Aile Planlaması Arkadaşlar bana spral korunmak için ıyı mı bıakıl verırmısınız yaaaa

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

XIXLVEM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
49
0
41
spral varmış korunmak gebe kalmamak ıcın nasıl bısey bu önere bılırmısınız arkadaşlar yazarsanız sevınırım:eek:

spiral rahime konulan bir korunma yöntemi.abimin hanımı kullanıyor ve çok memnun.başta biraz kanama yapıyor ama vucut zamanla alışıyor.

bende spiral taktirmayi dusundum,tam taktiracakken bi arkadasim benden 15 gun once taktirmisti ...spiral var diye korunmadi,oysa spiral yerinden oynamis ve simdi bebegi var...bu olaydan sonra pek guvenemedim ama cogu kisi memnun spiralden..

4 sene önce bende hormonlu spiral taktirdim .taktirdiktan sonra 4 sene boyunca adet görmedim.karinda siskinlik ve dengemi bozdu.sonunda doktora gidip cikarttirdim.ben spiralin dezavantajini yasadim. bu bünyeden bünyeye degisiyor tabiki .her alti ayda bir kontrele gitmen lazim spiralin yerinden cikip cikmadigini bilmek icin

bence kesinlikle sen korunma bırak eşin korunsun yazık değilmi?vucudun dengesini bozup kendi sağlığımızı neden tehlikeye atalım ki...onun acısını eşin mi çekecek bırak eşin korunsun...benim komşum vardı yıllar önce spiral taktırmıştı.zaman geçtikten sonrada çıkarttırdı fakat çıkartılınca bir parçası içinde kalmış..daha sonra kadıncagız rahim kanseri oldu..ve inliye inliye öldü..lütfen kızlar sağlığınızla oynamayın...binyeye göre değişiyor ama siz yinede dikkat edin...

benimde arkadaşım spiral varken hamile kaldı.spiral bebeğin başına saplandığı için kürtaj da oldu.bencede başka ollarla korun

spral varmış korunmak gebe kalmamak ıcın nasıl bısey bu önere bılırmısınız arkadaşlar yazarsanız sevınırım:eek:

Canım öncelikle sorun çok garibibe gitti spral varmış korunmak için 24 yaşındasın ilk defamı duydun bu korunma yöntemini
Benim sana önerim şu spral bazı bünyelerde farklı reaksiyon gösteriyor aşırı kanama adet düzensizliği gibi ağır kaldırmaman gerek yerinden oynayıp hamile kalabilirsin.
Aylık iğneleri kullanabilirsin.Ama ilk önce bir dr. görün bünyen hangisini kabul edecek. :1hug:
c.gif
e.gif
y.gif
l.gif
a.gif
n.gif

ben tavsiye etmiyorum kullandim iki kere kayma yapti tekrar duzeltirdim en sonunda yara yapti cikartirdim spral taktirmayi dusunuyosan dr danis her bunye,ye gore birsey degil simdi dogum kontrol hapi kulaniyor cokta memnunum kaydi cikti derdi yok ay baslarinda bi endise yasamiyorum en azindan

slm kızlar ben 7 yıldır kullanıyorumşeytan kulağına hiç bir sorun çıkmadı benim bünyem kabul etti şu ana kadar kayma veya adet düzensizliği gibi şikayetler yaşamadım ama yinede diyorum bünyeden bünyeye değişiyormuş ben memnunum yanlız şunu da sölemek iserim takdıracağınız dr çok önemli bu her kişiye taktırılmaz söz konusu sağlık

merheba bende ilk doğumumdan sonra spiralle korunmayı düşünüyordum taktırdım ama kankaybından gidecektim kansız değilim ama yinede çok etkiledi elim ayağım titriyordu sürekli halsizlikten sonra gidip çıkarttım prezervatifle konunurken yırtık çıktı ve ikinci çocuğuma hamile kaldım hadi nasılsa ikinci çocuk olacaktı dedik doğurduk sonra doğum kontol hapı kullandım bi süre sigara kullandığım ve varislerim olduğu için bıraktım ve prezervatife devam ettik bu arada koruyucu iğne de vuruldum 3 aylık ama dengemi alt üst etti ben tavsiye etmiyorum neyse öyle böyle 5 yıl geçti aradan ki yine prezervatif kazası oldu akıllandım ya ben hemen gidip ertesi gün hapı içtim 12 saat arayla ama o da yüzde yüz değilmiş ve ben yüzde bir lik bir sansla ben yine hamile kaldım ve aldırmayı düşündüğüm için olsa gerek bebeğin başına gelmeyen kalmadı daha karnımdayken böbreklerinde kist oluştu özürlümü değilmi 3 lü tarama karnımdan su almalar falan filan derken ne olursa olsun doğuracam allah bunu bana verdiyse bi bildiği vardır dedim ve doğuma az bi süre kala kistler yok oldu bir sürü tetkikler filmler falan çok şükür şimdi 2 yaşında ve ben bu defa işimi sağlama aldım ve doğumdan 6 ay sonra tüplerimi bağlattım bakalım belki bi mucize daha olur ne dersiniz allah korusun olmayanlara versin allahım ama şu an çok rahatım artık çocuk sahibi olmak istemiyorsanız tavsiye ederim çünkü ben hiç bir doğum kontrol yönteminden memnun kalamadım

Ben doğumdan sonra spiral taktırdım.Kontrolede gittim dikkatli davrandıktan sonra (ağır kaldırmamak) gayet güvenli bence.Adetlerimde ilk 2 gün kanamam biraz fazla oluyor ama sonra gayet iyi.Doktor zaten kanaman fazlalaşır demişti.Doğum kontrol hapı ve diğer yöntemler bana göre değil.(ben içmeyi unuturum:)) Hamile kalıp kürtaj yaptırmaktansa 2 gün kanamaya katlanabilirim...

kızlar bende size (İMPİLATı) tavsiye ederim kolunuza dr nuz yerleştiriyor hissetmiyorsunuz bile 3 yıl koruyor 3 yılda bir yeniletebilirsiniz isterseniz.taviye edeceğim marka (MİRENA)

Ben de 3 yıl boyunca spiral kullandım. Çok aşırı sancı ve kramp dolu günler yaşadım... En sonunda da rahmime batıp aşırı bir kanama yaptı..çıkarttırmak zorunda kaldım...Spiral taktırdığım için çok pişmanım...boşu boşuna 3 yıl boyunca resmen işkence çektim

benim bi tanıdığım spiral taktırmıstı belinde falan cok agrı olmustu bide kanama oldu baska bir tanıdığımda spiral taktırdı ve hamile kaldı. Bence spiral iyi bir korunma yöntemi degil ben olsam hap kullanırım.

cnm hiç doğum yapmadıysan bildiğim kadarıyla dogum yapmayanlara takılmıyor spral ayrıca dogum kontrol hapı gıbı dusun herkesın vucuduna gore yan etkısı var bunun sonucda oda vucuda hormon salgılıyor ama doktora yada aile planlamasına gıdıp danısırsan daha ıyı olur.................

kızlar bende size (İMPİLATı) tavsiye ederim kolunuza dr nuz yerleştiriyor hissetmiyorsunuz bile 3 yıl koruyor 3 yılda bir yeniletebilirsiniz isterseniz.taviye edeceğim marka (MİRENA)

canım nasıl bişey bu ne kadara takıyolar onu hiç bi yan etkisi falan yokmu onun

evet ya bende merak etdım ama oda hormon salgılamıyormu kanam falan ve adet duzensızlıgı oluyor bılıyordum ben kola takınanda bı acıklama yaparsanız sevınırım bızede dogum yapmadan kullanılıyormu mesela

canım bencede spiralle filan korunma.ben niye sağlığımı tehlikeye atim ki adam tam zevk alsın diye.ayrıca bence korunma.hemen ya hamile kalmazsan ne olacak.benim sana önerim korunma ilk çocuğun olsun önce..

merheba bende ilk doğumumdan sonra spiralle korunmayı düşünüyordum taktırdım ama kankaybından gidecektim kansız değilim ama yinede çok etkiledi elim ayağım titriyordu sürekli halsizlikten sonra gidip çıkarttım prezervatifle konunurken yırtık çıktı ve ikinci çocuğuma hamile kaldım hadi nasılsa ikinci çocuk olacaktı dedik doğurduk sonra doğum kontol hapı kullandım bi süre sigara kullandığım ve varislerim olduğu için bıraktım ve prezervatife devam ettik bu arada koruyucu iğne de vuruldum 3 aylık ama dengemi alt üst etti ben tavsiye etmiyorum neyse öyle böyle 5 yıl geçti aradan ki yine prezervatif kazası oldu akıllandım ya ben hemen gidip ertesi gün hapı içtim 12 saat arayla ama o da yüzde yüz değilmiş ve ben yüzde bir lik bir sansla ben yine hamile kaldım ve aldırmayı düşündüğüm için olsa gerek bebeğin başına gelmeyen kalmadı daha karnımdayken böbreklerinde kist oluştu özürlümü değilmi 3 lü tarama karnımdan su almalar falan filan derken ne olursa olsun doğuracam allah bunu bana verdiyse bi bildiği vardır dedim ve doğuma az bi süre kala kistler yok oldu bir sürü tetkikler filmler falan çok şükür şimdi 2 yaşında ve ben bu defa işimi sağlama aldım ve doğumdan 6 ay sonra tüplerimi bağlattım bakalım belki bi mucize daha olur ne dersiniz allah korusun olmayanlara versin allahım ama şu an çok rahatım artık çocuk sahibi olmak istemiyorsanız tavsiye ederim çünkü ben hiç bir doğum kontrol yönteminden memnun kalamadım

Gecmis olsun arkadasim butun yontemler size engel olalamis.. a.s a.s
Saka bir yana Allah yazdiysa oluyor valla onune birsey gecemiyor...Allah hayirli evlatlardan etsin...
Spirale gelince bende dusunuyordum doktorumda teklif etti ama korkudan dusunucem dedim...Goruyorum ki cokta etkili degil...Fikirleriniz için tskler... a.s.

X