Arkadaşım

Fight4freedom1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
4.544
4.942
Bugün çocukluk arkadaşım aradı. Telefonda aglıyordu.Onun için ne yapabilirim, iş falan araştıracağımda. Boşanmakta istiyor. Fikir verir misiniz. Bu kız ne yapsın.
Çocukluk arkadaşım 6 yıldır evli. Babasından kaçmak için evlendi?. Evlenmeden önce eşi kendini çok iyi gizledi. Eşi özelde tarih ögretmeni ve kızdan 10 yaş büyük.2 çocukları var.Kız boşanmak istiyor. Sebepleri ise kocası eve geliyor, ne sohbet var ne bişey. Sadece adam isterse ayda yılda bir yaklaşıyor. Sevgi, ilgi, sohbet yok.Aşagılama var. Kızı dadı olarak görüyor.Eve gelip yemek yiyip direk odaya gidiyor.Kız ruhum aç, henüz 30 yaşındayım, mutsuzum diyor.
Adam çocuklara karşı aşırı verici.Kural falan asla koymaz.Çogu sorumluluk kızda. Bugün aglama sebebi, oglu anaokuluna başladı.Ögretmeni aşırı şikayetçiymiş.Mesela sınıfta birşey yapacaklarmış. Çocuk herşeyi fırlatıyormuş, sınıfta geziniyormuş. Baya şikayet etti. Çocuk hep tv izliyormuş. Tv yi yasaklamaya karar verdi. Kocasına söylemiş. Kocası sen böyle yaptın, senin yüzünden demiş.
2 yıllık okudu o da. Büro yönetimi okudu. Geçen kızın ailesi geldi. Kocası evdeki herşeyi anlatmış bunlara. Ailesi de siz anlaşamıyorsunuz, çocuklarıda al, bizimle yaşa. Ayrı evde tek yaşamayı düşünürsen seni öldürürüz demişler. Kocası düzeni bozulmasın diye ayrılmak istemiyor. Kız ayrılırsam çocuklara nasıl bakacagım dıyor. Diger cocuk 3 yaşında. Kız ailesinin yanına gitse babası gercekten kötü bırı, hayatı zehır eder. Abisi deseniz küçükken bu kıza zorla cinsel organını şey yaptırmıs.. Kız bunları unutamıyor. Haftaya devlette psikiyatriye gıdecek. Ne tavsiye edersınız. Kızını kaynanasına bıraksa kaynanası cok cahıl. Ogluna gel pipini yiyeyim falan diyormuş. Aşırı cahil. Ona bırakırsam iyice dinlemez diyor. Nasıl bir yol izlesin. Bana yardımcı ol diyor da ben öncelikle part iş bakacagım ona. Başka ne yapılabılır?

Çocuklarının kendi yaşadıklarını yaşasın istemıyor. İyi bir ortamda büyütmek istıyor. Hep kavga edıyorlar. Kocası ögretmen ama dışarda melek, evde köpek gıbı davranıyor. A.. karısı falan diyormuş.Kız 3 4kez telefonda kocasının cinsel organının fotosunu çektigini, video çektigini görmüş.Aldattıgından şüpheleniyor.

Boşanma açisindan calişanca ne olacak? Ailesi tehdit ediyormuş ayri eve cikamazsin diye, aile evine gitse yine kotu diyorsunuz zaten part time işle vs ayri ev duzen kurmak bu devirde coluk cocukla mumkun degil gibi. O calisirken cocuklara kim bakacak?

Ben bir cıkış yol goremedim. Anca devlet siginma evi belki ama onun da şartlarini, suresini, cocuk durumlarini hiç bilmiyorum.

Mevcut kocası bu aileden bin kat iyi. İş bulup ekonomik olarak güçlenmeden boşanıp bu aileye geri dönmeyi aklından bile geçirmesin. Kardeşini istismar eden abi, yeğenine de yapar. Sana bişey diyeyim mi, o aile biliyor, saklıyor. Salağa yatıyor. Kadına da asarım keserim yapıyorlar. İş bulsun evvel, eli güçlensin. Kendi ayağının üzerinde duranı, haklarını bileni kimse asıp kesemez. İstediğini yapar o vakit.

Boşanma açisindan calişanca ne olacak? Ailesi tehdit ediyormuş ayri eve cikamazsin diye, aile evine gitse yine kotu diyorsunuz zaten part time işle vs ayri ev duzen kurmak bu devirde coluk cocukla mumkun degil gibi. O calisirken cocuklara kim bakacak?

Ben bir cıkış yol goremedim. Anca devlet siginma evi belki ama onun da şartlarini, suresini, cocuk durumlarini hiç bilmiyorum.
Ömrü gidiyor, çocuklar için katlanıyorda. Abisi öldürürüm seni dıyor. Bazı gercekten kötü biri. Annesının yaptıgı yemekte kıl cıktı dıye, kafasına sobayı vuran bır adam. Kreşe falan verse ama nasıl gecınecek

Mevcut kocası bu aileden bin kat iyi. İş bulup ekonomik olarak güçlenmeden boşanıp bu aileye geri dönmeyi aklından bile geçirmesin. Kardeşini istismar eden abi, yeğenine de yapar. Sana bişey diyeyim mi, o aile biliyor, saklıyor. Salağa yatıyor. Kadına da asarım keserim yapıyorlar. İş bulsun evvel, eli güçlensin. Kendi ayağının üzerinde duranı, haklarını bileni kimse asıp kesemez. İstediğini yapar o vakit.
Kocası da kızın ailesini dolduruyor. Babası aşırı sinirli zaten, herşeyi yapabılecek biri. Abisiyle hep evde kaldığında istismar etmiş. Abisi o zamanlar liseye gidiyormuş.Arkadaşımın oglu şuan 5 yaşında. Sürekli pipisi ile oynuyor. Kızda korkuyor ya benım oglumda kızıma aynını yaparsa diyee. Yalnız bırakmakta ıstemıyor.

Ömrü gidiyor, çocuklar için katlanıyorda. Abisi öldürürüm seni dıyor. Bazı gercekten kötü biri. Annesının yaptıgı yemekte kıl cıktı dıye, kafasına sobayı vuran bır adam. Kreşe falan verse ama nasıl gecınecek

Ailesi tehdit etmese bile part time işle veya asgari ucretle ev kurup, kira odeyip ustune o evi gecindirip cocuklara da bakici ya da kreş mumkun degil bunlar.

Baya iyi geliri olmasi lazim ya da biyerden destek sart.

Kocası da kızın ailesini dolduruyor. Babası aşırı sinirli zaten, herşeyi yapabılecek biri. Abisiyle hep evde kaldığında istismar etmiş. Abisi o zamanlar liseye gidiyormuş.Arkadaşımın oglu şuan 5 yaşında. Sürekli pipisi ile oynuyor. Kızda korkuyor ya benım oglumda kızıma aynını yaparsa diyee. Yalnız bırakmakta ıstemıyor.
Neden ailesi ile içli dışlılar bu kadar? Çok mu lazımmış. Mümkün olduğunca görüştürmesin kocası ile, hatta bulsun bişeyler, aralarını falan açsın, sonra kocaya ayrı ailesine ayrı konuşur, dümeni yürütür.

Ailesi tehdit etmese bile part time işle veya asgari ucretle ev kurup, kira odeyip ustune o evi gecindirip cocuklara da bakici ya da kreş mumkun degil bunlar.

Baya iyi geliri olmasi lazim ya da biyerden destek sart.
Nafaka alsa gene yetmez sanırım. Çocukların velayeti adama vermeyi düşündü.Ama adamın annesi hem ikisine bakamaz hem de tuhaf kadın. Böyle bebekken torunu emzırmeye falan kalktı.Onlara baktırmak ıstemıyor. Mecbur devam edecek. Ailesini hayatından cıkarmayı dusunuyor.

Neden ailesi ile içli dışlılar bu kadar? Çok mu lazımmış. Mümkün olduğunca görüştürmesin kocası ile, hatta bulsun bişeyler, aralarını falan açsın, sonra kocaya ayrı ailesine ayrı konuşur, dümeni yürütür.
Babasını hiç aramıyor kız. Annesi sürekli arıyor. Ayrı şehirdeler. Maalesef yılda 1 2kez ailesi buraya geliyor. Geçen geldiler ve gene kıyamet kopmuş. Gelmelerini istemıyor ama ailesi gene de gelıyor. Her geldıklerınde kocası eşini şikayet edıyor. Babası da kıza kızıyor. Ailesi buraya tatıl ıcın gelıyor. Abisi, eşi, anne ve baba hep birlikte gelıyorlar.Babası zaten geçimsiz biri.Abisi de trafik olsa sokakta bu kızdan biliyormuş. Herkes bu kıza kızıyor. Ama herkes dışarıya karşı melek. Çıkış yolu bulamıyor şuan.Devletten randevu aldı, psikiyatriye gidecek.

Haklısınız. Öz kardeşine böyle bişey yapan insan yegenine de yapar.Karısı duysa kesin boşar adamı
Karısida var çocukları varmı .bence bu kadın bunu bilmeli .ya o çocuklarda aynı şeyi yaşarsa lütfen .arkadaşın kendi cocugunun başına gelmesini istemediği şeyi yeğenleri icinde istemesin. Eğer çocuk yoksada bilmeli .hiçbir kadın böylesini haketmez .yenge bilmeli bu yasanani

Karısida var çocukları varmı .bence bu kadın bunu bilmeli .ya o çocuklarda aynı şeyi yaşarsa lütfen .arkadaşın kendi cocugunun başına gelmesini istemediği şeyi yeğenleri icinde istemesin. Eğer çocuk yoksada bilmeli .hiçbir kadın böylesini haketmez .yenge bilmeli bu yasanani
Arkadaşıma inanırlar mı bilmiyorum. Daha önce eşine bıseyler anlattı da eşi inandı mı bılmıyorum

X