Arkadaslar bu nasil orulur? Yeni dogan icin

Patriska

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2019
105
18
28
Merhaba arkadaslar, orguden cok iyi anlamiyorum o yuzden soruyorum. Sizce bu model nasil orulur yardimci olur musunuz?

Eklentiler

• Screenshot_20200217-195201_Pinterest.jpg
    Screenshot_20200217-195201_Pinterest.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 125
Çok basit ters örgü yapacaksın canım. Hiçbir şeyi yok.

Peki kac ilmek gerekir yeni dogan icin sizce

İpine göre değişir. Mesela ben çok kalın bir iple kendim için kazak örüyorum 75 ilmek attım. Annem bana süveter örüyor onun ipi daha ince 120 ilmek atmış. Bence biraz ilmek atıp bir iki sıra ör. Duruma göre artırır yada azaltırsın söküp.

Kuzum kalından örceksen iki ip yeter. Kesmeyi bilmiyosan dikdörtgenleri ör birleştir fazla kalanı sökersin işte:))

Kalın ama belki büyük örmek ister ben çok gördüm dirseğe gelmeyen bebeğe dizine kadar yelek😂 bi de kayınvalidesi falan örerse yaşlılar yapıyo onu ondan dedim😂
İpine göre değişir. Mesela ben çok kalın bir iple kendim için kazak örüyorum 75 ilmek attım. Annem bana süveter örüyor onun ipi daha ince 120 ilmek atmış. Bence biraz ilmek atıp bir iki sıra ör. Duruma göre artırır yada azaltırsın söküp.
Kolicin kesme yapmamis galiba 3 parca ormus sonra birlestirmis gibi duruyor, kol oyuntusu var gibi gelmedi bana. Sadece yakada oyuntu var gibi dimi

Kolicin kesme yapmamis galiba 3 parca ormus sonra birlestirmis gibi duruyor, kol oyuntusu var gibi gelmedi bana. Sadece yakada oyuntu var gibi dimi
Kızımın buna benzer bir yeleği var kol oyuntusu var. Kolu kesmezseniz omuzları bu kadar kısa durmaz koluna doğru uzar bence.

X