ARKADAŞLAR BİR FİKİR İSTİYORUM

Hnmzey

Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2022
9
4
27
Herkese merhaba arkadaşlar canımı sıkan bir konu var ve ne yapabilirim konusunda bilgi almak istiyorum Şubat ayında bir mobilya mağazasından koltuk takımı yatak odası takımı yemek masası konsol vs aldık temmuzda düğünümüz vardı. Haziran ayının ortasında mobilyacı önce yatak odasını gönderdi ancak benim Şubat'ta seçtiğim yatak odası değildi biraz tartışma ile yalnış gelen yatak odası takımını geri gönderdik daha sonrasında düğünümüze 25 gün kala mobilyaları sonunda gönderdiler belirtmek isterim ki bu mobilyacı Bellona, istikbal gibi kurumsal bir işletme değil bildiğiniz esnaf fabrikadan alıp satan biri eşimin karşı komşuları bu arada her neyse gelen mobilyalar yine yalnıştı modelleri aynı renkleri farklı halbuki biz hatalı gelen mobilyadan sonra mağazaya giderek aldığımız ürünleri renkleri teyitledik ve öyle beklemiştik adam tekrardan herşeyi yanlış gönderdi tabi haliyle biz yine delirdik adam hatasını düzeltmek yerine üste çıkarak tüm mobilyaları gelip alıcam vs dedi her neyse düğüne az zaman kaldığı için mobilyaları mecbur kabul ettik bu arada eşimin ailesi sağolsun Şubat'ta bir fatura falan almamışlar ürünleri alırken neyse düğünden 1 ay sonra gelen koltukdan bir tanesi yırtıldı dikişleri attı defalarca sözlü şekilde rica etmemize rağmen bu karaktersiz mobilyacı hala gelip dikişi atan koltuğumu almadı sorsan garantisi var diyor ve şimdi de diğer koltukda da dikiş atması var kumaşı o kadar kalitesiz ki anlatamam ben adamdan faturamızı istedim ancak vermedi neymiş bize ürünleri satarken hiçbir komisyon, kar gütmemiş ondan fatura vermemiş. Arkadaşlar biraz uzunca yazdım ama o kadar doldum ki sizce ne yapabilirim, nasıl şikayet edebilirim nasıl bu adama ben kan kusturabilirim hiçbir şekilde iş ahlakı, edebine sahip biri değil bilgili olan arkadaşlar varsa fikir verirseniz memnun kalırım

Ahlaksız bir toplumuz diyorum kızıyorlar
Fatura yok
İtiraz edilmesin diye düğüne yakın gönderilen mobilyalar
Utanma iş ahlakı olmayan esnaf
Ne kadarda tanıdık
Tüketici mahkemesine başvurun diyeceğimde siz düşünmüşsünüzdür kesin
Bu malı satan adam korksa zaten bu pişkinlikle bunu yapmaz kolay kolay

Ucuz etin yahnisi diyoruz biz buna. Düzgün bir yerden paranızı ödeyip faturanızı alsaydınız şimdi bunlar yaşanmazdı. Muhtemelen eşinizin ailesi ucuz yollu bu işe girişti ve parayı da onlar ödedi. Yoksa aklıselim kimse fatura almadan para ödemez. Şimdi de mobilyaları almanıza kim önayak olduysa onlar çözsün bu işi.

Herkese merhaba arkadaşlar canımı sıkan bir konu var ve ne yapabilirim konusunda bilgi almak istiyorum Şubat ayında bir mobilya mağazasından koltuk takımı yatak odası takımı yemek masası konsol vs aldık temmuzda düğünümüz vardı. Haziran ayının ortasında mobilyacı önce yatak odasını gönderdi ancak benim Şubat'ta seçtiğim yatak odası değildi biraz tartışma ile yalnış gelen yatak odası takımını geri gönderdik daha sonrasında düğünümüze 25 gün kala mobilyaları sonunda gönderdiler belirtmek isterim ki bu mobilyacı Bellona, istikbal gibi kurumsal bir işletme değil bildiğiniz esnaf fabrikadan alıp satan biri eşimin karşı komşuları bu arada her neyse gelen mobilyalar yine yalnıştı modelleri aynı renkleri farklı halbuki biz hatalı gelen mobilyadan sonra mağazaya giderek aldığımız ürünleri renkleri teyitledik ve öyle beklemiştik adam tekrardan herşeyi yanlış gönderdi tabi haliyle biz yine delirdik adam hatasını düzeltmek yerine üste çıkarak tüm mobilyaları gelip alıcam vs dedi her neyse düğüne az zaman kaldığı için mobilyaları mecbur kabul ettik bu arada eşimin ailesi sağolsun Şubat'ta bir fatura falan almamışlar ürünleri alırken neyse düğünden 1 ay sonra gelen koltukdan bir tanesi yırtıldı dikişleri attı defalarca sözlü şekilde rica etmemize rağmen bu karaktersiz mobilyacı hala gelip dikişi atan koltuğumu almadı sorsan garantisi var diyor ve şimdi de diğer koltukda da dikiş atması var kumaşı o kadar kalitesiz ki anlatamam ben adamdan faturamızı istedim ancak vermedi neymiş bize ürünleri satarken hiçbir komisyon, kar gütmemiş ondan fatura vermemiş. Arkadaşlar biraz uzunca yazdım ama o kadar doldum ki sizce ne yapabilirim, nasıl şikayet edebilirim nasıl bu adama ben kan kusturabilirim hiçbir şekilde iş ahlakı, edebine sahip biri değil bilgili olan arkadaşlar varsa fikir verirseniz memnun kalırım
Elinde faturan olsa idi tuketici hakem heyetine basvurabilirdin .karttan cekklmis slip falan da mi yok sevk irsaliyesi falan

Elinde faturan olsa idi tuketici hakem heyetine basvurabilirdin .karttan cekklmis slip falan da mi yok sevk irsaliyesi falan
Şubat ayında aldığımız da kayınvalidem banka hesabından mobilyacının kızının banka hesabına bir miktar para göndermiş banka dökümünden onu bulabiliriz ama yeterli olur mu sonrasında nasıl adım atmam gerekir ki

Faturasız biraz zor gibi bir yere şikayet etmek
Ne yazıkki öyle ama yaşattığı da sinirlerimi alt üst etti hadi yalnış geldi 4 ay olmadı henüz evleneli koltukların dikişi nasıl atabilir inanın aklım almıyor resmen yeni evliyim ama yırtık koltuklarım var

Şubat ayında aldığımız da kayınvalidem banka hesabından mobilyacının kızının banka hesabına bir miktar para göndermiş banka dökümünden onu bulabiliriz ama yeterli olur mu sonrasında nasıl adım atmam gerekir ki
Yeterli olmazki:KK43:yine bi sansini dene kagit falan yok ku hic elinizde urunleri diyosunuz magazadan teyitlestik mutlaka girdikleri ekran varddir onlari talep et

Yeterli olmazki:KK43:yine bi sansini dene kagit falan yok ku hic elinizde urunleri diyosunuz magazadan teyitlestik mutlaka girdikleri ekran varddir onlari talep et

Mobilyacı vermiyor işte biliyor şikayet edeceğimi acaba maliyeye şikayet etsem fatura kesmesi, vermemesi üzerinden işe yarar mı? O kadar arsız biri ki hatasını bilip sessiz kalıyor ama bende hazmedemiyorum işte

Tuketici hakem heyeti basvuru esnasinda fatura istiyor. Gidip durumu anlatin, yol gostersinler. Sonra 189 u arayin, faturasiz is yapiyorlar vergi kaciriyorlar diye sikayet edin.
Evet mantıklı ah şu fatura elimde olsaydı ama orada da eşimin ailesi çok yalnış yaptı işte belgesiz alışveriş mi olur ya

Mobilyacı vermiyor işte biliyor şikayet edeceğimi acaba maliyeye şikayet etsem fatura kesmesi, vermemesi üzerinden işe yarar mı? O kadar arsız biri ki hatasını bilip sessiz kalıyor ama bende hazmedemiyorum işte
Haklisin cnm bjnu kayinvalidenler cozsun .ama sen bizzat sikayet etmek istersen tabi edebilirsin vergi kaciriyor fatura vermiyor diye

Evet mantıklı ah şu fatura elimde olsaydı ama orada da eşimin ailesi çok yalnış yaptı işte belgesiz alışveriş mi olur ya
Uzme kendini onlarda ne bilsin bildikleri o kadar tanidik diye gitmisler onlara da ders olur artik kurumsal yerden alirlar.

tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz ama fatura lazım. onun içinde maliyeye şikayette bulunabilirsiniz. hatta adama faturanızı vermezse maliyeye şikayette bulunacağınızı söyleyin bunu göze alamaz verir faturayı diye düşünüyorum.

Konunun neresinden tutsan elinde kalıyor. Mobilyacı zaten dolandırıcıdan hallice. Alıcı desen fatura olmadan malı satın alıp teslim alıyor bu devirde bu hata nasıl yapılır anlamam, sonra da nasıl kan kustururum diye öneri arıyor 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Küçük tutarda birşey alacak olsamda kurumsal yerlerden alıyorum. Internetten alıyorum.internetten aldığında neden istemiyorsun demiyorlar.magazadan alırsan kurumsal olduğu için şikayet edebileceğim merci var.hataniz kurumsal olmayan bir yerden faturasız ürün almanız.nasil güvendiniz bende bunu anlamadım.arkadas bu şekilde 15000 tl dolandirildi. Size ürün gelmiş,ona gelen ürün yok

Faturayla komisyon ve karın vs alakası yok zaten bunlar faturaya yansıtılmayan şeyler. Adam bilerek malı kakalayıp kanıtlayamayın diye size fatura kesmemiş. Aynı zamanda kendisi vergiden bir miktar kaçmış bulunmuş, bu sebepten tam emin değilim maliye veya vergi dairesine şikayette bulunulabiliyordu sanırsam. Ama bu adamdan satın aldığınızı kanıtlar nitelikte yazılı çizili bir şey lazım mutlaka. Fatura meselesinden sonra da tüketici mahkemesine başvurursunuz o çözer. Kanıtlayamazsanız bu adamdan aldığınızı bu konuda tüketici mahkemesi de bir şey yapamaz. Ama her halükarda bir başvurun en azından profesyonel birine de danışın ama amaç kimseye kan kusturmak olmasın. Malınızı da iyi güvenilir kaliteli markalardan alın bundan sonra

Açıklama kısmında ne yazıyor.?hiçbirşey yazmıyorsa yine zor.borcu vardı der çıkar işin içinden.

Vallahi nasil şikayet edersin ne yaparsın bilmem ama seninle aynı şeyleri yaşayan biri olarak söylüyorum tanıdıktan birsey alınmaz bende 8 sene önce aynı şeyleri yaşadım kulağıma küpe olsun diyorum

X