Arkadaşımın gereksiz tavrı

monoson

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
41
13
28
selam
Kızlar dün bir olay yaşadım sinir oldum gerçekten sizinle de paylaşıp fikir almak istiyorum.
Dün annemlere gittim kalmaya arkadaşım da oralara çok yakın bir yerde çalışıyor.
Ve bu arkadaşımla hafta da bir mutlaka bazen 2 buluşuruz yakın dostum diyebilirim. Bende çağırdım gel burda kal yarın burdan işe gidersin diye hem izlediğimiz dizi de var bugün izleriz çay içeriz falan dedim.
Sonrasında da geldi içeri girdi eh bu ne be dizi mi izlicez ben izlemem hadi benimle konuşun bişeyler anlatın konu açın falan dedi bende dizim var bugün valla bitsin oturur muhabbet ederiz dedim yok işte siz ne boşsunuz ya buraya muhabbete girmişim boş boş dizileri izliyemem gibi çok aşırı tepkiler verdi bağıra bağıra bebeğim falan seviyor ve söyleniyor da aynı zaman da susar mısın bak dedikçe iyice söyleniyor uzun uzun, sonra da çekti gitti giderken de neden gittiğini sordum kalıcaktın dedim boş boş dizi izliyorsunuz çekemem eve giderim daha iyi gibi cümleler kurdu ve gitti.
Çok şaşırdım ve anneme çok mahcup oldum.
Bu arada öncesin de çalışmıyorudu çalışmaya başladığı gün itibari çok değişti değişik laflar altı boş egosu ben sinir etmeye başlamıştı ama ben mi yanlış anlıyorum demiştim artık eminim.
Bana zamanın da çok iyiliği de dokunmuştur bu arada ama son zamanlar da çok değiştiğini düşünüyorum siz bu durumda ne yapardınız ?

Sen çağırırken dizi izleriz demişsin zaten madem izlemek istemiyor niye gelmiş? Çok saçma ve aşırı tepki vermiş. Samimiyetiniz ne kadar ileri olursa olsun ailenin yanında böyle davranmasi hoş değil. O seni arayana kadar arayıp sorma bence

Kızın da sevdiği diziyi izleseydiniz keşke. Bir akşam beni de oturmaya çağırdı arkadaşım, açtı star Tv'de babasının dövüp satıp kocasının aldattığı kadının saçma sapan dizisini açtı. Bitmiyor da dizi üç saat. Çok sıkıldım ben de kalktım. Ne alaka yani
Siz de madem misafir çağırmissiniz kız sevmemiş,dile de getirmiş kapatsaydiniz baska zaman izlerdiniz. Sonuçta internet denen bir şey var. Aynı diziyi ertesi gün kız ise gidince de izleyebilirdiniz

selam
Kızlar dün bir olay yaşadım sinir oldum gerçekten sizinle de paylaşıp fikir almak istiyorum.
Dün annemlere gittim kalmaya arkadaşım da oralara çok yakın bir yerde çalışıyor.
Ve bu arkadaşımla hafta da bir mutlaka bazen 2 buluşuruz yakın dostum diyebilirim. Bende çağırdım gel burda kal yarın burdan işe gidersin diye hem izlediğimiz dizi de var bugün izleriz çay içeriz falan dedim.
Sonrasında da geldi içeri girdi eh bu ne be dizi mi izlicez ben izlemem hadi benimle konuşun bişeyler anlatın konu açın falan dedi bende dizim var bugün valla bitsin oturur muhabbet ederiz dedim yok işte siz ne boşsunuz ya buraya muhabbete girmişim boş boş dizileri izliyemem gibi çok aşırı tepkiler verdi bağıra bağıra bebeğim falan seviyor ve söyleniyor da aynı zaman da susar mısın bak dedikçe iyice söyleniyor uzun uzun, sonra da çekti gitti giderken de neden gittiğini sordum kalıcaktın dedim boş boş dizi izliyorsunuz çekemem eve giderim daha iyi gibi cümleler kurdu ve gitti.
Bu arada öncesin de çalışmıyorudu çalışmaya başladığı gün itibari çok değişti değişik laflar altı boş egosu ben sinir etmeye başlamıştı ama ben mi yanlış anlıyorum demiştim artık eminim.
Bana zamanın da çok iyiliği de dokunmuştur bu arada ama son zamanlar da çok değiştiğini düşünüyorum siz bu durumda ne yapardınız ?
Bence eve misafir gelince onunla konuşup muhabbet etmek yerine bir şeyler izlemek, başka herhangi bir şeyle ilgilenmek çok ayıp bir davranış. Ancak siz başta dediğiniz gibi dizi izleriz diye çağırdınız ve ona rağmen böyle davrandıysa anormal davranmış. Onun hiç sevmediği bir diziyi mi açtınız?

Yalnız dizi izlemek için bile çağırmış olsam eve gelen arkadaşım muhabbet etmek istese herhalde diziyi ertesi gün youtubedan izlerdim. Sizdeki inanılmaz bir dizi aşkıymış 😄

Son düzenleme:
selam
O dizi izleriz derken bağımsız ikinizin seçeceği birşey fln diye düşünmüstur. Yani sizin izlediğiniz izlemiyor olabilir eee dizilerde 13 ye doğru bitiyor hangi ara konuşulacak fln.

Kızın da sevdiği diziyi izleseydiniz keşke. Bir akşam beni de oturmaya çağırdı arkadaşım, açtı star Tv'de babasının dövüp satıp kocasının aldattığı kadının saçma sapan dizisini açtı. Bitmiyor da dizi üç saat. Çok sıkıldım ben de kalktım. Ne alaka yani
Siz de madem misafir çağırmissiniz kız sevmemiş,dile de getirmiş kapatsaydiniz baska zaman izlerdiniz. Sonuçta internet denen bir şey var. Aynı diziyi ertesi gün kız ise gidince de izleyebilirdiniz
Kız dizi izlemek istemedi hepimiz onunla konuşup konu açıcakmışız size normal mü geliyor cidden ?
Ayrıca dizi izlemek için çağırdım zaten :d tuhafsınız.

Diziler 12 gibi bitiyor, o saatten sonra ne kadar konuşup ne zaman uyuyacaktınız ki, arkadaşınız sabah işe gidecekti? Muhtemelen sizi dizi izlememe konusunda ikna edeceğini düşünerek gelmiştir

Kız dizi izlemek istemedi hepimiz onunla konuşup konu açıcakmışız size normal mü geliyor cidden ?
Ayrıca dizi izlemek için çağırdım zaten :d tuhafsınız.
İyi de kız izlemek istememiş. Hayat memat meselesi mi yani? Annen dizi izlesin sen geç odana misafirinle konus, çok zor bir şey mi?
Tabii ki bana normal geliyor.
Bazen arkadaşa film izlemeye gidersin, sonra film sarmaz- biri sıkılır kapatirsin. Bundan daha doğal ne var ki?

Dizi kaçmıyor muhtemelen ertesi günü ya da gecesinde açar izlersiniz belli ki derdi var muhatap almamışsınız ama annenin yanında saygısızlığı da hoş değil.
Ben olsam “gerçekten mühim bir şey mi vardı annemin yanında beni mahcup ettin ama bende seni anlamamış olabilirim” minvalinde mesaj atardım. İki tarafında yaptığı pek hoş olmamış

Elit takılıyor haspaam
Kendi tercihlerini üstün görüp kendi gibi düşünmeyenlerin tercihlerinin küçümsemesi çok çiğ bir davranış
Diziden sıkıldıysa nezaketen yarım saat bi saat oturup kalksaydı
O şekilde tepkiler hiç hoş değil
Dizi için çağrılmışsın sabote etmesene

X