apartman temizligi

Bir arkadaşımın apartmanında, her daire, kadının geleceği gün, kapılarına dolu su şişesi bırakıyor.
Temizleyen hanımlar, gerek gördükleri zaman sularını değiştire değiştire, silip gidiyorlar.

Bizde ise, ben en üst kattayım, ya ben ya karşı daire veriyoruz. Sırayla. Alt katlarda ses soluk yok :)
Pandemiden bu yana, biz de su şişeleri metoduyla devam ediyoruz.

Haklısınız, sinir bozucu, ama biz iki karşılıklı komşu, insanlardan pek beklentisi/umudu olan insanlar değiliz zaten, görmezden geliyor, vazifemizi(!) yapıp oturuyoruz.

Annemlerde her katta dönüşümlü alma şartı gelmişti, yoksa bellediklerinden alıyorlardı.

Sanırım siliniyor ve asansör yok yukarıya taşıma zor oluyor dediğine göre.

1 kova suyla bütün merdiveni mi siliyor.

Herkes merdiven silenecegi zaman kendi katlarına 5 yada 10 litrelik su şiseleri ile su koysun daha pratik olur.

Benim bildiğim, merdivenci kadın her katta suyu tazeler yani kovayı verir sana, sen pis suyu döküp temiz su doldurup kadına geri verirsin. Çift daireyse de bir hafta sen bir hafta da karşı daire verir suyu.

kızlar en az 5 katlı apartmanda oturan yazsın lütfen siz bu işi nasıl çözüyorsunuz

ben 7 kattayım ve merdiven temizliginde kadın sürekl benden ve karsıdan su alıyo ben bi kac kere dedim her zaman bizden almayın alt katlardanda alın diye ama kimi ben evde olmuyorum kimi alt kattan alıyo ama simdi yine yeni kadın degismis aynı konusma yeniden yapmak zorunda kaldım

netten apartman kuralları diye baktım her daire sırayla su vermek zorunda diyo ama bizim uyanık giris ve orta katlarda ses yok sizde isler nasıl isliyo bunu bildirmem lazım deliricem yani normalde olsa bana 2 ayda bi sıra gelicek böyle her hafta benden yada karsıdan su alıyorlar
Merhabalar yillar yillar önce konuma cevap yazip beni savunmustunuz nasilsiniz:)
Bizim apt 9 kat biz 7.katta oturuyoruz dama hic cikmadim ama sanirim orda bi depo filan var hortumla yıkıyorlar hic su istemediler

kızlar en az 5 katlı apartmanda oturan yazsın lütfen siz bu işi nasıl çözüyorsunuz

ben 7 kattayım ve merdiven temizliginde kadın sürekl benden ve karsıdan su alıyo ben bi kac kere dedim her zaman bizden almayın alt katlardanda alın diye ama kimi ben evde olmuyorum kimi alt kattan alıyo ama simdi yine yeni kadın degismis aynı konusma yeniden yapmak zorunda kaldım

netten apartman kuralları diye baktım her daire sırayla su vermek zorunda diyo ama bizim uyanık giris ve orta katlarda ses yok sizde isler nasıl isliyo bunu bildirmem lazım deliricem yani normalde olsa bana 2 ayda bi sıra gelicek böyle her hafta benden yada karsıdan su alıyorlar
bizim otoparkta musluk var ordan alıyor.bir dahakı gelısınde su vermeyeceksınız oldu bıttı. yöneticiniz yok mu ?

Apartman yöneticisi bir gün önceden mesaj atsın ve herkes 1 kova su çıkarsın kapı önüne. Biz 5 katlı 5 daireyi öyle yapıyoruz

Açmayın kapıyı. Bir kova suda nevar diyenler var insanı enayi yerine koyan insanlar için sürekli neden su koyasınız. Çalışıyor bile olsalar 5lt su koymalılar kapıya. Apartmanda yaşıyorlarsa kurallara da uymak zorundalar. Yöneticiyle konuşun olmadı ayda bir kez veya sıranıza göre su koyun dışarı. Bizim kadın her katta yeni su alıyordu,sıraya göre. Bazen evde olmayanlar için (karşı komşum çalışıyor) benden 2 kez üst üste aldığı oluyordu. Şimdiki binada sığınakta çeşme var oradan alıyorlar.

Bizde de taşındığımdan beri hep benden alır abla suyu ve deterjanı. Birgün kendi dedi sana da böyle ayıp oluyor hep senden alıyorum diye. Diğer dairelerden istediğinde kusura bakma para yazıyor, bir dünya deterjanımız gidiyor demişler. Benden önce nasıl yapıyorlardı bilmiyorum. Ben de kışın sıcak su veriyorum ablaya hava soğuk elleri üşümesin diye kadına söyleyecek sözüm yok ama komşuların da yaptığı iş değil yani. Bir kova su ile ona yetecek deterjan nedir ki yani normalde. Sırayla olmalı diye düşünüyorum.

Her hafta bir daireden su alınıyor bizde.
Zile basıpta isteyebiliyor bazen ya da her kapınin onünde bos bidon konuldu evde olunmasa bile oncesinde aksamdan ya da sabahtan doldurulup kapıya birakılıyor.

Her katta su değişir, her geldiğinde kattaki dairelerin kapısını çalar su ister.
Sizden aldığı su ile tüm apartman silinmez ki.
Bu neyin gerginliği böyle, anlamış değilim.

Siteye taşının bizde su verdin vermedin, sildin silmesi sorunu yok.

X