Araya giren mesafe

hanmadi

Love Yourself
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2017
5.270
17.384
Aslında konu açmak istemiyordum ama bazen içimde tutmak çok zor geliyor. Benim canımı çok sıkan bir durum. Düşündüklerimden farklı bir yorum gelir mi merak ediyorum.

Öncelikle biz en yakın arkadaşımla küçüklüğümüzde internet üzerinden tanışmıştık. 10 yıl olmuştur kesin. Farklı şehirlerdeydik yani birbirimizi görmedik bile. Buna rağmen bütün gün konuşurduk sanal olarak, abartısız bütün gün. Birlikte yapacak çok şeyimiz oldu bu zamana kadar hiç sıkılmadan. Zevklerimiz, hayata bakışımız o kadar benzer ki, onun için "benim aynım" diyorum. Gün boyunca sürekli bir aktivitemiz olurdu yani. Müzik dinlemek, yeni bir dil çalışmak, dizi izlemek, film izlemek, sohbet etmek vs vs

Biz 2014'te ilk kez görüştük, o benim yanıma gelmişti günübirlik. Sonra 2016'nın başından itibaren gidip gelmeye başladık. İkimiz de öğrenciydik bu arada ama ben ailemle kalıyorum. Onun evine gidip kaldım, o geldi bizde günlerce kaldı vs. Aramızdan su sızmadı ve o benim hep güvenli limanım gibi bir şeydi, hayatta yanında en rahat olduğum insan.

2016 yılı bizim için çok güzel geçti. Çok detaya girmek istemiyorum ama bizim aramızdaki en büyük problem benim birazcık kıskançlığımdı. Bu konuda hatalarım olduğunu kabul ediyorum ama kimin yok ki ya? Yani istemsiz olarak ona soğuk davranırdım beni bırakıp arkadaşıyla dışarı gittiği zaman. Bu çok sağlıksız farkındayım ve değişmek için de çok uğraştım. Neyse bu nadiren olan bir sorundu zaten. O da dışarı çıkmayı pek sevmez.

2017'de çok fazla sorun yaşadık. Ben depresyon gibi bir durum yaşadım, onu yalnız bıraktım, o beni çok suçladı, çok yıprandı ilişkimiz. Bir de ben bir çocukla tanışmıştım 2 ay onunla konuştum. Arkadaşımla konuşurken sürekli tartıştığımız ve tartışmalar beni inanılmaz dibe sürüklediği için onunla konuşasım hiç gelmiyordu. Ama o hep sevgili bulduğum için onu bıraktığımı düşündü. En yakınınızın sizi tanımaması çok acı bir durum gerçekten. Biz bunları konuştuk, anlaştık, çözdük sonra. Ya da ben öyle düşünmüşüm aslında o hep bana doluymuş sanırım. Ben de çok acı çektim ama bilinçli ona kötü davrandığımı düşünüyor galiba. Aylar geçti biz yine yakındık. Fakat bir ara o bana arkadaşlığımıza güvenmediğini ve yıkılabileceğini düşündüğünü söyleyen bir cümle kurmuştu bu da beni çok kırmıştı ama üstünde durmadım. Biz yine yakındık yani.

Sonra 1 ay önce kadar o yine bize gelmeye karar verdi ve geldi 4 gün kaldı. Benim açımdan gerçekten zevkli ve eğlenceli bir 4 gündü. Zaten çok özlemiştim. Sürekli sarılıyorduk, sürekli eğleniyorduk, gülüyorduk. Gezdik tozduk vs. Hatta ben ona kek yaptım gideceği gün, evine götürüp yesin diye. Sonunda o evine döndü ve işte nasıl olduysa bana geç cevap vermeye soğuk davranmaya başladı. Hatta yazmıyordu bile 2-3 sefer ben yazdım havadan sudan. Tam 1 hafta hiç konuşmadık ki bu bizim için anormaldir. Benim içim içimi yedi ne olduğunu anlamadığım için. En sonunda "buradayken sana bir şey mi yaptım" dedim ama "hayır saçmalama" cevabı alacağımı düşünerek sordum bunu. Çünkü bir sorun olmadı aramızda. Bana dediği şey "yüz yüze farklı olur sanmıştım ama sen yine aynısın" dı. Ne yaptığımı sorduğumda onu ezdiğimi söyledi. Ona üstünlük kuruyormuşum. Düşündüm. Bazen o şımardığında sinirleniyorum ya da benim istediğim bir şeyi istemediğini söylediğinde anlık geriliyorum ve laf da ediyor olabilirim ama bunlar çok normal değil mi arkadaşlar arasında ya? Ona söylediğimde bunların da sorun olmadığını söyledi ve ne yaptığımı anlatamadı. Öyle hissediyormuş. Mutsuzmuş değer görmüyormuş. Ben onu mutlu etmek için ne kadar uğraştım halbuki. En yakın arkadaşı ona bunları veremiyorsa yalnız kalmak tercihiymiş. Resmen kalbime bir şeyler saplandı bunları duydukça. Çevremdeki insanların mutsuz olmasına asla katlanamayan biriyim. En yakınımın beni hiç tanımıyormuşçasına konuşması çok canımı yaktı. Hala yakıyor. Uzunca konuştuk. Ne dedim, nasıl mutluysan öyle davran o zaman dedim. Sen de öyle davran o zaman dedi. Ben isterdim ki ona bir yanlışım olduğunda direk söylesin. Onun bana gülerken içinde kırgın veya kızgın olduğu düşüncesi bana çok acı geliyor

Bir de ben biriyle ya çok konuşmalıyım ya hiç konuşmam. Arasını hiç sevmiyorum. Belirsizliği de sevmem. Aramıza mesafe girmesinden nefret ediyorum eğer bir gün tekrar konuşacaksak. Eğer konuşmayacaksak bu daha çok üzüyor beni çünkü bizim hayallerimiz bile aynı. Bu yaz mezun oluyoruz ve sonrası hakkında öyle güzel hayallerimiz vardı ki. Bunları çöpe atma düşüncesi çok koyuyor. Tek başıma da her şeyi yaparım ama onun yerini tutmaz ki. Onun eskiden çok arkadaşı yoktu ve çok dışarı da çıkmazdı. Biz konuşmamaya başladığımızdan beri arkadaşlarıyla dışarıda resimler atıyor kalpler atıyor bilmem ne. Twitter'a yazdığım bir şeyi beğendi bir ara, onu da ona sinirimden yazmıştım. Yani işte aramızdaki ipler kopuyor gibime geliyor ve zaten mezun olduktan sonrası çok korkunçtu, ama o vardı. Şimdi o da yok. Ben gerçekten bu kadar kötü biri miyim sadece kendimi mi düşünüyorum.

Bilmiyorum bazılarınız arkadaşlıkları gereksiz buluyor az çok görüyorum. Ama bizimki gerçek bir dostluk, bunu söyleyebilirim. Benim nazarımda sevgili mevgili hikayedir, arkadaşlıklar en önemlisi. Şimdi hangi arkadaşımla konuşsam onun gibi olmuyor ve ben gerçekten yalnız hissediyorum.

İçimi döktüm, okumayacaksanız da canınız sağ olsun. Buna ihtiyacım vardı.

Son düzenleme:
Okudum
Yas itibariyle dostluga onem vermeniz cok normal
O yaslarda bende oyleydim
Ama zaman , hayat tecrubesi aslinda gerceklerin oyle olmadigini gosterecek size
Su anda hissettiklerinizde haklisiniz ama 5 sene sonra bambaska hissedip dusuneceksinkz
O yuzden cok yipratmamaya bakin kendinizi

Son düzenleme:
Okudum ama ne diyeceğimi bilemiyorum. Sen zaten söylenmesii gereken herşeyi düşünüyorsun ama bir kılıf buluyorsun kafanda.
Bahaneler çok..

Okudum ama ne diyeceğimi bilemiyorum. Sen zaten söylenmesii gereken herşeyi düşünüyorsun ama bir kılıf buluyorsun kafanda.
Bahaneler çok..
Evet okudukça bana da öyle geldi. Çok fazla düşünüyorum genelde de, sorun varsa nedenlerini falan da düşünüp çarpıştırıyorum kafamda.

Bir de ben biriyle ya çok konuşmalıyım ya hiç konuşmam. Arasını hiç sevmiyorum.

böyle bir tanıdığım var çevresindeki herkesle ilişkisi bu yüzden yıprandı, şuan psikoloğa gidiyor, değiştiremiyor kendini, huyu bu :KK14:

böyle bir tanıdığım var çevresindeki herkesle ilişkisi bu yüzden yıprandı, şuan psikoloğa gidiyor, değiştiremiyor kendini, huyu bu :KK14:
Nasıl?
Demek istediğim samimiyet. İki ayda bir kez biriyle "naber hayat nasıl gidiyor" diye konuya girmek ve aslında hiç umurunda olmayan insanları yanında tutmak anlamında.

Evet okudukça bana da öyle geldi. Çok fazla düşünüyorum genelde de, sorun varsa nedenlerini falan da düşünüp çarpıştırıyorum kafamda.
O zaman ona yanlış bazı davranışların olduğunu kestirmişsindir..
Geldiğinde gereksiz yere gerilmen, sinirli yapın bunlara örnek olabilir..
Biraz hassas bir yapıda arkadaşın sense sevginden midir nedir kıskanç ve sinirli..
Düzeltilmesi gereken birşeyler var bariz olan bu..

İnsanlar düşünceler zamanla değişir. Tavırlarınız mimikleriniz konuşma tarzınız nasıldır bilemeyiz. Tavirlarinizi farklı yorumlamıştır. Tabi bir de ondan dinlemek var. Keşke içindekini olduğu gibi soyleseymis. Hasılı eskisi gibi size yakınlık duymuyor. Orada kendine başka bir çevre kurmuş. Siz de yolunuza bakın madem.

Arkadaşın başka denizlere yelken açmış.
Sosyalleşince gözü açılmış gibi geldi bana sadece senin anlattıklarından yola çıkarak..

Nasıl?
Demek istediğim samimiyet. İki ayda bir kez biriyle "naber hayat nasıl gidiyor" diye konuya girmek ve aslında hiç umurunda olmayan insanları yanında tutmak anlamında.

her insanın zaman zaman ruh hali değişebilir, tanıdığım dediğim kişi ruh haline göre bir gün çok samimiyse ertesi gün yüzüne bile bakmıyordu, bunu da bir takım sıkıntılarına bağlıyordu..

çok da sağlıklı olmayan bu ilişki çeşidi onu yordu..size göre samimiyet karşınızdakine göre onu ezmek olabilir.

Arkadaşlık iyi hoş ama fazla mı değer vermişsiniz, ya da fazla mı ilgi bekliyorsunuz.. ya da hayatınızı,bu kişiyle arkadaşlıktan ibaret mi sanıyorsunuz bir anlam veremedim..ama bu yaşadığınız neyse artık okuması bile yorucuydu ki sizin kafanızı ne kadar meşgul ediyor kimbilir

Bu nasıl bir ilişki yav? Çevremde de vardı böyle insanlar. O onun sevgilisine karışır, o onun yediği şeye karışır, çıktığı yere karışır. Aklınız yerinizde mi sizin? Midem kaldırmıyor böyle ilişkileri. Siz nasıl böyle bir olay örgüsünde kendinize yer vermeyi kaldırabiliyorsunuz aklım almıyor. Zaten kıskandığınızı da kabul etmişsiniz. Birini gerçekten sevseydiniz onun olabildiğince iyi ve mutlu olmasını düşünürdünüz; kıskanmak aklınızın yakınından geçmezdi. Yorumum ise, tamamen hastalıklı bir ilişki

O zaman ona yanlış bazı davranışların olduğunu kestirmişsindir..
Geldiğinde gereksiz yere gerilmen, sinirli yapın bunlara örnek olabilir..
Biraz hassas bir yapıda arkadaşın sense sevginden midir nedir kıskanç ve sinirli..
Düzeltilmesi gereken birşeyler var bariz olan bu..
Kendimi dışarıdan göremiyorum ama hep böyle sinirli bir yapım var bu yeni bir şey değil gibime geliyor
Belki aramız yıprandıktan sonra ona daha çok batmaya başladı ona da söyledim
Keşke içinde biriktirmeseydi diyorum..

Bu nasıl bir ilişki yav? Çevremde de vardı böyle insanlar. O onun sevgilisine karışır, o onun yediği şeye karışır, çıktığı yere karışır. Aklınız yerinizde mi sizin? Midem kaldırmıyor böyle ilişkileri. Siz nasıl böyle bir olay örgüsünde kendinize yer vermeyi kaldırabiliyorsunuz aklım almıyor. Zaten kıskandığınızı da kabul etmişsiniz. Birini gerçekten sevseydiniz onun olabildiğince iyi ve mutlu olmasını düşünürdünüz; kıskanmak aklınızın yakınından geçmezdi. Yorumum ise, tamamen hastalıklı bir ilişki
Size birden bütün ilişkiyi yükleyince öyle geldi sanırım ama ben onun hayatının her noktasına dahil olmam o da bana olmaz. Birbirimize destek oluruz genelde. Kıskançlık da benim yalnız kalma psikolojimle ilgili diye düşünüyorum ve o da nadir bir olaydı zaten aştık onu bir noktada sorun o değil. Midenizin kaldırmamasına üzüldüm

İnsanlar düşünceler zamanla değişir. Tavırlarınız mimikleriniz konuşma tarzınız nasıldır bilemeyiz. Tavirlarinizi farklı yorumlamıştır. Tabi bir de ondan dinlemek var. Keşke içindekini olduğu gibi soyleseymis. Hasılı eskisi gibi size yakınlık duymuyor. Orada kendine başka bir çevre kurmuş. Siz de yolunuza bakın madem.
Olabilir evet yanlış yapmadım demiyorum ama dediğiniz gibi içindekini söyleseydi ve ben kendimi kandırılmış gibi hissetmeseydim çok daha iyi olacaktı. Sanırım bakmaktan başka çarem yok.

X