Elektrikli Süpürgeler Aranızda bu robot süpürgelerden kullanan var mı?

pamuk musun nesin

Şimdiden başka zaman yok
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
20.632
61.464
Merhabalar, robot süpürge arayışına girdim.
Arastirmalarim sonucunda 3 model buldum.
Bu modelleri, kendisi ya da ailesinden, çevresinden biri deneyen var mı diye sormaya geldim.

1) Xiaomi 2in1 Essantial
Emiş Gücü: 2200Pa
Haritalama yok
17mm engeli aşabiliyor.
Toz Haznesi Kapasitesi: 420mL
Süpürme+Silme
Fiyat: 1500TL civarı

2) Xiaomi Robot Vacuum Mop Pro Cleaner
Emiş Gücü: 2100Pa
Haritalama var
20mm engeli aşabiliyor.
Toz Haznesi Kapasitesi: 500mL
Süpürme+Silme
Fiyat: 2700TL civarı

3) Xiaomi Viomi SE Vacuum Cleaner
Haritalama var
20mm engeli aşabiliyor
Toz haznesi kapasitesi: 300mL
Süpürme+Silme
Fiyat: 2100TL civarı

1. ve 2. Model arasında 1000 liradan fazla bir fark var. Bu farkın sebebi, 2. Modelde haritalama özelliği olması. 1. Model emiş gücü olarak bile yüksek hatta. Sadece haritalama olmasi bile 1200 tl fark koyabiliyor.

Haritanin nasıl bir yarari olur diye mağaza çalışanına sorduk. Unuttuğu yerler varsa döner orayi süpürür dedi. Ben evde yokken de süpürebiliyor sanırım.

Internet yorumlarinda da haritasiz süpürgelerde genel şikayetler, pisliği atlayıp geçmesi idi.

Harita,Süpürme,silme özellikli ve daha uygun fiyatlı bir model olarak 3.yü önerdi mağaza çalışanı.

Ben de canım ciğerim kadınlar kulübüne sormak istedim.

Bu 3 modelden birini birkaçını deneyimlemiş olup, olumlu olumsuz fikir ve yorumlarını yazacak kadınlara ihtiyacım var.

"Ben haritasız xxx marka modeli kullanıyorum, çok memnunum."
Şeklinde bir yorum da beni çok mutlu eder. Çünkü haritasız süpürge sanki çöpmüş gibi bir algı oluştu bende.

Yorumlarınızı bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkür ederim. 🧡

2. Kullanıyorum harita büyük ihtiyaç kesinlikle olmalı
Yorumunuz icin cok tesekkur ederim. 2. Iclerinde en yuksek fiyatlısı. Genel olarak instagram bloggerlarinin en cok kullandığı model. En iyi ozelliklere sahip olani ayni zamanda.
Keske 1.yi kullanan birilerini bulabilsem.
Sizce haritalama olmasi büyük avantaj mi?

Evinizin metre karesine göre karar verin.
1. seçenek küçük evler için uygun 100 metre kare ve altı. Şarjı çabuk biter.
Ben de xiomi global versiyonu var yaklaşık 1 yılı geçkin süredir kullanıyorum. Ben aldığımda 3500 falandı.Telefona baktığımda lazeri ile harita çıkartıyor ama kaydetmiyor. Yani oda belirleyip gönderemiyorsun.
Kullanımına bağlı harita önemli. Ama ben etkin kullanmıyorum. Bebeğim aşırı duyarlı olduğu ve rahat bırakmadığı için makinayı, odaları tek tek süpürtüyorum. Bu yüzden harita olması çok da işime yaramaz. Çünkü harita kaydının bozulmaması için makinayı kaldırmamak gerekiyor.

2. seçenek ben aldığımda yoktu sanırım dikkatimi çekmemişti.
Genelde kullanılan modeldir. Abim ve anneme indirim olunca aldık memnunlar. Paspası ayrı yapabilmek için hazne almak gerekiyor.

Global versiyonda paspas yok. Ben zaten paspası hızlı bir şekilde yapıyorum. Halılı alanım çok olduğu için halıları da sildiği için çok gerekli görmemiştim.

Şöyle söyleyeyim. Sandalyeleri masanın üstüne koyup evden market alışverişine gidiyoruz. Tüm kapıları açıyorum net 120 metre kare evi 80 dakika da süpürüyor. Harita kaydetme yok, ama lazerinde görmediği yer , süpürmediği yer kalmıyor. app'ten de nereleri süpürdüğünü görebiliyorum. Nerelerde takıldığını görüyorum. Süpürmediği yer kaldıysa süpürür mantığı harita kaydetmiyor ama benim kamuran da yapıyor. Şarjı günde 1 kere süpürdüğünde yetiyor. Ama 2.ye açarsak hemen arkasından bazen halılı ve halısız 2 kere yapıyoruz ard arda o zmn gidip şarj olup tekrar başlıyor. Yine süpürmediği yer kalmıyor.

Ben dediğim gibi kaldırıp bağımsız da banyoyu süpürtüyorum ya da cam balkonumuza salıyorum.Harita çok işime yaramıyor açıkçası.

Evinizin metre karesine göre karar verin.
1. seçenek küçük evler için uygun 100 metre kare ve altı. Şarjı çabuk biter.
Ben de xiomi global versiyonu var yaklaşık 1 yılı geçkin süredir kullanıyorum. Ben aldığımda 3500 falandı.Telefona baktığımda lazeri ile harita çıkartıyor ama kaydetmiyor. Yani oda belirleyip gönderemiyorsun.
Kullanımına bağlı harita önemli. Ama ben etkin kullanmıyorum. Bebeğim aşırı duyarlı olduğu ve rahat bırakmadığı için makinayı, odaları tek tek süpürtüyorum. Bu yüzden harita olması çok da işime yaramaz. Çünkü harita kaydının bozulmaması için makinayı kaldırmamak gerekiyor.

2. seçenek ben aldığımda yoktu sanırım dikkatimi çekmemişti.
Genelde kullanılan modeldir. Abim ve anneme indirim olunca aldık memnunlar. Paspası ayrı yapabilmek için hazne almak gerekiyor.

Global versiyonda paspas yok. Ben zaten paspası hızlı bir şekilde yapıyorum. Halılı alanım çok olduğu için halıları da sildiği için çok gerekli görmemiştim.

Şöyle söyleyeyim. Sandalyeleri masanın üstüne koyup evden market alışverişine gidiyoruz. Tüm kapıları açıyorum net 120 metre kare evi 80 dakika da süpürüyor. Harita kaydetme yok, ama lazerinde görmediği yer , süpürmediği yer kalmıyor. app'ten de nereleri süpürdüğünü görebiliyorum. Nerelerde takıldığını görüyorum. Süpürmediği yer kaldıysa süpürür mantığı harita kaydetmiyor ama benim kamuran da yapıyor. Şarjı günde 1 kere süpürdüğünde yetiyor. Ama 2.ye açarsak hemen arkasından bazen halılı ve halısız 2 kere yapıyoruz ard arda o zmn gidip şarj olup tekrar başlıyor. Yine süpürmediği yer kalmıyor.

Ben dediğim gibi kaldırıp bağımsız da banyoyu süpürtüyorum ya da cam balkonumuza salıyorum.Harita çok işime yaramıyor açıkçası.
Ne güzel yazmışsınız. çok tesekkur ederim. Haritasizlar icin kafasina gore süpürüyor, atladigi yerler oluyor falan yazmislardi kullanıcılar. Istiyorum ki haritasi olsun. Oda oda komut verebileyim. Hem silme hem süpürme olup yarım yarım yapacaksa sadece süpürsün iyi süpürsün emiş gücü fazla olsun istiyorum. Umarim iyi bir model bulurum. Yazdıklarınızı tekrar gozden geçirip notlarima ekleyeceğim. Tesekkur ederim tekrar.😊

Bu modelleri, kendisi ya da ailesinden, çevresinden biri deneyen var mı diye sormaya geldim.

1) Xiaomi 2in1 Essantial
Haritalama yok
17mm engeli aşabiliyor.
Süpürme+Silme

Haritalama var
20mm engeli aşabiliyor.
Süpürme+Silme

Haritalama var
20mm engeli aşabiliyor
Süpürme+Silme

1. ve 2. Model arasında 1000 liradan fazla bir fark var. Bu farkın sebebi, 2. Modelde haritalama özelliği olması. 1. Model emiş gücü olarak bile yüksek hatta. Sadece haritalama olmasi bile 1200 tl fark koyabiliyor.

Haritanin nasıl bir yarari olur diye mağaza çalışanına sorduk. Unuttuğu yerler varsa döner orayi süpürür dedi. Ben evde yokken de süpürebiliyor sanırım.

Internet yorumlarinda da haritasiz süpürgelerde genel şikayetler, pisliği atlayıp geçmesi idi.

Harita,Süpürme,silme özellikli ve daha uygun fiyatlı bir model olarak 3.yü önerdi mağaza çalışanı.

Bu 3 modelden birini birkaçını deneyimlemiş olup, olumlu olumsuz fikir ve yorumlarını yazacak kadınlara ihtiyacım var.

Şeklinde bir yorum da beni çok mutlu eder. Çünkü haritasız süpürge sanki çöpmüş gibi bir algı oluştu bende.

Bende xaomi mijia 1c modeli var. Çok memnunum tavsiye ederim.

Harita işe yaramıyor diye yorumlar okudum haritasız model alırsanız ev de rasgele gezer ve nereyi yaptı nereye yapmadı anlayamazsınız. Siz evde yokken istediğiniz odayı ya da bölümü seçip kısmi temizleme yaptıramazsınız. Ben kendimce önemli gördüğüm noktaları paylaşayım

1.mutlaka harita kaydetme özelliği olmalı.

2.sarj süresi ve çalışma süresine dikkat edin evinizin metrekaresi ile uyumlu olmalı.

3.yedek parça filtre fırça vs bulunabilirik özelliğine dikkat edin.

4. Evinizde ki eşyaların konumunu ayak yüksekliği vs gibi hususları uygun hale getirin.

5. Ev dubleks ise çift haritalama özelliği olanı seçmelisiniz.

6. Robot süpürgeler girdikleri alanları gayet iyi temizliyor. Günlük süpürüp silme işini tamamen sizden alıyor. Ancak bunlara rağmen çok da beklenti içinde olmayın temizlik sadece yer süpürüp silmek değil kapılar pencereler banyo lavaboları vs gibi alanlar yine bizde. Robot süpürge günlük yaptığımız süpürüp silme işlemini girebilip ulaşabilidikleri yerleri gayet iyi temizler ve günlük süpürüp silme işi artık ona devrolur.

Bu şekilde bakarsanız bence sizin koşullarınıza uygun bir cihaz secip memnuniyetle kullanırsınız.

1) Xiaomi 2in1 Essantial
Haritalama yok
17mm engeli aşabiliyor.
Süpürme+Silme

Haritalama var
20mm engeli aşabiliyor.
Süpürme+Silme

Haritalama var
20mm engeli aşabiliyor
Süpürme+Silme

Beklenen yorum geldi .Ben ilk yazdığınızı kullanıyorum daha üst model almaya gitmiştim ancak kendi mağazasında çalışanlar sadece harita için 1000 lira fazla vermeye gerek yok dediler.Ve aslında haritalandirma yok değil var sadece haritalandirmayi her seferinde yeniden yapıyor ve o alan içinde supurulmedik yer bırakmıyor. Çekim gücü de üst modellere göre daha yüksek.Ben çok ama çok memnunum küçücük bir odadan o kadar tozu nerden buluyor bilmiyorum . Ben bulaşık yıkarken evde yokken gece uyurken vs vs salıyorum işini görsün gayet kullanışlı.tavsiye ederim

Ha sunuda yazayım siz aaa şu pisliği almadı atladı geçti diyorsunuz ama hayir o geri dönüp mutlaka alıyor onu da .

Beklenen yorum geldi .Ben ilk yazdığınızı kullanıyorum daha üst model almaya gitmiştim ancak kendi mağazasında çalışanlar sadece harita için 1000 lira fazla vermeye gerek yok dediler.Ve aslında haritalandirma yok değil var sadece haritalandirmayi her seferinde yeniden yapıyor ve o alan içinde supurulmedik yer bırakmıyor. Çekim gücü de üst modellere göre daha yüksek.Ben çok ama çok memnunum küçücük bir odadan o kadar tozu nerden buluyor bilmiyorum . Ben bulaşık yıkarken evde yokken gece uyurken vs vs salıyorum işini görsün gayet kullanışlı.tavsiye ederim
Beklenen yorumdu gerçekten. Cok tesekkur ederim
Sirf haritalama icin 1000 tl vermeyeyim ben de. Hiç pislik birakmiyor yani dimi? Temizliyor tamamen.

Hayır bırakmıyor ne var ne yoksa alıyor zaten iki tarafinda dönen fırçalar var onlarla topluyor. şuan fiyatlar düşmüş durumda benden sonra iki arkadaşım daha aldı onlarda memnun.Ama benim evim 1+1 sizin eviniz daha büyükse mesela iki kere şarjdan sonra tam supurebilir .Bence mopta çok gerekli değil ben mopunu hiç kullanmadım tek önemli olan çekim gücü çok rahat edersiniz.
Beklenen yorumdu gerçekten. Cok tesekkur ederim
Sirf haritalama icin 1000 tl vermeyeyim ben de. Hiç pislik birakmiyor yani dimi? Temizliyor tamamen.

Hayır bırakmıyor ne var ne yoksa alıyor zaten iki tarafinda dönen fırçalar var onlarla topluyor. şuan fiyatlar düşmüş durumda benden sonra iki arkadaşım daha aldı onlarda memnun.Ama benim evim 1+1 sizin eviniz daha büyükse mesela iki kere şarjdan sonra tam supurebilir .Bence mopta çok gerekli değil ben mopunu hiç kullanmadım tek önemli olan çekim gücü çok rahat edersiniz.
Mop ben de kullanmam sanirim. Su an 3+1 ama 2+1e geçeceğiz.

Mop ben de kullanmam sanirim. Su an 3+1 ama 2+1e geçeceğiz.
Temizler ya ben kasımda almıştım o zamandan beri hiç sorun yaşamadım birde mutlaka kendi mağazasından alın akıllı ürün sonuçta bir sorunda ortada kalmayın. Birde mesela disardayken çalıştırmak istiyorsanız fiş prize takılı olmalı yoksa WiFi bağlantısı kopuyor 6ani bunlar ufak detaylar :)

1. Modeli aldım ben memnunum. Evim 160m2 1 kere şarj oluyor yaparken. Tozu bırakma olayı çok nadir oluyor. Ama beklentiniz nedir ona bağlı memnuniyet. Mesela odaya otomatik gönder yapılmıyor ama odaya koy kapıyı kapat aynısı. Evde değilken de çalışıyor haritalama o işe yaramıyor yani. Uygulamadan başlat sen evde yokken halletsin. Ama takılma sıkışma olursa orada kaliyor. Ev çok kalabaliksa orta sehpa vs varsa sürekli onları kaldirman gerek. Ve ben bı kere aldım diğer süpürgeyi hiç açmam demek olmuyor çünkü giremediği yerleri açman lazım yine. Silme özelliği de güzel. Baştan mopu ıslatıp takarsan daha iyi siliyor. Ama yapışmış leke temizlemez.

Temizler ya ben kasımda almıştım o zamandan beri hiç sorun yaşamadım birde mutlaka kendi mağazasından alın akıllı ürün sonuçta bir sorunda ortada kalmayın. Birde mesela disardayken çalıştırmak istiyorsanız fiş prize takılı olmalı yoksa WiFi bağlantısı kopuyor 6ani bunlar ufak detaylar :)
Aklima yaziyorum bütün bunlari. Magazadan almayi düşünüyorum ben de trendyolda sorun yasayanlar muhatap bulamıyor.

X