Ara mi vermeli yoksa tamamen kestirip atmalı mi?

Pink Swan

Yaheyyo
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2017
23
4
Merhaba iyi geceler hepinize.

Yaklaşık olarak 1 yıla yaklaşan bir ilişkim var. İnişli çıkışlı bir sürü süreçten geçtik ama 3 gün önce bir patlama anı yaşandı.

Erkek arkadaşım biraz asabidir falan ama saygısını hep korur. Gel gelelim, ben tekrar ettiği bir cümleye ilk defa takıldım ve saygısızca buldum.

Bana ufak tefek isteklerim söz konusu olduğunda ısrarla "istediğin her şey olamaz, bazen bir seyler ters gider olmaz, bazen de ben müsait olamam," vs gibi cümleleri çok sık kullanıyor diye tartışma çıktı aramızda.
Çünkü istediğim şey beni daha sık araması, veya görüntülü konuşmak istiyorum (uzak mesafe yüzünden), veya bazen fotoğraf atsın istiyorum gibi kucuk şeyler bile istediğimde bu cümleleri kurup duruyor tekrar tekrar.

Ben de artık çocuk eğitir gibi bu ne böyle deyip çıkıştım. Sanki markete giden şımarık bir cocukmusum da abes isteklerim varmış gibi hissettirmeye başladı bu tekrarlanan cümle. Ve evet ilk defa böyle hissettirdi. Halbuki uzun zamandır der ara ara bunu bana .
Dayanamadım ve bana saygı duymuyorsun deyip ara verelim biraz dedim. Şu anlık konusmuyoruz.

Haklı hissediyorum kendimi ama kafamda küçücük bir acaba mi var, çünkü fikren ve kalben uyumsuz görünen bir uyumumuz hep var ve seviyorum da . Yanlış bir şey yapıyor muyum kuşkusu var içimde sadece :/

Burayı sık takip eden biri olarak objektif yorumlar almak istiyorum.

Kendine niye bunu yapıyorsun
Adam aramıyorsa arama.
Kendind başka meşguliyetler bul ve vaktini öyle geçir.
Bazı insanlar çok konuşmayı mesajlaşmayı sevmeyeddbilir
Bacım şu erkeklere odaklı yaşamayı bırakın lütfen.
Çık alış veriş yap, yemek ye sinemaya git.
O sallamıyorsa sen hiç sallamayacaksın.
Adamı yapmak istemediği birşeyi yapmaya zorlarsan hiç yapmaz onu kaale almayacaksın ve iliklerine kadar bunu ona hissettireceksin
Bak bi süre sonra nasıl peşinde dolanıyor

Kendine niye bunu yapıyorsun
Adam aramıyorsa arama.
Kendind başka meşguliyetler bul ve vaktini öyle geçir.
Bazı insanlar çok konuşmayı mesajlaşmayı sevmeyeddbilir
Bacım şu erkeklere odaklı yaşamayı bırakın lütfen.
Çık alış veriş yap, yemek ye sinemaya git.
O sallamıyorsa sen hiç sallamayacaksın.
Adamı yapmak istemediği birşeyi yapmaya zorlarsan hiç yapmaz onu kaale almayacaksın ve iliklerine kadar bunu ona hissettireceksin
Bak bi süre sonra nasıl peşinde dolanıyor
Zaten çok yoğun bir sosyal hayatım var, genelde evde degilimdir, gezer tozarim vs.
Ama insan sevgilim dediği birinden özel bir şey bekliyor sanırım.
Bu konuda tam bir odunla beraberim.

Zaten çok yoğun bir sosyal hayatım var, genelde evde degilimdir, gezer tozarim vs.
Ama insan sevgilim dediği birinden özel bir şey bekliyor sanırım.
Bu konuda tam bir odunla beraberim.
Bak ozaman şöyle düşün
Odunlar daha sadık oluyor.
Gözlemlediğim kadarıyla çok romantik erkekler genelde aldatıyor aslında hayattaki denge gibi ortası olacak herşeyin.
Ama nitelikten çok niceliğe önem vermek laızm.
Seni sevdiğini biliyorsan eminsen olay tamamdır, az araması sevmediği anlamınagelmez.

Bak ozaman şöyle düşün
Odunlar daha sadık oluyor.
Gözlemlediğim kadarıyla çok romantik erkekler genelde aldatıyor aslında hayattaki denge gibi ortası olacak herşeyin.
Ama nitelikten çok niceliğe önem vermek laızm.
Seni sevdiğini biliyorsan eminsen olay tamamdır, az araması sevmediği anlamınagelmez.
Sevdiğine eminim, bilmiyorum ben biraz daha özel hissetmek istiyorum sanirim

telefona bakamaması anormal gelmedi ama eğitir gibi konuşması çok kötü. Hayatta kaldıramam bu tarzı. Ne münasebet yani. Bu duruma katlanabilecekseniz ne ala ama pek katlanılacak şey değil bence.

Sevdiğine eminim, bilmiyorum ben biraz daha özel hissetmek istiyorum sanirim
Nasıl eminsiniz? Tolere ediyoruz dediğinizi bence siz yapıyorsunuz sadece. Adam diyor ki, istersem ararım istersem sorarım. Uyumsuz uyum dediğiniz bu işte. Görüntülü konuşalım yok, fotoğraf gönder yok, sadece ara bari yok...Kimse kimseye nolur ara beni dememeli.
Değerli, özel hissetmek karşıdakinden istemekle olmaz. Şu şu dediklerimi yap ve beni değerli hissettir. Yakıştırıyor musunuz bunu kendinize?

Bir önceki ilişkimde benzer şeyler yaşıyordum. Daha fazla aramasını, mesaj atmasını istediğim için "fazla talepkar" gibi hissettiriliyordum. Bu arada hep mesaj bekleyen biri değilimdir, kendi gösterdiğim düzeyde ilgi ve ihtimam göremediğim için elbette taleplerimi ifade etmeye başlamıştım. Neyse sürmedi zaten. Bugün buradan baktığım zaman anlıyorum ki birine "benimle ilgilen" diye yalvarmak zorunda olmak zaten o ilişkinin ne kadar eksik olduğunu gösteriyor. Özleyen, düşünen, hatırlayan, merak eden arayıp soruyor zaten. Şarkının da dediği gibi "aşk kırıntısıyla doymaktansa tek başıma aç kalırım bu hayatta." Size bir sevgi kırıntısı verip sonra açgözlüymüşsünüz gibi davranmalarına izin vermeyin.

sen hatayı, kendiliğinden olması gereken şeyler için dilenerek yapmışsın
kaç yaşındasın? neden uzak mesafe ilişkisi?
hep uzak mesafe olarakmı devam edecek, niçin aynı şehirde değilsiniz ?

Merhaba iyi geceler hepinize.

Yaklaşık olarak 1 yıla yaklaşan bir ilişkim var. İnişli çıkışlı bir sürü süreçten geçtik ama 3 gün önce bir patlama anı yaşandı.

Erkek arkadaşım biraz asabidir falan ama saygısını hep korur. Gel gelelim, ben tekrar ettiği bir cümleye ilk defa takıldım ve saygısızca buldum.

Bana ufak tefek isteklerim söz konusu olduğunda ısrarla "istediğin her şey olamaz, bazen bir seyler ters gider olmaz, bazen de ben müsait olamam," vs gibi cümleleri çok sık kullanıyor diye tartışma çıktı aramızda.
Çünkü istediğim şey beni daha sık araması, veya görüntülü konuşmak istiyorum (uzak mesafe yüzünden), veya bazen fotoğraf atsın istiyorum gibi kucuk şeyler bile istediğimde bu cümleleri kurup duruyor tekrar tekrar.

Ben de artık çocuk eğitir gibi bu ne böyle deyip çıkıştım. Sanki markete giden şımarık bir cocukmusum da abes isteklerim varmış gibi hissettirmeye başladı bu tekrarlanan cümle. Ve evet ilk defa böyle hissettirdi. Halbuki uzun zamandır der ara ara bunu bana .
Dayanamadım ve bana saygı duymuyorsun deyip ara verelim biraz dedim. Şu anlık konusmuyoruz.

Haklı hissediyorum kendimi ama kafamda küçücük bir acaba mi var, çünkü fikren ve kalben uyumsuz görünen bir uyumumuz hep var ve seviyorum da . Yanlış bir şey yapıyor muyum kuşkusu var içimde sadece :/

Burayı sık takip eden biri olarak objektif yorumlar almak istiyorum.
uzak mesafe ilişkisinin sadakat duygusu olduğuna ben şahsi görüşüm inanmıyorum ondan bu adamın bu tavırları

Benim esim telefonda konusmayi ve mesajlasmayi hic sevmez. Ilk tanistigimizda ben heyecanla bekliyordum ama ne yaziyor ne ariyordu. Sorunca sevmediğini söyledi. Hergun görüşüyoruz nasil olsa dedi. Is cikisi felan yarim saatte olsa bir kahve iciyorduk. Ama ben gun icinde de bana yazmasini istiyordum. Bende bana gun icinde yazmayacaksan ve beni aramayacaksan görüşmeyelim, ben böyle yipranirim dedim ve resti cektim. Her gun mesaj atip aramaya basladi. Siz gec tepki vermissiniz bence bu duruma. Yine de herkesin dedigi gibi kendinizi bir cekin geri. Gercekten seviyorsa duzelmeye calisacaktir.

X