Arkadaşlar bugün kızımın arkadaşıyla ilgili konu açmıştım lütfen acil yardım bekliyorum

Ya ben kızı çok merak ediyorum. Şu süreci çok sancılı yaşayacak gibi geliyor bana ve evde "her şey senin yüzünden oldu" diye çok ağır suçlanıyor gibi hissediyorum.
Annede kızından yetişkin bir birey algısı beklentisi var ve çok sıkıntı bunlar.
Yoksa yetişkinler yesinler birbirlerini ete para vermesinler yani.
Aynen öyle diyecek. Benim kızda da benzer arkadaş problemleri oldu. Çocuğumu tanıyamaz hale gelince hemen geri çekildim ve ergenlik uzmanı psikolog buldum. Doktor 45 dk çocukla 15 dk da bizle görüşüyordu. Bize nasıl davranmamız ne yapmamız, ne yapmamamız gerektiğini söylüyordu ve ödevler veriyordu. Bu yaşlarda arkadaşlık bağı her şeyden önde geliyor. Tamam yapmıycam diyor arkasını döner dönmez kaldığı yerden devam. Arkadaşlarına laf söylenmesine hayatlarına müdahale olarak algılıyorlar. İsterse o arkadaş kötü şeyler yapsın kötü davransın, anne baba bir şey söylemesin karışmasın.

Ben, ilk kez böyle şeyler yaşamış tecrübesiz bir anne olarak okulu mahkemesi davası savunması neyse hazırım dedim ama psikolog dış tehditle savaşmak yerine çocuğu geri kazanalım stratejisi uyguladı. Her zaman her yerde birileri olacaktır, herkesle kavga edemezsiniz herkesi de yenemezsiniz ama çocuğu güçlendirirsek mücadeleyi kalıcı olarak kazanırız dedi. Çocukla pazarlık, anlaşma yapmak çok işe yarıyor haberiniz olsun. Odanı toplaman gerek ama zamanını sen belirle. Ders çalışman gerek ama çalışma sistemini kendin planla, akşam pişecek yemeği istemiyorsan kendine yiyecek bir şeyler hazırla... gibi.

Arkadaşlar bugün akonu açmıştım yorumlar yaptınız.kizima okul değişikliği yapmaya çalışıyorum.bana kızla değil ailesiyle iletişime gecmemi soylediniz.kizin babasına msj attim.lutfen kizinizla iletişime geçmek için kızımı aramayın dedim.kacgunlerdir huzurumuz kalmadı bir daha ararsanız şikayetçi olmak zorunda kalıcak dedim.ama malesef adam beni eşimle ve çocuğumla tehdit ediyor.brnim kızım erkek arkadaşıyla buluşmak için onun kızını kullanıyormuş.onun kızında sorun yokmuş.tam tersi benim kızıma devrildi olaylar.yarin eşimin işyerine gidecekmiş.hazirlikli gidecekmiş olacaklardan o sorumlu değilmiş.ben ona şikayet ederim demişim.ona msj atıp aile huzurunu bozmusum napmam gerekir arkadaşlar acil yardim
Yarini beklemeyin direk su an suc duyurusunda bulunun

Karşı taraf çok değişik bilmiyorum nasıl davranacağımi sasirdim.demin msj yazmış adam bana gece gece avukatimi arattiniz bana bu olay çocuk meselesinden çıktı aile meselesine geldi demis
Sizi korkutup sindirdirmeye çalışıyor yoksa fapacak kişi erken gibi msj atmaz bunu yaptım diye altan da almayın

Annelere genelde rahattır çocuklar. Kızınıza sözünüzü geciremiyorsaniz baba otoritesini üzerinde hissettireceksiniz. Telefon meselesinde bile babadan cekinmeli ki ona göre davranmalı. Adam aradığı zaman babaya hissettireceksiniz.
Karşı taraftaki adam evde babayı hissedip biraz korkmalı ki arayamasın. Hersey babadan gizlenmez. Burada kızın bi suçu yokki neden korktunuz bu kadar. Direkt diyeceksiniz adam kızımızı arıyor doğru değil rahatsızım.
Adamla görüşüne kadar çaktırmadan isin içine babayı katsaydiniz adam arayamazdi zaten. Kızınızın herseyini babadan gizlemeyin ki biraz kurallara uysun.

Benim cocugumu değil babası arkadaşının anası sürekli arayıp sorgulayıp huzursuz ettiği zaman bile engelledim bi daha arama çocuğumu dedim olay çıkardım. Çocuklarınıza karıştırmayın sadece arkadaş ile gorusmeli tabiki yaşıtları ile yaşasınlar hayatlarını.

X