Apartman İçinde Bitmek Bilmeyen Kediler ve Pislikleri

sezgilata

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2015
310
298
Sevgili bayanlar,
İlk olarak söze şunu söyleyerek başlamak istiyorum: Ben bir hayvanseverim.

Bunu bir yana koyarsak, toplu yaşam alanlarındaki saygıyı da barındıran kurallara uymak benim için önemlidir. Ne yazık ki, toplu yaşam alanlarına ve beraber yaşadıkları insanlara karşı saygısızların sayısı çok fazla.
Bunlardan birkaçı da apartmanımızda bulunan "çakma panter emeller". Bahçemizde belediyece konulan kedi evleri ve dışarıda bol miktarda bulunan yeşilliğe rağmen kedileri apartmanın içine bilerek alıyorlar ve kediler ne yazık ki sidiklerini benim kapım da dahil bir kaç dairenin önüne yapıyorlar.
İyi bir markanın kedi savucu spreyinden denedim: Her gün evin önüne sıkıyorum, belli bir süre gelmediler ama yine o iğrenç manzara ile karşılaşmaya başladım.
6 aylık hamileyim, midem bu pisliği temizlemeyi kaldırmıyor. Gerçekten artık sinirlerim bozuluyor. Böyle birşey yaşadıysanız, nasıl başa çıktınız? Yardımcı olur musunuz?

Düzenleme:
DİKKAT! MİDESİ KALDIRMAYAN LÜTFEN FOTOĞRAFI AÇMASIN:
Arkadaşlar, ne kadar işediğine dair sorular olmuş, gölcük diyerek abarttığımı düşünenler olmuş, buyrun bir örnek ektedir

Eklentiler

• IMG_5018.JPG
    IMG_5018.JPG
    43,2 KB · Görüntüleme: 1.244
Son düzenleme:
Kolonya kokusuna gelmez kediler ama saat başı sıkmanız gerek.

Kedi öyle kolay kolay çiş yapmaz ortalık yere yalnız. Muhtemelen dışarı çıkamayıp mecbur kalıyorlardır. Apartman kapısının altına kedi kapısı yaptırmak da çözüm olacaktır. İstedikleri zaman girip çıkarlar böylece.

Ben de o çakma panter emellerden biriyim. Köpekleri binaya sokuyorum. Kusura bakmayın kışın soğuğunda kedi evi de kulube de olsa gönlümüz razı olmuyor.

Bizim apartmanda mı yaşıyorsunuz yoksa. Daha dün gece bir tanesini içeri aldım :KK53:

Bizim apartmanda cirit atıyorlar resmen. Hepimiz çok seviyoruz çünkü. Hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. Gelip kapıma işemediler.
başta ben belirttim; ben bir hayvanseverim.
ancak herkesin hayvan sevgisi kendisine.
Rızam olmadan ortak alanda beslenen evcil hayvanların sidiğini temizlemek zorunda değilim.

bizim apartmanda mısınız yoksa :KK53:
ya biz kışın karda içeri aldık çok fena alıştılar çıkmıyorlar artık, bahçedeki kedi evleri öylece duruyor.
ben de korkuyorum apartmanda kedi sevmeyen/korkanlar var, biri zarar verecek diye, artık girmesinler istiyorum ama kovmak ne mümkün, bi de bizim kata çıkıp benim kapıyı çalıyorlar :olamaz:

kediler rahat girip çıksın diye apartman kapıları ve yangın kapıları açık bırakılıyor (dolayısıyla çıkamamaları gibi bir seçenek yok). hatta kediler girmesin diye yangın çıkışına tel çekilmişti, onu da bahçe makasıyla kestiler.

Konuşun, rica edin almasınlar. O pis soğuklar da kalmadı.
Bir de apartman içinde merdivenlerde gezinmeleri oldukça tehlikeli.
Sıpalar kendilerini sevdirmek için ayaklarınıza sürtünürler merdivenlerde,
siz de patilerine basmamak için refleksle kendinizi çekersiniz filan, hamilesiniz... Allah korusun.

Kediler öyle kapı önüne falan tuvalet yapmaz toprağa yaparlar ilk defa duydum bunu.Ayrica hayvansever biri bundan rahatsız olmaz.Gelip kafasına yapsa bile yine bu kadar sorun etmez.Bunun dışında kedilere bakan kişilerle konuşabilirsiniz böyle böyle bir durum var çözüm bulalım diye.
siz herhalde uzman bir hayvanseversiniz :)
bizim çevrede sizin gibiler varsa bizim buraya alabilir miyiz bu temizliği severek onlar yapsınlar? :)

Kolonya kokusuna gelmez kediler ama saat başı sıkmanız gerek.

Kedi öyle kolay kolay çiş yapmaz ortalık yere yalnız. Muhtemelen dışarı çıkamayıp mecbur kalıyorlardır. Apartman kapısının altına kedi kapısı yaptırmak da çözüm olacaktır. İstedikleri zaman girip çıkarlar böylece.

Ben de o çakma panter emellerden biriyim. Köpekleri binaya sokuyorum. Kusura bakmayın kışın soğuğunda kedi evi de kulube de olsa gönlümüz razı olmuyor.

ya ben de panter emel çakmasıyım da :KK53:
bizim bir ruh hastası var, gözüme baka kaba dışardan binanın içine girip kaka yapıyor yahu
30 yıldır evde sokakta sayısız kedi bakarım, ben böyle bir manyaklık görmedim, çamaşır suyu, sirke, kolonya, hiçbiri faydasız gelip kapının girişine sanat eserini bırakıp gdiyor.
onun yüzünden apartmandaki diğer kedileri de istemiyorlar...

arkadaşlar, konuyu benim bundan neden rahatsız olduğumdan çok, çare bulmaya tekrardan çekebilir miyiz?
Çareler konusunda sizlerin yardımını bekliyorum :)

bizim bir ruh hastası var, gözüme baka kaba dışardan binanın içine girip kaka yapıyor yahu
30 yıldır evde sokakta sayısız kedi bakarım, ben böyle bir manyaklık görmedim, çamaşır suyu, sirke, kolonya, hiçbiri faydasız gelip kapının girişine sanat eserini bırakıp gdiyor.

Psikolojisi bozulmuş onun. :KK53:

ya inanın sitede kediler için her imkan var, ama apartman içi olacak iş değil.
yani gerçekten öğürerek onu temizlemekten o kadar sıkıldım ki, kapıyı açma fobim oldu.
ve dediğiniz gibi, bazılarının artık canına tak edecek ve birileri günaha girecek.

arkadaşlar, konuyu benim bundan neden rahatsız olduğumdan çok, çare bulmaya tekrardan çekebilir miyiz?
Çareler konusunda sizlerin yardımını bekliyorum :)
Madem dışarı çıkmıyorlar kedi kumu mu koysanız acaba? Apartman görevliniz varsa cuzi bir miktar para verseniz değiştirse kumu falan.

Apartmandan bu yüzden nefret edıyorum işte illa memnun olmayan birileri çıkıyor. Bekarken oturduğum ev müstakildi bahcemizde, terasta, merdiven boşluğumuzda kedıler doluydu ve kedilerin toprak dışında bıyerı tuvaletlerini yaptıklarını görmedim. Pislik içinde fılan degıldık. Yapsalardıda temızlerdim heralde.Kedi kumu tavsiyesi harika bir fikir Hayvanlarla ilgili şikayete başlarken herkes hayvanseverim diyor zaten bu da ayrı bir olay. Belediyeye şikayet etmenizi tavsiye etmem. Apartmandakilerle halletmeye çalışın derim illa rahatsız oluyorsanız.

X