Aristo diyetini duydunuz mu ?

Gerçekten ciddi misiniz lütfen anlatirmisiniz biraz nasıl başardınız ücreti ne kadar dendi size bilgi verirseniz çok mulu olicam

Herkese merhaba, uzun zamandır girmiyordum foruma kullanıcı adımı bile unutmuşum. Eskiden forum çok hareketliydi, ne diyetler denedim:) Hala da zayıflama yolculuğundayım diyebilirim.
Zayıflama ilaçlarından, hollywood diyetine, detoxlardan diyetisyene kadar birçok yöntem denedim. Ama işin özü çok yavaş kilo verip çok hızlı aldığım için kilomu ancak her daim dikkat edersem koruyabiliyorum. Bu da maalesef çok zor, en azından benim için.
Aristo diyetini uzun zamandır takip ediyordum bir gün bir gazla aristo diyetini bulan ve uygulatan Gönül Ateşsaçan ın kliniğinde buldum kendimi. Kendisi bütünsel tıp uzmanı ve bunun yanında merkezinde bir çok estetik uygulaması da var. Danışmanlık almak istiyorsanız aylık ücreti var çok da ucuz değil açıkçası ama değer mi, kilo veremeyenler için değer.
Ben hayatımda ilk kez bu kadar rahat kilo verdim. Araya yaz girdi tatiller girdi ve devam edemedim ama etmeyi umuyorum.
Bu diyetin esası öncelikle ilk haftalarda tamamen vegan beslenmek yani yukarıda bir yerde yazdığı gibi peynir et vs yok, hayvansal süt de dahil.
Chia, kinoa, baklagiller serbest, hurma, muz ve diğer meyvelerden de tüketiyorsunuz ve gerçekten aç kalmıyorsunuz. Sebzelerin de serbest olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Patates bezelye havuc, avokado da dahil. Şeker yok zaten hurma şekerli, ihtiyaç hissetmiyorsunuz.
3. haftadan sonra serbest öğünleriniz+ haftada bir gün ile başlayan hayvansal gıda hakkınız oluyor(beyaz peynir çok özleniyor)
Gerçekten uyarsanız benim denediğim en hızlı ve güzel kilo verdiren diyet diyebilirim.

Herkese merhaba, uzun zamandır girmiyordum foruma kullanıcı adımı bile unutmuşum. Eskiden forum çok hareketliydi, ne diyetler denedim:) Hala da zayıflama yolculuğundayım diyebilirim.
Zayıflama ilaçlarından, hollywood diyetine, detoxlardan diyetisyene kadar birçok yöntem denedim. Ama işin özü çok yavaş kilo verip çok hızlı aldığım için kilomu ancak her daim dikkat edersem koruyabiliyorum. Bu da maalesef çok zor, en azından benim için.
Aristo diyetini uzun zamandır takip ediyordum bir gün bir gazla aristo diyetini bulan ve uygulatan Gönül Ateşsaçan ın kliniğinde buldum kendimi. Kendisi bütünsel tıp uzmanı ve bunun yanında merkezinde bir çok estetik uygulaması da var. Danışmanlık almak istiyorsanız aylık ücreti var çok da ucuz değil açıkçası ama değer mi, kilo veremeyenler için değer.
Ben hayatımda ilk kez bu kadar rahat kilo verdim. Araya yaz girdi tatiller girdi ve devam edemedim ama etmeyi umuyorum.
Bu diyetin esası öncelikle ilk haftalarda tamamen vegan beslenmek yani yukarıda bir yerde yazdığı gibi peynir et vs yok, hayvansal süt de dahil.
Chia, kinoa, baklagiller serbest, hurma, muz ve diğer meyvelerden de tüketiyorsunuz ve gerçekten aç kalmıyorsunuz. Sebzelerin de serbest olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Patates bezelye havuc, avokado da dahil. Şeker yok zaten hurma şekerli, ihtiyaç hissetmiyorsunuz.
3. haftadan sonra serbest öğünleriniz+ haftada bir gün ile başlayan hayvansal gıda hakkınız oluyor(beyaz peynir çok özleniyor)
Gerçekten uyarsanız benim denediğim en hızlı ve güzel kilo verdiren diyet diyebilirim.
merhaba siz yeniden başladınızmı? belli bir listesi varmı? ilk sayfada bir liste paylaşılmış içerik benzermi acaba?

merhaba siz yeniden başladınızmı? belli bir listesi varmı? ilk sayfada bir liste paylaşılmış içerik benzermi acaba?
ben yeniden başlayamadım maalesef, sütlü kahve bağımlısıyım ve soya sütü ile kahve içmek beni oldukça mutsuz ediyor. Bir de peynir yememek:KK70: sanırım doğru bir dönem değil.
Programın mantığı şu, hiçbir şekilde hayvansal gıda yok.
Sabah kahvaltısında mesela avokadolu patates salatası, nohut unundan yapılmış krep(üstüne şekersiz marmelat sürebiliyorsunuz), soya da ya hindistan cevizi ya da badem sütünün içine chia+yarım muz+2 hurma, kahve 3 ceviz 5 badem 2 hurma gibi alternatifler mevcut
öğle ve akşam yemekleri çok benzer sebze+bitkisel protein: nohutlu bamya, mercimekli ıspanak, enginar, kurufasulye+salata aklınıza ne gelirse sebze+baklagil şeklinde, kinoalı mantar çok güzel oluyor
ara öğünlerde mutlaka 1 porsiyon meyve var, sabah öğlen arası öğlen akşam arası ve akşam gece arası
haftada iki gün detox yapıyorsunuz benim sevdiğim detox şu şekilde:
yarım litre soya sütünün içine akşamdan 2 çorba kaşığı chia tohumu koyup şişiriyorsunuz, sabah içine 1 muz 2 hurma koyup blendır dan geçirip bütün gün onu içiyorsunuz(gün boyunca toplam içeceğiniz ve yiyeceğiniz bu) yanında da detox suyu: 2 elma kabuğu karanfil tarcın 1 demet maydanoz ve limon kaynatılıp soğutulup içiliyor.
2. haftadan itibaren 1 serbest öğün
3. haftadan itibaren haftada bir gün sabah omlet akşam da et balık var.
En hızlı kilo verdiğim diyet dediğim gibi
Çok acıktığınızda ceviz ve hurma(1er tane) yiyebiliyorsunuz ve max 1 çay bardağı leblebi.

m litre soya sütünün içine akşamdan 2 çorba kaşığı chia tohumu koyup şişiriyorsunuz, sabah içine 1 muz 2 hurma koyup blendır dan geçirip bütün gün onu içiyorsunuz(gün boyunca toplam içeceğiniz ve yiyeceğiniz bu) yanında da detox suyu: 2 elma kabu
inanırmısın o kadar aynıyizki ben süt yoksa kahve içmem süt ytozu bile kullanmam..Yoğurtsuz yemek yemem salata yanında bile yogurdum vardır peynir, süt ,kefir ve yoğurt aşığıyım...Açıkçası ben çalışıyorum ve bu tarz şeyleri hazırlamak can sıkıyor ..Etkisi çok iyimiş araştırdıgıma göre ama zaman ve sabır lazım..Ben normal diyeti bile zor yapıyorum soya sütü vs bunlarda pahalı birde..Bakalım belki bir gun evde oturmaya baslarsam yaparım..Siz yaptıgınızda kaç kilo vermiştiniz? kaçtan kaça düşmüştünüz ve yagdan mı verdiriyor?

inanırmısın o kadar aynıyizki ben süt yoksa kahve içmem süt ytozu bile kullanmam..Yoğurtsuz yemek yemem salata yanında bile yogurdum vardır peynir, süt ,kefir ve yoğurt aşığıyım...Açıkçası ben çalışıyorum ve bu tarz şeyleri hazırlamak can sıkıyor ..Etkisi çok iyimiş araştırdıgıma göre ama zaman ve sabır lazım..Ben normal diyeti bile zor yapıyorum soya sütü vs bunlarda pahalı birde..Bakalım belki bir gun evde oturmaya baslarsam yaparım..Siz yaptıgınızda kaç kilo vermiştiniz? kaçtan kaça düşmüştünüz ve yagdan mı verdiriyor?
kesinlikle yağdan verdiriyor, benim kilom çok 176 boy ve 100 kiloyum
ilk hafta 3bucuk kg verdim 2bucuk kg yağdan
ikinci hafta 3 kilo verdim 2 kg yağdan
üçüncü hafta 2 kilo verdim ama 2.5 kg yağdan ödem azalmıştı
dördüncü hafta hiç vermedim
beşinci hafta 2 kg verdim 1 kg yağdan
sonrasında tatil girdi, ortamlar yemekler vs şaştı
1 ay sonrasında gittim sadece 700 gr almıştım. Sonra yine tatil ve 4 kg aldım:KK70:
yaklaşık 3 hafta önce 2 hafta süre ile Umayvilla detox yaptım, kabus gibiydi hiç kilo veremedim.
Şimdi kickbox yapıyorum, hangi diyeti yapsam bilmiyorum durumundayım. çok kahve içmemek gerekiyor, hatta test yaptırdım kafein, buğday ve kaju alerjim çıktı, kahveyi bırakmak imkansız :KK43:

1 ay sonrasında gittim sadece 700 gr almıştım. Sonra yine tatil ve 4 kg aldım:KK70:
yaklaşık 3 hafta önce 2 hafta süre ile Umayvilla detox yaptım, kabus gibiydi hiç kilo veremedim.
Şimdi kickbox yapıyorum, hangi diyeti yapsam bilmiyorum durumundayım. çok kahve içmemek gerekiyor, hatta test yaptırdım kafein, buğday ve kaju alerjim çıktı, kahveyi bırakmak imkansız :KK43:
of çok zormuş durumun ben şimdi bir diyetisyenin 15 gunluk yag yagdan kilo kaybetme listesine yazıldım. Dilersen senlede paylaşabilirim liste baya doyurucu kaçamaksız 4. gunumdeyim tartılmamam gerekiyor ama regli olmama rağmen -1.7 ..dilersen sanada paylaşıyım 15 gunluk hem ödem atma hem vucudu sakinleştirme ve yag yakma programı

of çok zormuş durumun ben şimdi bir diyetisyenin 15 gunluk yag yagdan kilo kaybetme listesine yazıldım. Dilersen senlede paylaşabilirim liste baya doyurucu kaçamaksız 4. gunumdeyim tartılmamam gerekiyor ama regli olmama rağmen -1.7 ..dilersen sanada paylaşıyım 15 gunluk hem ödem atma hem vucudu sakinleştirme ve yag yakma programı
çok sevinirim paylaşırsan. Benim istanbulda gitmediğim üslü diyetisyen kalmadı diyebilirim. Ya da denemediğim diyet. Kilo veremiyorum, hafif bir insülin direncim var ama, psikolojik olarak veremiyormuşum. Aristo Diyetinde Gönül Hn Scio diye bir cihaza sokuyordu bilinçaltı temizliği için. Belki de onun etkisi vardır. Kafamda hep veremiycem düşüncesi var ve onu yenemiyorum:) Hayatım boyunca hep dikkat ederek yaşadım, bir kez hamilelikte yedim ve onları da veremiyorum:KK70:

Ekmeksiz yine... karbonhidrattan uzak durmak istemiyorum artık beni tek mutlu eden şey karbonhidrat

merhaba canım napıyosun nasılsın? kilo vermen nasıl gidiyor? kick boxc nasıll?

Benle de paylasirmisin?

Aristo diyeti, Karatay diyeti, Su diyeti gibi ağır diyetleri denemiştim fakat çok katı ve uygulaması zor diyetler açıkçası. Ayrıca hızlı kilo vermenin vücuda etkileri de pek olumlu değil...

Selamlar
Aristo diyetoyle ilgili tecrubelerimi soylemeden once diyete baslamadan once baslamisti bir yorgunluk ve ayak bacak agrisi ama bu surecte iyice artti. O yuzden hic spor yapamadim. Birkac tahlil verdim ve d vit ve kalsiyumun dusuk oldugunu gorduk; hemen takviyelere basladim. Tabi bu benim neden 5 aylik suren diyetimde yavas kilo verdigimi kismen aciklamis oldu. D vit yag enzimlerini parcalarmis ge eksikliginde kilo vermek cok zormus.
Gelelim Aristo diyetine;
Bana gore coook rahat ve etkili bir diyet. Ben oncesinde sıkı diyet ve ağır spora rağmen 3 hafta gram verememiştim. Ama bu diyetle 12 günde 3 kilo kadar verdim çok şükür. Bayram sonrası tekrar başlamayı düşünüyorum ve umuyorum ki daha iyi sonuçlar alabilicem.
Diyete %100 değilse de %85 uydum.
herşeyin başı sağlık,o yüzden şok diyetlerden hep ızak durdum. Ve aristo bence şok bir diyet değil,sebze meyve süt yoğurt ve protein ağırlıklı... aç bırakmıyo.
Sonuç itibariyle tavsiye ederim...
Merhaba bizimle listenizi paylaşabilir misiniz :KK16:

arkadaşlar merhaba!

Aristo diyetini 3 haftadır yapıyorum ilk hafta 3,5 ikinci hafta 1,7 üçüncü hafta 1.2 olmak üzere toplamda 6.4kg verdim.

şimdi şöyle ki denildiği gibi protein ağırlıklı beslenilmiyor ve 2000 lira gibi bir ücret karşılığında hem test yapılıyor ( bu sayede neleri yiyip yemeyeceğiniz anlaşılıyor ) hem de danışmanlık veriliyor. baya ilgililer. ben kliniğe gidemedim online olarak danışmanlık aldım. test için saçımdan bir tutam kargo ile yolladım sonuçlarından sonra başladık.

şuan son haftam ve bir ay daha uzatmak istiyorum.

başlangıç kg 78,5
boy 168
hedef 67 ( daha çok zayıflayınca çok çirkin oluyorum hayatımda en zayıf olduğum kg 62 ve kemiklerim sayılıyordu)
şuan (tartı günüm olmamasına rağmen sabah tartıldım 72,1

sormak istediğiniz bir şey olursa buralardayım

herkese bol eksili günler:)

X