Arkadaşım eşime neden bunu sordu? Eşimin cevabı kafamı karıştırdı. Ne düşünüyorsunuz?

Normalde ben de değilim o kadar ama kadının biri kocama, benim ona karşı davranışlarım için üzüldüğünü üstelik de benim evimde gecenin bir yarısı söylerse ben de onu üzmek ve hatta mümkünse evimden de kovmak isterim yani.
Tepkinizi anlıyorum, belki bu şekilde davranmak her şeyi keskin bir şekilde çözebilir. Ama bu olay üzerinden konusacak olursam bence o an söylememek doğruydu. Çünkü hem alkollü hem saat çok geç...
Ama genel olarak da ben sakin bir insanım zaten.

Madem çat kapı geldi eşinizi konuya dahil etmeden arkadaşınızla başbaşa konuşsaydiniz..yalniz bir bayanla hep beraber alkol alıp dertleşmek doğru değil, evliliğin yazılı olmayan kuralları vardır..insanoğlu çiğ süt emmiş ..böyle ortamlar olmasına izin vermeyin..
Çat kapı olmasaydı büyük ihtimalle eşim bizimle zaman geçirmezdi. Çünkü ne yapacağımızı nasıl ağırlayacağımızı falan önceden planlamış olurduk, ama eşim mecburen servis, ikramlıklar vb düşünmek ve destek olmak durumunda kaldı. Biraz da sıkılmıştı galiba :)
Açıkcası bizim evliliğimizde böyle kurallar da pek yok, eşim benim arkadaşlarımla dertleşebilir alkol olsun olmasın önemli değil, hatta bazen bir erkek bakış açısı daha farklı olabiliyor. Bana göre normal bir durumdu yani :)

Tepkinizi anlıyorum, belki bu şekilde davranmak her şeyi keskin bir şekilde çözebilir. Ama bu olay üzerinden konusacak olursam bence o an söylememek doğruydu. Çünkü hem alkollü hem saat çok geç...
Ama genel olarak da ben sakin bir insanım zaten.
Olan olmuş zaten bundan sonrası için en azından kime güveneceğinizi bilirsiniz…

Son baktığımdan bu tarafa çok ilerlemiş konu. Araları okuyamadım.
Konu sahibi merak ettim, bir daha görüştünüz mü o arkadaşınızla? Bir şey geçti mi aranızda?

Son baktığımdan bu tarafa çok ilerlemiş konu. Araları okuyamadım.
Konu sahibi merak ettim, bir daha görüştünüz mü o arkadaşınızla? Bir şey geçti mi aranızda?
Ah sormayın sayfalarca benim gerçek olmadığım iddia edildi, pek bir şey kaçırmadınız yani :)
Evet görüştük, arkadaşıma sordum o gün böyle böyle bir konuşma geçti, çok üzüldüm neden ben varken sormadan eğer merak ettiysen dedim.
O da dürüstçe size çok özendim, çevremde de böyle bir şey görmemiştim alkolünde etkisiyle yanlış kelimeler seçmişim affedersin falan dedi. Ben de uzatmadım konuyu pek.
Ama mesafemizi ayarladım :)

Ah sormayın sayfalarca benim gerçek olmadığım iddia edildi, pek bir şey kaçırmadınız yani :)
Evet görüştük, arkadaşıma sordum o gün böyle böyle bir konuşma geçti, çok üzüldüm neden ben varken sormadan eğer merak ettiysen dedim.
O da dürüstçe size çok özendim, çevremde de böyle bir şey görmemiştim alkolünde etkisiyle yanlış kelimeler seçmişim affedersin falan dedi. Ben de uzatmadım konuyu pek.
Alkol kullanmadığım için alkol kafasını bilemiyorum insan aklında olmayanı öyle dile döker mi ama sorduğunuzda kıvırıp çevirmeden dürüstçe cevap vermesi de hoş bir şey. Ve tabiki mesafe önemli bundan sonrası için, çok da gerekli bir insana benzemiyor.

Merhaba arkadaşlar, öncelikle olay dün gece yaşandı belki buraya yazmak için erken ama yine de fikirlerinizi almak istedim.
Dün eşimle sakin bir Cumartesi geçiriyorduk.
Sonra akşam kapı çaldı, aslında pek de samimi olmadığımız benim bir kız arkadaşım geldi. Sevdiğimiz, ara sıra zaman geçirdiğimiz birisi ama asla çat kapı gelecek yakınlıkta bir arkadaşımız değil. Zaten ben ailemin evine bile çat kapı gitmem, böyle misafirlerden de çok hoslanmam çünkü hem hazırlıksız oluyoruz hem de baska planlarımız oluyor :) Neyse arkadaşım özür dileyerek pek iyi hissetmediğini, sarjının bittiğini çok yakında olduğu için samimiyetimize güvenerek hem bizi görmek hem de bir kafasını toplamak için ayaklarının buraya getirdiğini söyledi. Anlayışla karşılayıp kapılarımızı açtık, arkadaşım çok çok dertliydi birkaç dakika sonra ağlayarak anlatmaya başladı, konumuz hep ilişkiler üzerineydi, kendisini teselli ettim, çözümler aramaya çalıştık vb derken saatler geçti. Biraz da alkol aldığımız için bir de arkadaşımı yalnız evine göndermek istemediğim için kalmasını söyledik, o da kabul etti. Sonra ben lavobaya gittiğimde eşime şu soruyu sordu " Sen eşin için neden/nasıl bu kadar çok efor sarfediyorsun, geldiğimden beri pervane oldun, üzüldüm sana. Willy seni böyle mi eğitti, yoksa sevgiden mi? " ben kulak misafiri olmaktan rahatsız oldum ama eşimin de cevabını merak ettiğim için utanarak da olsa dinledim. Eşim de öncelikle "eğitmek" kelimesine takıldı, espriler falan yaptı sonra dedi ki "ben Willy kaybetmek istemiyorum, onun için efor sarfediyorum,içimden geliyor, benim yanımda hep mutlu olsun ki hep benimle kalsın" vb cümleler kurdu. Sonra biraz daha konuştular bunun üzerine ama çok önemli şeyler değildi.

Şimdi benim takıldığım nokta şu oldu (belki size göre gereksiz ama bence çok önemli), eşim beni kaybetmekten neden korkuyor ki? Bana güvenmiyor mu? yani ben mutsuz olsam baskalarına mı gideceğim, bunu ihtimal olarak görmesi bile beni üzdü. Arkadaşımın niyetini kötü bulmuyorum, zaten konumuz ilişkiler-davranışlar-sevgi falan olduğu için eşime sormak istemiş olabilir. Ama yine de ben yokken sorması, ben gelince konuyu kapatması ve bana da sorabilirdi şaşırdım :) Ama biraz da alkollüydü dikkate almaya gerek yok niyetini diye düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu arada not olarak ekleyeyim, normalde bizim misafirimiz gelecekse ben misafir öncesi tüm hazırlıkları yaparım, yiyecekler-içecekler-siparişler vb kullanılacak servisler vb bile hazır olur. Misafir geldikten sonra da yerimden hiç kalkmam tüm servisi eşim yapar, ben konuklarla ilgilenirim. Aramuzda bu şekilde bir sorumluluk paylaşımı var ikimiz için de en kolayı böyle, hem ben daha sosyal, konuskan olduğum için misafirlerimi hiç yalnız bırakmamış oluyorum, hem de eşim öncesini planlamaktan hoslanmıyor hangi tatlı ne ile yenir, yemekler, tabak seçimi-masa düzeni vb çok anlamıyor :)
Bu misafir çat kapı geldiği için ve aslında benim arkadaşım olduğu için eşim tüm sorumluluğu aldı o gece, siparişler verdi, hazırladı servis yaptı, alkolümüz bitti, gidip aldı vb o yüzden de arkadaşımın dikkatini çekmiş olabilir.
Sizin başkasına gitmenizi kast etmemiş ki onu seviyorum kaybetmek istemem demiş bunda takılacak ne var ben anlamadım?
Kaybetmek demek gitmek demek illa başkasına gitmek demek değildir.
İlişkiden gitmek vardır.
Mutsuz olsanız o kişiyle devam eder misiniz?

Alkol kullanmadığım için alkol kafasını bilemiyorum insan aklında olmayanı öyle dile döker mi ama sorduğunuzda kıvırıp çevirmeden dürüstçe cevap vermesi de hoş bir şey. Ve tabiki mesafe önemli bundan sonrası için, çok da gerekli bir insana benzemiyor.
Sadece alkol değildir tabi, kötü bir gün geçirmişti belki de gerçekten kıskandı ve kötü bir şey yapmak istedi bilemeyiz.
Haklısınız pek de gerekli birisi değil, mesafe en iyisi olacak.

Bi arkadaşım biz birine kız vereceksek önce bi rakı sofrasına oturturuz, çünkü insanın en dürüst anı sarhoş anıdır der.

Sizin başkasına gitmenizi kast etmemiş ki onu seviyorum kaybetmek istemem demiş bunda takılacak ne var ben anlamadım?
Kaybetmek demek gitmek demek illa başkasına gitmek demek değildir.
İlişkiden gitmek vardır.
Mutsuz olsanız o kişiyle devam eder misiniz?
Ben önce böyle yorumladım, özellikle yanımda kalsın diye dediğinde çok garip geldi, bir yere kaçıyor değilim yani :)
Mutsuz olsam tabi ki devam etmem ama birbirimizi mutsuz edecek bir şey yapmayacağımıza güvenmesi gerekirdi.
Ama olay biraz soğudu, şimdi yanlıs yorumladığımı düşünüyorum. zaten eşimin kötü niyeti olduğunu düşünmemiştim.

Bi arkadaşım biz birine kız vereceksek önce bi rakı sofrasına oturturuz, çünkü insanın en dürüst anı sarhoş anıdır der.
Bence bu kişiye göre değişir. Çünkü bazı insanlar sarhoşken çok dürüst olurken bazıları tamamen hayal alemine dalıyor, ve öyle tepkiler veriyor.
Ama yine de güzel fikirmiş, en azından sınırlarını biliyor mu karşıdaki, ne kadar öz kontrolü var onlar test edilebilir.

Bence bu kişiye göre değişir. Çünkü bazı insanlar sarhoşken çok dürüst olurken bazıları tamamen hayal alemine dalıyor, ve öyle tepkiler veriyor.
Ama yine de güzel fikirmiş, en azından sınırlarını biliyor mu karşıdaki, ne kadar öz kontrolü var onlar test edilebilir.
Hayal alemine dalmıyorlar aslında, bilinçaltı pörtlüyor, bööyle olduğu gibi. Bu iyi niyetle iyi yaşıyorsunuz valla, sizi daha çok üzerler.

Hayal alemine dalmıyorlar aslında, bilinçaltı pörtlüyor, bööyle olduğu gibi. Bu iyi niyetle iyi yaşıyorsunuz valla, sizi daha çok üzerler.
Ben üzmüyorlar aslında, mutlu mesut yaşıyorum :))
Evet bilinçaltı da açığa çıkıyor mutlaka, ama yine de buna göre değerlendirmek ne kadar doğru bilemedim.

Baktınız eşinize yersiz sorular soruyor yatak yorgan hazırlamayı bırakıp evine bırakıp gelmeliydiniz. Cmts gecesi, genç bir çiftin akşamına el koyduğu yetmiyor gibi, gecesine de ipotek koymak nedir?🤷‍♀️ Ve sabahına da...

Baktınız eşinize yersiz sorular soruyor yatak yorgan hazırlamayı bırakıp evine bırakıp gelmeliydiniz. Cmts gecesi, genç bir çiftin akşamına el koyduğu yetmiyor gibi, gecesine de ipotek koymak nedir?🤷‍♀️ Ve sabahına da...
Bunu hiç düşünmedim, ben teklif etmiştim zaten kal diye. Bu sözlerini duymadan da seve seve tüm aksamımı hatta Pazar sabahını da ona ayırmıstım, ama sözlerden sonra pişman oldum biraz.
Neyse geçti gitti bu olay :)

keşke kal demeyip taksi çağırıp göndertseydiniz durduk yere samimiyet pekişti bence uzak tutun.Bir tuhaf geldi bana çok samimi değilsiniz ama dertleşmeye geliyor.Hayalindeki erkek profiline eşiniz uyuyor olabilir

bu saatden sonra evine almaz eşinle aynı rotamda bulundurmazsan bence daha iyi kadınlar kıskanç alkolün verdiği etki ile de içindekini dökmüş erkenden yüzünü gördün hep mutlu olun eşinizle

X