Araya giren mesafe

Yok sosyalleşmesiyle ilgili laf sokmadım kötülükle ilgili bir şey paylaşmıştı ona sinirlenmiştim. Şimdi olsa yapmam tutuyorum kendimi
Hayır o da benim gibi bizim aramızdaki samimiyeti başkalarında bulamayan biriydi yıllardır, o da garibime gidiyor benim. Belki de yaşımızla alakalıdır
İnsanın her dönem farklı arkadaşları oluyor ancak (kendi adıma) öğreniyorsun ki öyle ayrı yiyip içmezdik lafları hep yalan. Aşırı samimiyet bir yerde patlak veriyor. Gerçek dostluğun da sürekli muhabbetle alakalı olduğunu düşünmüyorum.
Benim bir dostum var, bebeği falan oldu başka şehirde. Sık görüşmeyiz de konuşmayız da ama birbirimizin hayatındaki kilit olayları biliriz. Dertleşiriz. Bir şey olsa ilk ben koşarım, o da bana koşar, her zaman yardım alabileceğimi bildiğim insandır. Mutlu anlarımızı paylaşırız ve en önemlisi birbirimizi tanırız.

Evet ama 1 sene öncesinin konusuydu son konunun bununla alakası yok ki.
Ki benim sinirim parladığı kadar hızlı söner.
Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız ama ben de son dönemde onu bu noktaya nasıl getirmiş olabileceğimi çözemiyorum zaten
Aralık ayında sevdiğim birini kaybettim, ondan önce bunalım yaşadım bunların etkisi olamaz mı. Gitmek bu kadar kolay mı diyorum
Belki de gerçekten ona hayatı zindan ettim

Yıllar geçtikçe bakış açısı değişmiş olabilir
Arkadaşlığınızdan artık keyif almıyor olabilir
Başka arkadaşlar edinmiş olabilir
Bir sürü şey var
En iyisi yüzyüze oturup konuşmak
Arkadaşlarla bir noktada illaki kopuyorsun. Bu bence kaçınılmaz...

İnsanın her dönem farklı arkadaşları oluyor ancak (kendi adıma) öğreniyorsun ki öyle ayrı yiyip içmezdik lafları hep yalan. Aşırı samimiyet bir yerde patlak veriyor. Gerçek dostluğun da sürekli muhabbetle alakalı olduğunu düşünmüyorum.
Benim bir dostum var, bebeği falan oldu başka şehirde. Sık görüşmeyiz de konuşmayız da ama birbirimizin hayatındaki kilit olayları biliriz. Dertleşiriz. Bir şey olsa ilk ben koşarım, o da bana koşar, her zaman yardım alabileceğimi bildiğim insandır. Mutlu anlarımızı paylaşırız ve en önemlisi birbirimizi tanırız.
Belki yaş aldıkça bu konudaki fikrim değişir ama şuan arkadaşlarımın yanımda olmasını istiyorum..
Çünkü zaten öğrenciyim iş güç derdim yok vaktimiz bol :KK53: Bununla ilgilidir belki

Arkadaşlığa önem vermiyosunuz demişsiniz de arkadaşlık dostluk böyle bi şey değil ki. Hayatı kendinize niye bu kadar zorlaştırdığınızı asla anlamadım. Kızı salın kendi hayatına odaklansın siz de yardım alın bağımlısınız resmen

Arkadaşlığa önem vermiyosunuz demişsiniz de arkadaşlık dostluk böyle bi şey değil ki. Hayatı kendinize niye bu kadar zorlaştırdığınızı asla anlamadım. Kızı salın kendi hayatına odaklansın siz de yardım alın bağımlısınız resmen
Ben onu hayatından alıkoymuyorum nadiren kıskandığım oluyordu sadece :)
Neyse, teşekkürler.

bu tip marazi arkadaşlıklar ortaokul bilemedin lise sonda biter yaa, ergenlikte her duyguyu aşırı abartma eğilimindeyizdir çünkü, emin ol yaşın bi 30 olsun insanları yeni yeni tanıdığını göreceksin, herşeyini bilirim dediğin insanlar hakkında aslında bi b.k bilmediğini ve dahi hiç tanımadığını, iş çıkara gelince nasıl da çakallaştıklarını...o sebeple 30+ insanların 3 5 taneden fazla dostu yoktur, yeme içmelik gezmelik takılmalık arkadaş olur hayat başka türlü geçmez ama dost farklı, benim 2 tane var sık sık görüşmeyiz de, yalap şalap sarılıp öpüşmeyiz de ama gönül bağı var

Ben onu hayatından alıkoymuyorum nadiren kıskandığım oluyordu sadece :)
Neyse, teşekkürler.
Elinizde olsa yaparsınız eminim ama elinizde olmadığından psikolojik olarak etkiliyosunuz onu. Sizin kıskançlıklarınız onun hayatını etkilemiyor mu sanıyosunuz?

Yaşınız da küçük değil gerçekten sağlıksız bi ruh hali içindesiniz haberiniz olsun.

bu tip marazi arkadaşlıklar ortaokul bilemedin lise sonda biter yaa, ergenlikte her duyguyu aşırı abartma eğilimindeyizdir çünkü, emin ol yaşın bi 30 olsun insanları yeni yeni tanıdığını göreceksin, herşeyini bilirim dediğin insanlar hakkında aslında bi b.k bilmediğini ve dahi hiç tanımadığını, iş çıkara gelince nasıl da çakallaştıklarını...o sebeple 30+ insanların 3 5 taneden fazla dostu yoktur, yeme içmelik gezmelik takılmalık arkadaş olur hayat başka türlü geçmez ama dost farklı, benim 2 tane var sık sık görüşmeyiz de, yalap şalap sarılıp öpüşmeyiz de ama gönül bağı var
Ergenlikten çoktan çıktım bence :KK70:
Dediğim gibi bana inanılmaz benzeyen ve samimi biri olduğu için ona çok değer veriyorum. Yani onun yaptığı bir çakallık ve gizlediği karakteri yok şu durumda. Sadece birbirimize kırgınlıklarımız vs var belki bıkmışlığımız var
Aynı yaşlarda değiliz o yüzden bir şey diyemeyeceğim

Elinizde olsa yaparsınız eminim ama elinizde olmadığından psikolojik olarak etkiliyosunuz onu. Sizin kıskançlıklarınız onun hayatını etkilemiyor mu sanıyosunuz?

Yaşınız da küçük değil gerçekten sağlıksız bi ruh hali içindesiniz haberiniz olsun.
Oy anam oy.
Kaç kez söyleyeyim.
Kıskançlık 1 sene öncesinin konusuydu. O da bunu takmadığını söyledi bana. Ben zaten bıraktım o olayı.
Cımbızla laf seçmeyin gözünüzü seveyim ya.

Ergenlikten çoktan çıktım bence :KK70:
Dediğim gibi bana inanılmaz benzeyen ve samimi biri olduğu için ona çok değer veriyorum. Yani onun yaptığı bir çakallık ve gizlediği bir şey yok şu durumda. Sadece birbirimize kırgınlıklarımız vs var belki bıkmışlığımız var
Aynı yaşlarda değiliz o yüzden bir şey diyemeyeceğim

zaten mesele nüfus kağıdındaki yaşınla yaşayışının paralel olmaması
nerden biliyosun gizledği bişey olmadığını ayrı şehirlerde yaşarken üstelik, milleti kocası uyutuyo aynı evin içinde

Tekrardan geldim :)
Teşekkür ederim bu kadar empati dolu bir yorum yaptığınız için özellikle.
Şimdi önümde mezuniyet korkusu ve ortak hayallerimizin gerçekleşmeme durumunun yıkımı var işte
5 yıl sonra kim bilir nerede nasıl oluruz zaten..
Deneyeceğim :/
Rica ederim :)
Ben bu tarz konular gordugumde bi dusunuyorum ben o yaslarda nasildim diye , hissettiklerin cok normal ama dedigim gibi takilma inan gecip gidecek

Sen onun uzerine gittikce o kendini daha degerli sanacak ve senden uzaklasacak. Eger senin onu ezikledigini dusunuyorsa Zaten kaybettigi nokta ordadir. Icinde kisisel problemleri varki senin davranislarini farkli algiliyor kendince seni cezalandiriyor
Sende sakib uzulme onca emek guven verdim duydum diye. Sen aslinda kendine yakisani yaptin. Hayata iyi/kötü, mutlu/mutsuz ne yaşarsak bizim için bir tecrübe
Allah yoluna seninle içsel pazarlığa girmeyecek hayırlı arkadaşlar çıkarsın inşallah
Aslında konu açmak istemiyordum ama bazen içimde tutmak çok zor geliyor. Benim canımı çok sıkan bir durum. Düşündüklerimden farklı bir yorum gelir mi merak ediyorum.

Öncelikle biz en yakın arkadaşımla küçüklüğümüzde internet üzerinden tanışmıştık. 10 yıl olmuştur kesin. Farklı şehirlerdeydik yani birbirimizi görmedik bile. Buna rağmen bütün gün konuşurduk sanal olarak, abartısız bütün gün. Birlikte yapacak çok şeyimiz oldu bu zamana kadar hiç sıkılmadan. Zevklerimiz, hayata bakışımız o kadar benzer ki, onun için "benim aynım" diyorum. Gün boyunca sürekli bir aktivitemiz olurdu yani. Müzik dinlemek, yeni bir dil çalışmak, dizi izlemek, film izlemek, sohbet etmek vs vs

Biz 2014'te ilk kez görüştük, o benim yanıma gelmişti günübirlik. Sonra 2016'nın başından itibaren gidip gelmeye başladık. İkimiz de öğrenciydik bu arada ama ben ailemle kalıyorum. Onun evine gidip kaldım, o geldi bizde günlerce kaldı vs. Aramızdan su sızmadı ve o benim hep güvenli limanım gibi bir şeydi, hayatta yanında en rahat olduğum insan.

2016 yılı bizim için çok güzel geçti. Çok detaya girmek istemiyorum ama bizim aramızdaki en büyük problem benim birazcık kıskançlığımdı. Bu konuda hatalarım olduğunu kabul ediyorum ama kimin yok ki ya? Yani istemsiz olarak ona soğuk davranırdım beni bırakıp arkadaşıyla dışarı gittiği zaman. Bu çok sağlıksız farkındayım ve değişmek için de çok uğraştım. Neyse bu nadiren olan bir sorundu zaten. O da dışarı çıkmayı pek sevmez.

2017'de çok fazla sorun yaşadık. Ben depresyon gibi bir durum yaşadım, onu yalnız bıraktım, o beni çok suçladı, çok yıprandı ilişkimiz. Bir de ben bir çocukla tanışmıştım 2 ay onunla konuştum. Arkadaşımla konuşurken sürekli tartıştığımız ve tartışmalar beni inanılmaz dibe sürüklediği için onunla konuşasım hiç gelmiyordu. Ama o hep sevgili bulduğum için onu bıraktığımı düşündü. En yakınınızın sizi tanımaması çok acı bir durum gerçekten. Biz bunları konuştuk, anlaştık, çözdük sonra. Ya da ben öyle düşünmüşüm aslında o hep bana doluymuş sanırım. Ben de çok acı çektim ama bilinçli ona kötü davrandığımı düşünüyor galiba. Aylar geçti biz yine yakındık. Fakat bir ara o bana arkadaşlığımıza güvenmediğini ve yıkılabileceğini düşündüğünü söyleyen bir cümle kurmuştu bu da beni çok kırmıştı ama üstünde durmadım. Biz yine yakındık yani.

Sonra 1 ay önce kadar o yine bize gelmeye karar verdi ve geldi 4 gün kaldı. Benim açımdan gerçekten zevkli ve eğlenceli bir 4 gündü. Zaten çok özlemiştim. Sürekli sarılıyorduk, sürekli eğleniyorduk, gülüyorduk. Gezdik tozduk vs. Hatta ben ona kek yaptım gideceği gün, evine götürüp yesin diye. Sonunda o evine döndü ve işte nasıl olduysa bana geç cevap vermeye soğuk davranmaya başladı. Hatta yazmıyordu bile 2-3 sefer ben yazdım havadan sudan. Tam 1 hafta hiç konuşmadık ki bu bizim için anormaldir. Benim içim içimi yedi ne olduğunu anlamadığım için. En sonunda "buradayken sana bir şey mi yaptım" dedim ama "hayır saçmalama" cevabı alacağımı düşünerek sordum bunu. Çünkü bir sorun olmadı aramızda. Bana dediği şey "yüz yüze farklı olur sanmıştım ama sen yine aynısın" dı. Ne yaptığımı sorduğumda onu ezdiğimi söyledi. Ona üstünlük kuruyormuşum. Düşündüm. Bazen o şımardığında sinirleniyorum ya da benim istediğim bir şeyi istemediğini söylediğinde anlık geriliyorum ve laf da ediyor olabilirim ama bunlar çok normal değil mi arkadaşlar arasında ya? Ona söylediğimde bunların da sorun olmadığını söyledi ve ne yaptığımı anlatamadı. Öyle hissediyormuş. Mutsuzmuş değer görmüyormuş. Ben onu mutlu etmek için ne kadar uğraştım halbuki. En yakın arkadaşı ona bunları veremiyorsa yalnız kalmak tercihiymiş. Resmen kalbime bir şeyler saplandı bunları duydukça. Çevremdeki insanların mutsuz olmasına asla katlanamayan biriyim. En yakınımın beni hiç tanımıyormuşçasına konuşması çok canımı yaktı. Hala yakıyor. Uzunca konuştuk. Ne dedim, nasıl mutluysan öyle davran o zaman dedim. Sen de öyle davran o zaman dedi. Ben isterdim ki ona bir yanlışım olduğunda direk söylesin. Onun bana gülerken içinde kırgın veya kızgın olduğu düşüncesi bana çok acı geliyor

Bir de ben biriyle ya çok konuşmalıyım ya hiç konuşmam. Arasını hiç sevmiyorum. Belirsizliği de sevmem. Aramıza mesafe girmesinden nefret ediyorum eğer bir gün tekrar konuşacaksak. Eğer konuşmayacaksak bu daha çok üzüyor beni çünkü bizim hayallerimiz bile aynı. Bu yaz mezun oluyoruz ve sonrası hakkında öyle güzel hayallerimiz vardı ki. Bunları çöpe atma düşüncesi çok koyuyor. Tek başıma da her şeyi yaparım ama onun yerini tutmaz ki. Onun eskiden çok arkadaşı yoktu ve çok dışarı da çıkmazdı. Biz konuşmamaya başladığımızdan beri arkadaşlarıyla dışarıda resimler atıyor kalpler atıyor bilmem ne. Twitter'a yazdığım bir şeyi beğendi bir ara, onu da ona sinirimden yazmıştım. Yani işte aramızdaki ipler kopuyor gibime geliyor ve zaten mezun olduktan sonrası çok korkunçtu, ama o vardı. Şimdi o da yok. Ben gerçekten bu kadar kötü biri miyim sadece kendimi mi düşünüyorum.

Bilmiyorum bazılarınız arkadaşlıkları gereksiz buluyor az çok görüyorum. Ama bizimki gerçek bir dostluk, bunu söyleyebilirim. Benim nazarımda sevgili mevgili hikayedir, arkadaşlıklar en önemlisi. Şimdi hangi arkadaşımla konuşsam onun gibi olmuyor ve ben gerçekten yalnız hissediyorum.

İçimi döktüm, okumayacaksanız da canınız sağ olsun. Buna ihtiyacım vardı.

bak konunu bi daha okudum sen baya baskınsın bu kızdan yaşı ufakken ,ki 10 yıllık bir zaman dilimi konuştuğumuz, farkına varmamış sonra belki yeni arkadaşları söyledi nedir bu sizin aranızdaki diye, bizimkilere benzer yorumlar yaptılar kızda yavaştan ayıktı, senden uzaklaşan yavaş yavaş bu işin içinden sıyrılan taraf o, insanlar zaman içinde değişir hayalleri değişir sen hala hayallerimiz vardı diyosun

Bazen o şımardığında sinirleniyorum ya da benim istediğim bir şeyi istemediğini söylediğinde anlık geriliyorum ve laf da ediyor olabilirim ama bunlar çok normal değil mi arkadaşlar arasında ya?
Ben isterdim ki ona bir yanlışım olduğunda direk söylesin.

Siz ne yaptığınızla ne umduğunuz arasındaki yedi farkı bulabilirseniz zaten bizim size yorum yapmamıza çok da bi gerek kalacağını düşünmüyorum. Şu iki ifadeye bakar mısınız yukarıdaki?

sadece kendimi mi düşünüyorum.

Yazının gelişinden, anlatımınızdan, beklentilerinizden çıkardığım evet, bir "Dostluk" için fazla bencilsiniz.

Yaşlarınızın küçük olduğunu da düşünmeden edemedim.

Sen onun uzerine gittikce o kendini daha degerli sanacak ve senden uzaklasacak. Eger senin onu ezikledigini dusunuyorsa Zaten kaybettigi nokta ordadir. Icinde kisisel problemleri varki senin davranislarini farkli algiliyor kendince seni cezalandiriyor
Sende sakib uzulme onca emek guven verdim duydum diye. Sen aslinda kendine yakisani yaptin. Hayata iyi/kötü, mutlu/mutsuz ne yaşarsak bizim için bir tecrübe
Allah yoluna seninle içsel pazarlığa girmeyecek hayırlı arkadaşlar çıkarsın inşallah
Ya gerçekten beni ağlattı yorumunuz, kalbime dokundu.
Gerçekten ezmek niyetim olsaydı ezdim derdim, kesinlikle derdim. Ama o konuşmalarımı böyle anlamaya kodlanmış gibi hissediyorum
Çok çok çok teşekkür ederim dilerim sizin de hep iyi insanlar çıkarsın karşınıza :KK200:

Siz ne yaptığınızla ne umduğunuz arasındaki yedi farkı bulabilirseniz zaten bizim size yorum yapmamıza çok da bi gerek kalacağını düşünmüyorum. Şu iki ifadeye bakar mısınız yukarıdaki?

Yazının gelişinden, anlatımınızdan, beklentilerinizden çıkardığım evet, bir "Dostluk" için fazla bencilsiniz.

Yaşlarınızın küçük olduğunu da düşünmeden edemedim.
Siz hiç kimseye sinirlenmiyorsunuz sanırım. Hiç mi sevdiğiniz biriyle ters düşmediniz ona sinir olmadınız?
Yapımda bu var ve hep vardı ne yazık ki.

O buradayken söylediğim kötü bir sözü ben hiç hatırlamıyorum. Fark etmeden söylediysem o an beni uyarmasını isterdim diyorum. Eleştirsin beni diyorum, susmasın diyorum, yaşımın küçük olduğunu çıkarmanız enteresan

Sevgiliyi netten bulanı duydum da en iyi arkadaşı netten bulanı duymamıştım.
Reel hayatta,sosyal ortamlarda gerçek bir arkadaş bulman daha sağlıklı olacaktır.

X