış işte apartmanınızda. Bu onların işediği anlamına gelmiyor. Kedileri içeri alan insanlarla konuştunuz mu? Evimin önünde çiş gibi bir şey oluyor kaç seferdir, havalar da ısındı, eğer kum bulamadıklarından mecbur kalıyorlarsa onlara da eziyet diye düzgün bir şekilde konuştunuz mu? Yapıcı bir çözüm adına herhangi bir adımınız oldu mu?
istanbul'da az bulunan miktarda bir bahçe ve "süper lüks :)" kedi evleri yeteri kadar büyük adımlar mı sizce?
bu arada önceki cevaplarıma bakarsanız yönetimin bu konuda duyuru astığı ve nedense o "hassas" insanların bizlere hakaret edecek kadar kabalaştığı yazışmaların da geçtiğini görebilirsiniz :)

kapılar bilerek açık bırakıldığı için apartman içine girebiliyorlar ne yazık ki :KK43:
Bu işte bir terslik var bence bizimde giriyorlar fakat hiçbir kedi binayı pisletmiyor kum arar kediler

bu cevabınız için çok çok teşekkür ederim.
ne yazık ki yaşamayanlara durumu çok net anlatamıyorum sanırım.

İşedi mi? İşaretledi mi? İşaretlediğinde çok ağır bir koku oluyor evet.

fıstık ya sanırım bu kapılardaki toprak rengi pütürlü paspasları toprakla karıştırıyorlar, apartmanı bir işaretlediler zaten sonra gün aşırı o paspaslara çişlerini yaptılar bende sonradan anladım.. öyle böyle bir koku değil ama 3 tane de olunca çok şikayet aldık.. aslında 3 ay tahammül edilebilir belki ama herkesin çok pozitif olması lazım onu da yakalayamıyoruz.

X