Aracım başıma bela oldu ne yapsam?

Araç alacağınız zaman araç sahibi ile bir ekspertiz yerine götürün ortalama 2 bin civarı alırlar ama araçta ne var ne yok rapor halinde elinize veriyorlar. Bulundugunuz şehirde vardır mutlaka İnternet'e bakabilirsiniz

Astra hiç aklımda yoktu onu da inceleyim ben. Diğer dediklerine ben de dikkat ediyorum. Peki boyalı olması problem midir? Honda pahalıydı bütçeme uymuyor. Yaris ve aurisi de incelemiştim. Ama unuttum pahalı mıydı bir daha bakayım. Teşekkürler
Opel benim de kardeşim aldı ikinci el arada ufak tefek şeyler çıksa da 10 yıldır teklemedi üstelik en az 10 yıllık arac

Bir de km bakarken yaş km oranı yapmak daha mantıklı. Yılda 10-15 bin km den hesaplayın. Araba yaşı x 15 bini geçmesin ideali hor kullanılmamışı yaş x 10.

Kardeş esim bu araç olmaz dedi rampa cikmak icin 1.2 80 beygirmiş ni sahibindene bakacak 600 650 civari icin

Bir de km bakarken yaş km oranı yapmak daha mantıklı. Yılda 10-15 bin km den hesaplayın. Araba yaşı x 15 bini geçmesin ideali hor kullanılmamışı yaş x 10.
Bu nasıl çok kafama yattı.

Ben bekar bir anneyim. Araç bana aşırı lazım. 2 yavrumu kreşe okula bırakıyorum işe gidiyorum. Boşanınca ev değişmek zorunda kaldım eski evimin olduğu bölgede kiralar maaşım kadar.
Ama çocukların okulunu ve kreşini değiştirmedim. Çünkü baba gitti ev değişti bir de okul değişmesi psikolojilerini iyice bozacaktı.
Ben arabadan anlamadığım dönemde zar zor kavga dövüşle bir araç aldım. Çünkü benim bir arpa boyu yol almamı istemiyordu. Neyse işte bilmediğim için seçtiği aracı aldım. 2010 model peugeot 308 otomatik km ne bilmiyordum bile ve km 290 binde. Ve sürekli arıza çıkarıyordu. Anlamadığım için yolda kaldıkça tamire götürüyordum. Bakımını yaptırıyorum ama diğer sorunları anlamıyorum. En son masrafa 60 bin dediler motor değişimi oluyor. Neyse işte ben bu aracı satılığa koyacağım kaç para eder bilmiyorum. Sarı siteye bakıp 450 bin dedim ama bilgisi olan var mı? Satınca ne alsam yerine? Ve bu işi çok hızlı yapmam gerek. Başka fikri olan varsa bana yol göstersin kafam durdu. Şimdilik iş arkadaşlarım yardımcı oldu bebeğimi kreşe bırakıp işe geçmeme. Otobüs yok servis yok taksi de günlük 600 civarı gider herhalde
Fiat 500 de düşüne bilirsiniz bir iki kapılı olan var o size küçük gelir ama diğer bir modeli daha var normal arkadaşın vardı içi çok güzel üstünde açılıyor görünüş ve kullanım olarak ta sağlam dedi kendi arabamı satacak olsam ben Fiat 500 alırdım

otomatik alacaksanız kesinlikle honda yada toyotolara bakın diğer markalarda otomatik pek iyi olmuyor ve bir sorun olduğunda çok yüklü bir miktar çıkıyor.ben astra kullanıyorum manuel benimki,çok memnunum vede çok yakmıyor az yakıyor diye renolara para vermeyin resmen teneke gibi araba

Ben bekar bir anneyim. Araç bana aşırı lazım. 2 yavrumu kreşe okula bırakıyorum işe gidiyorum. Boşanınca ev değişmek zorunda kaldım eski evimin olduğu bölgede kiralar maaşım kadar.
Ama çocukların okulunu ve kreşini değiştirmedim. Çünkü baba gitti ev değişti bir de okul değişmesi psikolojilerini iyice bozacaktı.
Ben arabadan anlamadığım dönemde zar zor kavga dövüşle bir araç aldım. Çünkü benim bir arpa boyu yol almamı istemiyordu. Neyse işte bilmediğim için seçtiği aracı aldım. 2010 model peugeot 308 otomatik km ne bilmiyordum bile ve km 290 binde. Ve sürekli arıza çıkarıyordu. Anlamadığım için yolda kaldıkça tamire götürüyordum. Bakımını yaptırıyorum ama diğer sorunları anlamıyorum. En son masrafa 60 bin dediler motor değişimi oluyor. Neyse işte ben bu aracı satılığa koyacağım kaç para eder bilmiyorum. Sarı siteye bakıp 450 bin dedim ama bilgisi olan var mı? Satınca ne alsam yerine? Ve bu işi çok hızlı yapmam gerek. Başka fikri olan varsa bana yol göstersin kafam durdu. Şimdilik iş arkadaşlarım yardımcı oldu bebeğimi kreşe bırakıp işe geçmeme. Otobüs yok servis yok taksi de günlük 600 civarı gider herhalde
Merhaba iletişim bilgisi verirseniz özelden arabanızı görmek isterim eşim bir bakalım dedim

Benimde ilk arabam Opel Corsa idi. Hiç sorun çıkarmazdı. Ama yedek parça olarak Fiat daha ucuzdur heralde. Benim İstoç’ta galerici arkadaşım var. Lazım olursa numarasını veririm.

Bir de bu araba galeride sanırım farkettiniz mi şahıstan almanızı tavsiye ederim az çok ticareti bilen biri olarak söylüyorum eşim çok da zor durumda kalırsa kardeşinin dediği arabayi alsın piyasa çıldırmış 650 ye araba yok dedi 🤣
Fiat egealarla ilgili ne diyor eşin sorabilir misin rica etsem 🙈 600-630 bine var

Hyundai hiçbir tamirci sevmez çünkü arıza çıkarmaz youtubda birmilyon km Hyundai var bakabilirsiniz az yakıyor suv aracım 4.2 yakıyor dizel öneririm

Kendi aracımla aynı durumda olanlara göre yazdım değeri aslında. Benim de aklımda polo var aslında. Kardeşim polosu olan bir arkadaşı için tamirden çıkmıyor dedi sıfır almıştı kız. Kardeşim micra aldı onu öneriyor ama o garajda duruyor bence tam hakim değiş arabaya. Kafam karışık. Teşekkürler
Clio kullanıyorum. 2016. Temiz bir araçtı zaten. Çok da memnunum. Maşallah hiçbir sorun çıkarmadı henüz. Tavsiye ederim 👍

Ya iyi ki açmışım konuyu. Hiç aklımda olmayanları öğrenmiş oldum. Öncelikle otomatik olacak araç. Ehliyetim otomatik araç ehliyeti. Bir de evim yokuşun alası dimdik o nedenle 1.0 motorun sorun olacağını bilmiyordum. Japon arabalarını önceliğime koyayım o zaman. Sonra da Opel bakayım. Kendi aracımın piyasasına göre belirledim aslında fiyatı. Menuellerine bile 350 en düşük fiyatı
Şimdi şöyle ki, benim aracım 1.2 motor fakat turbosu ve yokuş kalkış desteği var. Ankara'da çok rahat kullanıyorum. Benim gibi panik biri bile kullanıyorsa.. :)

X