Araba konusu ile geri döndüm

Q şimdi de eltiyi kıskanmaya başlamışsınız. Ayrıca kaynınız gibi tembel olan insanlar böyle evi arabası olan kadınları nasıl buluyor? Bu kadınlarda akıl var mı? Varsa böyle adamlarla niye evlenirler? Akıl yoksa o mal mülk nasıl ?
Neden kıskanayım, neyini kıskanıyorum.Ben kaynimin uyanıklık yapmasını istemiyorum

Eşimde kırarım diye konuşmuyor

Eşiniz bekarken aldığına göre sizin hiçbir hakkınız yok. Madem oda durumdan memnun ki kırarım diye konuşmuyor sizde salın artık. Boşuna kendinizi üzüyorsunuz. Sizin hakkınızın yenildiği bir durum bence yok. Arabası yokmuş gibi düşünün devam edin.

Sizin borcunuzdan millete ne orayı tam anlamadım ama benim önerim peşini bırakmanız olur.

Araba kimin adınaysa mal da onundur.
Eş satamadığına göre belli ki onun adına değil.
Aile evindeyken, aile desteği ile alınmış araba genelde ailede kalır. (Doğru olduğunu savunmuyorum)

Mesela kaynımda evlenirken şunu gördüm ben, hem eşyalarımı kendim yapıyorum hem eve bakıyorum falan demiş eltime. Hiç bozmadım eltim dert yandığında, hmm falan dedim. Ama doğrusunu biliyorum ki öyle değil, eve beş kuruş vermezdi eşyalarının da taksitlerini ya benim kocam ya da diğer abisi ödeyip dururdu. Şimdi o kız konu açsa burada aileye söveriz ama gerçeği o değil. Yani araba eşinin olmayabilir.
Hayır biz nisanliyken zaten kredi öduyordu. Herkes eşimin olduğunu söylüyordu.Evlenince sürekli araba götür getir gerçekten problem oldu.Satalim dedik satmadillar.Bende temelli gönderdim.Kaynim kullanıyor.Büyüj ihtimal kaynim çalışmıyor,arabayı onun gibi gösteriyorlar.
Bende samimi olmak istemiyorum. Yüzsüz gibi çağırıyorlar.Kaynimin ssk günü bile yok.8 10 senedir hatta neredeyse hiç çalışmadı.
Babası kaynim için evlenirken satacağız dedi.Ama ses seda yok.Pek niyetleri yok gibi.Amaçlari ne bilmiyorum
Bu muabbetlerden beri iftara falan hicbirseye gitmiyorum.Surekli iftara kahvaltıya çağırıyorlar.Buyuk ihtimal kızın haberi de yoktur.

Aileyle neden konusmuyoruzsunuz ki? Ortak alınmış ve satarken size de hakkınızı vereceklerse konusmama durumu olmamalı bence. Ama satıp kendilerine harcayacaklarsa haklisiniz.
Eşim bana sen konuşma diyor.Satarken eşimin hakkını vereceklerindende emin değilim Bunların niyeti kaynimin kullanması gibi.Eşime konuşması için baskı yapacağım

Eşiniz bekarken aldığına göre sizin hiçbir hakkınız yok. Madem oda durumdan memnun ki kırarım diye konuşmuyor sizde salın artık. Boşuna kendinizi üzüyorsunuz. Sizin hakkınızın yenildiği bir durum bence yok. Arabası yokmuş gibi düşünün devam edin.

Sizin borcunuzdan millete ne orayı tam anlamadım ama benim önerim peşini bırakmanız olur.
Haklısınız hakkim yok.Ama eşimin hakkı yenilsin istemiyorum. Kaynim 1 tl kalmadı ve aracı sahiplendi.Ve sürekli vıcık vıcık olma niyetindeler. Bende samimiyeti hak ettiklerini düşünmüyorum.

Evet üzülüyor. Beni üzüyorsun böyle yaparak diyor

Eşiniz araba için değil siz konuştuğunuz için üzülüyor. Bence siz eşinizin hakkını da düşünmeyin kaç yaşına gelmiş adam. İleride bu konudan dolayı evliliğiniz yıpranır alan memnun, satan memnun.

Öyle de siz olsanız böyle yapan insanlara samimi olur musunuz

Ben samimi olun demiyorum. Haksızlık yapan, kul hakkı yiyen (eşiniz doğru söylüyorsa tabi) insanlarla birarada olmak istememek en doğal hakkınız ama böyle dertleneceğiniz, mağdur edilmişsiniz gibi davranacağınız ve bizi hiç düşünmüyorlar diye hayıflanacağınız bir durum yok ortada diyorum.

Ben samimi olun demiyorum. Haksızlık yapan, kul hakkı yiyen (eşiniz doğru söylüyorsa tabi) insanlarla birarada olmak istememek en doğal hakkınız ama böyle dertleneceğiniz, mağdur edilmişsiniz gibi davranacağınız ve bizi hiç düşünmüyorlar diye hayıflanacağınız bir durum yok ortada diyorum.
Haklısınız.Ben onlarla bir arada oldukça daha çok sinirleniyorum.O yüzden samimi olmak istemiyorum.Eltim samimi olmaya çalışıyor, hediye falan alıyor.

X