Apartman temizligi

Mavimuhabbetkusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2020
401
185
Merhaba kizlar. Kafaya cok taktıgım bi sıkıntim var . 1 bucuk yil once kredi cekip bi eve taşindik cok aceleye geldi dogru duzgun bakmaya firsatimiz olmadi. Evimin icini her yeri cok guzel yaptirdim. Evimi seviyorum. Cok guzel gunes aliyor ama apartmanda komşuluk sifir. İlk geldigimizde yonetici ve kapici olmadigini herkesin kendi kapisini kendi supurdugunu ogrendik.bireysel kombi evim herkes kendi yakiyor.bilseydik taşinmazdik .gel zaman git zman kimsenin hic temizlige dokunmadigini gorduk .cocuk var binada bi suru.bahceye cikiyolar yediklerini atiyolar temizleyen yok. Sonra yan komşum var bi amca o temizleyecek aylık ucret karşiliginda dediler.tamam dedik .kış boyu temizledi ama temizledi desem yalan olur hic duzgun yapmiyodu bahce yine idare eder ama merdivenler yine berbat oluyodu .biri sikayet etmis ki hic iyi temizleyemiyorsun .o da temizlemeyi birakti. Şimdi ne olack kimse bilincli degil merdivenler sigara izmariti bahcede cop. Yeni birini tutsak bu kez işi birakan amca yanaşmaz ki zaten disaridan birini tutacaklarini sanmiyorum cok cimri bi bina. Taşinamayiz da cok badireler atlattik bu konuda. Sizce ne yapmali gordukce canım sıkılıyor

Maalesef o insanlar iflah olmaz görmezden gelin desem gelinmez bilirim sinir bozucu bir durum cunku.
Durumun musait oldugu vakit tasınmak en mantıklısı.👍
O surec icerisinde kendi temiz alaninizi olusturup diğerlerini görmezden gelmekten baska care yok gibi.🤷‍♀️

Apartmandakilerle tek tek konuşup Merdiven ve bahçe temizliği için birini bulmaya ikna etmekten başka çare yok gibi.

Bir de bireysel kombi bilseydim taşınmazdım dediniz ki... Daha iyi işte herkes istediği kadar yakar , yaktığı kadar öder.
Yok bireysel iyi tabi ki ama bireysel olunca kapici da yapmamişlar o kotu .kapici olsa az cok bakardi binaya yine

Maalesef o insanlar iflah olmaz görmezden gelin desem gelinmez bilirim sinir bozucu bir durum cunku.
Durumun musait oldugu vakit tasınmak en mantıklısı.👍
O surec icerisinde kendi temiz alaninizi olusturup diğerlerini görmezden gelmekten baska care yok gibi.🤷‍♀️
Tasinmak şu an icin imkansiz gibi malesef katlanicam bu duruma belli ki .gercekten aşiri sinir bozucu

Şahsen cevredeki kirliliğe dayanamam. Kumsala gittiğimde pikniğe gittiğimde çöp toplarım. Hatta yolda bir yerde durursak giderken orda da toplarım. Bahçede böyle şeyler göreceğim iner toplarım yaptım da yani. Siz rahatsız oluyorsanız niye yapmıyorsunuz? Merdivenlerdekileri toplamam mesela. Hiç de kendimi enayi hissetmem. Çıkar çıkar toplarım arada belki utanırlar. Sürekli de söylerim.yazi aşarım.falan

Temizlik firmalarına başvurun , 15 günde bir birisi gelsin silsin süpürsün gitsin . Hem fiyatı da herkes tarafından bilinir . Kaç daire var bilmiyorum ama aylık 30 -50 TL’ye halledilir diye düşünüyorum.

O ne biçim bina öyle🤣🤣 aidat ödenmiyor mu? Yani yöneticiniz falan yok mu? Toplantı isteyin konusun ama öncesinde tek tek komşuları ikna etmeye de çalışın. Hem ihtiyacı olan birine destek olunur hem de azıcık temiz olunur.
Komşularla konuşurken sanki konuştuğunuz kişi zaten sizinle aynı fikirdeymis de dertlesiyormus gibi, onlar ve siz çok titizsiniz de ötekiler pis gibi konuşursanız, manipüle edebilirsiniz.

Merhaba kizlar. Kafaya cok taktıgım bi sıkıntim var . 1 bucuk yil once kredi cekip bi eve taşindik cok aceleye geldi dogru duzgun bakmaya firsatimiz olmadi. Evimin icini her yeri cok guzel yaptirdim. Evimi seviyorum. Cok guzel gunes aliyor ama apartmanda komşuluk sifir. İlk geldigimizde yonetici ve kapici olmadigini herkesin kendi kapisini kendi supurdugunu ogrendik.bireysel kombi evim herkes kendi yakiyor.bilseydik taşinmazdik .gel zaman git zman kimsenin hic temizlige dokunmadigini gorduk .cocuk var binada bi suru.bahceye cikiyolar yediklerini atiyolar temizleyen yok. Sonra yan komşum var bi amca o temizleyecek aylık ucret karşiliginda dediler.tamam dedik .kış boyu temizledi ama temizledi desem yalan olur hic duzgun yapmiyodu bahce yine idare eder ama merdivenler yine berbat oluyodu .biri sikayet etmis ki hic iyi temizleyemiyorsun .o da temizlemeyi birakti. Şimdi ne olack kimse bilincli degil merdivenler sigara izmariti bahcede cop. Yeni birini tutsak bu kez işi birakan amca yanaşmaz ki zaten disaridan birini tutacaklarini sanmiyorum cok cimri bi bina. Taşinamayiz da cok badireler atlattik bu konuda. Sizce ne yapmali gordukce canım sıkılıyor
Apartman yaşamının kaçınılmaz sorunları.
Temizlik, aidat, yönetici, kömür, komşuluk, gürültü vs vs bitmez.
Kimisi aidat vermez kimisi kömür almaz kimisi temizlik yapmaz kimisi gürültüden uyutmaz. Tamamen eğitimsizlik, cahillik ne diyebilirim ki. Kafaya taktikca daha çok üzülüyor insan. Ben birşey yapmalıyım diyor konuşuyorsunuz çözüm sunuyorsunuz ama size trene bakar gibi bakıyorlar. Demem o ki rabbim sabır versin. 😞🙏

Bir de bireysel kombi bilseydim taşınmazdım dediniz ki... Daha iyi işte herkes istediği kadar yakar , yaktığı kadar öder.

ama o öyle olmuyor

isteyen istediği kadar yakar deyince alt kat yakmıyor

biz de üstte ısınmak için iki katı yakıyoruz

buna rağmen oturunca ayaklara doğru alttan soğuk hissediliyor

en temizi iyi işleyen merkezi sistem

o petek petek kapatılan sistemde de aynı sorun var

arkadaşım bir sitede oturuyor

evler 4+1 nesih site iki kış donduk dedi

altında kiracı varmış dünya kira ödemeye o siteye taşınmış ama kaloriferleri kapatmış donmuş

Aynı dertten müzdaribim.
Bana bu zorluğu çıkaranlar, topluma örnek olması gereken kişiler. Şaşkınlığımı tahmin edemezsiniz.
Bunlara çare yok.
Ben artık saldım pis kalıyor. Bazen dayanamayıp inadımdan vazgeçip kendi katımı merdivenleri temizliyorum.
Çözüm yok. Taşınacağım bir gün. Umarım :KK70:
Başka çare, taktik varsa merakla bekliyorum.

elektrik vs nasıl oluyor apartmanda sonuçta merdivenlerde bir elektrik vardır. asansör varsa asansör bakımı vs nasıl yapılıyor

kombi olayı ne alaka onu anlamadım. bilseydik taşınmazdık diye bir şey yok, merkezi sistem vardır bir de bireysel sistem vardır bu da ister satılık ister kiralık ilanlarda daima belirtilir. yani sizin bunu bilmemenizde gariplik var. keşke aceleye gelmeseydi de her şeyine doğru düzgün bakabilseydiniz. biraz karambol olmuş.

alt kat yakmıyor, donuyorum diyen varsa merkezi sistemli apartmana taşınacak o zaman.
geçenlerde biri vardı alt kat kombi yakmıyor ben 800 tl fatura ödedim, gerekirse şikayet edeceğim falan diyordu. yani öyle bir hak varsa şikayet edilir alt komşum kombi yakmıyor diye.

diğer konuya gelince. ya ben o tarz iğrenç bir apartmanda oturdum bir de enayi gibi aidat veriyorduk. leş gibiydi, sigara izmariti desem var, çöp desem var, boş içecek kutuları desem var. hep sigara kokardı apartman. bi de 25 tl aidatı vardı ya ilgilenen de vardı. neyse taşındım ordan ama çok rahatsız edici. bence fazla kafaya takmayın yani konuşun herkesle tek tek, çocukların sağlığından falan dem vurun böyle ortamda çocukların oynaması da iyi değil temiz temiz oynasınlar falan gibisinden. ikna olmazlarsa boşverin ne diyim yani kendi kapı önünüzü süpürün yeter, böyle bir şey için can sıkmayın. taşınılmaz da ayrıca bu yüzden.

özetle, komşu gürültüsü harici sorun yaşayanlara taşın demedim, demem de.

ama o öyle olmuyor

isteyen istediği kadar yakar deyince alt kat yakmıyor

biz de üstte ısınmak için iki katı yakıyoruz

buna rağmen oturunca ayaklara doğru alttan soğuk hissediliyor

en temizi iyi işleyen merkezi sistem

o petek petek kapatılan sistemde de aynı sorun var

arkadaşım bir sitede oturuyor

evler 4+1 nesih site iki kış donduk dedi

altında kiracı varmış dünya kira ödemeye o siteye taşınmış ama kaloriferleri kapatmış donmuş
Damdan bizim de öyle alt kata gelmiş 70 TL fatura bize gelmiş 323 TL 😒

Halamların Merkezi sistem. Onlar da üşüyoruz dediler az yakıyorlarmış. Çok yakınca diğer katlar itiraz ediyormuş. O yüzden isteyen istediği kadar yaksın dedim . Mesela benim oğlum küçük ben çok yakıyorum . Eşim de kısakollu şort geziyor evde. Herkes bizim kadar çok yakmak istemeyebilir.

X