Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var:

bendiss12

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2013
558
181
Merhaba arkadaşlar, bir konuda objektif olarak bir bakış açısına ihtiyacım var.
Biz eşimle bir buçuk yıllık evliyiz. bir buçuk sene de nişanlı kaldık. Üç yılda flört ettik. İlişkimizde maddi manevi bütün zorluklarda birbirimizin yanındaydık. Gerçek anlamda ciddi bir sıkıntımız hiç olmadı! Çok zor bir nişanlılık ve evlilik öncesi dönemi geçirdik. Eşimin ailesi maddi manevi hiç yanımızda olmadılar.
Biz bütün zorlukları sıkıntıları ayrılmayı hiç düşünmeden aştık. Birlikte olabilmek, huzurlu olabilmek için.. Fakat..
Evliliğimizde ve sevgililik dönemimize kadar dayanıyor bu, ciddi bir sıkıntımız yokken, en basit şeylerden kavga edebiliyoruz. Hemde ikimizi de çok yoran, ayrılık lafına kadar gelen tartışmalar.
Dün geceden bir örnek vereyim size. Ben eşimden erken eve geliyorum işten. Geldim, günlük işlerimizi hallettim. Çamaşır, bulaşık vs.. Ve hepsini de seve seve yapıyorum hiç of demeden. Sonuçta sevdiğim insanla ikimizin evi.
Benden 1 1,5 sa. sonra eşim geldi eve. İnternette dizi izliyordum, kapatıp birlikte film izleyecektik. Bende dedim ki ( buarada pc nin basında o oturuyordu, ben arkada koltukta) Dizinin kaçıncı dk.sında kalmışım söyler misin not edeyim, sonra izlemeye devam ederim. O da o sıra başka birşeyle lgileniyordu, not edicem ya elimde kağıt kalem bekliyorum. Bende dedim iyi sen yaz ben oje süreye başlıcam.
Kendin yapabileceğin şeyleri, benden isteme sen hep böyle yapıyorsun, sürekli bana bir şeyler yaptırıyosun dedi. Ve ben şok oldum şaşırıp kaldım..İstediğim şey 2 rakam not edecekti sadece.. Bu bir kerelik bişey değil ama, biz bu ve bunun gibi saçma sapan şeylerden hep tartışıyoruz. Şunuda söleyim, bana doğru düzgün süpürge açtırmaz kendi yapar, vileda yaptırmaz.. Çamaşır astırmaz, ellerim ağarmasın diye üzerime titrer. Normalde gerçeken sorunsuz ve mükemmel bir çiftiz. Ama böle şeyler ikimizi de tüketti. Ne istedim de şimdi böyle davrandı.. ne yaptım ne ettim.. neden tartıştık. farkına bile varamıyorum.. Lütfen bir öneri, bir yardım.. Terapiste gitmeyi düşünüyorum bu yüzden. Eşimde gelir.
Bende de şöyle bir sorun var, ufak tefek bişey için laf söledi mi ağırıma gidiyor. konuyu kapatamıyorum..Dün oldu bu gece de küstük hala küsüz mesela. Bana yaklaşsa bile konuyu kapatamıyorum. Düzelemiyorum.
Buda benim sorunlu yönüm!.
Arkadaşlar çok uzun yazdm, okursanız sağolun. Bir öneri, bir yoruma ihtiyacım var..

Bu kocalar yapar yapar bir yerde patlar, sonra is yapmayan hatalı kisi sen olursun. Birde herseye alinma , herseye kusme bunlar guzel seyler degil.Rabbim daha beterinden korusun, Aranizda is paylasımı yapmayi onerebilirsin hic denedinizmi? Küserek sorunlariniza cozum bulamazsın malesef

illaki her evlilikte ufakta olsa tartışmalar oluyor önemli olan birbirini anlamak ve uzatmamak.

bu kadar üzerime titreyen bir eşim olacak, ama incir çekirdeğini doldurmayan şeylerden kavga edicez, ne tezat. bence o alınganım dediğiniz tarafınızı biraz törpüleyin, eşiniz bişey dediğinde biraz alttan alın. şimdiki neslin sorunu bu, çok tahammülsüzüz. evlilik kusursuz işleyen bir kurum değildir, biraz o biraz siz alttan alarak, yeri geldiğinde biraz çenenizi tutarak idare sanatıyla yürüyen bir kurumdur. kaldı ki adamcağız kırıcı da konuşmamış. üstelik evi bile kendi süpürürmüş size vileda yaptırmazmış sizi yormazmış vs ee bu adam daha ne yapsın amuda mı kalksın?

Bu lafta bir sey yok da
acaba esinizi surekli bir yonlendirme veya yonetme halinde misiniz?
Size onca yardimi olan bir adam bu lafi durduk yere soylemez .

Iliskinizi tekrar gozden gecirin,
davranislarinizi, hitap tarzinizi vs .
Biraz ozelestiriyle dogruyu ve sorunu bulabilirsiniz ...

Bence hata bi'yerde sende.
Çünkü eşin normalde fazlasıyla yardımına koşuyosa biraz bu durumdan sıkılmış sanki.
Bence sen yıpranma aman ben yapayım diye söylediğinde beraber yapın ya da dengeleyin.
Sanırım biraz dengeler şaşmış gibi.
Bi'de alıngansan törpüle o çok sıkıntıya sokuyo. Ben bekarım ama iki yıllık bi'ilişkim var ve feci sulugözlüyüm en ufak şeyde dolar hemen, içime oturur laf ister istemez en ufak şey bile uzuyo böyle.

Biz de esimle boyle abuk subuk seylerden tartisirdik eskiden.ama ben cok fena sikildim.tartisip konusurken kalbime agrilar giriyor bogazima yumruklar siralaniyordu sanki.
Artik biraktim onla ugrasmayi.he he diyorum geciyorum.ya da kapak olacak iki laf ediyorum hönk diye kalakaliyor.
Tabi bu arada benim dedigim de oluyor.:))

Biz de esimle boyle abuk subuk seylerden tartisirdik eskiden.ama ben cok fena sikildim.tartisip konusurken kalbime agrilar giriyor bogazima yumruklar siralaniyordu sanki.
Artik biraktim onla ugrasmayi.he he diyorum geciyorum.ya da kapak olacak iki laf ediyorum hönk diye kalakaliyor.
Tabi bu arada benim dedigim de oluyor.:))
12 yillik evliyim bu arada.

ortada sorun göremedim ben..bence fazla yormayın kendinizi de eşinizde yorulmasın..büyük bir problemmiş gibi düşünüp eşinizi de yorarsanız asıl problem o zaman başlar sıkarsınız..erkekler fazla sıkıntıya gelmez bildiğiniz gibi...mutluluklar:)

Canım konunu okuduğumda ne güzel bir çift dedim :KK9:
Bence dert edecek bişey yok anlattıklarında
Her evlilikte olan ufak sorunlar diyebiliriz
Eşin temizlikte olsun,ev bakımında olsun sana yeterince yardım ediyor zaten
Tek başına hiç bir işi yüklenmesine izin verme
Bi müddet sonra "herşeyi ben yapıyorum" demeye başlar tıpkı eşinde olduğu gibi
İmece usulüyle beraber yapın :KK34:

Evde birçok işte sana yardımcı olan bir eşin var, adam sana sitem etmiş ne olur alttan alsan?

Vaktinde yaptığın fedakarlıklar sebebiyle eşinin sana of bile demesini istemiyorsun canım ama hayat böyle değil. Evlilik bambaşka birşey.

Susmayı öğren. en zor dönemleri birlikte atlatmışsınız sular durulmuşken olacak iş mi böyle saçma sapan sebeplerden ayrılığı gündeme getirmek :KK20:.

Yapmayın canım...

bu kadar üzerime titreyen bir eşim olacak, ama incir çekirdeğini doldurmayan şeylerden kavga edicez, ne tezat. bence o alınganım dediğiniz tarafınızı biraz törpüleyin, eşiniz bişey dediğinde biraz alttan alın. şimdiki neslin sorunu bu, çok tahammülsüzüz. evlilik kusursuz işleyen bir kurum değildir, biraz o biraz siz alttan alarak, yeri geldiğinde biraz çenenizi tutarak idare sanatıyla yürüyen bir kurumdur. kaldı ki adamcağız kırıcı da konuşmamış. üstelik evi bile kendi süpürürmüş size vileda yaptırmazmış sizi yormazmış vs ee bu adam daha ne yapsın amuda mı kalksın?

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, doğru söylüyorsunuz. çok tahammülsüzüm malesef.. dediğiniz gibi beni de yoran bu tezatlık oluyor zaten. ciddi ciddi bi kavga etsek anlıcam, böyle olunca sorun nerde göremiyorum.. ama dün gece konuştuk. işten çok stresli geliyor, aşırı yorgun. 12 sa. ayakta çalışıyor. normalde hiç sorun değil, ama bazen stresden dolayı kaldıramıyorum diyor. mesela çamaşırları asar mısın desem yorgun bile olsam yaparım, ama kendi yapabileceğin birşeyi istemen o anda bana ters geliyor diyor. biraz olsun onu da anladım..

hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Daha net, kendi hatalarımı da görmemi sağladınız. Aileden biri vs. ye anlatsak bu kadar tarafsız yaklaşamayabiliyorlar.
Evet, flört başka, nişanlılık başka.. evlilik başkaymış gerçekten. Benim kırıldığım nokta, mesela eşim makineye bulaşık yerleştirmeyi sevmez, bardağını tabağını mutfağa bırakır, ben yerleştiririm makineye. Sen bıraktığında bana zor gelmiyor, ben bişey istediğimde sana zor geliyor kendimi aptal gibi hissediyorum dedim. Normalde bana da zor gelmez, ama iş stresinden yorgunluktan bazen üstüme geliyormuşsun gibi hissediyorum dedi. Onu da anlamaya çalışıyorum..
İkimizde küçük şeyleri büyütmemeyi, daha anlayışlı olmayı öğrenicez sanırım zamanla. Herkese teşekkür ederim :KK66:

bu hatayı ben de çok yapıyorum...çok alınganım zaten vardı hamilelikle iyice coştu..eşim de bir sabrediyor iki sabrediyor sonunda başlıyor bağırınmaya....
en basidi akşam küstük...sebepse;ben tv seyrederken uyuyup kalmışım....eşimin de karnı acıkmış...dün tatil olduğu için dışarıdaydık yiyip gelmiştik eve..dolayısıyla yemek yoktu hazırda...

eşim de kalkıp makarna pişirmiş...sonra beni uyandırdı,gel yiyelim diye...ben illa bir sorun çıkaracağım ya.uyku sersemine yemicem etmicem dedim sonra ne desem iyi,hepsi o mu diye sordum...evet dedi..ben de yiyeceğim diye yarım paket makarnanın hepsini biryere koymuış da getrimiş...hepsinin o olduğunu duyunca beni düşünme zaten,insan ayırır biraz diye kızdım:KK53:

ve eşim kırıldı bir lokma bile yemeden geri götürdü,o da bana bağırdı..küstük neticede....çok gereksiz bir şey değil mi....adam kalkmıp makarna yapıyor ki benim eniştelerim falan hayatta bilmez öyle şey,bir de getiiryor,ben burunluyorum....

pek çok konuda yardım eder,daha önceden de ederdi.şuan hamile olunca daha çok eder oldu....bizim tek sorunumuz vardı ailesiydi...onu aştık derken ben cozuttum....kaprisli alıngan burnundan kıl aldırmayan birşey oldum çıktım..

bu hatayı ben de çok yapıyorum...çok alınganım zaten vardı hamilelikle iyice coştu..eşim de bir sabrediyor iki sabrediyor sonunda başlıyor bağırınmaya....
en basidi akşam küstük...sebepse;ben tv seyrederken uyuyup kalmışım....eşimin de karnı acıkmış...dün tatil olduğu için dışarıdaydık yiyip gelmiştik eve..dolayısıyla yemek yoktu hazırda...

eşim de kalkıp makarna pişirmiş...sonra beni uyandırdı,gel yiyelim diye...ben illa bir sorun çıkaracağım ya.uyku sersemine yemicem etmicem dedim sonra ne desem iyi,hepsi o mu diye sordum...evet dedi..ben de yiyeceğim diye yarım paket makarnanın hepsini biryere koymuış da getrimiş...hepsinin o olduğunu duyunca beni düşünme zaten,insan ayırır biraz diye kızdım:KK53:

ve eşim kırıldı bir lokma bile yemeden geri götürdü,o da bana bağırdı..küstük neticede....çok gereksiz bir şey değil mi....adam kalkmıp makarna yapıyor ki benim eniştelerim falan hayatta bilmez öyle şey,bir de getiiryor,ben burunluyorum....

pek çok konuda yardım eder,daha önceden de ederdi.şuan hamile olunca daha çok eder oldu....bizim tek sorunumuz vardı ailesiydi...onu aştık derken ben cozuttum....kaprisli alıngan burnundan kıl aldırmayan birşey oldum çıktım..

böyle karşıdan okuyunca çok komik duruyor.. ortada bişi yok çünkü.. ama sizinki hamilelik duygusallığından da olabilir. onunda etkisi vardır yani :) bence biz kendimize kavga arıyoruz :)

Merhaba arkadaşlar, bir konuda objektif olarak bir bakış açısına ihtiyacım var.
Biz eşimle bir buçuk yıllık evliyiz. bir buçuk sene de nişanlı kaldık. Üç yılda flört ettik. İlişkimizde maddi manevi bütün zorluklarda birbirimizin yanındaydık. Gerçek anlamda ciddi bir sıkıntımız hiç olmadı! Çok zor bir nişanlılık ve evlilik öncesi dönemi geçirdik. Eşimin ailesi maddi manevi hiç yanımızda olmadılar.
Biz bütün zorlukları sıkıntıları ayrılmayı hiç düşünmeden aştık. Birlikte olabilmek, huzurlu olabilmek için.. Fakat..
Evliliğimizde ve sevgililik dönemimize kadar dayanıyor bu, ciddi bir sıkıntımız yokken, en basit şeylerden kavga edebiliyoruz. Hemde ikimizi de çok yoran, ayrılık lafına kadar gelen tartışmalar.
Dün geceden bir örnek vereyim size. Ben eşimden erken eve geliyorum işten. Geldim, günlük işlerimizi hallettim. Çamaşır, bulaşık vs.. Ve hepsini de seve seve yapıyorum hiç of demeden. Sonuçta sevdiğim insanla ikimizin evi.
Benden 1 1,5 sa. sonra eşim geldi eve. İnternette dizi izliyordum, kapatıp birlikte film izleyecektik. Bende dedim ki ( buarada pc nin basında o oturuyordu, ben arkada koltukta) Dizinin kaçıncı dk.sında kalmışım söyler misin not edeyim, sonra izlemeye devam ederim. O da o sıra başka birşeyle lgileniyordu, not edicem ya elimde kağıt kalem bekliyorum. Bende dedim iyi sen yaz ben oje süreye başlıcam.
Kendin yapabileceğin şeyleri, benden isteme sen hep böyle yapıyorsun, sürekli bana bir şeyler yaptırıyosun dedi. Ve ben şok oldum şaşırıp kaldım..İstediğim şey 2 rakam not edecekti sadece.. Bu bir kerelik bişey değil ama, biz bu ve bunun gibi saçma sapan şeylerden hep tartışıyoruz. Şunuda söleyim, bana doğru düzgün süpürge açtırmaz kendi yapar, vileda yaptırmaz.. Çamaşır astırmaz, ellerim ağarmasın diye üzerime titrer. Normalde gerçeken sorunsuz ve mükemmel bir çiftiz. Ama böle şeyler ikimizi de tüketti. Ne istedim de şimdi böyle davrandı.. ne yaptım ne ettim.. neden tartıştık. farkına bile varamıyorum.. Lütfen bir öneri, bir yardım.. Terapiste gitmeyi düşünüyorum bu yüzden. Eşimde gelir.
Bende de şöyle bir sorun var, ufak tefek bişey için laf söledi mi ağırıma gidiyor. konuyu kapatamıyorum..Dün oldu bu gece de küstük hala küsüz mesela. Bana yaklaşsa bile konuyu kapatamıyorum. Düzelemiyorum.
Buda benim sorunlu yönüm!.
Arkadaşlar çok uzun yazdm, okursanız sağolun. Bir öneri, bir yoruma ihtiyacım var..
Kırmızıya boyadığım yer var ya,sorun orda gizli işte.Bence kendi tavırlarını oturup bir gözden geçirmelisin.Belki de eşin seni çok el üstünde tuttuğu için,her konuda her dediğini yaptığı için sen de bir alışkanlık oldu.En ufak bir hayır kelimesini kaldıramayacak duruma gelmiş olabilirsin.

bence eşinizin kıymetini bilin
benim eşim sofradan aç kalksa o gece uyuyamazdım
hamilelikten olabilir ama yinede dengeyi kurmaya çalışın..

Burda dertlik bişey yok ki?
Bunu sen yapabilirdin gidip bakar yazardın. Ayrıca eşin süpürge vileda yapıyomuş ellerin ağarmasın diye bunlar için her seferinde teşekkür etmen lazım ettin mi? Yapmasa yapmaz yapmak zorunda değil belki sen alıştın ondan beklediğin için yapmıyosun bişey ? adamda artık ellerin için değil mecburiyetten yapıyo biraz aynayı kendine çevir eşin haklı bence

aynı hayat aynı kader bacım eşim 10 yıldır hayatımda ocakta evleneli 2 sene olacak ve bebeğimi kucağıma alacağım inşallah.kimse yardım etmedi kimsse destek olmadı kendi kendimize yaptık herşeyi tabi sonradan biz evlendirdik diyen çok oldu ama sana tek önerim intikam soğum yenen yemektir unutma bizde başta ufacık şeylere birbirimizi yedik ki kocam çok yardım severdir ama öyle bi zaman geliyoki onlar erkek olduğunu hatırlıyor yada hatırlatılıyor etraftan bide benim gibi ailesine yakın oturuyosan 5inde aldırmıyosa 1inde oda diyo ben niye yapıyorum diye anlayış göster sus o onda sonra o sakinleşiyo senin kocan yardımsever haline geliyo ve tezgah öyl bi dönüyoki o yaptıklarını o an yol su elektrik olarak geri döndürebiliyosunuzatma kavgalarda bu sanada onada zarar veriyo biz kavga ettikmi eşim beni sakinleştirir ortam değiştirir bunu biz şaart koştuk ya o ya ben ortam değiştiriyoruz sakinleşince oturup konuşuyoruz ki kavga bana zararlı astım hastasıyım çok sinirlenince astım krizi geçiriyorum sonra sabaha kadar acilde benim nefesimin normal düzene girmesini bekliyo ve kahroluyo neden yaptım diye
dediğim gibi biz böyle çözüm bulduk ki yardım aldık uzmandan ayrılma noktasına geldim severek evlendik ne zorlukları beraber atlattık ama biraraya gelince bi süre yapamadık ki bu çok normalmiş uzman öyle dedi ki yardum talebini eşim istedi o konuştu uzmanla ve onun dediklerini uyguladık inan çok işyarıyo dediğin gibi çok zoruma giden şeyler oluyo parçalıyasım geliyo ama bu hayatı sürdüreceksen adım atmalısın öğlen 12de aradım açmadı ki defalarca uyardım meşgulsende 30 saniyeni almaz neoldu müsait değilim de kapat dedim neyse o beni geri aradı saat 15:00 dedim sakince sancım tutsaydı yada astım krizi geçirseydim ki ben tedavi görüyodum uzun zamandır bebek için ara verince sıklaştı krizler dedim sana ihtiyacım olsaydı ne olcaktı çokmu önemli 30 saniyeni bana ayırmayacak kadar ne yapıyosun dedim aman bi özürler çiçeklr anla sakinken daha iyi anlar sinirliyken hiçbirşeyi anlatamıyorsun birde "senin anlattığın karşındakinin anladığı kadardır" unutma
çok uzattım kısaca yaşadıklarının aynısını yaşadımm uzatma,ortam değiştir,sonra otur konuş lafınıda yarı gülerek yarı sevimli bi biçimde koy gediğine birazda tenssel temas onu unuttum içleri eriyo zaten bilirsin bi kadının en büyük iki silahı vücudu,gözyaşları yaratan sana öyle bi ortam hazırlıyorki sadece eşin için değil etrafındaki tüm insanlar için geçerli sevgiyle kal
:KK3:

X