Arkadaşlar boşanmamiz kesinleşti..

Ben sizin durumunuza üzüldüm, elbette farkındayım çaresiz kadınların. Evlendikten sonra baba evine dönmekle eskiden orada yaşayan o evin kızı aynı pozisyonda asla olmuyor. Atlı sığar çocuklu sığmaz derdi babaannem.
Benim de ikinci sürpriz oldu o yüzden sizinkine inanıyorum.

Sizi eleştirdiğim konu, maddi imkanları sizinkinden farklı olanlara çocuklarını bırakmayı önermenizdi. Sizde işe yaramış ama bir başkası çocuğun velayetini kaptırabilir. Annesi istemedi manevi ihtiyaçlarını gidermedi bana verdi deyip baba tam velayet alırsa annenin çocuğu geri alması imkansız kadar zor.

Çocuklarınız için size güç kuvvet diliyorum, umarım istediklerinizi başarırsınız.
Çok doğru. Dediklerinizde haklısınız. Olaylar ve kişiler değişkenlik gösteriyor o yüzden anne kendini yıpratmadan karşı tarafada fırsat vermeden olayları toparlamalı. Bu durumda olan tüm kadınlara Allah güç kuvvet versin inşallah

Ben bebegi aldırmayı o yüzden istemedim ki o sürede biz eşimle gayet iyiydik. Maddi yetersizlik şartlardan ve ilk çocugumun da küçük oldugunu düşündügmden ötürü aldırmayı düşündüm eşimden tiksindigim ondan çocuk yapmak istemememden ötürü fln değil. Ailemi çalışma konusunda ikna edemedm denedim ama olumsuz. Bakacaklar la da olmuyor iki çocuguna nasıl bakayım ugraşamam yetemem diyen insana ben zorla ne yaptırabilirim. 18 yaşındaysanız bu tarz konuşmanızı anlarım. Yeterince olay yaşamamış istemediginz durumlara dahil olmamışsnz. Bende atar tutardım bu şekilde. Ama hayat gösteriyorki bazı şeyler olmayınca olmuyor. Dikkat etsende özensende çabalasanda. Benim yeterince çabalamam ya bekarken yada çocuk yapmadan önce olmalıydı ama demekki ben bunun bilincinde değilmişim ve bu olaylara girdim. Çözüm? Çocuklarımı belirli bi yaşa getirene kadar olagan düzeni bozmamak ilerisi için elbette planlarım olacak.
27 yaşıma gireceğim şu an sizi de gayet iyi anlıyorum
çevremde hiç iş hayatında daha önce girmemiş üç çocuka iki çocukla boşanan sonra kendi hayatını kuran çok kadın gördüm umarım çocuklar büyüdüğünde sizde aynısını yaparsınız

Ben gitmeyi çok düşündüm başka şehire ama işim var. Çocuguma çalışmadan bakamam. Evet bu dediğiniz bana o kadar iyi gleir ki. Bu şehirde kalmak istemiyorum. Anlaşmalıya çevirmiyor, dün tamam dedi ama gece gene bırak günü gelsin diyor, istemiyorum benimde haklarım var diyor.
Evden hak iddia edecek belliki. Ne hakkının olduğunu düşünüyorsun diye sordunuz mu?

Konu sahibi umarım bu sıkıntıları en kısa sürede atlatıp kendine Yeni bir hayat kurarsın.
Yalnız boşandıktan sonra Bekar hayatı yaşıyamaz . O blr baba. Öyle bilgisayar oyunları saatlerce uyumalar yapamaz. . Sorumlulukları var. Ayrılmanız durumu değiştirmez. Zaten böyle boşanmalarda erkeğin ben özgürlüğüme gidiyorum tavırları ne kadar saçma. Nereye gidiyorsun acaba sana ait bir can var. Maddi manevi bakımıyla ilgileneceksin.
Bazen gerçekten kurtulmaya çalıştıkları şey eşleri değilde çocuğun kendisi gibi geliyor.

Avukat para demek. Eşimin bakmayacagi ortada. Bakıcı parasi veriyorum her ay. Avukat çok para almaz mi
Diğer konunuzu da okudum. Birbirinizi çok yıpratmışsınız, artık gerçekten bitmiş ilişkiniz.
Anlaşmalıyı kabul ediyorsa dilekçe yazmak çok basit. İnternetten bulabilirsiniz. Ev zaten sizinmiş, evlenmeden önce almışsınız. Nafakayı da ek protokol ile halledebilirsiniz. Onu da internetten bulursunuz. Avukat tutamayacaksanız yazın imzalatın. Bir kereliğinine mahsus bir avukattan yardım da alabilirsiniz anlaşmalı boşanma dilekçesi ve protokol ile ilgili.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Merhaba, baroların adli yardım bürosu var herhangi bir geliriniz yoksa ücretsiz avukat sağlıyorlar. Bulunduğunuz ilin barosunu arayıp bilgi alın.

Ayrıca evi evlenmeden önce aldığınız için müşterek mal sayılmaz sizde kalır. Araba için denkleştirme yaparsınız

Guvenebiliyir mu peki insan. Oluyor mu kötü birinden sonra iyi biri cikiyor mu insanin karsisina. Onunla.istedigim hayalleri baskasiyla da isteyebilecek miyim. Evladima iyi olacak mi. Cocugum mutlu olacak mi? Böyle bir ihtimal var mi
Çocuğum yok ama ilk üç sorunuza kocaman ve çığlıklı bir EVEEEEEET. Yahu diyorsunuz ne kadar gerzekmişim de bu herifi çekmişim, uçuş uçuş oluyorsunuz mutluluktan.
Geçecek, hepsi geride kalacak ve buna şükredeceksiniz güvenin bana ❤️

"Bebeği sana bırakıyorum" demeyi denediniz mi?

İnanın herşey çok farklı olur. Hayatına bekar gibi devam edemez. Mecbur geri vites yapar. Sabaha kadar oyun oynayıp uyuyamaz. Bebeği annenin alması adama hediye oluyor. Birde şahit olduğum şu ki, uzaktaki ebeveyn daha kıymetli oluyor.
Sizin cevabınızı çoğunluk beğenmemiş ama gerçekten doğru tespit sizinki.. Bu çocuk sadece anneye ait değil, babanın da sadece ihtiyacını karşıladığı mal mülk değil.. Boşanmalarda hep annenin üstüne yıkılıyor çocukla ilgili tüm sorumluluk.. Bir taraf kendini bertaraf ediyor ve olan çocuğa oluyor tabiki..

Sizin cevabınızı çoğunluk beğenmemiş ama gerçekten doğru tespit sizinki.. Bu çocuk sadece anneye ait değil, babanın da sadece ihtiyacını karşıladığı mal mülk değil.. Boşanmalarda hep annenin üstüne yıkılıyor çocukla ilgili tüm sorumluluk.. Bir taraf kendini bertaraf ediyor ve olan çocuğa oluyor tabiki..
Katılıyorum aslında o çocuk anne kadar babanın da, en kolay savunma "bakamaz" bakamazsa bakamasın neden ben bakmak zorundayım sırf kadın ruhu daha fedakar olduğu için mi? Bu ülkede çalışmadığı halde boşanan nafaka alamayan çocuklarıyla baba evine sığınmak zorunda kalan pek çok kadın var. Neden linç kültürüyle böyle çaresiz kadınlar bir de çocuk yüklüyoruz. Burada nadiren boşanırken çocukları kocasına bırakmak isteyen kadın çıkıyor onları da buradaki kadınlar şamar oğlanına çeviriyor. Neden kadının üzerine tapulu bu çocuklar. Kadın tek başına mı yaptı, kadın istedi diyelim adam yapmasaydı, korunmak çok mu zor. "adam bakmaz" adam bakmazsa babaanne baksın, baba parayı getirsin o da baksın. Ailem arkamda değil diye boşanamayan kadınların aileleri en çok çocukları istemediğinden durmuyor kadının arkasında. Şimdi beğenmedim dolacak bu mesaj ama tek başıma yapmadığım çocuğun yükü neden benim üzerime kalıyor sadece, vicdani sorumluluk neden annenin

Katılıyorum aslında o çocuk anne kadar babanın da, en kolay savunma "bakamaz" bakamazsa bakamasın neden ben bakmak zorundayım sırf kadın ruhu daha fedakar olduğu için mi? Bu ülkede çalışmadığı halde boşanan nafaka alamayan çocuklarıyla baba evine sığınmak zorunda kalan pek çok kadın var. Neden linç kültürüyle böyle çaresiz kadınlar bir de çocuk yüklüyoruz. Burada nadiren boşanırken çocukları kocasına bırakmak isteyen kadın çıkıyor onları da buradaki kadınlar şamar oğlanına çeviriyor. Neden kadının üzerine tapulu bu çocuklar. Kadın tek başına mı yaptı, kadın istedi diyelim adam yapmasaydı, korunmak çok mu zor. "adam bakmaz" adam bakmazsa babaanne baksın, baba parayı getirsin o da baksın. Ailem arkamda değil diye boşanamayan kadınların aileleri en çok çocukları istemediğinden durmuyor kadının arkasında. Şimdi beğenmedim dolacak bu mesaj ama tek başıma yapmadığım çocuğun yükü neden benim üzerime kalıyor sadece, vicdani sorumluluk neden annenin
bi komşumun kayınpederi, eşi öldukten sonra, en küçüğü 3.5 yasinda olan, 3 erkek çocuğa bakmış. adam resmen hayatını adamış. biz şımartıyoruz bu erkekleri. "yapamaz!" degil "yapmaz" onun doğrusu. birak bakalim görsün dunya kac bucak.

Hepinize yorumlar i için teşekkür ederim.
Okuyanlar bilir okumayanlar da okuyabilir.
Eşim cumartesi belki bir umut barışıriz diye geldi. O da kendi gelmedi ben zorla getirdim. Bebegim 9 aylık olacak. Cumartesi ve pazar gezdik dolaştık ama eşim hiç yanaşmadı. Boşanma davasını kapatmayacagini ve yüzüğü takmayacagini söyledi. Bugün yine konuşmaya çalıştım olmadi. Bu saatten sonra duzelse bile ben istemiyorum. Seninle evli kalmayi istemiyorum dedi. Bosanacagim bilgasayar oynayip sabaha kadar uyuyacağım dedi. Seni istemiyorum falan dedi. Boşanma davasını cekismeli açmış. Anlasmaliya cevirecegimi söyledim. Boşanan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana destek olabilir mi?. Dilekçeyi nasıl yazarim ne yazabilirim. Bu evliliği en çabuk nasıl bitirebilirim. Bebeğim için psikolojik destek almalimiyim. Evimiz ve arabamiz var. Evi ben evlenmeden önce aldim ona dokunamaz. Araba için kredimiz var, bebeğimi aabah bakiciya biraktigim icin satmak istemiyorum. Satarsakta borcu kapatip bana araba almasini istiyorum nasil olacak. Psikoloja gitmelimiyim. Çünkü bu 3 ay içinde yaşadığım 2. Travma annem de babam da esim de beni terk etti. Ne yapmaliyim. Bebegimi iyi bir insan olarak yetistirebilir miyim. Bu kadar olayın ustesinden tek başıma gelebilir miyim. Ne olur yardim edin. Eşi daha önce deliler gibi aşık gibi davrnaipta bu hale gelen var mi. Nasil atlattiniz. Daha çok gencim 23, yasindayim. Bir daha birilerine nasil guvenebilirim. Eşimde bana zamaninda çok sözler verdi. Başkası da verse ne yapacağım. Ben eşime sonsuz guveniyordum anneme de babama da. Ne yapacağım şimdi Allah aşkına yardim edin.
Merhaba siteye yeni üye oldum. Önceki konularınızı merak ettim acaba nerden bakacağım

X