Arınç: 'Erkek zampara olmayacak, kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak'

Sorun yok cnm sana bol kahkalarrr..yazilarmda da dile getrdm kimseyi ilgilndrmz diye.bir fikir beyanina da bu kadar tahammulsz olmayalm de mi?

Diger yazilarini bilmiyorum bunu gordum. Demek istedigim sorun senin benim rahatsiz olmamiz degil kahakahadan. Birilerinin toplumu sekillendirme cabasi rahatsizlik verici.

Diger yazilarini bilmiyorum bunu gordum. Demek istedigim sorun senin benim rahatsiz olmamiz degil kahakahadan. Birilerinin toplumu sekillendirme cabasi rahatsizlik verici.

Kimse kimseyi degstremz elbet.kaldi ki insan kendini bile degistremiyor cogu zaman.birilerinin kalkip ogutler vermesi bence rahatszlik verici degil.kimi uyar kimi uymaz.kisinin insiyatifine kalmis.zorlama olmadgi surece insanlarn fikir vermesi dusuncelerini belirtmesi gayet normal..

kahkaha atmak sırnaşmak değildir. kahkaha insanın mutluluğunun doruk noktasıdır.
ne demiş atalarımız bir kahkaha bir kilo pirzolaya bedeldir. neşe ,mutluluk kahkaha. bunlar insanı iffetsiz yapmaz. zarifliğin kıstası kahkaha atmamak değildir. kahkaha atanda zarifttir.sevimlidir.
sırnaşıklıkla kahkaha bir değildir.
kahkaha atarken birilerine sırnaşılmıyor zaten
dürüst olarak cevap vereyim,demem. hatta derimki ne pozitif,ne neşeli ne kadar mutlu bir kadın.
neden biliyor musun. bende öyleyim çünkü. ama fark şu. kimseye sırnaşmıyorum. sadece neşeliyim biri espri yaptımı basıyorum kahkahayı.
çünkü ben bir insanım.

Son düzenleme:

bunu diyen bu yazdığınıda yapar.
hiç şüphem yok

Kahkaha atmayı beceremem,ama öyle hanımları hayranlıkla izlerim..dedikleri gibi arkadaşların..pozitf enerji verir böyle şeyler..

aslında birisi ile konuşurken gözlerinin içine bakmak gerek diye okumuştum..benim çocuğum merhaba derken gözlerini kaçırıyor utanıyor gibi,hayır yüüzne bakarak konuşmalısın diyorum..kendine nasıl güvenecekki yoksa öyle değilmi..

Ben adamın birçok dediğine katıldım zaten.Ama o kadınla ilgili kısma değil. Ha bir de bu arada kadının biri kahkaha atarsa bundan kocama ne? Tahrik olur diye mi korkuyorsunuz eşiniz? Eşler bu kadar uçkur düşkünü mü? Hem ben kahkaha atan , hayattan keyif alan erkeği de kadını da çok severim, kendim de bol bol kahkaha atarım. Ben asıl bir köşede durup etrafa yargılar gözle bakıp, etrafındaki tüm kadınları potansiyel tehlike olarak gören kadınlara sinir oluyorum daha çok. Yanlarındaki kocaları da karı kız kesiyor oluyor, kahkaha bahane.

Son düzenleme:

Kahkaha atmak sirnasikliktr demedim dikkatli okuyun.kahkaha atip sirnasik hareketlerde bulunuyorsa dedim.ve yazmamm gerekirdikahkaha atiptan sonra demek.bu benm dusuncem sirnasikliktan hoslanmiyorum kahkahayi da uluorta yapilmasni hos bulmuyorm.sirnasik gereksz espiri yapan kadinlar bence agirbasli degildr.neyse bu tur konular gorecelidr kimse kimsenin dusuncesini benmsemek zorunda degildr.bu benm kendi fikrim.kimseye dayatmiyorm sonucta.kimsenin karsmaya da hakki yok diye kac kez soyledim.

Son düzenleme:
"Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili de şunları söyledi:

"Şahsıyla ilgili bir küçümseme yaparsak bu bize yakışmaz. Geçmişte tanıdığımız bildiğimiz bir insandır ama iddia ediyorum Sayın Kılıçdaroğlu yolda görse kendisini tanımazdı. Aday olacağı kulağına söylenene kadar ya Ekmeleddin veya Ekameddin veya Ekmel veya Ekmek denen şahsın ismini bile tanımazdı. Ne yaptığını bilmezdi. Biz biliriz çünkü onu İKÖ Genel Sekreteri yapan biziz. Beraber hac ve umre yapmaktan tutun, uluslararası konferanslarda onu takdim etmeye kadar biz tanırız, biliriz ama o bilmez. MHP Genel Başkanı bilir ama bu kadar bilmez. Adeta sarıldılar, kurtarıcı gibi baktılar. O şahsın kabul edip etmemesi kendi takdiridir. Hayatı boyunca en büyük desteği aldığı Cumhurbaşkanı ve Başbakanımıza karşı ve özellikle CHP'nin böyle bir teklifine ben şahsen inanmazdım koşa koşa gideceğine."

Bülent Arınç' ın konuşmasında ben birden fazla noktaya takıldım. Bir devlet adamının Cumhurbaşkanı adayı için söylediklerini ne kendisine ne de temsil ettiği makama yakıştıramıyorum.

""ÇOCUKLARIMIZ, GENÇLERİMİZ CİNSEL YÖNELİMLERİNDE ÇOK KÖTÜ NOKTALARA GİDİYORLAR"

Son zamanlarda Türkiye'de ahlaki bir çöküntünün yaşandığını söyleyen şunları söyledi:
Arınç "Maalesef günlük hayatımızdan tutunuz, çocuklarımızın yetişmesine kadar televizyonların etkisi, şundan bundan bu kadar ama farklı bir toplum haline geliyoruz. Çok şiddetli tepki vermeye başladı, insanlarımız. Bonzai veya benzerleri alıcı buluyor, müşteri buluyor. Bazı alçaklar bunu pazarlıyorlar. Gençleri özellikle buna alıştırmaya çalışıyorlar. Gençlerimizi çökertmek istiyorlar. ahlaksızlık, fuhuş bir bataklık haline geliyor. Çocuklarımız, gençlerimiz cinsel yönelimlerinde çok kötü noktalara gidiyorlar. Türkiye'de buluğ yaşı, ergenlik yaşı çok küçüldü. Bu kızlarda neredeyse 9-10 yaşlarına, erkeklerde de 11-12 yaşına kadar küçüldü. Bunun neticesinde özellikle bu cinsel yönelimleri sürekli teşvik eden, bir kısmı sanal dünyada, internet dünyasında bir kısma maalesef televizyonlarda, gazetelerin magazin sütunlarında bir kısmı da üniveristeler başta olmak üzere eğitim alanında gençlerimizin bu heyecanlarını, bu heveslerini kötüye kullananlar var. Biz karısını 40 yerinden bıçakladıktan sonra sokak ortasında bırakan bir ahlaksız kocayı bu güne kadar duymamıştık. Sevdiğini bırakan, üstünden taksisiyle geçen edepsiz, vicdansızları hiç bgüne kadar duymamıştık. Çocuklarının önünde cinayet işleyen vicdansızları bugüne kadar duymamıştık. Evet sayıları az belki ama niye oluyor, bunlar? Olmaması lazım. Biz çok iyi bir toplumduk. Bunlar nereden çıktı? Bu ayrık otları nasıl yetişti nasıl bitti? Bunlara dikkat etmemiz lazım. Asıl yapılamsı gereken sizlerin iyi örnek olmasıdır. Onları iyi yetiştirmeliyiz. Ne olur anneler, babalar, onların her istediklerini meşru-gayrimeşru, 'ne yapalım, arkadaşları böyle yapıyor' diyerek, olağan karşılamayalım. Nasihat edelim. Kötü arkadaşlıklar kurmasınlar, kötü yerlere gitmesinler ve inşallah güzel sohbetlerle, güzel kitaplarla ve güzel bir eğitimle başbaşa kalsınlar. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onlar yarım yamalak yetişirse, biz sonra bu ülkenin geleceğinden nasıl sorumlu oluruz?"

Tüm bunları söylerken eğitim sistemiyle defalarca oynadıklarını , ders kitaplarını resimli birer dergi haline getirdiklerini , ezberci eğitimi teşvik ettiklerini , düşünen ; sorgulayan bireylere tahammüllerinin olmadığını bugün yaşananlarda kendi payları olduğunu görmezden gelmiş.

Konuşmasının "ERKEK ZAMPARA OLMAYACAK. KADIN DA HERKESİN İÇİNDE KAHKAHA ATMAYACAK" kısmına ne desem az. Bu düşünce yapısını anlayamıyorum .

" Biz şüphesiz arabanın da en iyisine bineceğiz. Ama arabanın da bir zekatı var. Lüzumsuz da kullanmayacağız. Ben meclis başkanı oldum servis araçlarını yasakladım. Neden? Çünkü servis araçları bize yılda 2 trilyon masraf getiriyor. Ama bir baktım ki içinde 10 kişi, 12 kişi var. Nereden bu servise binmesi gerekenler? Meğer herkes meclise arabası ile geliyormuş. Su kullanmıyor bu arabalar benzin kullanıyor. Valla Nil Nehri olsa Türkiye'de kullanılan arabalara benzin olarak yetiştiremeyiz. Bu israftır. Bir arabanın durduğu yerde sabit masrafı var. Bu lüzumlu bir ihtiyaç halinde kullanılacak birşeydir. "

Konuşmanın bu kısmını umarım kendisi de tekrar tekrar okur. Lüks makam otomobilleri nedeniye yapılan isref değil midir ? Yerli otomobil üretimi isteyip son model ithal otomobilleri halkın vergileriyle finanse etmek hangi inanç sisteminin sonucudur ? Biz bu kadar zengin bir ülke değiliz.

Durust cevap verdgnizi sanmiyorm.hem ben sadece kahkaha demedim sirnasik hareketlerden de bahsettm eminim rahatsz olurdunz.kimse kahkahanza karsmiyor karisamz zaten buyrun devam edin.sahsi fikrim o yonde.bir kadin esinize sirnasirsa durduk yere de elini omuzuna atip kahkahayi da basarsa umarm rahatsz olmazsnz..ayrica merak ettinz herhalde yooo esimin tahrik olmasndan korkmam cunku esim de sevmez oyle hareketleri rahatsz olur.oyle kadinlardan hoslanmiyorum.nokta.

Bülent Arınç'ın yorumunda o kırmızıyla belirttiğim kısım yok ki. Yalnızca kahkaha var. O sırnaşma, el kol hareketi ne alaka? Siz ilk mesajınızda bunlardan bahsetmediniz ki. Hem kadın kahkahasından hoşlanmadığınızı, kadının ağır başlı olması gerektiğini de savundunuz. Hem neden konuyla ilgili sizden başka fikri olanların dürüst olmadığını söylüyorsunuz? Herkesin aynı şekilde mi düşünüyor? Dünyada 7 milyar insan var. Siz kahkaha atan kadına kötü gözle bakabilirsiniz ben bakmıyorum. Herkesin fikri kendine, siz en başta 'Dürüst olup söyleyin hadi' dediniz o yüzden fikrimi beyan ettim.:))

Bu yazı basına servis edilirken diğer kısımların okunmaması , göz ardı edilmesi için bilinçli olarak seçilmiş bir kısım için tartışıyorsunuz. Bilinçli bir yönlendirme mevcut haberde. Amaç kadınlar için söylediği sözü konuşturmak , yeni bir tartışma yaratmak.

Bir sayfalık konuşmadan sadece bunu süzüp aldınız ve konuyu bunun etrafında çeviriyorsunuz. Muhtemelen yakın zamanda eşinizle bir kadın arasındaki diyalogtan rahatsız olmuşsunuz. O yüzden sayfalarca bununla alakalı konuşulsa da sizin için sonuç değişmeyecek ; kahkaha dendi mi gözünüzde o an canlanıyor sanırım. Daha objektif bakabildiğiniz bir zamanda yeniden değerlendirin bence konuyu.

Agirbasli olmayan kadinlardan da dem vurdum ben.gidip gelip sadece kahkahaya yogunlastinz.adam agirbasli olunsun da dedii.bana gore bu bahsettgm hareketleri yapan kadinlar agirbasli degil.dedigim gibi bu goreceli bi konu sonucta.ayrica ben kahkaha atan kadina kotu gozle bakmiyorm.bir onceki yazilarm da etrafmda boyle arkadaslarimn oldgundan da bahsettim.seviyorum onlari hareketlernden hoslanmasam da saygi duyarim diye de yazdim.kotu gozle baktgim kisilerle arkadaslk kurmam degil mi?ben sizin kahkaniza karsmiyorm sonucta hoslanmadgmi soyledm.niye bu kadar buyudu anlamadm.size bol kahkali nese dolu gunlr iyi bayramlarrr diliyorm:))

Hangi kitap o? Sanırım o kitabı ben de okudum da. :44:

Konu ile ilgili yorumumsa; kimse sırf kendi ilkel terbiye inancına ters düşüyor diye beni manipüle etme hakkına sahip değildir. Bıktım bu erkeklerin yaşamın her alanında kadınlarla ilgili ültimatom vermelerinden...

Su son cümle tam bdv ye deger bir cümle Harika bir yorum ya!

Pardonda, bu sirnasik davranmak ile kahkaha ne alaka? Yani sizin tabiriniz ile "sirnasik davranmak" her zaman kahakaha ilemi bagdaslastirilir? Konu burada kahkaha atmak, Arinç resmen diyor "bir kadin ulu ortamda kahkaha atmasi yalnis" diye. Sirnasmakta söz etmiyor. Onu siz ediyorsunuz sirf Arinçin laflarini dogrulamak için.

Sonrada ne hikmetse baska yorumlar için "dürüst cevap vermediklerini" düsünüyorsunuz. Hani herkeze saygi vardi? Niye baze insanlarin sizin düsünceniz ile örtüsmeyen düsüncelere sahip olduklarini kabul etmiyorsunuz?

Ha birde evet, bende kahkaha atarim çünkü gülmeyi severim. Bende mesela bacim dedigim arkadasimin esine o gülme esnasinda bir elime beline vurarim. Bunda ne var? Ben iffetsizmi oldum simdi? Arinça göre öyle ama. Siz hiç obama, merkelin insan davranislari üzerine böyle yorumlar yaptigini gördünüzmü? Arinç basbakan yardimcisi, böyle laflar ona düsmez! Adam ülkeyi yönetmek ile mesgul olmasi lazim, kahkaha atan kadinlari yargilamak ile degil. Yaptigi yorum o kadar çok çirkin ki.

Ha simdi diyeceksiniz ki kiliçdaroglu öyle söyleysidi gikin çikmazdi diye. Hayir, ben partizan bir insan degilim, hatta ben chpli bile degilim. Yalnisa yalnis demek gerekir.

Bülent Amca bu durumdan bahsediyor galiba

Eklentiler

• $1406592333453.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 72
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…