Arkadaşımın niyeti ne ?

Ona bir şey olmayacağını sizde gayet iyi biliyorsunuz.Oyle tipler bunu kafaya takmaz Arkanızdan yas tutacağını düşünüyorsunuz.Ailenizin görüşme dediği insanla görüşüp onları kırmak üzmek umrunuzda değil,ama arkadaştan ayrılırsam çok üzülür diye icleniyorsunuz.Onceliginiz aile değil,mikser görevi gören, mantıklı düşünme yetisi olmayan, çıkarları doğrultusunda her türlü yanlışı yapıp vicdanen sorumluluk hissetmeyen biri için çok fazla kafa yoruyorsunuz.
Çok haklısınız😕. Mesafe kpyduk zaten ama diğer arkadaşım ya bizim de arkamızdan iş cevırıp ,sırtımızı yayarsa diyor .Arası 5 dk bozulsun dünyanın en kötü insanı sizsiniz. Arkanızdan her şeyi yapması mübah .

öncelikle kararınızı verin. mesafe koymak mı yoksa tamamen bağları koparmak mı? ve her ne karar vermiş olursanız olum en önemli nokta net ve kararlı durmak bence. geri adım atmayın. yoksa kurtulamazsınız.

arkadaşım ya bizim de arkamızdan iş cevırıp ,sırtımızı yayarsa diyor
Başkasının davranışlarını kontrol edemezsiniz. Kendi yapabileceklerinize odaklanın. Ayrıca sırf bu sebeple görüşmeye devam ederseniz zaman içinde illa ki özel bir şeyler paylaşılacaktır. Bu mantığa göre daha büyük zararda olacağınız da ortada…

Başkasının davranışlarını kontrol edemezsiniz. Kendi yapabileceklerinize odaklanın. Ayrıca sırf bu sebeple görüşmeye devam ederseniz zaman içinde illa ki özel bir şeyler paylaşılacaktır. Bu mantığa göre daha büyük zararda olacağınız da ortada…
Çok haklısınız .Bagları koparmak istiyorum ben .Öbür arkadaşım da böyle diyor ama onun yanında öyle davranmıyor çok garıpler

Dedim çok dedim . Ayrıca tek bir arkadaşım olamaz ki .Liseden ,semtten ,ilkokul vs vs birsuru arkadaşım var ve bu doğal birsey .İlgi istiyor herkesten.İlgi görmeyince böyle yapıyor .
göstermeyin ilgi falan
başka arkadaşı yok diye üzülmeyin
hasta olabilir oda çabalayacak
ve depresyon hastalı öyle insanları birbirine düşürmeye çalışmaz yani hastalığı yaptırmaz ona
yani benim bildiğim ona depresyon değil şizofreni derler (Allah korusun)

Bir benzeri lisede başıma geldi. Okul değiştirmiştim ve yakın arkadaşımın sınıfına nakil olmuştum. Yakın arkadaşım(erkek) bir yıldan fazladır psikolojisi bozuk bir kızla arkadaş olmuştu ve benden de yardım istedi biraz da sen ilgilenir misin bana romantik anlamda ilgi duymaya başladı daha fazla yanında durmam uygun olmayabilir diye.
Neyse ben de kızla arkadaş oldum onun her şeyini tolere etmeye çalışıyordum bir yandan da ailesi sürekli bana kızlarına çok iyi geldiğimi söyleyip duruyordu ama ben kızda o gelişmeyi göremiyordum. Ve bu durum artık benim psikolojimi bozmaya başlamıştı, çok yorulmuştum derken bir gün okuldan kaçıp saçma sapan biriyle ki bizden 20 yaş büyük sapık olma ihtimali yüksek biri buluşmaya gidecekti. Ben de onunla buluşmasın diye okuldan kaçalım deyip Kadıköy'e götürdüm. Gezerken birden elimi tuttu senden hoşlanıyorum dedi. O an güldüm şakaymış gibi geçtim ama ertesi gün sınıf değişikliği için başvurdum.
O olaydan sonra onunla görüşmedim ve bu olay bana çok büyük ders oldu. Psikolojisi bozuk ya da bozulmaya meyilli biri gördüm mü asla arkadaş olmuyorum. Ben kimsenin psikolojisini düzeltebilecek yetkinlikte ya da pozisyonda değilim. Yarın öbür gün başıma iş açıp açmayacağı beni zor durumda bırakıp bırakmayacağı belli olmayan saatli bomba gibi duran biriyle arkadaş olmamak da bir hak bana göre.

Siz de başınıza kötü bir şey gelmeden arkadaşlığı kesin bence.

Bir benzeri lisede başıma geldi. Okul değiştirmiştim ve yakın arkadaşımın sınıfına nakil olmuştum. Yakın arkadaşım(erkek) bir yıldan fazladır psikolojisi bozuk bir kızla arkadaş olmuştu ve benden de yardım istedi biraz da sen ilgilenir misin bana romantik anlamda ilgi duymaya başladı daha fazla yanında durmam uygun olmayabilir diye.
Neyse ben de kızla arkadaş oldum onun her şeyini tolere etmeye çalışıyordum bir yandan da ailesi sürekli bana kızlarına çok iyi geldiğimi söyleyip duruyordu ama ben kızda o gelişmeyi göremiyordum. Ve bu durum artık benim psikolojimi bozmaya başlamıştı, çok yorulmuştum derken bir gün okuldan kaçıp saçma sapan biriyle ki bizden 20 yaş büyük sapık olma ihtimali yüksek biri buluşmaya gidecekti. Ben de onunla buluşmasın diye okuldan kaçalım deyip Kadıköy'e götürdüm. Gezerken birden elimi tuttu senden hoşlanıyorum dedi. O an güldüm şakaymış gibi geçtim ama ertesi gün sınıf değişikliği için başvurdum.
O olaydan sonra onunla görüşmedim ve bu olay bana çok büyük ders oldu. Psikolojisi bozuk ya da bozulmaya meyilli biri gördüm mü asla arkadaş olmuyorum. Ben kimsenin psikolojisini düzeltebilecek yetkinlikte ya da pozisyonda değilim. Yarın öbür gün başıma iş açıp açmayacağı beni zor durumda bırakıp bırakmayacağı belli olmayan saatli bomba gibi duran biriyle arkadaş olmamak da bir hak bana göre.

Siz de başınıza kötü bir şey gelmeden arkadaşlığı kesin bence.
Çok haklısınız .Aynı şeyleri onun ailesi de dıyor benim için . Ben boşuna vicdan yapıyorum galiba

Kızlar iyi akşamlar 💐 3 yıllık en yakın arkadaşım dedıgım bir kız arkadaşım var. 3 kişilik bir arkadaş grubuyuz .İlk yıllarda böyle değildi ama son bir buçuk yılda garipleşti . Benim verdiğim sırları gidip hocamızın birine anlatmış . Alakam olmayan bir dedikoduyu gidip direkt dedikodusu yapılan kişiye yetiştirmiş . Geçen yolda iki kişi rahatsız etti bizi .Ben tepki gösterdim kurtulduk .Bana şey dedi; Hiç çağdaş değilsin.Belki benim instagramımı isteyeceklerdi dedi . Ciddi şeyleri bile fark etmemiş gibi yapıyor .Küstüğü birinin arkasından hemen oyun çeviriyor. Tepki gösterince depresyon hastasıyım ben diyor .Bizden başka yakın arkadaşı yok .Ben artık tahammül edemiyorum. Okulda ki hocaları bile birbirine taktı . Yüksek lisansa girmek için hocaya yürüdü .Uyarınca suçlu oluyoruz . Nasıl bağlarımı keserim ? Ne yapmam lazım?
Ailem pek görüşmemi istemiyor onunla .
ailenin bir bildiği var sende görüşme madem bu kadar kötü muhatap olma selam selam bıttı

Kızlar iyi akşamlar 💐 3 yıllık en yakın arkadaşım dedıgım bir kız arkadaşım var. 3 kişilik bir arkadaş grubuyuz .İlk yıllarda böyle değildi ama son bir buçuk yılda garipleşti . Benim verdiğim sırları gidip hocamızın birine anlatmış . Alakam olmayan bir dedikoduyu gidip direkt dedikodusu yapılan kişiye yetiştirmiş . Geçen yolda iki kişi rahatsız etti bizi .Ben tepki gösterdim kurtulduk .Bana şey dedi; Hiç çağdaş değilsin.Belki benim instagramımı isteyeceklerdi dedi . Ciddi şeyleri bile fark etmemiş gibi yapıyor .Küstüğü birinin arkasından hemen oyun çeviriyor. Tepki gösterince depresyon hastasıyım ben diyor .Bizden başka yakın arkadaşı yok .Ben artık tahammül edemiyorum. Okulda ki hocaları bile birbirine taktı . Yüksek lisansa girmek için hocaya yürüdü .Uyarınca suçlu oluyoruz . Nasıl bağlarımı keserim ? Ne yapmam lazım?
Ailem pek görüşmemi istemiyor onunla .
nasıl bağlantımı keserim cok sacma bir soru olmuş. o kadar basit ki konuşmayacaksın, iletişimini keseceksin bu kadar.şu yazdıklarında konusman için tek bir sebep bulamadım

Haklısınız . Bir kere kestik annesi barıştırdı.
benzeri başıma geldi lise arkadasım canım cigerim dedigim kişi ihanet etmişti. annesiyle yolda karşılaştık o da yanındaydı barışın benim kızım seni cok seviyor felan yaptı ısrar etti. kadını cok severim ama istemiyorum herkes ne yaptıgını biliyor dedim kadınla normal konustum ayrıldım. annesiyle görüşmezsin veya ararsa acmazsın asla mecbur degilsin

Sıkıntı da o işte .24 o 23. Antidepresan alıyor . Bilerek bacaklarını titretiyor. Bayılacağım diyor garip garip .Ondan başka arkadaşımla fotoğraf atınca ben de kendime yeni arkadaş bulurum diyor. Bunlardan bıktım/bıktık.
Ülkede antidepresan almayan kaç kişiyiz ki zaten :) arkadaşınız kendi sorunlarını kendisi çözecek göbek bağınız yok sonuçta .

ayrıca reçeteli ilaç aldığına göre tedavi görüyor demek ki, doktorundan çözüm arasın sizi kullanarak değil. Siz de rehabilitasyon merkezi değilsiniz.

Ailesi de garip .Bi yere gitsek babası hemen arayıp konum ve fotoğraf istiyor. Telefonda dıyor ki sizin ne halt yedıgınızı biliyorum diyor .Ben okuldan eve evden okula gidiyorum.
Bunlar cok tehlikeli insanlar. Ailenize bahsedip uzaklaşın en kısa zamanda. Ama şu var konuşarak, tartışarak, açıkça ifade ederek kurtulabileceğiniz birie benzemiyor, size zarar vermeye çalışabilir, ailenize sizinle ilgili iftiralar atabilir o yüzden önce basit bahanelerle uzaklaşın, iyi hissetmiyorum, dersim var, basım çatlıyor vb. Başka zaman takiliriz diye diye kurtarın kendinizi.

Ülkede antidepresan almayan kaç kişiyiz ki zaten :) arkadaşınız kendi sorunlarını kendisi çözecek göbek bağınız yok sonuçta .

ayrıca reçeteli ilaç aldığına göre tedavi görüyor demek ki, doktorundan çözüm arasın sizi kullanarak değil. Siz de rehabilitasyon merkezi değilsiniz.
Evet çok haklısınız.İlgi için yapıyor işte bence yanı . Doktoruyla flört ettiği için tedavıyı de takmıyor.Bence etik değil -uyardım da ama nafile .Annesi de bıkmış bana şikayet ediyor .

Bunlar cok tehlikeli insanlar. Ailenize bahsedip uzaklaşın en kısa zamanda. Ama şu var konuşarak, tartışarak, açıkça ifade ederek kurtulabileceğiniz birie benzemiyor, size zarar vermeye çalışabilir, ailenize sizinle ilgili iftiralar atabilir o yüzden önce basit bahanelerle uzaklaşın, iyi hissetmiyorum, dersim var, basım çatlıyor vb. Başka zaman takiliriz diye diye kurtarın kendinizi.
Hah işte . Biriyle arası bozulsun hemen hemen arkasından iş çevirip sırrını yayıyor bu iğrenç bişey . Dedıgınız gıbı yapacağım .İnsanları kırmaktan korkarım çünkü .O yüzden sordum

X