Arkadaşımın yolda selam vermemesi

Aynen ama aptal olmadığımı yüzüne arıtarak vurmak istiyorum dün akıl edemedim bu gün yapsammmı cnm
Boşver . Arayacaksın sen ona , o sana bir şeyler söyleyeceksiniz ve sonrasında daha da uzayacak ve üzüleceksiniz . Hem ne diyecek ki ??? Aaa görmemişim, farketmemişim diyecek . Çünkü ben de aynısını velilere yapıyorum bazen 😩 sokakta lafa tutuyorlar . 10 yıldır aynı mahallede oturuyoruz ve nerdeyse herkes birbirini tanıyor. Hele bir velim vardı 3 yıl boyunca hocam kızımın durumu nasıl derdi . Dünle bugün arasında bir fark yok derdim bende .

Yok cnm ne problemi eğer kendi açısından varsa bilemem iyi niyetimle selam vermediği halde sordum . Gün yapmıştık mesala haftada 1 görüşürdük problem olsa İnan o an mesafe koyardım ama üzüldüm konuştum rahatladım
İşte başka problem yoksa o halde sırf yolda görüp selam vermedi diye hemen kötü düşünmeyin, saygısızlık olarak nitelendirmeyin. Bazı insanlar vardır o anki ruh halleri ile davranırlar. Sizin canınız sıkkın da olsa konuşursunuz belki ama karşınızdaki öyle değildir belki. Şuan mesela yolda tanıdığım bir arkadaşımı görsem konusamayabilirim, kafamda bambaşka sorunlar var, moralim bozuk. Bunlar geçerli birer sebep. Bu durum sürekli olur, arada başka sorunlar olur o zaman elbette aranızdaki samimiyete göre sorarsınız ama bir kere olmuş bir şeyi kişiliginize yapılmış bir saygısızlık olarak atfetmek, gece uyuyamak sizi epey yorar..

Hissiyatim ektedir

Eklentiler

• 20210409_162747.png
    20210409_162747.png
    470 KB · Görüntüleme: 26
Başlıktada anlaşıldığı gibi evime gelen çayımı kahvemi içen pandemi dolasıyla fazla kimseyle görüşmedim onlarda görüşmedi. Dün dışarı çıktım arkadaşımı gördüm beni görünce görmezden geldi olduğu yerde yüzünü çevirdi. Benimde yüzünü çevirmesi dikkatimi çekti aaa tanıdık arkadaşım gittim selam verdim konuştum . Çok zoruma gitti kendini saklaması ve konuşmaması . Acaba bu gün arıtayım diyeyim mi ben çok kırıldım senin bana bunu yapmana Allah’ın selamı yani vermediğini yüzüne vursam çünkü bilsin kafasını çevirdiğini . Ben eve gelince anladım o hareketi yaptığını ve çok üzüldüm yada ne yapabilirim
belki gerçekten görmemiştir bu açıdan niye bakmadınız.
şahsen ben hiç dikkatli değilimdir gördüm mü kesinlikle konuşurum tepkilerde zaten böyle oluyor sen konuşmamazlık yapmazdın evet yapmam görmemişimdir. ki yaşarım böyle vakalar. gerçekten aslada gördüğümü görmemezlikten geldiğim olmamıştır.

Görmememiş olabilir, insanları inceleme huyum yoktur hele ki işim varsa mesela. O da öyledir belki.

İşi vardır sizle sohbete ayıracak vakti yoktur.

Yani abartılacak bi şey görmedim drama yaratıyorsunuz kendi kendinize. Arayıp hesap da sormayın komik olur.

Miyop + astigmatim. Dışarıda pek gözlük takmıyorum. Takmadığım için kimseyi göremiyorum kişi dibime kadar gelmeden. Belki oyle birseydir olamaz mi?
Diyelim ki öyle birşey değil, insanlarin ne derdi var birşey mi oldu kim bilir ne düşünüyordur

Pandemiden çoook önce otobüste arkadaşımın yanına oturup hiç fark etmemiştim. Tam "bu tip niye gözünü dikti bana, deli mi ne" diye düşünürken çocuk "çileeek yeter niye selam vermiyorsun" dedi gülerek.
Gözlerim bozuk da değil. Sadece kafam başka yerdeydi ve insanların yüzüne pek bakmam.
Şimdi bir de maske var. Babamı görsem tanımam.

Gördü ve görmemiş gibi yaptıysa da bu kadar büyütmeye gerek yok.
O an konuşmak istememiş olabilir, insanlık hali.
Gidip konuşmuşsunuz zaten. Eve gidince düşüne düşüne kendinizi doldurmuş gibisiniz.
Biri beni böyle bir şey için arasa "evde canın çok sıkıldı da hayatına renk katmak için düşüne düşüne bunu mu buldun" derim.

Son düzenleme:
Benim calistigim yerde bi kiz vardi goruyodu gormemezlikten geliyodu, selam veriyodum cevap vermiyodu. Kafasini ceviriyodu filan. Bi gun yolda gordum ben de aynisini yaptim. Insanlari anlamak zor, ruh hallerine gore sekillenen insanlar bana normal gelmiyor. Neyin tepkisi bu yani. Iletisim egitmeninin dedigi gibi bu ulkenin yarisi sizofren:) Bence umursamayin, uzerinize alinmayin, devam edin gununuze.

Belli gercekten gormemistir yada taniyamamistir maske varsa ama siz eminseniz bilemem. Bence kafaniza takmayin.

size hep yaşadığım bir şeyi anlatayım..

genelde insanların yüzüne bakmıyorum ya ağaçlara ya göğe ya da elektrik direklerine bakıyorum
yani genel olarak çevreyle ilgiliyim
ve miyopum zaten öyle çok yüz ayrıntılarını istesem de seçemem :KK70:
bir de genelde kafamın içinde başka düşünceler oluyor. yani oradayım ama aslında yoğuuuum :KK70:
baktığım yer ile gördüğüm yer aynı olmuyor a dostlar

daha bugün arkadaşım el sallamış.. tabii ki tepki vermemişim.. milyarlarca kez çevreme bunu açıkladığım için gülüp yanıma geldi öyle karşılaştık mesela :KK70:
yani benim gibi de olabilir belki..
bilemiyorum aranızdaki ilişkiyi ama benim gibi biri de var toplumda..
nolur denk gelirsek ya da çevrenizden biriysem kırılmayın 😅

vallahi art niyetle yaptığım bir şey değil :KK70:

diğer art niyetlileri ise boş verin. canınızı sıkmayın böyle boş insanlara, bırakın kendisi gibi kişilerle birlikte olsun herkes

Ayni şeyi yaşadık geçen hafta arkadaşımla.
Lens kullanıyorum ve bazen gözüm kuruduğunda çıkarıyorum gözlük ise asla kullanamam bu nedenle 3-4 metreden sonra insanların yüzünü seçemiyorum. Ayni mahallede oturuyoruz ve Ayni iş yerinde çalışıyoruz çok samimi değiliz ama yine de severim iyi biridir selam vermiş ben görmemişim bakmama rağmen.
Dedim ben miyopum senlik değil kusura bakma . Mahcup oldum ama kahrolmadim da. Sonucta elimde değil

Astigmattır belki. Senelerce gözlüksüz çıktığım her gün kaç kişiyi görmeden geri döndüm. Çevremde de şaka yollu söylerdim sokakta görmemezlikten geldiysem havadan değil körlükten derdim :KK70:

Yalniz bisi dicem. Ben cok bakar korumdur. Ve benden etraftan bi iki kisiden sikayet geldi. Ben selam vermiyomusum bi selam veriyomusum. Benm kafam dolu iken sanirim pek gormuyor muyum neyim anlayamadim. Yani kasitli da olmayabilir. Onlara da acikladim durumu. Hatta bir tanesi hemen ben yanindan gectikten sonra aaa suna bak yaa selam vermiyor aaaaa sinir falan demis. Ama gercekten gorunce selam veriyorum. Ustelik kalabalik bi yerde de yasamiyorum sakin bir semtte yasiyorum. Gercekten kotu niyetim yok

Ben miyopum + astigmatım var + dikkat eksikliğim var. Yolda bazen onu gördüğümü düşünüyorlar ama ya aklımda başka bir şey oluyor aslında baktığım yeri görmüyorum ya da göremiyorum belli mesafeyi. Maskeli zaten tanımak daha zor. Bana da böyle kırılan arkadaşlarım oldu ama cidden görmüyorum. Böyle bir durum olabilir.

X