Arkadaşımla problemim

Seni kıskandığını düşünüyorum açıkçası. Seni yakin gorse zaten ilişkisindeki sorunlari saklayip bittikten sonra anlatmaz. Ben senin yerindr olsam basta iyi deyip anlamadığın seyi simdi niye anlatıyorsun? Dinlemek istemiorum derdim. Kendisi iyi ayakkabj değil belli ki. Seni cekmeye calismis ama gitmediğin ve mukafatini aldigin icin çatlıyor. Cikar hayatindan gotsin. O sana deger vermiyor ki

Arkadaşlar şimdi müsait olabildim, dusuncelerimin hakliligini gordum sizlerin yorumlarinda cok tesekkur ederim.
Acikca konusmayi dusunuyorum tatilden dondugumde, verdigi tepkiye gore de karar almayi. Cunku gercekten yillardir bana karsi bi destegi ya da arkadasligi olmadi. Zorda kalinca bana geldi, fikre ihtiyaci olunca bana geldi. Kendi de defalarca soyledi bunu "ac kalinca sana geliyorum zorda kalinca sana daralinca sana" ben her zaman destek olmaya calistim iyi niyetle yaklastim ama maalesef ayni iyi niyeti goremedim. Es kaza fikir almak istesem bariz bana zarar verecek mutsuzluga itecek fikirleri verdi.
Universite sinavina girerken dahi tarihi sordum ne zaman basliyor basvurular diye daha baslamadi deyip oyaladi beni ama kendisinin coktan basvurdugunu ogrenmistim :)
Aslinda cok ornek var ama kardesim universite sinavinda 5 bindeydi ona dahi fesatlanmaktan geri kalmadi.
O kadar cok sey var ki, bazen aklim almiyor uzulunce ilk bana gelen insan bu insan.

Mesafe koyun. Yavaşça ama.. Düşman kesilmesini istemezdim ben böyle birinin bana. O nedenle zaman yayarak aramı açardım.
Nitekim buna benzer bir arkadaşlığım oldu geçmişte, dediğim gibi yaptım. Yolda belde karşılaşırsak öyle konuşuyoruz sadece..

Hepinize iyi günler diliyorum hanımlar, uzum bir aradan sonra beni oldukça rahatsız eden bir durumdan ötürü geri geldim. Düşündüm düşündüm bir türlü oturtamadım durumu kafamda ve sizlerden fikir almanın en mantıklısı olacağına karar verdim. Durumu en ufak abartı katmadan, objektif bir sekilde anlatmaya çalışacağım.

Şöyle ki benim 18 senelik bir arkadaşım var, ozellikle lise zamanları çok yakın olduğumuz bir dönemdi tabiri caizse yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi keza ailelerimiz de öyleydi. Bu arkadaşımın 2 3 yıldır bazı tavırlarından oldukça rahatsızım. Örnek vermek gerekirse kendisi son 2 senedir belki 10 kişiyle duygusal ilişki yaşamıştır, hepsini başlarda mükemmel anlatır bende mutlu oluyor diye bir şey demem çok geçmeden aslında ilişkisinin çok kötü olduğundan dert yanar. Baktım sonu gelmiyor konuştum bunu onunla en çok zararı kendisine verdiğini ve kendini yorduğunu anlattım. Güya yıllar önce yaşadığı platonik aşkı unutamadığı için yapıyormuş bu hataları. Her seferinde birlikte olduğu kişiye aşık oldum diye yeri göğü inletir sonra da sevmedim deyip kenara çekilirdi bende bir şey diyemezdim, bariz ona zarar verecek bir sevgilisi olduğunda uyarmaya çalıştığımda beni terslediği icin daha da cesaret edemedim. Bu süreç içerisinde ben hayatıma kimseyi almadım. Bana devamlı sende birileriyle takıl türü yorumlar yapar ama kendide bin pişman olurdu her ayriliktan sonra. Kendimi kötü hissediyorum y.llu hissediyorum gibi tabirler kullanirdi ama bana da yaptiklarini tavsiye etmekten geri durmazdı.
Ben o süreçte ikinci universiteme başladım ve çok şükür iyi bir işe girdim, zaman zaman yorulsamda şu an iyi bir mevkiide iyi bir maaşla çalışıyorum. Arkadaşımın ise iş hayatı pek yolunda gitmiyor oldukça sıkıntılı dönemler geçiriyordu, elimden geldiğince yardımcı olmaya calıştım. O dönemde bana devamli "sizde var mı maddi problemler? Hiç mi yok? İyi galiba baya durumunuz " türünden şeyler söyleyip duruyordu. Başta masumane lafın gelişi sorulmuş gibi gelse de bu sorular ablasıyla beraberken "Allah sevmediklerine cok mal verirmiş ki benden ahirette bir şey istemesin diye" türünden şeyler söylediğinde biraz irrite oldum açıkcası, zamanında kendi durumları iyi ben borçluyken "Allah sevmediklerine vermez" şeklinde de konuşuyordu.
Velhasıl gel zaman git zaman ben geçen senenin sonlarında birisiyle birlikte olmaya başladım, Allaha çok sükür beni el üstünde tutan çok merhametli cok düzgün birisi. Buna ondan bahsettiğimde fotoğrafını gördu ve "cirkin yaa yakisikli degilmis" diye tepki verdi. Çok umursamadım açıkcasi ama devamli onun bana layık olmadıgını benim ona kiyasla daha güzel olduğumu onun ailesinin görgüsüz insanlar olduğunu söyleyip durdu. Ailesiyle herhangi bir bağı yok ve tanımıyor sadece fotoğraflarını gordu ki kendi ailesi de görünüş olarak erkek arkadaşımın ailesi gibi. Bizim ilişkimiz mutlu bir şekilde ilerlerken kendi de seni el ustunde tutuyor çok değer veriyor bana niye öylesi denk gelmiyor diye yakınırdı ve devamli ee sizin hic mi probleminiz yok hic mi su huyu olmasa dedigin huyu yok her huyu mu guzel hic seni sinirlendirmiyor mu gibi seyler sorardi. Ben yok cok sukur neden soruyorsun deyince bende de yok ondan derdi:) Bana iliskilerindeki problemlerini soylememesinin son ana kadar icinde tutup patlama aninda soylemesinin sebebini de anlayamiyorum.
Velhasıl verilecek aslında çok örnek var ama beni bu konuyu actirmaya iten sebebide anlatip konuyu bitireyim. Aslinda cok basit ama cok sinirimi bozan bir konu.
Şöyle ki tatile çıktım ve şehir sehir geziyorum begendigim yerleri instagram hikayeden atıyorum. Manzarayı denizi bir kere de gittigim mekandaki canlı muzigi cekip paylastim toplam 3 hikaye attim.
Ben paylasim yaptım hikayeyi gordu bu arkadasim ve hikaye atti ardindan "neden her b.ku cekip atiyorsunuz ozeliniz yok mu her gittiginiz yeri paylasiyorsunuz biz size gorgusuz diyoruz" bu hikayeyi otomatikmen ustume alindim ama hicbir sey demedim.
Açikca soylemek gerekirse arkadasima tamamen iyi niyetle yaklassam dahi onun tarafindan bana oyle yaklasilmadigini dusunuyorum. Adina kiskanclik mi denir ne denir bilmiyorum. O hikayeyi bana kac arkadasim ekran goruntusu alip atti ve hepsi de benim icin atildigi dusuncesinde.
Bu olaylar her seyde laf sokmaya calismaları, başarılı olduğumda ki samimiyetsiz tavırları, başarımın aslında gereksiz oldugunu soyleyip aynisi icin caba sarf etmesi. Hicbir basarisizliginin sorumlulugunu almayip hep baskasina ve bana yuklemesi. Cok basit bir sinava dahi uyanamayip gelmediginde bana neden soylemedin deyip bana cikismasi vs. Artik bu olayda son noktaydi ama abartili davranmamak icin sizlerden fikir alip ona gore davranmak istiyorum. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.
At hayatindan bir çöp gibi firlat at bela büyümeden
resmen haset.

Aynı tipte bir arkadaşım vardı.Kardeşimin gittiği özel üniversiteyi söylediğimde (istanbulda hatta türkiyede sağlık alanında ilk tercih edilen özel üni) ay bakkal açar gibi özel üni açıyorlar demişti.(FESAT) Bir sıkıntısı derdi olunca kalıcak yerden tut şehir dışına çıkmak için araba olsun ilk beni bulurdu.Ki bana fırsatı olduğunda bile kibarca teklif etmezdi sen de gel vs gibi(ÇIKARCI).Okulu bitirebildin mi bari demişti (Onun okuduğu bölümde 90-100 şe sınıf geçerlerken benimkini uzatmadan bitiren sayısı çok azdı)(FESAT) Gözü kaşı oynardı benim iyi olduğum herhangi bir meselenin konusu olursa vs vs vs.O kadar çok olay vardı ki ama unutmuşum fazlasını hatırlamıyorum bile.10-14 senelik arkadaşımdı artık fesatlıklarına katlanmaktan gına gelmişti maymun gözünü açtı ve hayatımdan çıkardım.3 sene oldu zerre eksilme yok hayatımda yerine mükemmel bencil ve kötü niyeti olmayan dostluklar koydum.Aklıma bile gelmiyor çoğu yaptığını silmişim.Sana tavsiyem çıkar at.Çöp biriktiricek kadar değersiz değil bizim hayatlarımız

Tamam kız kıskanç ok
Ama sende bi yandan onun çok ilişki yaşamasını eleştirmişsin ama onla arkadaşlık yapmışsın
Madem öyle önüne gelenle takılıyor sanada takıl diyor senin tabirinle bu kötü birşey adama sorarlar neden bu kızla arkadastın?

Valla burda cok guzel bir kıskançlık kokusu aldim. Boyle insanlardan uzak durmak lazim. Hirs ve kiskancligin dan karsidaki insana zarar vermekten geri kalmazlar. Bence bitir arkadasligini canim.

Arabada 2-3 şarkı çekip story attığım da bir gereksiz hemen instada ki hikayesine “ şu arabayla şarkı çekip atanları anlamıyorum, ne kadar saçmalıyorsunuz” yazmıştı .
Sonradan görme olduğumu ima eden bir şey ki benim 18 yaşından beri arabam var.
Neyse sonra kendisi evlendi, bir baktım sürekli arabada story atıyor :KK70:
Meğer daha evvel olmadığı için atamayıp , hasetleniyormuş.
Yakın arkadaşım olmadığın için sorun etmedim ama niyetini de çözmüş oldum. Böyle çok samimi bir dostum da vardı. Bana sürekli ailemden yana şanslı olduğumu , boşandığım halde ailemin beni el üstünde tuttuğunu söylerdi.
Sonra nişanlımla tanışıp çok güzel bir ilişki yaşamaya başladığımda bana direkt saçma sapan tepki koydu. Sürekli açık aradı. En son sen 3. Alırsın ben daha evlenmiş olamam dedi ve filmin sonuna geldik. Her yerden engelledim ,yüz yüze gelince hiç tanımıyormuşum gibi davrandım. Yokluğuna bin şükür ediyorum.
Bu tarz kişiler haset ve fitnedir.

Yerinizde olsam arkadaşlığımı keserim.

Baya hasetmis arkadasin sana gorede değil kisilikleriniz farklı. Yollarinizi ayırmaya bak ondan sana arkadaş olsa da çok zarar verir.

Arkadaşlar ben dayanamayip hikaye attim kendisine acik bir sekilde ertesi gun yazdi onu ustune mi alindin ben sana yazmadim diye. Icimdekileri doktum ben de. Muhabbeti kesmek istedigimi soyledim. Kendince sacma sapan seyler anlatti, hayatindaki benimle en alakasiz olayin sorumlusu olarak dahi beni tutuyormus, gidip tedavi olmasini soyledim veuzatmadim muhabbeti kestirip attim.

Arkadaşlar ben dayanamayip hikaye attim kendisine acik bir sekilde ertesi gun yazdi onu ustune mi alindin ben sana yazmadim diye. Icimdekileri doktum ben de. Muhabbeti kesmek istedigimi soyledim. Kendince sacma sapan seyler anlatti, hayatindaki benimle en alakasiz olayin sorumlusu olarak dahi beni tutuyormus, gidip tedavi olmasini soyledim veuzatmadim muhabbeti kestirip attim.
ohhh çok iyi yapmışsın ya emin ol onun negatif enerjisi yok oldukça daha iyi hissedeceksin

X