Ard arda düşükten sonra hamile kalanlar

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.685
799
30
Rabbim hepimize nasip etsin kucaģimiza almayı inşallah🤲 anladım canım hayırlı haberler alırsın insallah
Amin inşallah canım cümlemize inşallah isteyen dileyen herkese hayırlısıyla hayırlı sağlıklı bir evlat nasip eder inşallah 🙏😘😍

Sifonella

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
38
101
Merhaba hanımlar, 2014 yılında yumurtlama takibi ile hamile kalarak normal doğum ile dünyaya gelen sağlıklı bir kızım var. 2017 yılında bir mol gebelik yaşadım sonrasında en az 1 yıl beklememiz istendi. Araya çalışma hayatı girince 2020 ye kadar tekrar gebelik düşünmedim 2020 ekimde bir kimyasal gebeliğim oldu Dr böyle şeyler olabiliyor bir çok kadın farkına bile varmaz deyince üzerinde durmadık bu ay tekrar kimyasal gebelik yaşadım. Aile hekiminin yönlendirmesiyle kadın doğum Dr una gittim genetik ve trombofoli panel testlerinin yapılmasının iyi olacağını soyledi bu testler sadece eğitim araştırma hastanelerinde yapılıyormuş sanırım.30 hazirana Marmara eğitim araştırma Hastanesi'ne randevu aldım.benim gibi bir sağlıklı gebelikten sonra bu durumu yaşayanlar var mı?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :78.5 Kg. Şimdiki Kilom :75.5 Kg.

semirra87

Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
502
167
bende hic gebelik olmadi ust uste dusuk yasadimm. nedeni belli degol henuz genetik testlerxe belli olur

Papatya_3333

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2019
67
57
Pihtilasma yok iken verilen kan sulandirici dusuk yaptırır bana perinatolog oyle söyledi bana da coraspin ve iğne verdiler dusuk yaptim testinuz temiz ise niye size kan sulandirici vermiş hemde ikisini birden başka doktora görünün
Merhaba bendede pıhtılaşma yok ama sınırıa yakın bir değer olduğu için önlem amaçlı oksapar kullanıyorm kan sulandırıcı iğne düşüğe sebep olmuyor ki. Bu üçüncü gebeliğim 2 erken doğumum olduğu için önlem amaçlı kullanıyorm

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2 gün geçti.

Pamukprensali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2016
2.738
1.499
Merhaba bendede pıhtılaşma yok ama sınırıa yakın bir değer olduğu için önlem amaçlı oksapar kullanıyorm kan sulandırıcı iğne düşüğe sebep olmuyor ki. Bu üçüncü gebeliğim 2 erken doğumum olduğu için önlem amaçlı kullanıyorm
Gereksiz yere verilen kan sulandieici yuzjnden dusuk yaptim ve dusukten sonra gittiğim perinatolog pıhtılaşma yokken verilen kan sulandiricinin dusugu tetiklediğini söyledi ben tecrübemi ve doktorun görüşünü belirttim siz neye dayanarak bunu söylediniz sınıra yakın diyorsunuz

Papatya_3333

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2019
67
57
Gereksiz yere verilen kan sulandieici yuzjnden dusuk yaptim ve dusukten sonra gittiğim perinatolog pıhtılaşma yokken verilen kan sulandiricinin dusugu tetiklediğini söyledi ben tecrübemi ve doktorun görüşünü belirttim siz neye dayanarak bunu söylediniz sınıra yakın diyorsunuz
3. Gebeliğim ve kan sulandırıcı kullanıyorm dediğim gbi sadece sınıra yakın ve önlem amaçlı kullanmamı uygun gördü doktorum çok şükür ki 2 erken doğumdan sonra 7. Aya ulaşabildim🙏🏼

zeynepciginiz

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2021
332
369
23
Kadınlar Kulübü
S

Ard arda düşükten sonra hamile kalanlar​

Takip Et
•••
S Sblgnr

S Sblgnr

Aktif Üye​

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar ard arda 2 tane düşüğüm oldu. Polikistik overliyim doktor tedavisiyle gebe kaliyorum yumurta takibi çatlatma iğnesi vs. Evet gebelik oluşuyor keseyi de görüyoruz ama keseyi gördükten 1 hafta sonra falan düşük yapıyorum maalesef ☹️ ilk düşüğüm Şubat ayında oldu 2. Düşüğüm de 16 Mayıs pazar günü oldu işte benim gibi olanlar var mı acaba umut olabilir misiniz ? İlk dusukten sonra genetik testi yaptık trombofili paneli 6li test sonucumuz çıktı normal çıkmıştı hepsi ama yine de bu gebeliğimde coraspin ve kan sulandırıcı igne kullandım eşimle olan sonucumuz daha çıkmadi daha doktorum onu istedi kesinlikle. Bide rahim filmi çekmiştim hafif sağa dönük demişti gebeliğe engel değil demişti ilk düşükten sonra histereskopi yapacam dedi yapmadım bi kere daha denemek istedim ve sonuç yine düşük bu sefer onu da yapacağım histereskopiyi yani . Bide sigara kullanıyorum baya azaltmıştım iki 3 tane içiyordum bi sebepte bunu gösterdi işte doktorum onu da 0 a indirmen gerekiyor bu sefer de bunları yapıp tamamlayıp öyle tedaviye başlayacağız. Benim gibi olan var mı acaba umut olabilecek moral motivasyon verebilecek lütfen yardımcı olun
Geçmiş olsun Rabbim en kısa zamanda kucağını sağlıklı bir bebeyle doldursun, tıbbi birşey diyemem en iyisini doktorlar bilir. Ama 1 bardak suya 1 meryem suresi 1 nas 1 felak okuyup , onu 7 su bardagı çıkıcak şekilde sürayide çogaltıp 7 gün peşpeşe içmeni öneririm. Şifa olur inşAllah derdine🌸

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-03-2022

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 143 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin başında ince telli saçlar şekillenmeye başlayacaktır. Bu saçlar bebeğinizin kalıcı saçlarıdır, lanugo (geçici tüyler) değil. Bu kalıcı saçlar bebeğinizin doğumundan sonra, iki hafta içinde yavaş yavaş dökülerek daha kalın saçlarla değişecektir. Bebeğiniz artık nesneleri kavrayabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :49 Kg. Şimdiki Kilom :51 Kg.

perikizinoykusu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2021
85
35
33
Him anladim doktor daha iyi bilir tabi bizimde cikmadi 3 ay oldu sadece pihtilasmanin sonucu cikti butun devlet hastanelerimi boyle yoksa zeynep kamilinmi gec cikiyo bu kadar anlamadim
Merhaba size birşey sormak istiyorum. Ben de 2. düşüğümü yaşadım 29 temmuzda ve kürtaj oldum. Siz testlerinizi kürtajdan ne kadar süre sonra yaptırdınız ve ayrıca zeynep kamil için nasıl bir yol izlediniz. Önce kadın doğuma mı gittiniz o mu yönlendirdi yoksa direk genetik bölümünden randevu mu aldınız nasıl oldu acaba bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Krglhly

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2021
421
158
36
Merhaba size birşey sormak istiyorum. Ben de 2. düşüğümü yaşadım 29 temmuzda ve kürtaj oldum. Siz testlerinizi kürtajdan ne kadar süre sonra yaptırdınız ve ayrıca zeynep kamil için nasıl bir yol izlediniz. Önce kadın doğuma mı gittiniz o mu yönlendirdi yoksa direk genetik bölümünden randevu mu aldınız nasıl oldu acaba bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Cok geçmis olsun. Benim 2.kürtajim orda olduğu için patoloji sonucu icin kadın doğumdan randevu aldim gittim muayenemide oldum o gun 2 düşügün var artik arastirilmasi gerekiyo die doktor yönlendirdi ama 2 düşuğum var diyince arastiriyo hastane zaten, tıbbi genetik icin bekleme eşine bide kendine randevu al gidin kan verin yaptırın. Ama diğer testler için 2 ay beklemen lazım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-06-2022

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 246 gün kaldı.

Bugün, bebeğinizin kasları, kemikleri, omuriliği ve kalp gelişimi için büyük bir gün. Kalsiyum, magnezyum ve potasyum bebeğin kalp gelişimine doğrudan etki eden besin maddeleridir. Bu elementler sinir uyarılarının iletimi, kalp kasının kasılması, kasların gevşemesi ve kasılması için çok gereklidir. Bebeğiniz karaciğeri bugünlerde oluşmaya başlıyor.

perikizinoykusu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2021
85
35
33
Merhaba hanımlar, 2014 yılında yumurtlama takibi ile hamile kalarak normal doğum ile dünyaya gelen sağlıklı bir kızım var. 2017 yılında bir mol gebelik yaşadım sonrasında en az 1 yıl beklememiz istendi. Araya çalışma hayatı girince 2020 ye kadar tekrar gebelik düşünmedim 2020 ekimde bir kimyasal gebeliğim oldu Dr böyle şeyler olabiliyor bir çok kadın farkına bile varmaz deyince üzerinde durmadık bu ay tekrar kimyasal gebelik yaşadım. Aile hekiminin yönlendirmesiyle kadın doğum Dr una gittim genetik ve trombofoli panel testlerinin yapılmasının iyi olacağını soyledi bu testler sadece eğitim araştırma hastanelerinde yapılıyormuş sanırım.30 hazirana Marmara eğitim araştırma Hastanesi'ne randevu aldım.benim gibi bir sağlıklı gebelikten sonra bu durumu yaşayanlar var mı?
merhaba bende oradan randevu almak istiyorum önce nasıl bir yol izlediniz acaba yardımcı olabilir misiniz lütfen hangi bölümden randevu aldınız. kadın doğumun mu yönlendirmesi gerekiyormuş öncelikle yoksa direk genetik bölümünden mi aldınız

perikizinoykusu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2021
85
35
33
Cok geçmis olsun. Benim 2.kürtajim orda olduğu için patoloji sonucu icin kadın doğumdan randevu aldim gittim muayenemide oldum o gun 2 düşügün var artik arastirilmasi gerekiyo die doktor yönlendirdi ama 2 düşuğum var diyince arastiriyo hastane zaten, tıbbi genetik icin bekleme eşine bide kendine randevu al gidin kan verin yaptırın. Ama diğer testler için 2 ay beklemen lazım
allah razı olsun cevapladınız. teşekkür ederim. çok üzgünüm içim yanıyor 2'si beni çok etkiledi ama tabiki herşey rabbimden o en hayırlısını bilir inşallah tez zamanda şifamızı da nasip eder. Zeynep kamili önerir misniz bu konuda

Smile_s

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2012
2.744
3.019
Merhaba arkadaslarim, daha once 2 gebelik kaybim.var bir tane tup bebek kimyasalim var. Rahimde perde sebebi ile histeroskopi yapildi. Pihtilasma testlerimde sorun cikmadi. Genetik sorun cikmadi. Pko var bende de uzun sure glukofen kullandim regl duzene girdi ancak regl baslangicinde hep kahverengi akintim oluyordu 2 3 gun doktorlar hep normal olabilir demisti. Tesadufen bir aktardan aldigim immunat markasinin civan percemo hayit biberiye karisimini kullandim. 3 ay kahverengi regl sorunum tamamen kalkti. Sonraki ay da hamile oldugumu ogrendim. Pko da yumurta kalitesizligi de bir etken ve hormon bozuklugu. Denemek isterseniz sizde bir sans verin. Hersey deniyoruz zaten. Bu esnada esim de caksir otu kokunun tozunu bal ile karisitirip yedi. Biraz da suyundan icti.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-10-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 4 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin göğüs kafesi daha belirgin hale gelecektir. Hem erkek hem kız bebeklerin göğüsleri annelerinden gelen östrojen sebebiyle çıkıntılı olabilir. Hamileliğin bu aşamasında rahim tarafından gelen bir tekme, kucağınızdaki bir kitabı yere düşürebilir. Hamile kadınların %10 unda su gelmesi vakkası yaşanır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Krglhly

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2021
421
158
36
allah razı olsun cevapladınız. teşekkür ederim. çok üzgünüm içim yanıyor 2'si beni çok etkiledi ama tabiki herşey rabbimden o en hayırlısını bilir inşallah tez zamanda şifamızı da nasip eder. Zeynep kamili önerir misniz bu konuda
Allah hepimizinden razı olsun. Merak ettiğin bisey olursa sorabilirsin istediģin zaman elimden geldigince yardimci olmaya calisirim, seni çok iyi anliyorum suanki psikolojin cok normal bende daha yeni yeni toparladım kendimi ister istemez sorguluyo insan neden niçin die rabbim hayirlisini nasip etsin hepimize🤲 zeynep kamil araştırma yönunden bu konuda özellikle çok iyi bi hastane hepsi deil ama bazı doktorlara soru sormucan pek diğer devlet hastaneleride oyle yada bana denk geliyo bilmiyorum😁 genel olarak memnun kaldim sadece genetik test gec cikiyo bizim hala cikmadi mesela 26 martta yapmistim trombofoli 15 gunde felan cikiyo

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-06-2022

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 246 gün kaldı.

Bugün, bebeğinizin kasları, kemikleri, omuriliği ve kalp gelişimi için büyük bir gün. Kalsiyum, magnezyum ve potasyum bebeğin kalp gelişimine doğrudan etki eden besin maddeleridir. Bu elementler sinir uyarılarının iletimi, kalp kasının kasılması, kasların gevşemesi ve kasılması için çok gereklidir. Bebeğiniz karaciğeri bugünlerde oluşmaya başlıyor.

perikizinoykusu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2021
85
35
33
3. Gebeliğim ve kan sulandırıcı kullanıyorm dediğim gbi sadece sınıra yakın ve önlem amaçlı kullanmamı uygun gördü doktorum çok şükür ki 2 erken doğumdan sonra 7. Aya ulaşabildim🙏🏼
diğer 2 düşüğünüz de kürtajla mı sonuçlandı. Benim 2. kürtajım biraz problemli oldu çok kanamam var.
ve eğer kürtaj olduysanız ne kadar süre korundunuz yani kürtajdan ne kadar süre sonra 3.'ye hamile kaldınız acaba

Papatya_3333

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2019
67
57
diğer 2 düşüğünüz de kürtajla mı sonuçlandı. Benim 2. kürtajım biraz problemli oldu çok kanamam var.
ve eğer kürtaj olduysanız ne kadar süre korundunuz yani kürtajdan ne kadar süre sonra 3.'ye hamile kaldınız acaba
iki düşüğümde normal doğumla gerçekleşti ilkinde bebeğin eşi parçalanark geldiği için kürtaja alındım kürtajdan 2.5 ay sonra ikinciye hamile kaldm ondada erken doğum oldu ama sonrası kürtaja gerek kalmadı.ama tabi bnde perde sorunu olduğu için sonrası ameliyat oldum onun iyileşme süreci geçtikten 7 ay sonra hamile kaldm çok şükür şimdi her şey yolunda🙏🏼