Aralıklı Oruç Serüvenim (Hadi Bana Katılın)

Menü veriyim tek ögün yedim

2 küçük biber dolması 1 kabak dolması 2 dılım sarkısaklı ekme,3 yk basmatı pilav,2 yk fırın patates
Türk kahvesi aşure
Su 1,5

Sade soda

1 gün sadece bozdum orucu yazmıştım geçenlerde sonra yine devam hatta saatlerimi 5.30-11 orucuna çektim bugun. Hala zorlanıyorum akşamlaro bir dondurma kuruyemiş meyve yiyesim geliyor. Pis boğazlılıktan değil alışkanlıktan bence. Biraz da psikolojik sanırım 5.30da dev tabak yemek yesem dahi kendimi aç hissediyorum şeytan dürtüyor. Dün gece eşim saat 9.30 10 gibi dedi dondurma alıp geleyim yiyelim (yazık yavrum ben bişey yemiyorum diye o da yemiyor :KK70:) dedim yok suan karnım acıktı yağlarımı yakıyorum gidip kahve su falan içeyim de tokluk hissi gelsin.
Normal diyeti yapamam surekli az ye az ye devamlı aç hissetmek hoşuma gitmiyor.
Bu sistem daha iyi en azından gündüz canım me isterse az ya da çok yiyorum.

Devam edicem çünkü 1 haftada 1.5kiloya yakın gitti 58e düştüm. Bir kısmı sudan artık ne kadarı yağdan bilemiyorum. Xiaomi tartım var bu sabah ayarlayıp tartıldım yağ su kas dengemi de buradan kilo verdikçe paylasacağım sizinle

Kontes001 Kontes001 senin nasıl gidiyor? Benim motivasyonum hala yerinde. Yediğim içtiğimden çok burada ruh halimi paylasacağım sanırım çünkü aralıklı oruc yapan kişilerin bir süre sonra çok daha zinde ve sağlıklı hissettiklerini biliyorum. Vucudumu dinlemek ve takip etmek niyetindeyim :)

1 gün sadece bozdum orucu yazmıştım geçenlerde sonra yine devam hatta saatlerimi 5.30-11 orucuna çektim bugun. Hala zorlanıyorum akşamlaro bir dondurma kuruyemiş meyve yiyesim geliyor. Pis boğazlılıktan değil alışkanlıktan bence. Biraz da psikolojik sanırım 5.30da dev tabak yemek yesem dahi kendimi aç hissediyorum şeytan dürtüyor. Dün gece eşim saat 9.30 10 gibi dedi dondurma alıp geleyim yiyelim (yazık yavrum ben bişey yemiyorum diye o da yemiyor :KK70:) dedim yok suan karnım acıktı yağlarımı yakıyorum gidip kahve su falan içeyim de tokluk hissi gelsin.
Normal diyeti yapamam surekli az ye az ye devamlı aç hissetmek hoşuma gitmiyor.
Bu sistem daha iyi en azından gündüz canım me isterse az ya da çok yiyorum.

Devam edicem çünkü 1 haftada 1.5kiloya yakın gitti 58e düştüm. Bir kısmı sudan artık ne kadarı yağdan bilemiyorum. Xiaomi tartım var bu sabah ayarlayıp tartıldım yağ su kas dengemi de buradan kilo verdikçe paylasacağım sizinle

Kontes001 Kontes001 senin nasıl gidiyor? Benim motivasyonum hala yerinde. Yediğim içtiğimden çok burada ruh halimi paylasacağım sanırım çünkü aralıklı oruc yapan kişilerin bir süre sonra çok daha zinde ve sağlıklı hissettiklerini biliyorum. Vucudumu dinlemek ve takip etmek niyetindeyim :)
Maşallah canım. Dikkat ediyorum ama gitmiyor adet olacam o tutuyor

Bende bugün başladım hatta OMAD yapıyorum. Aralıklı oruç haricinde bedenim asla hiçbir diyete tepki vermiyor zira diyet kaşarı olmuşum 32 senedir :KK70: Gerçektem bir şifa aralıklı oruc. Dün baktım 95 kg olmuşum.Bir zamanlar 68 idim ah ahhh:KK1:

OMAD one meal in a day cümlesinin kısaltılmış hali kısacası günde bir öğün . Aralıklı oructa 24/1 oluyor gibi.
Humm bu baya zor belki yavas yavas bunyeyi alıstırarak mumkun olur. Bir patronum vardı günde tek öğün besleniyordu ama bünyesi ona alısık olduğu için o sekilde yiyordu kahve sigara tüketiyordu tüm gün. Adam dal gibi bişeydi zayıf uzun :KK70: o zaman anlamıstım ölmüyor sonucta yaşıyor ve fit :KK70:

Humm bu baya zor belki yavas yavas bunyeyi alıstırarak mumkun olur. Bir patronum vardı günde tek öğün besleniyordu ama bünyesi ona alısık olduğu için o sekilde yiyordu kahve sigara tüketiyordu tüm gün. Adam dal gibi bişeydi zayıf uzun :KK70: o zaman anlamıstım ölmüyor sonucta yaşıyor ve fit :KK70:
Evet ben uzun yıllardır aralıklı oruc yapıp bırakan biri olarak idmanlıyım. Kafa rahat oluyor ne yesem derdi yok organlar cok rahat cunku ha bire yemek gelmiyor.

Bugün misafirim vardı çok saçma yedim.

Sabah biraz ekmek atıştırdım

15:00
  • 1 dilim pasta
  • 4 minik patatesli börek
  • 1 küçük kase kısır
  • 2 tuzlu kurabiye
  • çay
  • kahve

Akşam 19:30
  • 1 kase tarhana çorbası
  • salata
  • az kısır

3500 adım
3 litreden fazla s

Bugün misafirim vardı çok saçma yedim.

Sabah biraz ekmek atıştırdım

15:00
  • 1 dilim pasta
  • 4 minik patatesli börek
  • 1 küçük kase kısır
  • 2 tuzlu kurabiye
  • çay
  • kahve

Akşam 19:30
  • 1 kase tarhana çorbası
  • salata
  • az kısır

3500 adım
3 litreden fazla s
Ben de bu aksam bol kısır ve isveç köftesi yedim mide fesatı gecirene kadar çok acıkmısım sabah hafif kahvaltı yapmıstım. 😄

Günaydın sabah kremalı kahvemi içtim, ofise kremalı tavuklu yeşil salata getirdim günün tek öğünü olacak. Ketojenik beslenmeye çalışıyorum aralıklı oruç esnasında. Bugün kendimi dünden daha hafif hissediyorum :nazar: açlıkta şifa var cidden :KK200:

X