arkadaşımdan bıktım

canım yarın gelirse kapıyı açmamyı düşünüyorum gerçi bu seferde ısrarla zile basar çocuğu uyandırır. kızım bir gün uyansın ne yapayım belki ozaman anlar işyerindede neden kapıyı açmadın derse müsait değildim diyecem.
sökün zili uyanmasın kuzu
hatta zile bastığı için işyerinde kızabilirsiniz
sana söyledim kafan basmıyor mu çocuğu uyandırdın
lütfen gelip bir daha zile basma gibi

9 sayfa boyunca çözüm yazıldı hiç biri size uymuyor

Yapacak bir şey yok böyle devam edin o zaman ne diyelim

Ne desek boş
bu kadına ne desem kar etmez. ancak iyi bi kavga edicez birdaha selam bile vermiycez birbirirmize ancak böyle kurtulurum. ben böyle olmaması için 3 ay sabrettim ama galiba sonunda böyle olacak

Sana uyarsa şu saatte kapıda buluşalım, uymazsa sen bilirsin deyip geçmen lazım. Biliyorum böyle davranmak bazen çok zor ama senin durumunda bu bir mecburiyet.

canım yarın gelirse kapıyı açmamyı düşünüyorum gerçi bu seferde ısrarla zile basar çocuğu uyandırır. kızım bir gün uyansın ne yapayım belki ozaman anlar işyerindede neden kapıyı açmadın derse müsait değildim diyecem.
kızın uyanırsa uykusunu alamadığı için ağlıcak büyük ihtimal. o ara telaşa düşersin hazırlanayımmı, çocuğumu avutayım. işte tam kavga sebebi. o stresle ona sararsın :KK45:kızının azcık huzuru bozulcak ama, her gün bu stersi yaşamaktansa bi güncük anlayoversin annesini :anne:

kızlar merhaba bana bi akıl verin.
iş yerinde bi bayan arkadaş var evi bize yürüme mesafesi 20 dk ben işe hergün kendi aracımla geliyorum bu birgün beni aradı sabah çıkmadıysan sana geleyim beraber geçelim işe dedi tamam gel dedim neyse geldi benim aracımla işe geçtik benim evle iş yeride araba ile 10 dk.
bu hergün sabah 7:30 da gelmeye başladı bize mesai 8:30 da başlıyor. ben normalde sekize doğru kalkarım kahvaltımı ederim sabah haberlerini izlerim sakin sakin hazırlanır çıkarım evden. bu gelince rahat edemiyorum sabahın yorgunluğu oluyo. çok zaman kapıya vura vura erkenden o uyandırıyo evimin içinde gezip duruyo yatak odama giriyo dakka başı banyoya giriyo parfümlerimden sıkıyo. makyaj mazemelerimden kullanıyo çok rahatsız oluyorum. evin içinde bağıra bağıra konuşuyo. küçük kızım var 4 yaşında o uyuyo oluyo onu uyandıracak diye korkuyorum. mesele işe götürmek değil. ama hersabah onu çekmek artık çok geriyo beni çok rahatsız oluyorum. ben onu kırmak üzmek istemiyorum. kırmadan nasıl gelmemesini söyleyebilirim.
böyle patavatsız insanlardan hiç hoşlanmıyorum.

kendimi senin yerine koysam .

bi süre kapıyı açmamayı denerdim.
geç açardım.
ben işe 8.30 da başlıyorum. ve bu saatte neden geldin kapıma vuruyorsun. bilmiyor musun. geç yattım zaten başım çatlıyor derdim.
bi kaç kez böyle yapardım.

zile basanlar için de zilin evde olan kutusunu söküp içinden bi kabloyu bağlantı yerinden çıkarıyordum ben. hala aynıyım.
aşağıdan yukarıdan zile bassalar dahi çalmıyor zil. yap öyle sen de. aç kutuyu bi kabloyu sök. sonra zili dene. çalıyorsa diğer kabloyu da sök.
ileride takılıyor merak etme o kablo. zili tekrar kullanırsınız

amirim değil memur bayan. benim çabam kimse kırılmasın gücenmesin illaki yüzüne söylemeyim kendi anlasın istedim. ama olmadı. yapım gereği kıramıyorum kimseyi birini gücendirirsem geceleri uyuyamıyorum.
Gücendirmemek için kendinizi sıkınca da mutlu olamıyorsunuz. Önemli olan benim diye kendi kendinize sık sık tekrarlayın, siz hep başkaları kırılmasın diye yaşarsanız, sizi kim düşünecek? Zor biliyorum ama biraz bencil olun. Kimseyi kırmayayım dedikçe şeytan ruhlu bazı insanlar bu huyunuzu şıp diye anlayıp iyice üstünüze gelir. İnanın eskiden ben de sizin gibiydim, üniversitedeyken bir arkadaşım bana dediki; "ben kimsenin gönlünü hoş etmeye çalışmam çünkü ne yaparsam yapayım kimseye yaranılmaz bilirim. O yüzden gerekiyorsa insanların kalbini kırarım, hiç de üzülmem. sonunda ben üzüleceğime onlar üzülsün"dedi. Ben de artık, beni kullanmaya çalışana veriyorum cevabını. Çünkü ilk önce kendimizi sevmeliyiz, kişiliğimize saygı duymalıyız. Canınız daha geç kalkmak istiyor, rahat rahat kahvaltı edip işe dingin bir kafayla gitmek istiyor. Sizin doğal hakkınız. Elin kadının keyfini yapacaksınız diye rahatınızdan ödün filan vermeyin size yazık. Ha aynı yere gidiyormuşsunuz, evden çıkma vaktinizde gelsin bi zahmet kapıya, zili çalsın, arabanızla götürün insanlığınızı yapın. gerisi sömürmeye girer. Haddini bidirin. Emin olun azarlayıp fırça çekseniz bile yine sırıtıp yüzünüze gülerler böyleleri. Hiç de kırılıp gücenmezler.

Allah yardimcin olsun, hic bir öneriyi kabul etmiyorsun...sertce konusman lazim, ISTEMIYORUM GELMENI KARDESIM demen lazim.

ben olsam su sekil anlatmaya calisirdim (yüz yüze söyleyemiyorsan mesaj atardim): "artik sabahlari evime gelmeni istemiyorum, ben hazirlanirken etrafta dolanmani, esyalarimi kullanmani istemiyorum, bana kösede kös kös oturacagini teklif dahi etme cünkü ISTEMIYORUM ARTIK SENINLE BERABER ISE GITMEK!".

desemde duyacağım kelimeyi biliyorum. ne gerek var aşağıda beklemeye ben sessizce bi kenarda oturur beklerim diyecek adım kadar eminim.

Desin, " hayır farkeder , ben artık böyle olsun istiyorum . Hazırlanırken yalnız olmak istiyorum. Evin bin türlü hali oluyor , bu şekilde her sabah uygun değil deyin.

Yani ne denilirse cevap veriyorsa , siz net olacaksınız, kavga etmenize gerek yok. Net olmak, hepsi bu..

Eğer eşinin işe biraz geç gitmesinde bi problem olmazsa o geldiğinde eşiniz evde olsun.eşiniz biraz sinirli vs gergin konuşsun sizinle.oda eş.k değilse anlar artık.bide o geldiğinde bi gün yürüyerek gidin işe.Yada yolda giderken arabada bi arıza olduğunu yapılana kadar yürüyerek gideceğinizi söyleyin.ama bence eşinizin evde olması garanti olabilir diye düşünüyorum.. bu arada bende sizin gibi kimseyi kiramiyorum...ama kullanılan siz oluyorsunuz bu durumda..

Çocuk uyanacak uyuyamıyorum vs bahaneler sıralarsan her cümlene bir cevap bulur böyleleri. Çok yüzsüzmüş. Kırılmayı hak ediyor. Ya şimdi kıracaksın ya da dayandığın yere kadar gidecek elbet bir gün daha sert kıracaksın eninde sonunda kıracaksın kırılmalı da. Boşuna uzatma zamanı. Gün gelip kötü oldugunda ne enayıymışım dıye kendine daha çok kızmaktan başka işe yaramaz.

Bahane sunma. De ki: Bak ablacım. Ben senin bana bu saatte gelmeni istemiyorum. Rahatsız oluyorum. Sen hiçbir şey yapmasan da kımıldamadan otursan da istemiyorum. Çok istiyorsan aşağıda bekle. Benimle gel. Daha da ısrar edersen hepten kötü olacağız. O vakit hiç iletişim kuramayacağız. Ben senin gibi düşünmüyorum. Farklı düşünüyoruz. Saygı duymanı beklıyorum de.
Tek ters cümle söylerse de istemiyorum kardeşim zorla mı cümlesini yapıştır. Arsıza arsız olmazsan seni bitirene kadar sömürür. Sinir hastası eder.

Bu tip insanlar sonuc odakli yasarlar.
Rahatsiz ediyormus,sizin caninizi sikiyirmus onemsemez.
eviniz madem 10 mesafe arabayla gitmicem yuruyecegim deyin baktiniz halami anlamiyor yapiyor acikca soyleyin.
Bebegim rahattsiz oluyor,bende sabahlari pek sevimli olmuyorum is yerinde goruselim deyin.kirilirsa kirilsin...

Kendi adına konuşamıyorsan canım annem rahatsız oluyo çocuk uyanıyo tüm gün mızıldanıyo annemle uğraştırma beni şu saatte arabanın yanında bekle beni de.ha hiç laftan anlamıyorsa kendini strese sokacağına onu stres et nedir yani bu kadar değer

Tüm sayfaları okudum...
Neden hala çekindiğinizi anlamadım... okudukça yuh dedim...
Kavga etmeden en etkili yöntem yarın sabah kapıya ve zile kocaman ZİL ÇALMAYIN ÇOCUK UYUYOR yazın. Telefondan ararsa açmayın kapalı tutun. Beklesin cikmanizi. Calarsa zilide yine acmayin sonra kapiyi yumruklamalar zile abanmalar başlarsa o zaman haklı sebeple aranızı iyice açarsınız yüz vermezsiniz.. Bence bundan sonra arabanizla saatinde gelse bile birakmayin...

kızlar merhaba bana bi akıl verin.
iş yerinde bi bayan arkadaş var evi bize yürüme mesafesi 20 dk ben işe hergün kendi aracımla geliyorum bu birgün beni aradı sabah çıkmadıysan sana geleyim beraber geçelim işe dedi tamam gel dedim neyse geldi benim aracımla işe geçtik benim evle iş yeride araba ile 10 dk.
bu hergün sabah 7:30 da gelmeye başladı bize mesai 8:30 da başlıyor. ben normalde sekize doğru kalkarım kahvaltımı ederim sabah haberlerini izlerim sakin sakin hazırlanır çıkarım evden. bu gelince rahat edemiyorum sabahın yorgunluğu oluyo. çok zaman kapıya vura vura erkenden o uyandırıyo evimin içinde gezip duruyo yatak odama giriyo dakka başı banyoya giriyo parfümlerimden sıkıyo. makyaj mazemelerimden kullanıyo çok rahatsız oluyorum. evin içinde bağıra bağıra konuşuyo. küçük kızım var 4 yaşında o uyuyo oluyo onu uyandıracak diye korkuyorum. mesele işe götürmek değil. ama hersabah onu çekmek artık çok geriyo beni çok rahatsız oluyorum. ben onu kırmak üzmek istemiyorum. kırmadan nasıl gelmemesini söyleyebilirim.
arabanızı servise bırakabilirsiniz bikaç gün, yada yaz geliyo artık arabamla değil yürüyerek gidicem diyebilirsiniz..

X