Aşılama yapmalı mıyım? Aşılama olanlar bakabilir misiniz?

Smktp

Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
207
84
Bide zoruma giden şey 2 düşükten sonra histereskopi oldum 1 ay kendiniz deneyin dedi denedik olmadı adet oldum doktora gittim yumurta takibi yaparız diye bana histereskopi den sonra direk aşılama yapmak istiyorum dedi ben istemedim kabul etmedim yumurta takibi yapalım dedim tutmadı hani histereskopi den sonra direk asilama deyince zoruma gitti ben boşuna mı ameliyat oldum madem aşılama yapacaktın diye ben mi yanlış düşünüyorum acaba ?
Merhabalar. Yumurta takibini iğnelerle mi yaptınız haplarla mi. Aşılama genelde iğnelerle yapılıyor. İğneler rahmi de besliyor ve hamile kalma şansıni artırıyor. Ve spermler direk rahime bırakılıyorBence bu yüzden bu şekilde demiştir. O kadar pahalı iğneleri de kullanınca da e şansı daha fazla olan aşılamayi denemek daha iyi bence. İlaçlar sadece yumurtayı büyütüyor rahimi beslemiyor..ve yumurta takıbi ilaçlarının fazla kullanımı rahimi İnceltiyor. 3 ay yumurta takibi oldu ama tutmadı asılama oldum bende dün iğnelerle. Allah hakkında hayırlısını nasip etsin.

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.686
800
30
Merhabalar. Yumurta takibini iğnelerle mi yaptınız haplarla mi. Aşılama genelde iğnelerle yapılıyor. İğneler rahmi de besliyor ve hamile kalma şansıni artırıyor. Ve spermler direk rahime bırakılıyorBence bu yüzden bu şekilde demiştir. O kadar pahalı iğneleri de kullanınca da e şansı daha fazla olan aşılamayi denemek daha iyi bence. İlaçlar sadece yumurtayı büyütüyor rahimi beslemiyor..ve yumurta takıbi ilaçlarının fazla kullanımı rahimi İnceltiyor. 3 ay yumurta takibi oldu ama tutmadı asılama oldum bende dün iğnelerle. Allah hakkında hayırlısını nasip etsin.
Canım yumurta takibini bi tane hap ve iğnelerle yaptım 3 defa 2 si tuttu son yaptığım tutmadı doktorum da aşılama önerdi bende son kez bi yumurta takibi yapmak istiyorum aslında ama bilemedim ya napcam bilmiyorum

Smktp

Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
207
84
K
Canım yumurta takibini bi tane hap ve iğnelerle yaptım 3 defa 2 si tuttu son yaptığım tutmadı doktorum da aşılama önerdi bende son kez bi yumurta takibi yapmak istiyorum aslında ama bilemedim ya napcam bilmiyorum
Hakkında hayırlısı olsun canımm aşılama da daha sağlıklı spermler oluyor yıkama olduğu için morfolojisi yüksek olanlar seçiliyor ayrica ilaçlarla iyileştirme yapılıyor hatta mikrocipli yaptırmanızi öneririm erkek faktörü de olduğu için

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.686
800
30
K

Hakkında hayırlısı olsun canımm aşılama da daha sağlıklı spermler oluyor yıkama olduğu için morfolojisi yüksek olanlar seçiliyor ayrica ilaçlarla iyileştirme yapılıyor hatta mikrocipli yaptırmanızi öneririm erkek faktörü de olduğu için
o nasıl oluyor bizim mi doktora söylememiz lazım

Smktp

Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
207
84
o nasıl oluyor bizim mi doktora söylememiz lazım
Her yerde yapılmıyor ama büyükşehirlerde genelde oluyor. Mesela ben üniversite hastanesi aşılama oldum ama orda sperm yıkama işlemi iyi kaliteli makineler yok dedi ve özel labaratuvarda yaptırdım. Aşılama işlemi için örnekle birlikte doktoruma geldim. Yoksa dışardada yaptırabilirsin. Genellikle sperm problemlerinde mikrocipli aşılama yapıyorlar. Normal aşılamadan fark spermin hazırlanıs biçimi doktoruna sorabilirsin.

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.686
800
30
Her yerde yapılmıyor ama büyükşehirlerde genelde oluyor. Mesela ben üniversite hastanesi aşılama oldum ama orda sperm yıkama işlemi iyi kaliteli makineler yok dedi ve özel labaratuvarda yaptırdım. Aşılama işlemi için örnekle birlikte doktoruma geldim. Yoksa dışardada yaptırabilirsin. Genellikle sperm problemlerinde mikrocipli aşılama yapıyorlar. Normal aşılamadan fark spermin hazırlanıs biçimi doktoruna sorabilirsin.
Anladım canım İstanbul da yaşıyorum ben gittiğim hastane yarı özel vakıf üniversitesi hastanesi doktorum da doçent biliyordur herhalde veya bu dediğiniz şey vardır belki teşekkür ederim ama verdiğiniz bilgi için

Smktp

Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
207
84
Anladım canım İstanbul da yaşıyorum ben gittiğim hastane yarı özel vakıf üniversitesi hastanesi doktorum da doçent biliyordur herhalde veya bu dediğiniz şey vardır belki teşekkür ederim ama verdiğiniz bilgi için
Rica ederim canımm en kısa zamanda Meleklerimize kavuşuruz inşallah

Naz1818

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2018
248
128
27
Merhaba İstanbul'da hangi hastane canım bende İstanbuldayım durumlarımız benzer birbirine

gseedmr

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2021
171
29
23
Merhaba canım şöyle bişey var aşılamada spermler yıkandığı için daha kaliteli ve hızlı spermler hazırlanmış oluyor muhtemelen doktorda bunu dikkate aldığı için demiştir aşılamadan korkmayın ben basindan tüp bebek tedavisi geçip herşey olumlu iken nasip olmamış ama normal bir devlet Hastanesi'nde aşılama ile hamile kalmış bir anne adayıyım size de bu yüzden yazdım ,benim esiminde morfolojik ve sperm hızında sorun vardı ama tüp bebekte dışarıda insan eliyle dollenemeyen dollensede kaliteli olmayıp nasip olmayan ama hiçbir başka tedaviye gerek kalmadan aşılamayla olduğu için deneyin derim 🙏🏻
Merhabalar devlet hastanesinde Toplam Aşılama ucreti nekadar tuttu acaba bana yardimci olursanuz cok sevinirim..3 düsügum var.Histeroskopi oldm Suan esimin sperm hareketi azaldigi icin..Devlette asilama dusunuyoruz

MevsimBahar

Bizden hüznü gideren Allah'a şükürler olsun 💚
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
8 Mart 2020
3.375
7.932
Merhabalar devlet hastanesinde Toplam Aşılama ucreti nekadar tuttu acaba bana yardimci olursanuz cok sevinirim..3 düsügum var.Histeroskopi oldm Suan esimin sperm hareketi azaldigi icin..Devlette asilama dusunuyoruz
Merhaba canım ,devlette herhangi bir ücret yok sadece alınacak ilaçlara para ödüyorsun.

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.686
800
30
Merhaba İstanbul'da hangi hastane canım bende İstanbuldayım durumlarımız benzer birbirine
Merhaba Beşiktaş ta oturuyorum normalde ama Fatih bezmi alem Vakıf üniversitesi Hastanesi'ne gidiyorum siz ? Bide durumunuz nedir sizin tam olarak benzer noktalarımız neler

Naz1818

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2018
248
128
27
Merhaba Beşiktaş ta oturuyorum normalde ama Fatih bezmi alem Vakıf üniversitesi Hastanesi'ne gidiyorum siz ? Bide durumunuz nedir sizin tam olarak benzer noktalarımız neler
Bene Histereskopi oldum. Sonra tüp bebek denedik. İki kez kayıp yaşadım. Eşimin morfoloji sorunu var. Şiimdi doktor değiştirip eşim için bi tedavi görüp aşılama denemek istiyoruz ama hangi hastaneye gideceğimi bilmiyorum açıkçası