Arkadaşa takılacak takı

bu bütçenizle alakalı bir şey.

bundan bir kaç yıl önce altın daha kolay alınabiliyordu.
normal bir maaşla bir kaç çeyrek, yarım ya da tam altını çok daha rahat alıyordu insanlar.
şu an öyle değil. herkeste bunun farkında. o nedenle sizin bütçeniz neye rahatça el veriyorsa, onu takın.

sizi zora sokacaksa gram almanız çok az almışsınız demek olmaz şu dönemde.

Valla benim en yakın arkadaşlarım bana gram taktılar hiçte gücenmedim orada görmek yeterliydi benim için. Kaldı ki gram bile şuan bin küsür yarın o da size aynını getirir olur biter.

Kendi fikrimi soracak olursanız en yakın arkadaşlar böyle günde lazım benimkiler yanımda idi. Siz yanında olamayacaksınız. Birazda jest yapıp çeyrek takabilirsiniz. Hani gelememeyi de telafi etmek amaçlı.
Sormayın katılamıyorum maalesef. Nişan gelinlik provası ev hazırlıkları her anında yanında olmaya çalıştım ama maaleeef düğün ve nikah da yokum. Çeyrek bence de takayım ben .

arkadasınız tripli bi tipse sıkıntı ama değilse önemi yok zaten takılan geri takılır. benim bi arkadasım çeyrek diğeri 100tl takmıştı asla önemli değil benim için. herkesin kesesi bir değil.. gram alıp ilerde harika bi ev hediyesiyle gidersiniz

gramla çeyrek arasında çok da aman aman fiyat farkı yok, gram 1.025'miş çeyrek yaklaşık 1700. 600-700 tl için hesap yapmaz çeyrek takardım ben olsam.

ha en yakın arkadaşımın bana ne taktığı ve takmadığını umursamam açıkçası, değer verdiğini bilmem yeterlidir.

Masrafınız varmış madem sizi zorlamayacak şekilde yapın. Sonuçta düşünmek önemli. Şahsen pek çok arkadaş yakın diye yaptım. Sonra ilk fırsatta sırtlarımı döndüler. Benim bir şeyim olmadı hiç dönen olmadı. Gittiği ile kalacak öyle düşünüp yapmakta yarar var.

Bu pahalılıkta ben olsam gram takarım. Zaten çok samimi iseniz o da sırf bu yüzden kırılmaz diye düşünüyorum.

En yakın arkadaşımın kınasında kolye taktım, düğününde de tam altın taktım. Kolyeyi saklasın,altını da lazım olursa bozdursun diye düşündüm. Siz de bütçenize uygun olanı takın.
Keşke en yakın arkadaşım olsaydınız:))

Benim abim evlendi. Aİlemin çeyrek taktıklarının %95 i geri gelmedi.

Benim de maddi durumum iyi değil. Konuyu baltalamış olacağım ama 2012 tarihli çeyrek altın var. Benim de kankam evlenecek, bunu takmayı düşünüyorum ayıp olur mu?

Soruya cevap maddi durumunuz neye elveriyorsa onu yapın. Gelen hediyeye bozulan biri arkadaş değildir.

Durumum neye müsade ediyorsa onu takarım gram yeterli bence 700 lira benim için çok ama siz zaten çeyrek takicakmissiniz

Keşke en yakın arkadaşım olsaydınız:))

Benim de maddi durumum iyi değil. Konuyu baltalamış olacağım ama 2012 tarihli çeyrek altın var. Onu takmayı düşünüyorum ayıp olur mu?

Soruya cevap maddi durumunuz neye elveriyorsa onu yapın. Gelen hediyeye bozulan biri arkadaş değildir.
Çok teşekkür ederim :KK66:

Neden ayıp olsun ki,elinizde ne varsa onu takıyorsunuz sonuçta. Önemli olan düşünmek.

Merhaba arkadaşlar bu yıl en yakın arkadaşım evleniyor ama ne yazıkki yurtdışında olacağım için düğüne katılamayacağım. Altınını vereyim diyorum. Sizce gram altın taksam çok mu az olmuş olur? En yakın arkadaşım ama bir sürü de masrafım var. Aslında çeyrek takmak istiyorum ama dediğim gibi bir sürü masrafım var. Ne yapayım bilemedim
Valla durumunuz neye elveriyorsa o

takılan geri gelir zaten. Anladığım kadarıyla siz bekarsınız yani o çeyrek getirmiş siz gram getirmiş olsanız olmazdı ama şu durumda bence olur. Yakın arkadaşlar birbirine o yüzden darılmaz.
Bende arkadaşımla 1 ay arayla evlenmiştim ben ne taksam oda 1 ay sonra aynısını getirecek nasılsa diyerekten para vermiştim ben

X