Apartman İçinde Bitmek Bilmeyen Kediler ve Pislikleri

Kapı önünde göletten bahsediyorlar ama. İşaretlemede benim bildiğim o kadar sıvı olmuyor.
Kapıya dayanıp fışkırtmıyorsa paspasın üstüne yapıyordur ben çok gördüm oturur şekilde dişi kedileri görünce hemen çömeştiklerini :deli: az değil duvar diplerine yürürken dikkar et bayağı izler oluyor :KK53:

Çiş yapınca da o kadar olmaz ki. Kendi kadar çiş mi yapacak hayvan?

Anlamıyorum gerçekten. Kedi besleyen herkes bilir. Ortaya hele emmeyen bir yüzeye çok zor şartta kalmazlarsa yapmazlar. Hadi bir tanesinin psikolojisi bozulmuştur. Bir kaç dairenin önünde var deniliyor, hepsi mi sıkıntılı?

Anlamıyorum gerçekten. Kedi besleyen herkes bilir. Ortaya hele emmeyen bir yüzeye çok zor şartta kalmazlarsa yapmazlar. Hadi bir tanesinin psikolojisi bozulmuştur. Bir kaç dairenin önünde var deniliyor, hepsi mi sıkıntılı?

Ben de pek anlamadım. Yavru olsalar bir derece diyeceğim de. Göllenecek kadar çiş, üstelik birkaç yerde birden bana da mantıklı gelmiyor.

Birine kızmıştır ona inat yapıyordur. Kızdığı kişiyi bulup özür diletin, bi patisini öpsün. Normale döner.

kim yaptıysa ben onun adına özür dilerim yahu, yeter ki gözüme baka baka mıçmasın :KK70:

2 kere yazdım ama kimse görmek istemiyor galiba kızlar o yapilan çiş değil erkek kedi gidip koku bırakıyor kuyruğunu dayayıp fış fış salıyor ya o işte bu dönem tam zamanları maalesef

bizimki kakito (kızımın değimiyle) yapıyor bibicim, çoğu kısır zaten bizim sitedekilerin, harem ağaları :cool:
bu arada şaka bir yana veterinere sordum, kedilerin ortalık yere kaka yapmasının 2 nedeni olurmuş, hastalığını sahibine gösterme çabası (iç parazit vs) ya da bozuk psikoloji. bizim alt kattaki amca iç parazit yaptım buna dedi, veterinere de götürmüş, sanırım hayvan tavmatik bir olay yaşadı, ilgimizi çekmek istiyor :olamaz:

Sevgili bayanlar,
İlk olarak söze şunu söyleyerek başlamak istiyorum: Ben bir hayvanseverim.

Bunu bir yana koyarsak, toplu yaşam alanlarındaki saygıyı da barındıran kurallara uymak benim için önemlidir. Ne yazık ki, toplu yaşam alanlarına ve beraber yaşadıkları insanlara karşı saygısızların sayısı çok fazla.
Bunlardan birkaçı da apartmanımızda bulunan "çakma panter emeller". Bahçemizde belediyece konulan kedi evleri ve dışarıda bol miktarda bulunan yeşilliğe rağmen kedileri apartmanın içine bilerek alıyorlar ve kediler ne yazık ki sidiklerini benim kapım da dahil bir kaç dairenin önüne yapıyorlar.
İyi bir markanın kedi savucu spreyinden denedim: Her gün evin önüne sıkıyorum, belli bir süre gelmediler ama yine o iğrenç manzara ile karşılaşmaya başladım.
6 aylık hamileyim, midem bu pisliği temizlemeyi kaldırmıyor. Gerçekten artık sinirlerim bozuluyor. Böyle birşey yaşadıysanız, nasıl başa çıktınız? Yardımcı olur musunuz?
Kediler sirke kokusundan hoşlanmaz. Kapıeşiğinizi sirke ile silerseniz uzak duracaklardır

kim yaptıysa ben onun adına özür dilerim yahu, yeter ki gözüme baka baka mıçmasın :KK70:

bizimki kakito (kızımın değimiyle) yapıyor bibicim, çoğu kısır zaten bizim sitedekilerin, harem ağaları :cool:
bu arada şaka bir yana veterinere sordum, kedilerin ortalık yere kaka yapmasının 2 nedeni olurmuş, hastalığını sahibine gösterme çabası (iç parazit vs) ya da bozuk psikoloji. bizim alt kattaki amca iç parazit yaptım buna dedi, veterinere de götürmüş, sanırım hayvan tavmatik bir olay yaşadı, ilgimizi çekmek istiyor :olamaz:
İşte bir kaç daire olduğunu söyleyince ben koku bırakma olayı diye düşündüm ne bileyim hiç görmedim kediler girsin yapsın sürekli ayda yılda 1 belki yani o_O
Kakiyosunu yesinler :KK72:

Mart'la ilgili olabilir mi? Kediler her yere yapmazlar çişlerini.
"çakma panter emeller" değil de hayvanseverseniz siz de kapınızın önüne kum koyabilirsiniz :)
tamam, hamile olarak bir de kedi çişi temizlemekten sonra kedi kumu da değiştirirsem sürecim tamamlanacak :)

24 saat tuttu benim kedim ilk geldiğinde eve kapı önünde miyavlayıp durdu buraya konu açmıştım kum yok heryer kapalı alamam diye saksı toprağı demişlerdi bizimki bayram etti garibim hemen koşmuştu. Bana da çok ilginç geldi illa oraya gidip yapması

daha dün gece biri tavuk kemiği getirmiş bana, saat 1 buçuk tak tak kapı vuruluyor baktım gururla kemiği gösteriyor bana, aldım içeri, Allah razı olsun dedim :KK70: kertenkele ve kuş kanadından sonra tavuk kemiğine şükrediyorum :olamaz:
Yerim ya onu belki sizde duymussunuzdur kediler bu tarz seyleri sevdiklerine hediye olarak yada kendini becerekli gostermek icin getirirlermis

Yillardir kedi bakarim ama gecen bi yakinimin evindeydim onlardada apartmanda bi kedi kapiyi acinca iceriye dalanlardan bende gidip gelirken kediyi sever biseylet verirdim gecen eve daldi kucagima oturdu kolumu isirip o sekilde uyudu 1 dakikaya yakin ilk defa boyle biseyle karsilastim merak edip nwtten baktigimda guvendigi ve guvwndigini gosterme hareketiymis cok sasirdim

Bu kedilerin hepsi farkli bi dunya

Bu arada dunyanin duzeni degistikce kedilerin getirdigi seylerde degisyor bizim kedilerdede fare yilan kurbaga getirenler olurdu simdi dogada pek bisey bulnayinca coplerden bulduklarini toplayip getiriyorlar

Niye rahatsız olmasın ben oğluma hamileyken kızımın pisliğini temizleyemezdim midem bulanirdi abartmayın lütfen bizde hayvan seviyoruz ama bazı özel durumlar oluyor ben kendi evladima yaklasamazdim
Konu başlığından ve yazıdan ortada bir hayvanseverlik olmadığı çok belli.Rahatsız olmasına birşey demiyorum ama öyle aman bizde seviyoruz hayvanları ile gerçekten hayvansever tanımının içerisinde olmak farklı şeyler.Benim de kedimin kumunu temizlerken kokudan midem bulanirdi bazen.Tabi ki normal bu.Benim takildigim konu hayvanseverim deyip konuda ki dilin hayvanseverlikten uzak olması.

Ben de kedileri cok severim. Cok kedi besledim ortalik yere tuvaletini yapan hic kedi gormedim acaba iclerinden bi kedi hasta falan olabilir mi?
Disarisi artik isindi hamile oldugunuz icin rahatsizsaniz besleyenlere disarida beslemelerini soyleyebilirsiniz. Yada kedi besleyen kisiye surekli kedinin sizin dairenize tuvaletini yaptigini soyleyin. Belki bi veterinere falan goturur yani kediler ortalik yere tuvalet yapmaz.

Konu başlığından ve yazıdan ortada bir hayvanseverlik olmadığı çok belli.Rahatsız olmasına birşey demiyorum ama öyle aman bizde seviyoruz hayvanları ile gerçekten hayvansever tanımının içerisinde olmak farklı şeyler.Benim de kedimin kumunu temizlerken kokudan midem bulanirdi bazen.Tabi ki normal bu.Benim takildigim konu hayvanseverim deyip konuda ki dilin hayvanseverlikten uzak olması.
hayvanseverlik ölçüm cihazını getirir misiniz? üfleyeceğim de :)

Yerim ya onu belki sizde duymussunuzdur kediler bu tarz seyleri sevdiklerine hediye olarak yada kendini becerekli gostermek icin getirirlermis

Yillardir kedi bakarim ama gecen bi yakinimin evindeydim onlardada apartmanda bi kedi kapiyi acinca iceriye dalanlardan bende gidip gelirken kediyi sever biseylet verirdim gecen eve daldi kucagima oturdu kolumu isirip o sekilde uyudu 1 dakikaya yakin ilk defa boyle biseyle karsilastim merak edip nwtten baktigimda guvendigi ve guvwndigini gosterme hareketiymis cok sasirdim

Bu kedilerin hepsi farkli bi dunya

Bu arada dunyanin duzeni degistikce kedilerin getirdigi seylerde degisyor bizim kedilerdede fare yilan kurbaga getirenler olurdu simdi dogada pek bisey bulnayinca coplerden bulduklarini toplayip getiriyorlar
Hamamböceğide getirirler çokça :KK53:
Ayni benim bibim :anne:kendisi uyurken yatarken öperim minik minik, hemen kolumu bi yalar bi ısırır seviyor mu dövüyor mu belli değil :KK4:

kedi kumundan, dışkısından uzak durulması öneriliyor.
benden başka bir kaynak için de "google"ı deneyebilirsiniz :) sevgiler.
Böyle birşey var ama bildiğim kadarıyla kedilerle haşir neşir olanlar zaten bağışiklık kazanmış oluyorlar :KK66:
Bir de bi bizim millete hamileylen hayvanlardan mikrop bulaşıyor yabancılar hiç dikkat etmiyorlar birşey de olduğu yok onlara :KK53:

yazı/duyuru asıldı, ve defalarca yırttılar o "hassas" insanlar :)
en son asıldığında da, apartmanda bu durumdan rahatsız olanları "çocukları boyunca merhametsiz yaşayan" ve "ruhları tükenmiş insanlar" olarak tanıttılar duyuruda :) sonra whatsapp grubu gibi oldu duyuru, herkes birbiriyle kavga etti.
Dediğim gibi bu konuda hak veriyorum. Soğuk havalarda elbetteki alınsın. Ilımış yaz havalarında apt gerek yok. Çok isteyen evine alsın baksın. Yani ben zor durumda bir kedi görsem evime alır evde ilgilenirdim. Apartman hem çok kötü kokuyor. Hem de kapısına denk gelene zor oluyor ne yazık ki. Çünkü bir kere olmuyor bu iş. Hayvan yaptığı yere tekrar tekrar yapabiliyor.

X