Arkadaşıma nasıl anlatmalıyım ?

Neyse ben kendi tecrubemden yola cikarak uzak duruyorum böyle çiftlerden konu sahibi kendi bilir söyler söylemez adamda inkar ederse ne olacak yani bilmiyorum ben çok gençtim ve az bı para kaybettim karşılığında ömürlük ders aldım
Şahsen ben böyle hayati önemde bir şeyin bana söylememesine çok üzülürüm.
Ayrıca konu sahibi zaten yazışmayı saklıyormuş. Kadın inanmasa bile o yazışmayı gösterir. Yada arama dökümünü çıkarır gösterir. Adamın aradığı görürdü. Yani net kanıtlı bir olay bu. Sorun çıkmaz gibi geliyor ondan

Son durumu haber vermek için yazıyorum. Belki takip edenlerden merakta olanlar vardır. Bugün meseleyi arkadaşıma net olduğu gibi anlattım. Yüz yüze görüştük. Eşi dün gece bahsetmiş . Konu çok eski , derin bir mesele anladığım . Kendi meseleleri uzun. Benle dertleşme modunda geçti konuşmamız. Ben bunca yıl bir sürü şeyi de hiç farkedememişim çok tuhaf . Etrafta sık görüştüğümüz insanların aslında ne dertleri var ama farkında değiliz yüzleşmesi oldu bana bugün.

Meseleyi dinleyen fikir veren tüm üyelere tek tek teşekkür ediyorum .

Son durumu haber vermek için yazıyorum. Belki takip edenlerden merakta olanlar vardır. Bugün meseleyi arkadaşıma net olduğu gibi anlattım. Yüz yüze görüştük. Eşi dün gece bahsetmiş . Konu çok eski , derin bir mesele anladığım . Kendi meseleleri uzun. Benle dertleşme modunda geçti konuşmamız. Ben bunca yıl bir sürü şeyi de hiç farkedememişim çok tuhaf . Etrafta sık görüştüğümüz insanların aslında ne dertleri var ama farkında değiliz yüzleşmesi oldu bana bugün.

Meseleyi dinleyen fikir veren tüm üyelere tek tek teşekkür ediyorum .
Tepkisi ne oldu?

Tepkisi ne oldu?
Kötüydü haliyle .şok olmadı eşi zaten anlatmış akşam. Ben görüşelim deyince de tahmin etmiş halde geldi.Buzdağı misali ben çok azına şahit olmuşum anladığım.Çook eskiden dertleşmeye başladı.Umarım toparlayacak.Arkadaşım diye demiyorum gerçekten güzel ,enerjik ve güçlü biridir.
Şöyle özetleyeyim evliliği sürdürmeyecek. Biraz o kısımlar da karışık.Bundan sonrası artık kendi yolculuğu destek istedikçe yanında olacağımı biliyor.

Kötüydü haliyle .şok olmadı eşi zaten anlatmış akşam. Ben görüşelim deyince de tahmin etmiş halde geldi.Buzdağı misali ben çok azına şahit olmuşum anladığım.Çook eskiden dertleşmeye başladı.Umarım toparlayacak.Arkadaşım diye demiyorum gerçekten güzel ,enerjik ve güçlü biridir.
Şöyle özetleyeyim evliliği sürdürmeyecek. Biraz o kısımlar da karışık.Bundan sonrası artık kendi yolculuğu destek istedikçe yanında olacağımı biliyor.
kumar mıymış peki ?

Öncelikle konumu okuyup bana fikir vererek yardım edecek tüm hemcinslerime çok teşekkür ediyorum. Olabildiğince kısa ve net yazmaya çalışacağım .

Kızlar benim 7 yıllık bir arkadaşım var.Aynı iş yerinde çalışıyoruz.Kendisi benden daha düşük bir maaş alıyor. Evli ve küçük çocuğu var.Eşi işsiz.Bu arkadaşımla aynı arkadaş grubundan dolayı sık sık iş dışı da görüşüyoruz. Bu ön bilgiden sonra konuma gelecek olursam bugün telefonumu bir yabancı numara aradı.Açtığımda arayan kişinin bu arkadaşımın eşi olduğunu öğrendim. İsmini değiştirerek söyleyeyim.Burak abi sen misin vs faslı oldu.Sonra kendi sana bir şey söyleyeceğim ama lütfen Ezgi ( eşi) duymasın dedi.Ben o sırada olayı anlamaya çalışıyorum.Ne oldu ki hayırdır kötü bir şey mi var derken (mesleğimden ötürü kötü bir hastalığı var saklıyor sandım ) benden yüklü bir miktar borç istedi.İstediği tutar gerçekten çok fazla. Ben de Burak abi bu miktarı vermem mümkün değil , beni arkadaşımın arkasından böyle bir şeye ortak etmene ayrı kızdım vs dedim.O kadar ısrarcıydı ki en son yalvar yakar Ezgi duyarsa ayrılır benden tek ricam kimse duymasın vs dedi ve kapattı.O sırada işteyim ancak tüm gün bu diyalog döndü kafamda.

Şimdi bu arkadaşıma bu konuyu nasıl söyleyeceğim ? Saklamak mı doğru ya da ? Küçük çocukları da var ve eşi gerçekten neredeyse yalvardı.Benim kurduğum cümlelerden arkadaşıma söyleyeceğimi düşünüp çok korktu.Bu aile içi büyük bir şeye sebep olur diyerek saklarsam arkadaşıma karşı nasıl hissedeceğim? İlerde öğrenirse bana karşı kırgınlığı ve güvensizliği olmayacak mı ?
Muhtemelen arkadaşın sende para olduğunu biliyo ya isteyemedi utandı gitti
Eşine senin number verdi deid sen bi iste eşi dmeiştir gerçi ben isterim vs vs haberi vardır bence yoksa adama bu cesaret nerden gelsin

X