Aranzda Kahve tiryakisi olan var m ?

veranda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2009
53
0
ben kahve içmeden yaşayamıyorum.sabah kalktığımda ilk düşündüğüm şey kahve oluyor.gün boyu bu değişmiyor.günde 20 kupa kahve içtiğim oluyor.kahve almasam uyku ve esnemekten başka bişi yapamıyorum.sizce bunu nasıl çözerim?

ben kahve içmeden yaşayamıyorum.sabah kalktığımda ilk düşündüğüm şey kahve oluyor.gün boyu bu değişmiyor.günde 20 kupa kahve içtiğim oluyor.kahve almasam uyku ve esnemekten başka bişi yapamıyorum.sizce bunu nasıl çözerim?

BENDE bi arkadaş bulduğuma sevindim dah zinde oluyorum ama
geçen çayı çok sıcak içmişim (beceremediğimden) ağzımın içi yandı şimdi nasıl iyileşir

onu merak ediyorum
:kahve::kahve::kahve:

bende aynen tiryakisiyim ..su icmiorum hic.. paso kahvee :nazar::kahve:

içmeyerek...ben resmen krize giriyorum...üstelik süt tozuyla birlikte...fazlası sinir uyku bozukluğu yapıyo ve bende hepsi mevcut malesef...yarından itibaren bırakıcam bende...

Uyandığım zaman ilk yaptığım kahve içmek oluyor.
Gün içinde de sürekli tüketiyorum. Her türlüsü benim vazgeçilmezim, ama 20 bardak da içmiyorum.. Geçen gün bir uzman kahve içtiğimiz zaman 1-2 bardak da süt içerek dengelememiz gerektiğini söylüyordu, allahtan sütü de çok seviyorum.
Kahveyi kremalı içen arkadaşlar sizin işiniz daha zor, o kremalar çok yağlı ve direk kilo-kolesterol olarak döner sanırım :sinifsinif:

türk kahvesi hiç içmem...nescafede günde belki 1 tane yada hiç içmem..içersemde sadece sütle yapıyorum...çayda aynı şekilde günde 1 tane açık...zararlı alışkanlıklarım yok...çok şükür..kızlar sizde kontrollü için zinde kalim derken cafein bağımlısı olmayın..yazık sağlıgınıza

bende bol süttozuyla ve de 3 esmer şekerle heryemekten sonra her herşeyden sonra içiyorum.sinir yapıyor.bağımlı yapıyor kalp çarpıntısı yapıyo ama zevk alıyorum bugün karar veriyorum bırakacağıma yarın yine başlıyorum

bende hep merak etmişimdir bu insanlar nasıl gözünü açtığı gibi sarılırlar kocaman kupalarla kahveye diyee....
frenleyin kendinizi arkadaşlar herşeyden önce böbreklere çok fazla zararı var kahve içtikten sonra bol su için ki bir an önce atılsın vucuttan....
bu ara da bende Türk kahvesini çok severim kahvaltı sonrası ve akşam yemeğinden sonra eşimle kızımla birlikte.....
.

Son düzenleme:
ben genelde vize final haftalarında uyumamak için içiyorum..bazende keyif için..:1rolleyes:
ama çok zararlı..a.s
işe azaltmakla başlayabilirsiniz bence...
tamamen kurtulursunuz sonra..:1rolleyes:

Son düzenleme:
Benimde bir farkım yok maalesef...ama ben seviyorum kahveyi
özellikle türk kahvesini günde 5 kesin içerim..
sade seviyorum ben yada 2si bir arada:))

ben de bir kahve manyağıyım :) 3ü 1 aralardan içemiyorum ama artık, midemi kaldırıyor biraz. onu yerine filtre kahve yapıyorum, gün boyu iç iç dur :KK70:

Türk kahvesi tutkunuyum.günde iki kez içerim.ve o iki anı da çok iyi ayarlarım.ilk hakkımı rahat ve keyifli olduğum bir zamana denk getiririm bu an özellikle sabahları kahvaltıdan sonra olur.diğeri de akşam yemekten sonra eşimle içeriz.yok böyle bir tat ve zevk :lepi:

nescafeyi kırk yılda bir içerim... bayıyor sanki beni içtikten sonra... ama türk kahvesini günde 1 kere mutlaka içerim hele birde fal bakan bulursam asla kaçırmamkaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile

Bizim aşağıda kahve dükkanı var kavurup çekiyor her öğleden sonra mis gibi kokuyor etraf canının çekmemesi imkansız

az önce uyandım ve su an içiyorum nescafemi gun içersınde kım bılır kaç bardak daha içerım

tukettıgım en cok seydır kahve..
asırı bı bagımlısıyım calısırken gunde 10 fıncana yakın kahve ıctıgım olur
..
suna evdeyım ve 4 fıncan ıle sınırlandırıyom yoksa uyku sorunum olmaya basladı..
ozellıkle brezılya kahvesı tuketıyom...
kokusu tum sıteyı sarıyo yaptıgımda...
kahvesız hayat dusunemıyorum...

bazen Türk kahvesinin içine biraz tarçın serpiyorum birde bakır cezve olunca süper oluyor tavsiye ederim...zemuszemus

X