Aralıklı oruç ile hedef 6 kg vermek

lili88

Guru
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2013
2.808
1.309
Öncelikle buraya yazma sebebim herkes gibi ayni, bu süreçte burda mecburiyet hissetmek ve sorumluluk almak . Biraz kendimden bahsedeyim 35 yaşında 2 çocuk annesi ev hanımıyım. Büyük çocuğum 8 yaşında okula gidiyor, ikinci cocuk 4 yasina girecek yanimda evdeyiz birlikte. Tek hareketim sabah oglani 4 katlı binadan aşağı indirmek servise bindirmek ve geri yukari cikmak. Ev ici yapilan temizlik vs hareketleri hareket olarak saymıyorum. Evde yürüme bandı var bu diyetle birlikte günde en az 30dk veya maks. 1 saat yürüme planı içindeyim.
Biraz fiziksel özelliklerinden bahsedeyim
Boyum 174 ,kilom sabah tartıldım 74.800😭😭
Hedefim önce 69 kiloya düşmek

Şimdi gelelim 6 kilo vermek için neler yapacağıma;

Öncelikle kahvaltıdan önce 1 bardak yeşil çay içeceğim ki şuan içiyorum.

18-6 araliginda aralıklı oruç yapacagim bundan sebep kahvaltımı saat 11de, en son yemeğimi saat 5te bitireceğim.
Gün içinde yediklerimi yazmak veya görsel paylasmak istemiyorum çünkü çok sıkıyor.
Aralikli oruç penceremde yeme aralığım az oldugu için gün içinde yiyeceklerden kendimi mahrum bırakmayacağım.
İlk etapta biraz hızlı kilo vermek istiyorum daha sonra pencereyi 16-8 e çekeceğim. Yani kahvaltimi 10-11 gibi yaparsam yemegimi 6 -7araliginda bitiririm. Tabi bu en son aşama olacak.

📌Buraya yazacaklarim kahvaltımı şu saatte yaptim sabah şu kilo ciktim sporumu yaptim veya yapmadim. Aksam yemeğim şu saatte bitti.Yemekten sonra şunları bunları içtim.(şekersiz).

Günlük tartilacağım ama kilo değerlerini haftalık baz alacağım.

Yaklaşık 2 ayı gecmeyecek şekilde hedefime ulaşmak istiyorum bana katılmak isteyen olursa birlikte eşlik ederiz ama ben modumu düşürecek, yaaa ben yedim içtim durmadan kaçamak yaptım diyeni istemiyorum. Kimseye ne hırs verecek halim var ne de negatif enerji kaldiracak modum var. Çünkü yaş 35 ve terazi burcuyum .
Benimle bu yolda şevkle arkadaşlık etsin isterim.
Şimdi cizelgemi yapayım

lili88 lili88 boy:174 hedef : 68kg

*17 Mayıs 74.800.
25 Mayıs. 73.800 ( -1kg)
1 haziran. 75.00 ( regli)
8 haziran. 72.900
15 haz. 72.700
22 haz. . 72.900 ( sorunlu hafta)
29haz. 72.600
6 tem. 73.200

E c e E c e boy:170 hedef : 70kg
*25 mayis. 75.800
1 haziran. 75.100
.8 haz. 73.200 💪
15 haz. 73.200
22 haz. 72.200 👏(- 1 kg)
29 haz. 71.500
6tem. 73.100
Kulis tiyatro Kulis tiyatro boy :155 hedef : 55kg

17 Mayıs: 66
25 mayis: 64
1 haziran 63
8 haz. 62💪
15haz. 62
22 haz. 62 stabil
29 haz. 61.5
.
Kulis tiyatro Kulis tiyatro anne boy ;150 hedef : 80kg

17 mayis: 90
25 mayis: 88
1 haziran. 87
8 haz. 87
15 haz. 86
.22 haz. 86
29haz. 85
.
M manifestoo boy : 168. Hedef : 60

8 haz : 73 kg
15 haz. 71.5
22 haz. 71.200
29 haz. 70.400
6tem. 71.200

.
Z ZllBlc boy:170. Baslangic Kilo : 77 Hedef: 60

22 haz. 69.500
29 haz. 68.600
.6tem. 67.00

.
Rosetta Rosetta Boy :170. Hedef:60

22 haz. 66.100
29haz. 66.100
6tem. 65.600

N nurzdmrr boy:157. Kilo: 67. Hedef: 55kg
29 haz. 67
.

Son düzenleme:
Öncelikle buraya yazma sebebim herkes gibi ayni, bu süreçte burda mecburiyet hissetmek ve sorumluluk almak . Biraz kendimden bahsedeyim 35 yaşında 2 çocuk annesi ev hanımıyım. Büyük çocuğum 8 yaşında okula gidiyor, ikinci cocuk 4 yasina girecek yanimda evdeyiz birlikte. Tek hareketim sabah oglani 4 katlı binadan aşağı indirmek servise bindirmek ve geri yukari cikmak. Ev ici yapilan temizlik vs hareketleri hareket olarak saymıyorum. Evde yürüme bandı var bu diyetle birlikte günde en az 30dk veya maks. 1 saat yürüme planı içindeyim.
Biraz fiziksel özelliklerinden bahsedeyim
Boyum 174 ,kilom sabah tartıldım 74.800😭😭
Hedefim önce 69 kiloya düşmek

Şimdi gelelim 6 kilo vermek için neler yapacağıma;

Öncelikle kahvaltıdan önce 1 bardak yeşil çay içeceğim ki şuan içiyorum.

18-6 araliginda aralıklı oruç yapacagim bundan sebep kahvaltımı saat 11de, en son yemeğimi saat 5te bitireceğim.
Gün içinde yediklerimi yazmak veya görsel paylasmak istemiyorum çünkü çok sıkıyor.
Aralikli oruç penceremde yeme aralığım az oldugu için gün içinde yiyeceklerden kendimi mahrum bırakmayacağım.
İlk etapta biraz hızlı kilo vermek istiyorum daha sonra bencereyi 16-8 e çekeceğim. Yani kahvaltimi 10-11 gibi yaparsam yemegimi 6 -7araliginda bitiririm. Tabi bu en son aşama olacak.

📌Buraya yazacaklarim kahvaltımı şu saatte yaptim sabah şu kilo ciktim sporumu yaptim veya yapmadim. Aksam yemeğim şu saatte bitti.Yemekten sonra şunları bunları içtim.(şekersiz).

Günlük tartilacağım ama kilo değerlerini haftalık baz alacağım.

Yaklaşık 2 ayı gecmeyecek şekilde hedefime ulaşmak istiyorum bana katılmak isteyen olursa birlikte eşlik ederiz ama ben modumu düşürecek, yaaa ben yedim içtim durmadan kaçamak yaptım diyeni istemiyorum. Kimseye ne hırs verecek halim var ne de negatif enerji kaldiracak modum var. Çünkü yaş 35 ve terazi burcuyum .
Benimle bu yolda şevkle arkadaşlık etsin isterim.
Şimdi cizelgemi yapayım

17 Mayıs 74.800.
Merhaba ben 23 yaşındayım bir bebeğim ar bir buçuk yaşında bebeğime hamile kalmadan önce 6 ay iğnelerle ilaçlarla tedavi gördüm ve bu surecde 10 kilo aldım 60dan 70 e çıktım daha sonra hamilelikle 25 kilo alarak 95 ile doğum yaptım doğumdan 6 ay sonra aralıklı oruca ve leslieye başladım 82 kilo ile bu şekilde bir ayda 7 buçuk kilo verdim sonra saldım yavaş yavaş 3 ay ayda 65 e düştüm 65 e düşünce bıraktım ve 8 ay gibi bir sürede 5 kilo daha aldım ve şuan 70 im bende dün başladım 12 de kahvaltı akşam yemeği en geç 6 da olacak şekilde gün içinde 3 lirte su içmeye çalışıyorum birde sabah aç karna sade bir Türk kahvesi sizede öneririm.ozellikle spor yapacaksaniz yardımcı oluyor gerçekten

Saat 11.07 kahvaltima başlıyorum. Saat 1 gibi yürüyüş yapmayi planlıyorum ❤️

Merhaba ben 23 yaşındayım bir bebeğim ar bir buçuk yaşında bebeğime hamile kalmadan önce 6 ay iğnelerle ilaçlarla tedavi gördüm ve bu surecde 10 kilo aldım 60dan 70 e çıktım daha sonra hamilelikle 25 kilo alarak 95 ile doğum yaptım doğumdan 6 ay sonra aralıklı oruca ve leslieye başladım 82 kilo ile bu şekilde bir ayda 7 buçuk kilo verdim sonra saldım yavaş yavaş 3 ay ayda 65 e düştüm 65 e düşünce bıraktım ve 8 ay gibi bir sürede 5 kilo daha aldım ve şuan 70 im bende dün başladım 12 de kahvaltı akşam yemeği en geç 6 da olacak şekilde gün içinde 3 lirte su içmeye çalışıyorum birde sabah aç karna sade bir Türk kahvesi sizede öneririm.ozellikle spor yapacaksaniz yardımcı oluyor gerçekten
Ben de dogumlardan sonra çok inişli cikisli kilolarım oldu ilk dogumdan sonra 8 ayda eski halime dönmüştüm ama 2. Den sonra çok öyle olmadi. Gün ortasinda Karahindiba kahvesi içiyorum. Zaten yillardir cayi kahveyi sekersiz içerim . Size de kolayliklar diliyorum yaşınız küçük kilo vermek daha kolay olur ❤️

Ben de dogumlardan sonra çok inişli cikisli kilolarım oldu ilk dogumdan sonra 8 ayda eski halime dönmüştüm ama 2. Den sonra çok öyle olmadi. Gün ortasinda Karahindiba kahvesi içiyorum. Zaten yillardir cayi kahveyi sekersiz içerim . Size de kolayliklar diliyorum yaşınız küçük kilo vermek daha kolay olur ❤️
Umarım bir ayda 5 iki ayda 10 kilo vermek hedefim yaşım küçük ama kilom Cok fazla bide sezeryan doğum oldu maalesef bebeğim.kanala girmediği için ikinciden sonra hepten zor olur kesin

An itibari ile 40dk yürüdüm hızı 3.8 ila 4.5 arasinda artırıp azalttim .
hergun yürümek niyetindeyim bakalim ama en azindan 1 gün ara vermek şartıyla devam ederim diye düşünüyorum.
En az 30dk en cok 1 saat yürüsem yeter.
Bu 2 haftayı sıkı tutup elimden geldigince ilk kiloları fazla vermek istiyorum.

Eklentiler

• IMG_20230517_132929.jpg
    IMG_20230517_132929.jpg
    55,7 KB · Görüntüleme: 146
Saat 3 bucuk gibi yemek yemistim cok acikmadim, oruca başlayacağım için o yüzden şimdi biraz peynir karpuz 🍉 ve ekmek yiyip günü kapatacağım 💕 yarın sabah 11 e kadar yemek yok 🥰

- 400gr ile güne başladım.
Kahvaltima şimdi başlıyorum.
Yine planim 5te yemeği bitirmek.
Gün icinde de yürümek.
Telefonuma aralikli oruc uygulamasi indirdim.
Oruca baslayinca onu da baslatacagim.
Bir saat döngüsü halinde göstergesi var .
Orucun ilerleyen saatlerinde yag yakimina başladığını gösterince bence insana dayanma gücü veriyor.

Bugün esim eve gelince alisverise gittik eve gelip yemek yemem 7 yi gecti. Olsun sabah 2 saat gec yerim 🥰

Haftasonlari kapatilsin , cuma da eşim evdeydi 3 günüm ne yaptim ben de bilmiyorum. En son 5 gibi birseyler yedim günü kapatiyorum. Yeni haftaya gümbür gümbür geliyorum.

35 dk tempolu yürüyüş yaptim. 4-5- 5.5 km hizla. Epey ter attim. Carsamba tarti günüm bakalim ne olacak.

Merhaba. Öncelikle kolay gelsin, umarım hedefinizi en sağlıklı ve güzel şekilde tartıda görebilirsiniz. Ben de aralıklı oruç yapıyorum ve faydalarını gördüm, hem de fazlasıyla. Bu nedenle işinizi kolaylaştıracak birkaç şey söylemek isterim. Birincisi, sabah metabolizmayı hızlandırmak için kahve içebilirsiniz, tarçınlı veya hindistan cevizi yağı kullanarak. Eğer aç karnına içemiyorum diyorsanız kuru kayısı ve su yeterli olabilir. Kahvaltıdan sonra içmenizi yine de öneririm. Çünkü kabızlık gibi durumlar kilo veriminin gizli düşmanlarındandır. Yemekten yaklaşık iki saat sonra yürüyüş yapmanızın elbette faydası var ama eğer imkanınız varsa bunu sabaha çekmeye çalışın. Ketozis durumda iken yapılan sporun etkisi daha fazla olmakta. Yeşil çayı ise 16.00 gibi içmeye çalışın. Akşam yemeğinden yarım veya bir saat sonra da soda içerseniz sindirimi kolaylaştırır. Bu arada, protein alımına çok dikkat edin. Her gün yarım çay bardağı kefir bile çok iş görür, ilk etapta. Bunlar benim araştırdığım ve kendimde uyguladığım, ardından güzel sonuç aldığım birkaç basit ama etkili tavsiye aslında. Bunları siz biliyor olabilirsiniz ama belki burayı okuyacak olan birilerine yardımı dokunabilir, bu nedenle yazmak istedim. Eğer bunlar size ters ise daha farklı şekilde uygulayabilirsiniz. Dediğim gibi, bunların hepsi birer tavsiyedir ve bedeninizi en iyi siz tanıyorsunuz, hangisi sizin için uygunsa, bedeninize bu şekilde uygulayın. Tekrardan kolay gelsin. :)

Merhaba. Öncelikle kolay gelsin, umarım hedefinizi en sağlıklı ve güzel şekilde tartıda görebilirsiniz. Ben de aralıklı oruç yapıyorum ve faydalarını gördüm, hem de fazlasıyla. Bu nedenle işinizi kolaylaştıracak birkaç şey söylemek isterim. Birincisi, sabah metabolizmayı hızlandırmak için kahve içebilirsiniz, tarçınlı veya hindistan cevizi yağı kullanarak. Eğer aç karnına içemiyorum diyorsanız kuru kayısı ve su yeterli olabilir. Kahvaltıdan sonra içmenizi yine de öneririm. Çünkü kabızlık gibi durumlar kilo veriminin gizli düşmanlarındandır. Yemekten yaklaşık iki saat sonra yürüyüş yapmanızın elbette faydası var ama eğer imkanınız varsa bunu sabaha çekmeye çalışın. Ketozis durumda iken yapılan sporun etkisi daha fazla olmakta. Yeşil çayı ise 16.00 gibi içmeye çalışın. Akşam yemeğinden yarım veya bir saat sonra da soda içerseniz sindirimi kolaylaştırır. Bu arada, protein alımına çok dikkat edin. Her gün yarım çay bardağı kefir bile çok iş görür, ilk etapta. Bunlar benim araştırdığım ve kendimde uyguladığım, ardından güzel sonuç aldığım birkaç basit ama etkili tavsiye aslında. Bunları siz biliyor olabilirsiniz ama belki burayı okuyacak olan birilerine yardımı dokunabilir, bu nedenle yazmak istedim. Eğer bunlar size ters ise daha farklı şekilde uygulayabilirsiniz. Dediğim gibi, bunların hepsi birer tavsiyedir ve bedeninizi en iyi siz tanıyorsunuz, hangisi sizin için uygunsa, bedeninize bu şekilde uygulayın. Tekrardan kolay gelsin. :)
Guzel tecrubeleriniz ve açıklayıcı yazınız icin teşekkür ederim. Sabah ac veya kahvaltidan bir iki saat sonra karahindiba kahvesi içiyorum. Sporu genelde öğünü kapattiktan sonra yapıyorum. İlk hamileligimde aralikli oruc ile hamilelik kilolarimin hepsini verdim eski halime 8-9ay icinde dönmüştüm tabi aradan 8yil gecti ustune 2.. doğum oldu. Ben diyet yapamadim eski irademe sahip olamadim. Ama artik kararliyim.

Kahvaltimi 11 de yaptim ara ogunde karahindiba kahvesi yanina 2incir yedim.
Bir de krom takviyesi almaya baslicam bugunden itibaren. Daha ince kullandim faydasini gördüm.

Saat 17:08 yemegimi yedim orucum basladi 🥰 yaklasik 1-2 saat sonra da yürüyüş yapicam .. akşam da yine maden suyu, yesil cay , kahve artik birilerini icerim

Guzel tecrubeleriniz ve açıklayıcı yazınız icin teşekkür ederim. Sabah ac veya kahvaltidan bir iki saat sonra karahindiba kahvesi içiyorum. Sporu genelde öğünü kapattiktan sonra yapıyorum. İlk hamileligimde aralikli oruc ile hamilelik kilolarimin hepsini verdim eski halime 8-9ay icinde dönmüştüm tabi aradan 8yil gecti ustune 2.. doğum oldu. Ben diyet yapamadim eski irademe sahip olamadim. Ama artik kararliyim.
İrade gerçekten en önemli şey olabilir bu süreçte. Umarım hedefinize varana kadar aynı irade ile devam edersiniz. Kolay gelsin, çocuklarınızın gözlerinden öpüyorum :)

Ailecek grip geçiriyoruz cocuklar ateslendi benim vücudum kiriliyor. Sabah 9bucuk gibi saglik ocagina gittik ilaclarimizi aldik geldik derken saat 11 oldu. Kahvalti duzenim bozulmadan belirledigim saatte yapmis oldum. Dün yürüyüş de yapamadim vücudum sizladi .
Bu kahvaltiyi 12 cekmeyi düşünüyorum. Bitişi de bugun 4 gibi yapmayi planlıyorum ❤️

Ara öğün.. Karahindiba kahvesi yanina incir ve ceviz muhteşemlisi .

Eklentiler

• 16848411636866366823721234670401.jpg
    16848411636866366823721234670401.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 162
İctigim kahve yanindaki incir ve ceviz nasil tok tuttuysa hic acikmadim ama sirf öğünü yemek icin ekmeksiz 1 kase yoğurt corbasi ve 1 tane kendi yaginda yavas yavas kizarmis tavuk butu yedim. Yani a da yagsiz salata. Günü kapattim. Yarın 11 -12;ye kadar orucum basladi 🥰haydi bana kolay gele

Sabah 74 ciktim -800gr . Bakalım yarın tarti günüm 1 haftalik. Kahvaltımı 12de yaptim biraz fazla yemis olabilirim cok acikmistim.
son yemeğimi de 5te yersem süper olacak.

X