Arkadaşlar erkek arkadaşımı aldatmış oluyor muyum gerçekten? Vicdanım rahatlamiyor?

dhdkdkm

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2024
159
-28
29
Arkadaşlar erkek arkadaşımla aynı iş yerinde okulda çalışıyoruz. iki yıl boyunca psikolojik şiddet gördüm hep. yaranamadım ona yapmadığım şey kalmadı maddi manevi hep yanında oldum ama her ağır tartışmada hakaret küfür değer ilgi yok öyle baskalariyla karşılaştırma dalga gecmeler agir ithamlar hep. Sürekli suçlamalar kötü gününde hastalaginda umrunda olmaz öyle. Bı yılın sonunda ayrıldım ondan değişecem dedi maddi manevi sorunları vardi.barıştık ama değişmedi.ayni iş yerinde çalışan bizim sevgili olduğumuzu bilmeyen müdür yardımcımız bana normal okulla ilgili sorular sordu mesajdan. o bu adamı kafaya takti. adamın az ilgisi benim hoşuma gitti. adam bana bakmıyordu. ama ben her gün nerdeyse adama illa bakıyordum bakmasam da gozum ariyordu. erkek arkadasimin yanında da bakiyordum . erkek arkadaşım bu durumu farkedince uyardı beni ona bakıyorsun diye ben bakmakla direttim elimde olmuyirdu.bisey hissetmediğimi söyledim inandiramadim. Yanlış bişey var ortada dedi.belki ilgisiz bıraktım diye öyle oldu dedi ama devam etme dedi uyardı beni. o süreçte ilgilendi.ben baktım yine.iş yerinde beni daha çok kisitladi öyle olunca. erkek arkadaşım o iş yerinde ayrılmak istedi. Sen mudur yardımcısına bakiyorsun belki o da senin ona baktığını farkedip sevgilisi bana bakıyor diyecek dedi ben ondan hesap soramam suçu yok sen durmuyorsun dedi. Benden dolayı adama dışarda zarar vermeyi bile dusundu adamın suçu olmadığı halde.beni aldattın dedi. Gözümün önünde yanımda bakıyorsun ona dedi.ben kaldiramam dedi.seni ailemle tanıştırdım evlenecektik dedi. bi yıla yakın kafayı yiyecekti artık dayanamadı ayrıldı benden.mesele bu değil dedim zaten ben yorulmuştum dedim tükenmiştim dedim o adama bağlama dedim o adam vesile oldu dedim aldatmadim dedim

Kocaman insanlarsınız. Sizi manipüle eden adamlara fırsat veriyorsunuz. O sürekli saçma sapan itham edince siz de boşa gitmesin de bakıyım demişsiniz resmen. Önce normal sağlıklı bir bakış açısına sahip olum ondan sonra ilişki, evlilik düşünün.

Sizin yaptığınız davranışın aynısını erkek arkadaşınız yapsa ne yapardınız ? Adam ayrılarak doğru bir davranış sergilemiş.

Kendini korumaktan aciz, küfür hakaret duydukça aşka gelen biri mi öğretmen olmuş? Kkya girdim gireli öğretmenlik mesleğinden soğudum.
İyi ki bakmışsın trene bakar gibi. En azından ayrilmissin. Çünkü böyle gitse kesin evlenirdin, hazır ailesiyle de tanismissin

yani bu boş işlere kafa yoracağınıza mesleğinize odaklanın, bir sminere katılın,ilave yabancı dil öğrenin, yurt dışına tura gidin arkadaşlarınızla.
nasıl bu kadar vizyonsuz olabiliyorsunuz, hayat saçma salak bir adamın iki dudağından çıkacak sözler etrafında mı dönüyor?
bir silkelenin artık, çok dramatik davranıyorsunuz

Baktığınız adam bekardır umarım. Sevgilisi de yoktur umarım.

Umarım okulda çaycı ,süpürgeci,hademe falansınızdır. Öğretmen olmayın da aman diyeyim.

Edit: erkek arkadaşınız da umarım bekçidir. Zira sevgilisini ilgisiz bırakınca aldatılacağını peşinen kabul eden bir zeka düzeyinin çocuklara öğretmen olması ihtimali çok ağır.

Son düzenleme:
çok creepy değil mi gözünü birine dikip bakmak ya?

başlığı okuyunca arkasından iş çevirdiniz ve hala berabersiniz o yüzden vicdan azabı çekiyorsunuz sanmıştım. siz göstere göstere elin adamını radarınıza almışsınız, sonra da ayrılmışsınız. aldatmışsanız ne, aldatmamışsanız ne bu saatten sonra.

bu arada bu tarz bir konuyu, böyle konuşma üslubunu okuyunca çocuğumu okula gönderecek olmak düşüncesi beni yaralıyor, kurunun yanında yaktığım yaş öğretmenlerden özür dilerim.

Evet aldatmışsınız çünkü artık erkek arkadaşınızı sevmiyorsunuz. O da bunu farkedip ayrılmış. Her şey olması gerektiği gibi olmuş yani. Tekrar yok ben öyle yapmadım diye kendinizi ya da erkek arkadaşınızı kandırmaya çalışmaya gerek yok. Kurcalamayın

Sizin konularınızın tamamı niye birbirinden mantıksız ?

Ben sadece şuraya takildim Nasıl bakışınızı kontrol edemediniz... İstemeden oldu demişsiniz şaka mı... Bizi diğer canlılardan ayıran bir irademiz var... Eski sevgilinizin size psikolojik şiddet uygulaması evet yanlış... Ama sizin yaptığınızda yanlış... Haklıyken haksız duruma düşürmüşsünüz kendinizi...

EVET cevabı, adam da karaktersiz ne diye tutuyorsun böyle adamları yanınızda yanı erkek kıtlığında yok ki elini çarptıkça her yer erkek bırak gıtsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…