Bebek Beslenmesi Arkadaşlar Ağlayarak Yazıyorum 🥲

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Bebeğin kilosuyla mama arasında bağlantı kurup ilk günden mama ver diyen doktora güvenip devam etmezdim. Mama ihtiyaç halinde tabi ki kullanılır ama sütünüz varken mama teşviki yapılması doğru değil.

Bebekler ilk zamanlar sadece aç oldukları içinde değil, sakinleşmek, rahatlamak için de emmek istiyor. Sürekli emzirme halini birçok anne yaşamıştır. Biraz zamana ihtiyacımız var.
Allah kolaylık versin 🌸

Bebeğin kilosuyla mama arasında bağlantı kurup ilk günden mama ver diyen doktora güvenip devam etmezdim. Mama ihtiyaç halinde tabi ki kullanılır ama sütünüz varken mama teşviki yapılması doğru değil.

Bebekler ilk zamanlar sadece aç oldukları içinde değil, sakinleşmek, rahatlamak için de emmek istiyor. Sürekli emzirme halini birçok anne yaşamıştır. Biraz zamana ihtiyacımız var.
Allah kolaylık versin 🌸
Amin inşallah 🤲🏻 Yarın değişiyor zaten doktor. inşallah yenisi beni teşvik edici konuşur 😕

Bana kalsa almam ama gece çıldırırsa diye eşim kesin alır 🤦🏻‍♀️ Dur bakayım yarın doktora gidicez o ne dicek filan diye ertlemeye çalışayım.
Cıldirmayacak çünku memeden çekmeyeceksin. Bi de güvenli bağlanma falan filan olayları biliyosun. Her tedirginliginde kokunu duyması lazım. Biz geçen ilk kez uzunca dışarda kaldık. Hala yabani benimki günes rüzgar cok rahatsiz ediyo. Hava da soğukta zaten yeni yeni sokaklara çıkıyoz geçen sahile indik gaayet keyfi yerinde. Eşim dedi ki mesela daha mızırdanmadan sen bi emzir az guvende oldugunu bilsin.

Bebek gece ağlıyorsa gazdan ağlıyordur. Kolik bile olabilir. Bana fazla beslenmeden rahatsız oluyor gibi geldi. Mamaya hiç gerek yok gibi duruyor. Doktor güven vermedi…

Aynı kiloda doğdu bebeğim, hiç mama ihtiyacı duymadık çok şükür. Bence doktorun değiştir , niye yetmesin sütün, ne saçma. Bir anne ikiz bebekleri bile besleyebilir çoğu zaman takviyesiz.

Ben özelde doğum yaptım, ilk verdileri mamayı bebek emmedi. İkincisini emdi. Hipp markaymış emdiği. Daha hastanede aldık kutuyu. 🤦🏻‍♀️

evde bi eşim var, bi de annem vardı gitti. Hep memeler fora. Çıplak geziyorum 🥲 bunu yazarken de minnoş çıplak koynumda 🥲
Tamam en guzeli. Suan dunyaya cok yabanci. 9 aydir kucuk bir yerdeydi. Simdi bir oda bile ona devasa. Zamanla alisacak. Aceleye mahal yok. Duzelecek hersey merak etme.

Cıldirmayacak çünku memeden çekmeyeceksin. Bi de güvenli bağlanma falan filan olayları biliyosun. Her tedirginliginde kokunu duyması lazım. Biz geçen ilk kez uzunca dışarda kaldık. Hala yabani benimki günes rüzgar cok rahatsiz ediyo. Hava da soğukta zaten yeni yeni sokaklara çıkıyoz geçen sahile indik gaayet keyfi yerinde. Eşim dedi ki mesela daha mızırdanmadan sen bi emzir az guvende oldugunu bilsin.
Ben de her seferinde emziriyorum. İnan memeden ayrılmıyor. Kanguru gibiyiz 🥴 sabah o kucağımda meme emerken ben tek elle kahvaltı filan ettim mesela 🥴
Bebek gece ağlıyorsa gazdan ağlıyordur. Kolik bile olabilir. Bana fazla beslenmeden rahatsız oluyor gibi geldi. Mamaya hiç gerek yok gibi duruyor. Doktor güven vermedi…
peki bu koliktir, gazdır nasıl geçer?
Aynı kiloda doğdu bebeğim, hiç mama ihtiyacı duymadık çok şükür. Bence doktorun değiştir , niye yetmesin sütün, ne saçma. Bir anne ikiz bebekleri bile besleyebilir çoğu zaman takviyesiz.
Yarın değişiyor inşallah
Tamam en guzeli. Suan dunyaya cok yabanci. 9 aydir kucuk bir yerdeydi. Simdi bir oda bile ona devasa. Zamanla alisacak. Aceleye mahal yok. Duzelecek hersey merak etme.
İnşallah ya, teşekkür ederim 🌸

Ben de her seferinde emziriyorum. İnan memeden ayrılmıyor. Kanguru gibiyiz 🥴 sabah o kucağımda meme emerken ben tek elle kahvaltı filan ettim mesela 🥴

Yarın değişiyor inşallah

Bağırsaklar geliştikçe zamanla geçiyor. Ortalama 3. Ayda bitiyor sanırım. Bebeği sakinleştirmeye yönelik kundak, beyaz gürültü, hafif sallama ve slingle anneye yapışık durması öneriliyor😅 salınma hareketlerini seviyorlar özellikle.

Allahım bir görsem şu yavrunun 20 aylık olduğunu 🤲🏻

Gorursunuz annesi. O kadar hizli geciyor ki zaman.

39 yasima girdigim gunlerde dogurdum. Baska cocuk dusuncem yok. Belki de bu ve isimin esnek olmasindan dolayi yavrumun isteklerine gore sekillendim.

Her istediginde meme verdim. Her istedigimde kucakladim, sevdim, oyunlar oynadim. Surekli konustum. Susmaksizin. 😅

İlk 3 ay aynada kendimi taniyamaz haldeydim ama yavrum mutluydu cok sukur. Evin daginikligi, duzensiz beslenmem vs umurumda olmadi. Alerjisi cikti, yine de mama destegi almadan anne sutuyle takip eden doktor buldum onunla devam ettim.

Sizin sutunuz yetiyor, artiyor bile. Lutfen disaridan bir takvide bulunmayin. Yeni mama almayin.

Emzirmek oyle bir bag ve guven olustuyor ki... Siz onun ihtiyaclar hiyerarsisini karsilayar tek ve yegane varliksiniz. Zor biliyorum, gercekten zor, ama hem besleyecek, hem koynunuz onun evi olacak, hem de kokunuzla guvenligini saglayacaksiniz.

Tum bunlari sonsuz anlayisli esimle yaptigimi eklemeliyim. Yavrum sizinki kadarken bileklerim cok agrirdi. Dusurmekten korkardim. Esim mememde tutardi sabirla... Hey gidi gunler diyoruz simdi...

Biraz daha sabir. 🌸

Bebişler ilk günler açlık dışında guven duyma kokunuzu almak istemesi nedeniyle de emmek ister. Bez sayınız gayet yeterli masallah mamasız da devam edebilirsiniz.Kızım dogdugunda ben pozitif doğum yaptığım için covid oldu 13 gün yogun bakımda kaldi bu yüzden mama biberon ve emzik üçlüsüne alışmış olarak geldi... Emzikten bir an önce kurtulun derim. Suan meme reddi yaşıyorum 5 dakika daha fazla emsin diye amuda kalkmadigim kalıyor ayakta göbek atarak emiyor hanım sultan🤣gaz sancıları 15. Gün itibari ile başlar 3 aya kadar devam eder sanırım size de geliyor gelmekte olan.... 3 ayda yolun sonu aydınlık gazdan yana bir de meme reddi yaşamazsanız muhteşem olur 🌸sağlıkla büyütün sevgiler 🤍

Yarın değişiyor inşallah

Ben o kadar uzunca bir süre emerken yedim ki sol memeye denk getirip sağ elle yiyodum daha yeni bir aydır ben yiyorum babası oyalıyo o yerken ben. Yalnızsak 3 dk 5 dk pusete birakıp keyifli olduğu an corba biraz daha oyalayıp bi dahaki kyifli olduğu zamanda birakıp pilav filan yiyebiliyorum. Elindeki oyuncağı kemirmeye çalışırken ev süpürebildiğim, yemek yapabildiğim de oldu ki çok az. Kangurda kucağimdayken hoplata hoplata ayakta gezerken labne sürdüğüm iki ekmeği kafasına kırıntı döke döke ağzıma tepiştirdiğim de oldu ki bu çok. 🤣 Tek rahatlığım bir aylıkdan beri yanımda uyuyor memem ağzında uykumu alabiliyorum bu düzene alıştım. 10 dk oturup dinlenebileyim diye benim tokken emzirdiğim oyalansın diye çok oldu.

Velhasıl. Kabullen. Teslim ol. Rahat olmuyorsun ama alışıyorsun.

Mutluyuz biz. 🧿

Gün içinde sürekli uyuyor, gece başlıyor bu karmaşa 😔 babası yeter ki uyusun, doysun modunda olduğu için mama parasını gözü görmüyor 🤦🏻‍♀️

Doğduğu günden beri mama veriyoruz. 13 günde 1 kutu mama bitmek üzere. bugün fotoğraf çekimi var, muhtemelen orada uyusun diye mama vericez 🤦🏻‍♀️ Ve eve dönerken 2. Kutuyu Alırız diye düşünüyorum 🤦🏻‍♀️

İnşallah olmaz ya Merve. eşim hafta içi çalışıyor, Ramazan geldi annem oruca kalkıyor. Kimseye ses etmek istemiyorum, bebekle ilgili her şeye kendim yetişmek istiyorum ama çok zorlanıyorum.

Allahım bir görsem şu yavrunun 20 aylık olduğunu 🤲🏻

Hemen bakıcam, teşekkür ederim. Gerçekten asla abartmıyorum tüm gün mememde. Dediğin gibi 6-7 saat sürüyor bazen dahs uzun bazen bi tık daha kısa 🥴

Ben de korkuyorum ya midesi genişlerse ileride obez olursa ne yaparız diye. Bence çok emiyor ve mama yiyor, ğstüne hıçkırık atakları başlıyor. Hıçkırık 5 dk geçmeyince daha yine memeye, yine aynı kısırdöngü 🤦🏻‍♀️

Altın sarısı kaka yapıyor, altın bu renk değildir 🥲 o ağlayınca bi panik oluyoruz karı koca. elimiz ayağımız karışıyor. Eşim alıyor gezdiriyor, konuşuyor, omzuna yatırıyor ama deli gibi aranıyor, kafasını geri geri atıyor, eşimin yakalarını emiyor 🥴

İnşallah geçer 🤲🏻🌸

Yarın başlıyoruz yeni doktora. Öbür doktoru ilk defa doğumda gördüm. Doğumdan sonra ziyarete geldiğinde direkt “sezeryan olduğun için ilk bir hafta 10 gün sütün gelmez, gelse de besleyici olmaz, mama ile destekle” dedi. Hastaneden çıkarken aynı cümleyi kurdu. 5 günlük kontrolde mamay devam dedi ve sonuç 1 kutu mama bitmek üzere. 🤦🏻‍♀️

Ya gerçekten bazen anlamak çok zor. Doktor işini bilir diyip onu dinledik ama kötü mü ettik bilmiyorum 🥲

Muhtemelen. nette de okumuştum, mamayı sindirmesi daha zordur yazıyordu. yavrum hem süt hem mama sindirmeye çalışıyor 😔

Sütüm atletimden taşıp yere damlıyor bazen 🥲 ben sütümün yettiğini düşünüyorum ama bilmiyorum da

Yarın başka doktora gidicez. Bu doktoru doğumda gördüm, doğum sonrası kontrollerinde de ona götürdüm hadi ilk başladık diye. her gittiğimde osunu busunu anlatarak konuştu, hani başkaları gibi şu şu var diyip sallamadı. bayağı ince eleyip muayene etti ama benim sütüm konusunda hep olumsuz konuştu.
Gaz damlası bence ise yarayabilir

Nasıl yani iri bebek anne sütü ile doymaz, benim iki oğlum da 4100 gr civarında doğdu, anne sütü ile besledim 6 ay, büyük oğlum hiç mama almadı, küçüğü anlattığınız gibi sürekli emmek istiyordu birkaç sefer mama verdik. Mesela mama yiyince uyur dimi hala emmek istiyordu. Benim de annem doymuyor mama ver diyip duruyordu. Doymadığı için değil duygusal olarak emmek istiyor bence. Çünkü mamayı bitirmiyordu ama emmeye hiç hayır demiyordu. Hala öyle 2 yaşında.

Bebeğiniz yeni doğduğu için sizinle bag kirmak istiyor yani açlıktan emmiyor sadece bildiği tek şey anne kokusu. Zaten bez sayısı da yeterli demekki doyuyor .
Doktorunu da değiştir bir doktor öyle dememeli

MMemeyi bırakıp ağlaması ve daha hircinlasmasi gazdandir.

Ben de 4 aylık bebem emip kucağımda uyumuşken. Meme yanağına yapışık. Bi huzurla uyuyo ki birakmıyorum çünkü çok love filan.. 🥲
Konu ile alakalı değil ama dayanamadım yazmak istedim.. Şuan gebemiyim bilmiyorum bu hafta doktorda belli olacak .. Şu yorumları okurken göz yaşlarımı tutamadım bana da nasib olurmuki diye 🥺 Hayatta en çok sabırsızlıkla beklediğim bir an bu bebeğimi emzirmek 🥲

alsem alsem obez olmuokar canım korkma.Ayni kısır döngüleri aylarca yaşayıp ağladım.Hatta hastanenij ikinci günü başladı bu döngü.Bu çocuk aç değil,aç olamaz simarikliktan aglio bile dedim😀meraklanma coook normal ve geçio.

Konu ile alakalı değil ama dayanamadım yazmak istedim.. Şuan gebemiyim bilmiyorum bu hafta doktorda belli olacak .. Şu yorumları okurken göz yaşlarımı tutamadım bana da nasib olurmuki diye 🥺 Hayatta en çok sabırsızlıkla beklediğim bir an bu bebeğimi emzirmek 🥲
Insallah nasip olsun. 🍀 Benim de çok var eminim konu sahibinin de çok vardır ağlamışlıkları böyle konularda. Hayırla nasip olsun. Biz de az beklemedik. 🥲

Bağırsaklar geliştikçe zamanla geçiyor. Ortalama 3. Ayda bitiyor sanırım. Bebeği sakinleştirmeye yönelik kundak, beyaz gürültü, hafif sallama ve slingle anneye yapışık durması öneriliyor😅 salınma hareketlerini seviyorlar özellikle.
3 ay çok uzun 3 ay 🥴 2. Ay bitince işe başlayacağım. 3 ay olmamalı 😔
Gorursunuz annesi. O kadar hizli geciyor ki zaman.

39 yasima girdigim gunlerde dogurdum. Baska cocuk dusuncem yok. Belki de bu ve isimin esnek olmasindan dolayi yavrumun isteklerine gore sekillendim.

Her istediginde meme verdim. Her istedigimde kucakladim, sevdim, oyunlar oynadim. Surekli konustum. Susmaksizin. 😅

İlk 3 ay aynada kendimi taniyamaz haldeydim ama yavrum mutluydu cok sukur. Evin daginikligi, duzensiz beslenmem vs umurumda olmadi. Alerjisi cikti, yine de mama destegi almadan anne sutuyle takip eden doktor buldum onunla devam ettim.

Sizin sutunuz yetiyor, artiyor bile. Lutfen disaridan bir takvide bulunmayin. Yeni mama almayin.

Emzirmek oyle bir bag ve guven olustuyor ki... Siz onun ihtiyaclar hiyerarsisini karsilayar tek ve yegane varliksiniz. Zor biliyorum, gercekten zor, ama hem besleyecek, hem koynunuz onun evi olacak, hem de kokunuzla guvenligini saglayacaksiniz.

Tum bunlari sonsuz anlayisli esimle yaptigimi eklemeliyim. Yavrum sizinki kadarken bileklerim cok agrirdi. Dusurmekten korkardim. Esim mememde tutardi sabirla... Hey gidi gunler diyoruz simdi...

Biraz daha sabir. 🌸
Teşekkür ederim 🌸
Bebişler ilk günler açlık dışında guven duyma kokunuzu almak istemesi nedeniyle de emmek ister. Bez sayınız gayet yeterli masallah mamasız da devam edebilirsiniz.Kızım dogdugunda ben pozitif doğum yaptığım için covid oldu 13 gün yogun bakımda kaldi bu yüzden mama biberon ve emzik üçlüsüne alışmış olarak geldi... Emzikten bir an önce kurtulun derim. Suan meme reddi yaşıyorum 5 dakika daha fazla emsin diye amuda kalkmadigim kalıyor ayakta göbek atarak emiyor hanım sultan🤣gaz sancıları 15. Gün itibari ile başlar 3 aya kadar devam eder sanırım size de geliyor gelmekte olan.... 3 ayda yolun sonu aydınlık gazdan yana bir de meme reddi yaşamazsanız muhteşem olur 🌸sağlıkla büyütün sevgiler 🤍
Çok geçmiş olsun, bir daha tekrarlamasın inşallah 🤲🏻 Emzik yeni verdik. içim hiç rahat değil ama bi yerde ben de bitiyorum 🥴
Ben o kadar uzunca bir süre emerken yedim ki sol memeye denk getirip sağ elle yiyodum daha yeni bir aydır ben yiyorum babası oyalıyo o yerken ben. Yalnızsak 3 dk 5 dk pusete birakıp keyifli olduğu an corba biraz daha oyalayıp bi dahaki kyifli olduğu zamanda birakıp pilav filan yiyebiliyorum. Elindeki oyuncağı kemirmeye çalışırken ev süpürebildiğim, yemek yapabildiğim de oldu ki çok az. Kangurda kucağimdayken hoplata hoplata ayakta gezerken labne sürdüğüm iki ekmeği kafasına kırıntı döke döke ağzıma tepiştirdiğim de oldu ki bu çok. 🤣 Tek rahatlığım bir aylıkdan beri yanımda uyuyor memem ağzında uykumu alabiliyorum bu düzene alıştım. 10 dk oturup dinlenebileyim diye benim tokken emzirdiğim oyalansın diye çok oldu.

Velhasıl. Kabullen. Teslim ol. Rahat olmuyorsun ama alışıyorsun.

Mutluyuz biz. 🧿
yanında Nasıl yatırdın? Annem de dedi yatarken memene ver diye ama hiç denemedim.
Gaz damlası bence ise yarayabilir
Yarın sorucam. İnşallah işe yarar 🤲🏻
Nasıl yani iri bebek anne sütü ile doymaz, benim iki oğlum da 4100 gr civarında doğdu, anne sütü ile besledim 6 ay, büyük oğlum hiç mama almadı, küçüğü anlattığınız gibi sürekli emmek istiyordu birkaç sefer mama verdik. Mesela mama yiyince uyur dimi hala emmek istiyordu. Benim de annem doymuyor mama ver diyip duruyordu. Doymadığı için değil duygusal olarak emmek istiyor bence. Çünkü mamayı bitirmiyordu ama emmeye hiç hayır demiyordu. Hala öyle 2 yaşında.
Ne biliyim, doktor öyle deyince inandık Biz de 🥲
İnşallah tez zamanda darısı başınıza. 3 yıl bekledim ben de yavrumu. çok şükür Allah’a nasip etti 🌸
alsem alsem obez olmuokar canım korkma.Ayni kısır döngüleri aylarca yaşayıp ağladım.Hatta hastanenij ikinci günü başladı bu döngü.Bu çocuk aç değil,aç olamaz simarikliktan aglio bile dedim😀meraklanma coook normal ve geçio.
Ben de diyorum bazen aç olması mümkün değil, saatlerce emen bir bebek nasıl aç olabilir 🥴
Insallah nasip olsun. 🍀 Benim de çok var eminim konu sahibinin de çok vardır ağlamışlıkları böyle konularda. Hayırla nasip olsun. Biz de az beklemedik. 🥲
Çok şükür be 🌸

Kızlar şu an sinirlerim o kadar Bozuk ki…

bebeğim 13 günlük, 3840 gram doğdu. 2. Tartıda 3700, 3. tartıda 3815 çıktı. Doktor doğduğu günden beri “bebeğin iri bebek, senin sütünle doymaz, mama ile destekle” deyip durdu. Ben de önce meme sonra mama şeklinde besledim hep. Gündüzleri mama pek vermemeye çalıştım olabildiğince beni emsin istedim ama bebeğim o kadar çok emiyor ki artık yoruldum. Bu arada bebek emdikten sonra manuel olarak kendimi sağdım, bir memede 30 cc’ye yakın süt çıktı. hem yorulmuştum hem de hemen emdikten sonra sağdım, bilmiyorum ölçü normal Mİ.

Neyse, emmesine basit bir örnek vereyim: dün akşam gs maçı vardı. 20.35 gibi yani maçın 6. Dakikası emmeye başladı. Arada 1 kez altını aldım, eşim de gazını aldı, oynadı filan. 90. Dakika artık yorulup memeden aldım. aradaki bu gaz/alt boşluğunu atarsak nerdeyse 1 saat emdi. Gel gelelim sanki hiç emmemiş gibi kızardı, bozardı, ağladı, meme istedi. Bu durum gece 2’ye kadar böyle devam etti. Sütüm mü yetmiyor diye düşünüp arada 2 kez mama verdim. Üstüne Yine emzirdim. Oyalansın diye emzik verdim (doğduğundan beri İlk defa cumartesi günü yani 12 günlükken Verdik emziği) ama çocuk sanki hep aç. hep aranıyor ağzıyla. Bu gece 2’de yattı, sabah 7’ye kadar meme aramadı. Arada kalktım yokladım ama emmek istemedi. 7’de de bi yarım saat kadar emdi.

bir de emerken birden memeyi attığı oluyor, sonra bacaklarını karnına çekip kızartıyor kendini ve deli gibi memeyi tekrar arıyor başını sağa sola atıp.

bez durumuna geleyim. günde 10 tane filan bez çok rahat gidiyor. sürekli çiş yapıyor, kakasını Da 2-3 kez yapıyor.

Özetle arkadaşlar, bu çocuk sürekli ya memede ya mamada. doktor “maşallah bırak emisin, nazar değmesin” kafasında. Yarın 15. gün kontrolü için başka bir doktora götüreceğim. Bir de ona soracağım bakalım.

bu kadar emmesi normal mi, tecrübeli anneler Allah aşkına bana bi şey deyin. bu ıkınıp sıkınmalar normal mi, gazlı bir bebek mi bu çocuk? Asla uyuyamadığım ve sürekli emzirdiğiM için sinirlerim, kafam çok gidik.

Lütfen sakin olun. Siz bebeğinize yetersiniz, mama kullanımını kafanıza takmayın sağımla sütünüz daha da artacaktır ve mamaya olan ihtiyacı da azalacaktır. Doyma refleksi şu an oturmamış olabilir, kilo alımı (ki kirli bez miktarı yeterli) gayet iyiymiş işte :) tatlı telaşlar bunlar doktorunuza sorup probiyotik başlarsanız (tabi ki doktorunuz izin verirse) gaz sorununu da kolay atlatırsınız. Hepsi geçecek. Mutlu hissetmeye odaklanın, ağlamayın. Siz yeterli, güçlü, güzel bir annesiniz ❤️ bağırsak gelişimi, kaka isteği, yeni başlayan gaz sancılarının tetiklediği rahatlama istediğinden dolayı da sürekli emmek isteyebiliyorlar. Geçici bir süreç.
BA784B6B-6E90-4F77-ACF9-821A864508AE.png

Son düzenleme:
3 ay çok uzun 3 ay 🥴 2. Ay bitince işe başlayacağım. 3 ay olmamalı 😔

Teşekkür ederim 🌸

Çok geçmiş olsun, bir daha tekrarlamasın inşallah 🤲🏻 Emzik yeni verdik. içim hiç rahat değil ama bi yerde ben de bitiyorum 🥴

yanında Nasıl yatırdın? Annem de dedi yatarken memene ver diye ama hiç denemedim.

Yarın sorucam. İnşallah işe yarar 🤲🏻

Ne biliyim, doktor öyle deyince inandık Biz de 🥲

İnşallah tez zamanda darısı başınıza. 3 yıl bekledim ben de yavrumu. çok şükür Allah’a nasip etti 🌸

Ben de diyorum bazen aç olması mümkün değil, saatlerce emen bir bebek nasıl aç olabilir 🥴

Çok şükür be 🌸
Valla ilk günler çoook sık uyansa da kendi uyuyodu bırakınca hani su sallanan zımbırtıdan aldık ya ona koyuyodum sallanıyodu. E sonra kesinlikle bıraktığım an uyanmaya başladı. Ilk zamanlar küçük diye bebek yastığına komple yatırdım yatak gibi bunu yastıkla birlikte tuttum. Kolumun üzerinde. Uyuşuyodu ama uyuyodum. Sonra kolumu yana açıp yastığın üstünde yatırdım öyle emzirdim. Hem de emin oldum ezmeyeceğimden. Sonra da büyüdü direkt kolumu açıyorum yana birbirmize dönüp uyuyoruz 2 aydır.

X