Araba kullanmak istiyorum.....

ende çok istiyorum aslında ama ne araba var nede bende cesaret..oyüzden ancak rüyalarımda kullanıyorum:))

Bende en çok ilk okul mezunumusun lafına güldüm..sırnaşık şeysırnaşık şey

Yine okudum yine güldüm yaaa...

Bu babalar hepmi aynı oluyor bu durumlarda bilmem ki..

Babamda bana derdi.. araba kendi gidiyo.. sen sürüyorum mu sanıyosunsırnaşık şey

Bu nasıl araba kullanmak diye az yemedi beni...

Şükür artık kendi arabamı kendim hata yapa yapa kullanıyorum..lülülülülülü

ahh ahha vardır heryerde o dert eşim bana karşı çok anlayışlı normalde ama araba kullanırken yapmamayı çok istemesine ragmen engel olamıyor tedirgin birde bizim araban ın debriyaj fren ayarlaması sert daha dogrusu hemen kavramıyor tabii ki zorlandım bekle bekle yapıyorsun sonra biraz hızlı çekiyorsun ayagını ya araba öne atıyor hızlı kalkıyor yada stop ediyordu ama ben arabanın o şekilde sert oldugunu bilmiyordum ben ehliyetimi pejoda kullanım aldım gayet rahat sürdüm tamam stopta ettirdim ama gayet iyi sürdüm trafige falanda çıktık ben şaırdım kendime ..şimdi biizm arabaya yanaşmak istemiyorum hem sert oludugu hemde eşimle tartışmamak için oda arabanın sert oldugundan rahat kullanamayacagımı zorlanacagımı söyledi sonra zaten arabayıda sırf bu yüzden birazda eski model oldugundan degiştirmek istiyoruz..sonrasından ver elini trafik bakalım deneme yapacam yine aldıgımız araba ile ama olmazsa hoca ayarlayacam bakalım..

arkadasım bende dıreksıyon dersı wermek ıstıyorum.belki yrdımcı olabılırım sana.

canım benim kızımda ehliyet aldı 2yıl önce ama hala kullanamıyor.babasıyla mümkün değil kızın şevkini kırıyor,banada aynısını yapmıştı bende 10 yıl önce ehliyet almıştım sadece kimlik yerine kullanıyorum ehliyetimi,neyse aynı akıbetin kızımın da başına gelmemesi için bir kaç ders almasını istiyorum.Kendisi trafiğe çıkabiliyor biz bakırköyde oturuyoruz mesela ataköye,floryaya,aksaraya gidebiliyor ama çok tedirgin bu korkusunu yenmesi için yabancı birinin hoşgörüsüne ihtiyacı olduğunu düşünüyorum sen nerede oturuyorsun bize yakınsan bu konuda yardımını rica edebilirmiyim.Saatr ücretin ve hangi günler müsaitsin öğrenmek isterim şimdiden teşekkürler....

ya kızlar bende motor kullanıyordum. ama babam arkama binince keklik gibi kalıyorum. beni savundugundanmıdır. endişelendiindenmidir. yoksa kullanmamı istemediindenmidir anlamadım. yapma etme! oraya bak! buraya bak! dur! kalk! beynimi bulandırıyo ve hakikaten mala baglıyorum.
küçük bir kaza yaptım ve aylardır motora elimi bile sürmüyorum.
benim imkanım yok ama bence sen baban dısında birisiyle yola cıkmayı dene. daha sakin birisiyle
yoksa motorun bana baktıgı gibi arabada sana bakacak :roflol:

benimde 10 yıllık ehliyetim var kullanırımda..
hatta ablam bile der senin yanına oturunca içim çok rahat diye ..
amaaa gelde babama anlat..
bir gün arabayı aldım arkamda annem yanımda babam..
ben yavaş gitmeyi severim en nefret ettiğim şey hızdır!
babam panik..
ben daha debriyaja basmadan adam hantır hantır yanımdan vites geçiriyor yaaaaaa....
deli oldum..
anne dedim bundan sonra yanıma babam oturmasın lütfen!
o günde sonra annem anahtarı alıp hadi ananeni almaya gidelim..
hadi şuraya gidelim buraya gidelim....
babamı götürmeyiz kaçırırız arabayı...
babayla-eşle-abiyle araba sürülmez bunu bilir bunu söylerim....

arkadaşım ehliyetin hayırlı olsun ben 4 yıldır kullnaıyorum ama eşim çok ısrar etmesine rağmen ondan öğrenmek istemedim 15 gün özel ders ladım maşallah canavar gibiyim şimdi bence sen de bu yolu dene kocadanda babadanda hoca olmaz :eek:lmaz:

mrb arkadaşlar araba kullanmayı bilen arkadaşlar sizlerden yardım istiyorum 2008 şubatta ehliyet aldım ama henüz trafiğe çıkmadım sürüyorum tenha yerlerde geçen gün babama söledim beni biraz çalıştır filan tamam dedi dün çıktık dolaştık tabiki bi ton azar vay efendim sen ilkokul mezunumusun ne alakası var araba kullanmayla ilkokul mezunu olmanın henüz bunu anlamış değilim :mymeka: :bbo:
herşeyi tam yapıyorum vites değiştirmedir direksiyon hakimiyetidir yalnız arabayı kaldırırken biraz zorlanıyorum oda yokuşta dün babam beni getirdi dimdik bi yokuşa hadi bakalım kaldır kaldıramadım sölemediği kalmadı tabi... ve o bagırdıkça ben iyice stres oluyorum elim ayagıma dolanıyo napcam ya kör şeytan dio çık kendin sür yoksa babam bana öğretmiyo iyice korkutuyo off araba kullanmak istiyorummmm sizce napmalıyım şimdi balkondan bakıyorum araba aşagıda arabada bana bakıyo git bin nolcak dio bi tarafım dur yapma dio bi tarafım offf yaaaa bişe olursa babam beni öldürür tabiii kaydirigubbakcemile3

ayy ayni seyi bende yasamistim vaktiyle:roflol: babama gel biraz goster bana dedim yarin direksiyon sinavim var..tamam dedi neyse ciktik yola..yokus yukari aynen dedigin gibi arabayi istop ettirince sen ehliyet alicaksinda ben gorucem..vay sana ders veren hocayi ben...neler neler....tamam dedim istemiyorum eve gidelim moralim cok bozulmustu..ertesi gun sinav var bende moral sifir kendime guvende gitti..hocaya dedimki ben sinavi gecemiycem hocada genc bir cocuk vardi ona ve bana cok guveniyordu tabi..neden dedi dedim boyle boyle oldu dun..guldu ve hata yapmssin dedi bu isi asla uzmani olmayan birinden ogrenmeye calismayin..onlar bizim kadar sabirli degil bildiklerinizide unutturur dedi..ve beni oyle bir motive ettiki o konusmasi..ilk sinavda 2. yuksek puani alarak ehliyeti aldim...dedigim gencde en yuksek puani almisti :)))

benimde 10 yıllık ehliyetim var kullanırımda..
hatta ablam bile der senin yanına oturunca içim çok rahat diye ..
amaaa gelde babama anlat..
bir gün arabayı aldım arkamda annem yanımda babam..
ben yavaş gitmeyi severim en nefret ettiğim şey hızdır!
babam panik..
ben daha debriyaja basmadan adam hantır hantır yanımdan vites geçiriyor yaaaaaa....
deli oldum..
anne dedim bundan sonra yanıma babam oturmasın lütfen!
o günde sonra annem anahtarı alıp hadi ananeni almaya gidelim..
hadi şuraya gidelim buraya gidelim....
babamı götürmeyiz kaçırırız arabayı...
babayla-eşle-abiyle araba sürülmez bunu bilir bunu söylerim....

:roflol::roflol::roflol:senin baban daha betermis hahahahasırnaşık şey

kizlar istanbulda ozel hoca tutmanin maliyeti ne kadar??ne kadar istiyorlar saat basina surucu kurslari??

henüz ehliyetim yok.ama süper kullanırım arabayı :kedi: tabi trafiğe çıkmama izin vermiyor babam.köye gidip gelirken kullanıyorum.babam asla bana panik yaşatmaz aksine ben yanlış bişey yaptığım zaman paniklerim ama o yok bişey devam et der ve nerde hata yaptığımı sakin sakin anlatır.:asigim:en kısa zamanda ehliyet almak istiyorum inş:kedi:

eğer sana bağırıp çağırıyorlarsa sende free takıl. arabanın kaskosu vardır bısmıllah de bı ayetel kursı oku bışey olmaz allahın ıznıyle. araba kullanırken pratık çok önemlı ara ara değilde hergun çık bı yerlere gıt cok ışe yarıyor. bir iki hata mutlaka yapıyosun sonrasında onlarıda öğrenıyorsun.

Ay canım benim :))

Otomatik kullanmaya hemen geçmeni tavsiye etmem, önce manuel vitesi tam olarak anla ki otomatik sonra gelsin canımm...

Genelde araba babalarımıza ait olduğundan aman bi yeri bozulacak yok bi yere çarpıcaz parçası pahalıdır diye sinir harbi yaşıyorlar...
yoksa zaten yeni öğrenen biri hız yapmaz ki gidip tehlikeli kaza yapamaz :))

Ben daha 14 yaşımda öğrendim araba kullanmayı, köy yolunca falan kullandım senelerce yazları, 18 imi doldurunca da hemen aldım ehliyeti.

Tabii bu süreçte bizim araba eskidi :))

ıstanbulda kullanmak çok sinir bozucu trafik deli ediyor beni ama en sevdiğim şeylerden biri araba kullanmak, Allahtan bu sene tek başıma çıkıyorum trafiğe...

Sakın pes etme canım, arabayı al kaçır arada hatta, ben öyle yaptım, artık mecbur veriyor babam, anahtarın da kopasını yaptırdık, oh rahatım :))
:teytey:

bugün ben de babamla çıktım,aynı hataya ben de düştüm kızlarr:))) bi kafama vurmadıkları kaldı kadınlar daha sabırlı oluyolar sınava kadar yanıma kadın bir şoför bulmam lazım..:))

kızlar sizlerin arabasımı var yoksa babanızın arabasınımı kullanıyorsunuz? ya benim babamında var ama kullanmama pek müsade etmiyor anca tatil yerlerinde filan ist kesinlikle izin vermiyor bende bana araba al diyorum okadar zengin değiliz diyor ama ben arabayla gezmek istiyorum babamın arabasınımı kaçırsam acaba ???

ehliyetin varsa kullanmayı biliyosan çok yoğun trafiğe çıkmadan da babanın arabasını kullanabilirsin bence kaçır sen arabayı :))) ama ben de ehliyetimi aldıktan sonra kendi arabama binmeyi istiyorum yoksa kendi arabalarını hayatta emanet etmezler...

X