Aramızdaki engeller

Tamam. Yoruldum.
Yok hayir yanlis anlamayin. Ailece zor seyler yasamissiniz anliyorum. Basiniz sagolsun. Ama bu karar sizin karariniz. Tabiki annenizi umursamayin diyemem ama dogru bir insan olduguna inaniyorsaniz ve evlenmek istiyorsaniz orta yolu bulmaya calisin. Annenizin soylediklerini de sevgilinize soylemeyin. Kadin iki cocugunu kaybetmis sizi yaninda gormek istemesi normal ama olmuyorsa da alisacaktir. Ben ailemin tek cocuguyum. Ben de yillardir uzakta yasiyorum. Arada serzeniste bulunuyorlar dön artik diye. Tamam ben de sizi cok ozledim ama tayin alamiyorum vs diyorum. Yoksa ben de isterdim diyorum mutlu oluyolarlar bir sureligine. Ne biliyim ailenizi en iyi siz tanirsiniz. Bosuna uzulmeyin bu konuda.

Yok hayir yanlis anlamayin. Ailece zor seyler yasamissiniz anliyorum. Basiniz sagolsun. Ama bu karar sizin karariniz. Tabiki annenizi umursamayin diyemem ama dogru bir insan olduguna inaniyorsaniz ve evlenmek istiyorsaniz orta yolu bulmaya calisin. Annenizin soylediklerini de sevgilinize soylemeyin. Kadin iki cocugunu kaybetmis sizi yaninda gormek istemesi normal ama olmuyorsa da alisacaktir. Ben ailemin tek cocuguyum. Ben de yillardir uzakta yasiyorum. Arada serzeniste bulunuyorlar dön artik diye. Tamam ben de sizi cok ozledim ama tayin alamiyorum vs diyorum. Yoksa ben de isterdim diyorum mutlu oluyolarlar bir sureligine. Ne biliyim ailenizi en iyi siz tanirsiniz. Bosuna uzulmeyin bu konuda.
Çok teşekkür ederim.

Hmmm, hiç aklıma gelmemişti. Siz mi karar veriyorsunuz boş yere olup olmadığına. Anlamak istemeyen saldırgan insanlara ne anlatabilirim.

Şu an siz saldırıyorsunuz farkında mısınız? İnsanların yazdıklarına peki, tamam, neyse ya yazan sizsiniz. Bu karşımdaki dinlemiyorum dinlesem bile dikkate almıyorum demek. Bu koşullar altında biri size yazdığında belli ki boş yere yazıyor. Sizin kendinizi anlatmak yönünde ciddi sıkıntılarınız var gerçekten

Şu an siz saldırıyorsunuz farkında mısınız? İnsanların yazdıklarına peki, tamam, neyse ya yazan sizsiniz. Bu karşımdaki dinlemiyorum dinlesem bile dikkate almıyorum demek. Bu koşullar altında biri size yazdığında belli ki boş yere yazıyor. Sizin kendinizi anlatmak yönünde ciddi sıkıntılarınız var gerçekten
Sizi dinlemiyorum evet. Üsluba göre cevap veriyorum. Düzgün yorumlar yapanlar var. Onları ciddiye alıyorum. Teşekkürler.

Merhabalar,
Öncelikle sevdiğim insan ile ilgili böyle bir konu açma gereği duyduğum için üzgün olduğumu belirtmek isterim.
Ben 28 yaşındayım. Sevdiğim insan ise 30 yaşında. 5 yıldır birlikteyiz. Ondan bana karşı gelen hiçbir zarar, kötülük olmadı. Beni hiç üzmedi. Sıkıntılı bir hayatım vardı, hep desteğini gördüm. Bir yanlışını görmedim. Yani anlatmak istediğim ilişkimize bir zarar vermedik. Ben ondan önce lise döneminden başlayıp üniversite 3'e kadar devam eden bir ilişkim oldu maalesef. Bunun için çok pişmanım. Güzel ve verimli geçirip, hayatımda akademik anlamda idealleri uğruna mücadele edecek mizaçta ve başarıda bir öğrenci olmama rağmen, lise son sınıfta bu şahıs yüzünden hayatım onun varlığının olduğu her dönemde üzüntü ile ve boş mesajlaşma nedeniyle vakit kayıplarıyla geçirdim. Sürekli aldatılıyordum. Çok ağlıyordum sonra affediyordum. Kendime çok eziyet ettim. Ben hayatındayken en son hayatına giren kızla evlenmiş. O kız yüzünden üniversite hayatımda hep ağlamakla, üzüntü içinde geçmişti. Bunlara ben izin verdim. Akıllı olamadım. Anlatmaya çalıştığım şey şu ki. Ben şu an hayatımda olan sevdiğim insandan hiç bu tarzın zerresi kadar bir üzüntü, bir güven kırılması yaşamadım. Hep sevgisini, ilgisini hissettim. Karakterinin naifliği, iyi insan oluşu, konuşması, gülüşü, olgunluğu, her şeyine hayranım. Ve kendimi onu tanıdığım için de çok şanslı hissediyorum. Çok zor bir dönemimde hayatıma girdi ve ilgisini hiç çekmedi. İyi kalbi hep tanıdığımda olduğu halini korudu. Şefkatli yaklaşımı hiç değişmedi.

Tek sorunum var. Uzak şehirlerde yaşamamız. O batıda ben İç Anadolu'da. Şehir belirtmek istemiyorum. Aramızda otobüsle 10 saatlik bir mesafe var. Annem biliyor durumumu. Onu ikna etmeye çalışıyorum. İlk söylediğimde nereli olduğunu, beni bırakıp gidecek misin diye ağlayarak sarıldı. Çok kötü hissetmiştim.. Yıllardır ikna etmeye uğraşıyorum. Şu an ben senin mutluluğunu engel olamam, sen uzakta yaşamayı istiyorsan ne diyebilirim tarzı konuşuyor ve sesindeki tavır alışı hissediyorum. Bu sebeple sevdiğim insanla da defalarca ayrılmayı denedim, yapamadım tekrar barıştım. Hani onsuz hayatım iyi gitmiyor. Sesini duyunca dünyalar benim oluyor. Ne yapacağımı bilemez halde çıkmaza girdim.

Arada ikimize de aynı mesafede bir şehirde yaşayalım dedim kabul etmiyor sevdiğim insan. Ailemin olduğu şehirde yaşamayı kabul etmişti en son, annem kabul etmiyor, ayrıl gerekirse dediğini anlattım ona. Üzüldü ve kabul etti, sonrasında buna içerlemiş sen nasıl annem istemiyor diye benden ayrılabildin, bana bu cümleyi nasıl kurabildin diye üzülmüştü. En fazla 5 yıl senin şehrinde yaşayabiliriz diyor.

Bu arada ben 4 yıldır iş sebebiyle, doğuda bir şehirde, yine 9 buçuk saatlik bir mesafede yaşıyorum. Yani 4 yıldır ailemden uzağım zaten, ben de kendi şehrimde yaşamak istiyorum artık.

Ne yapacağımı birilerine sormak çok aptalca geliyor, ama çıkmaza düştüm, iyi hissetmiyorum. Görüşleriniz konu benim için özel olduğu için çok önemli.
Teşekkür ederim.
Gerçekten saçma.. sonuçta zaten ayrısın ailenden ve konusurken biliyordun bu kişinin farklı şehirden oldugunu nie bunca yıl konustun. Zaten ailen yanında deil ne die kendi şehrim die tutturuosun bence sen sevgini bi tart kendince.. seven insan gider sevdiğinin yanına

Annem biliyor durumumu. Onu ikna etmeye çalışıyorum. İlk söylediğimde nereli olduğunu, beni bırakıp gidecek misin diye ağlayarak sarıldı. Çok kötü hissetmiştim.. Yıllardır ikna etmeye uğraşıyorum. Şu an ben senin mutluluğunu engel olamam, sen uzakta yaşamayı istiyorsan ne diyebilirim tarzı konuşuyor ve sesindeki tavır alışı hissediyorum.
Siz evlenseniz de evlenmeseniz de annenizi bırakıp gidiyormuşsunuz zaten. Yani iş nedeniyle giderken onu bırakmamış mı oluyorsunuz. Şu sevgilimin yaşadığı şehire evlenip gitmem gitsemde gezmeye giderim diyen kızları anlamıyorum. Benim abimin kız arkadaşı da böyle düşünüyordu neyseki ayrıldı da kurtuldu. Bir insan bir insanı seviyorsa eğer neresi olursa olsun onunla gider arkadaşım kusura bakma. Bahanesi varsa zaten sevmiyordur. Benim eşim en ücra köşede yaşıyor olsaydı onunla hiç düşünmeden giderdim. Aileni özlediğinde gidip görebilirsin ya da onlar gelebilir

Gerçekten saçma.. sonuçta zaten ayrısın ailenden ve konusurken biliyordun bu kişinin farklı şehirden oldugunu nie bunca yıl konustun. Zaten ailen yanında deil ne die kendi şehrim die tutturuosun bence sen sevgini bi tart kendince.. seven insan gider sevdiğinin yanına
Sevdiğim için konuştum. İnsan bir yere atanınca ölene kadar orada yaşarım diye mi atanır? Geçici gözüyle bakarak bir şeylere katlanıyor insanlar. Ben de o yüzden katlandım. Fikir almak için konu açmıştım. Boşa geçen bir gün oldu. Ben sevdiğimin yanına gitmem de demedim ama neyse B12 vit. eksikliği olabilirmiş, demiş olabilirim. Bir şey demiyorum.

Siz evlenseniz de evlenmeseniz de annenizi bırakıp gidiyormuşsunuz zaten. Yani iş nedeniyle giderken onu bırakmamış mı oluyorsunuz. Şu sevgilimin yaşadığı şehire evlenip gitmem gitsemde gezmeye giderim diyen kızları anlamıyorum. Benim abimin kız arkadaşı da böyle düşünüyordu neyseki ayrıldı da kurtuldu. Bir insan bir insanı seviyorsa eğer neresi olursa olsun onunla gider arkadaşım kusura bakma. Bahanesi varsa zaten sevmiyordur. Benim eşim en ücra köşede yaşıyor olsaydı onunla hiç düşünmeden giderdim. Aileni özlediğinde gidip görebilirsin ya da onlar gelebilir
Onlar gelemez de ben gidecem artık sık sık. Teşekkür ederim.

Vallaha bugün yazdıkları arasında ben en çok o ‘peki’ mesajını beğendim. Konu sahibinin ağzından çıkan en mantıklı sözdü 😀

Vallaha bugün yazdıkları arasında ben en çok o ‘peki’ mesajını beğendim. Konu sahibinin ağzından çıkan en mantıklı sözdü 😀
Onaylanınca sevindin de mi 🤭 Senin mantıksız sözlerinden sonra tek kelime çok mantıklı gelmiştir. 😅 Ciddi olarak söylediğimi düşünmüş, yazık.

Onaylanınca sevindin de mi 🤭 Senin mantıksız sözlerinden sonra tek kelime çok mantıklı gelmiştir. 😅 Ciddi olarak söylediğimi düşünmüş, yazık.
Ahahaha Yoo onaylandığımı düşünmedim, sizin bizim mantıklı cümlelerinizi anlamınızı beklemekten vaz geçeli çok oldu 😀 ben muhabbetin bitmesine sevinmiştim ama gene kurtulamadık 😀 Tam tersi sizin mantıksız bi ton cümlenizden sonra o tek kelime çok iyi geldi siz hep az ve öz konuşun 😀

Ahahaha Yoo onaylandığımı düşünmedim, sizin bizim mantıklı cümlelerinizi anlamınızı beklemekten vaz geçeli çok oldu 😀 ben muhabbetin bitmesine sevinmiştim ama gene kurtulamadık 😀 Tam tersi sizin mantıksız bi ton cümlenizden sonra o tek kelime çok iyi geldi siz hep az ve öz konuşun 😀
Neden yazmadan duramıyorsun acaba? 😅 Ben konumla ilgileniyorum da sana noluyor acaba?

X