Aracım başıma bela oldu ne yapsam?

Kardeşim 1 haftadır şu aracı diyor.
Bakın bakalım mantıklı mı? Ben içini beğenmedim pahalı geldi. Ama o ısrar ediyor. Tamirci görmezsin diyor.

Araç 2 cocukla kücük kalacak size. Bu fiyata motor hacmi daha yüksek bir model bakardım ben olsam. Km den dolayı pahalı muhtemelen muadillerinden.
Birde km cidden düşük 2017 model 6 yaşında araba ama 28 bin km'de olması beni düşündürdü muhtemelen acemi biri kullandı bunu. Ufak tefek kaza (kapı vb ki bunda da var)farketmiyorsa daha iyi bir model bulunabilir.
Expere hatta en iyi expere götürüp baktırmak gerek bence bu aracı. Km düsürülmüs olabilir az ama hor kullanılmışta olabilir.

1,2 motor için o parayı vermeye değmez çok küçük uzun yolda falan rahatsız eder ford focus opel daha mantıklı

Araç 2 cocukla kücük kalacak size. Bu fiyata motor hacmi daha yüksek bir model bakardım ben olsam. Km den dolayı pahalı muhtemelen muadillerinden.
Birde km cidden düşük 2017 model 6 yaşında araba ama 28 bin km'de olması beni düşündürdü muhtemelen acemi biri kullandı bunu. Ufak tefek kaza (kapı vb ki bunda da var)farketmiyorsa daha iyi bir model bulunabilir.
Expere hatta en iyi expere götürüp baktırmak gerek bence bu aracı. Km düsürülmüs olabilir az ama hor kullanılmışta olabilir.
Ben de çok beğenmedim açıkçası. Sıfır alsam da eksper görecek valla. Arkadaşım sıfır aldı hiç kaza yapmadılar 5 yıl sonra satarken alıcı ekspere götürüyor tavandan itibaren her yer boyalı çıkıyor. Meğer araç fabrikadan gelirken devriliyor boya yapılıyor satılıyor sıfır diye. Zaman aşımı şu bu derken 5-10 bin tazminat kazandılar sadece.

Peugeot 206 mı, 307 mi, modeli ne? Piyasa çok kötü. Eşimin hem abisine hem kardeşine araç arıyorlar, içim dışım araba oldu bu ara. Eldekini satıp üstüne koyacaksan işin zor. Elini çabuk tutman lazım, o süreç olabildiğince kısa sürmeli. Bizimkiler arabadan anlar. Fotoğraftan söyler eşim neresi boyalı, neresi değişen. Ama onlara bile kakalamaya çalışıyorlar sıkıntılı araçları. Bilen biriyle almanız şart. Bu şehrin ulaşım aracı sıkıntısı olmasa ben de o taraftan ev alıp her gün işe Güvenevler bölgesine geleceğim ama gözüm kesmiyor iki küçük çocukla.

Peugeot 206 mı, 307 mi, modeli ne? Piyasa çok kötü. Eşimin hem abisine hem kardeşine araç arıyorlar, içim dışım araba oldu bu ara. Eldekini satıp üstüne koyacaksan işin zor. Elini çabuk tutman lazım, o süreç olabildiğince kısa sürmeli. Bizimkiler arabadan anlar. Fotoğraftan söyler eşim neresi boyalı, neresi değişen. Ama onlara bile kakalamaya çalışıyorlar sıkıntılı araçları. Bilen biriyle almanız şart. Bu şehrin ulaşım araçları sıkıntısı olmasa ben de o taraftan ev alıp her gün işe Güvenevler bölgesine geleceğim ama gözüm kesmiyor iki küçük çocukla.
Araç 308. Evet çok yol yapıyorum km olarak. Trafik burdan güvenevlere kadar akıyor neyse ki. Ben güvenevlerden de çıkıp çarşıya gidiyorum o ara çok yoğun. Hatta emekte arkadan çarptılar bana. Bakalım ya. En azından şimdi tamirden çıkacak. Bir süre idare eder beni. Elimde de altın var biraz o da dursun. O süreçte de araç bakacağım işte. Sizin de aklınızda olsun. 600-650 bandında otomatik temiz bir araç olursa buralarda bakayım.

Konu sahibi harika bir konu oldu benim içinde iyiki açmışsın konuyu takipteyim bende😍 bütçemiz aşağı yukarı aynı bizde araç bakıyoruz ama daha önce hiç almadık bu konularda da pek bilgimiz yok. İnşallah kandirilmadan bir araba almak nasip olsun sizede bizede🙏

Konu sahibi harika bir konu oldu benim içinde iyiki açmışsın konuyu takipteyim bende😍 bütçemiz aşağı yukarı aynı bizde araç bakıyoruz ama daha önce hiç almadık bu konularda da pek bilgimiz yok. İnşallah kandirilmadan bir araba almak nasip olsun sizede bizede🙏
Hadi inş ya hanımlar konuya hakim 😍

Daha şimdi sarı siteden geldim temiz araç yazmışlar açıklamada boyalı değisenli herşey var. Nasıl bulucaz temiz araba cidden şaka gibi. Yada km aşırı yüksek.
Tabi ben de ağır hasarlıyı filtreleyip hayır diyorum ağır hasarlı da çıkıyor açıklamada

Araç 308. Evet çok yol yapıyorum km olarak. Trafik burdan güvenevlere kadar akıyor neyse ki. Ben güvenevlerden de çıkıp çarşıya gidiyorum o ara çok yoğun. Hatta emekte arkadan çarptılar bana. Bakalım ya. En azından şimdi tamirden çıkacak. Bir süre idare eder beni. Elimde de altın var biraz o da dursun. O süreçte de araç bakacağım işte. Sizin de aklınızda olsun. 600-650 bandında otomatik temiz bir araç olursa buralarda bakayım.
Zaten her gün o güzergahı kullanıp da Emek trafiğinde kaza yapmayan cindir. 👀 Eşime söyledim, bakmışken temiz, güzel bir şey görürse söyler o da. İnşallah bulursun en kısa zamanda.

Kizlar bu kadar arabadan anlayaniniz varken bende bir araç sorabilir miyim? Opel Astralar nasıl? 2010-2013 otomatik modeller. Bilgisi olan varsa sevinirim 🙏 konu sahibi bunlarda düşük km olanlarda var sarı sitede 580 bin civarlarinda.

Ay o aşırı önemli bilmiyordum hiç saolun öğrenmiş oldum. Evim şehrimin bilinen en yokuş mahallesi. Şimdiki aracım 1,6 hiç sıkıntı yaşamamıştım o konuda
çok yokuş varsa bence de 1.5 ya da 1.6 olmalı. i20 den çok memnundum ama çok zorlanıyordu yokuşlarda motoru 1.4 tü. 1.2 opel corsa da güzel araba ama o da yokuş çıkamıyor

benim de sattığım araba 6 yaşında 28 bin deydi 😁 küçük şehirde yaşıyorum ev okul kafe vs ne kadar yol yapacak

Daha şimdi sarı siteden geldim temiz araç yazmışlar açıklamada boyalı değisenli herşey var. Nasıl bulucaz temiz araba cidden şaka gibi. Yada km aşırı yüksek.

Bu arada denize çok yakın ve nem oranı yüksek illerde araçlar nem yemiş oluyor, küçük detay ama etkiler. Ben hep Ankara arabası alırım 😂 Doğu bölgesinde aşırı ucuz araba görürseniz uzak durun, yolda motoru bırakır. Sıfırdan başlayacağınız için belirtmek istedim ❤️ Gönlünüze göre bulursunuz inşallah.

Katılıyorum, bana göre de dağda bayırda uzun yolda böğüren bir arabanız olmasını istemiyorsanız 1.5 altı araç almayın😬

İlk arabam 96 model 1.3 Skoda idi. İzmit'in çılgın yokuşlarında artık inip koşasım geliyordu 😂 Şimdikiler yine tork falan derken bir tık daha iyiler.

Arac alirken oncelikle otomatik mi manuel mi istiyorsunuz bunu belirleyin. Esimin arac hastaligi oldugu icin benide inci gibi işledi.😊
Bekar ve ozellikle okula giden cocugu olan anneler icin arac cok onemli. Belirttiginiz arac markasi fransiz bir marka ve eski modelleri cok ariza cikariyor.
Tercihinizi opelden yana kullanmanizi oneririm. Astra J yada K kasa olabilir. Otomatik alacaksaniz yari otomatik ve DSG'ye girmenizi onermem cok sorun yasarsiniz. Tork konvertorlu tam otomatik ve km'si 100.000'in altinda bir araca bakin.
Hasar kaydi olarak kaput ve tavan cok onemli. Aracin boyasi konusunda ise, yok temizlik boyasi yok belalti boyasi yazanlari ve agir hasar kayitlilari direk eleyin. Temizlik boyasi ve bel alti boya demek arac komple boyali demektir.
Butce olarak yukari cikarsaniz toyota yaris ve toyota aurisi tavsiye ederim. Honda araclarda iyidir.
Az yaksin derseniz cilo araclara bakabilirsiniz. Yalniz clio araclarin icleri biraz dardir.

Opel corsa için önereceğiniz yıl var mı ya?
Yani ev iş yapılacak, bekar, kadın için şöyle cep yakmayacak araba?

İlk arabam 96 model 1.3 Skoda idi. İzmit'in çılgın yokuşlarında artık inip koşasım geliyordu 😂 Şimdikiler yine tork falan derken bir tık daha iyiler.
Araba bayırda böğürür, dik yokuşları çıkacağım derken arka tarafı dans eder😂 öyle arabaları en güzel bayır inerken kullanabilirsiniz hahahahaha şaka bir yana da en az 90 beygir 200 tork araçlar lazım ki Allah muhafaza trafikte sıkıştırıldığınızda vs araba seri olsun sizi olası bir kazadan beladan kurtarsın, arabalardan çok da anlamıyormuşsunuz o yüzden gözünüze kestirdiğiniz araçların marka/modeline göre üretim yıllarına da bakın, bazı modeller belli senelerde düşük beygirli üretilebiliyor ve maalesef bazı çakallar 75 beygir arabaya 90 beygir yazabiliyor sorunca he abla 90 beygir der ama bahsetmiştim symbollerde 2 seri var 75 ve 90 bakınca her şeyi aynı ama beygir farkı var bazı uyanıklar 75’i 90 diye çaktı millete.

Araç sahibi olacaksanız guru olmaya zorluyorlar, adam aracım çok iyi durumda diyor ama bakıyorsunuz kısmi boya atıldığı anlaşılmasın diye aynı model aynı rengin arka kapı çıkmasını buluyor onu taktırıyor, motor değiştiriyor, aracın yetkili servis kayıtlarını istemek, kendi seçeceğiniz bir ekspertize sokmak lazım, birkaç marka model belirleyip onları inceleyin, bir araçta olmazsa olmazlarınızı listeleyin bütçenizi de hesaba katıp ona göre araba alın.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun🧿🙏

İkinci el araç için DOD’a baksanız?
Kaynım oradan VW Golf almıştı hiç sorun çıkmadı.
8 yıldır kullanıyor arabayı.

X