Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var:

Burda dertlik bişey yok ki?
Bunu sen yapabilirdin gidip bakar yazardın. Ayrıca eşin süpürge vileda yapıyomuş ellerin ağarmasın diye bunlar için her seferinde teşekkür etmen lazım ettin mi? Yapmasa yapmaz yapmak zorunda değil belki sen alıştın ondan beklediğin için yapmıyosun bişey ? adamda artık ellerin için değil mecburiyetten yapıyo biraz aynayı kendine çevir eşin haklı bence

Tabi ki ediyorum etmez olur muyum, yalnız şöyle bir durum var ben onu yazmadım. Ben romatoid artrit hastasıyım, ve hiçbirşey yapmadan otursam bile ağrım oluyor.. Tabi ki yardımsever, düşünceli ama en çok da bu sebepten ev işi yada başka konularda yorulmayım ağrım olmasın diye artıdan çaba gösteriyor.. Yok mecburiyetten olduğunu sanmam. Eşim her konuda bana çok düşkün. Sabahları ben işe giderken kalkıp portakal suyu falan sıkar mesela..
Teşekkür ederim yorumunuz için.

aynı hayat aynı kader bacım eşim 10 yıldır hayatımda ocakta evleneli 2 sene olacak ve bebeğimi kucağıma alacağım inşallah.kimse yardım etmedi kimsse destek olmadı kendi kendimize yaptık herşeyi tabi sonradan biz evlendirdik diyen çok oldu ama sana tek önerim intikam soğum yenen yemektir unutma bizde başta ufacık şeylere birbirimizi yedik ki kocam çok yardım severdir ama öyle bi zaman geliyoki onlar erkek olduğunu hatırlıyor yada hatırlatılıyor etraftan bide benim gibi ailesine yakın oturuyosan 5inde aldırmıyosa 1inde oda diyo ben niye yapıyorum diye anlayış göster sus o onda sonra o sakinleşiyo senin kocan yardımsever haline geliyo ve tezgah öyl bi dönüyoki o yaptıklarını o an yol su elektrik olarak geri döndürebiliyosunuzatma kavgalarda bu sanada onada zarar veriyo biz kavga ettikmi eşim beni sakinleştirir ortam değiştirir bunu biz şaart koştuk ya o ya ben ortam değiştiriyoruz sakinleşince oturup konuşuyoruz ki kavga bana zararlı astım hastasıyım çok sinirlenince astım krizi geçiriyorum sonra sabaha kadar acilde benim nefesimin normal düzene girmesini bekliyo ve kahroluyo neden yaptım diye
dediğim gibi biz böyle çözüm bulduk ki yardım aldık uzmandan ayrılma noktasına geldim severek evlendik ne zorlukları beraber atlattık ama biraraya gelince bi süre yapamadık ki bu çok normalmiş uzman öyle dedi ki yardum talebini eşim istedi o konuştu uzmanla ve onun dediklerini uyguladık inan çok işyarıyo dediğin gibi çok zoruma giden şeyler oluyo parçalıyasım geliyo ama bu hayatı sürdüreceksen adım atmalısın öğlen 12de aradım açmadı ki defalarca uyardım meşgulsende 30 saniyeni almaz neoldu müsait değilim de kapat dedim neyse o beni geri aradı saat 15:00 dedim sakince sancım tutsaydı yada astım krizi geçirseydim ki ben tedavi görüyodum uzun zamandır bebek için ara verince sıklaştı krizler dedim sana ihtiyacım olsaydı ne olcaktı çokmu önemli 30 saniyeni bana ayırmayacak kadar ne yapıyosun dedim aman bi özürler çiçeklr anla sakinken daha iyi anlar sinirliyken hiçbirşeyi anlatamıyorsun birde "senin anlattığın karşındakinin anladığı kadardır" unutma
çok uzattım kısaca yaşadıklarının aynısını yaşadımm uzatma,ortam değiştir,sonra otur konuş lafınıda yarı gülerek yarı sevimli bi biçimde koy gediğine birazda tenssel temas onu unuttum içleri eriyo zaten bilirsin bi kadının en büyük iki silahı vücudu,gözyaşları yaratan sana öyle bi ortam hazırlıyorki sadece eşin için değil etrafındaki tüm insanlar için geçerli sevgiyle kal
:KK3:

Çok şükür ki ailesine yakın oturmak bi yana, görüşmüyoruz bile.. Eşimde görüşmüyor. Ama benm bi engellemem falan olmadı, koskoca adam zaten istese tutamam gider görür de.. Onların nasıl insanlar olduğunu biliyor, kendisi istemiyor.
Beni yoranda ciddi, herkesin sıkıntı yaşadığı konularda güçlü olup gül gibi geçinip böyle ufak tefek şeylerde patlamamızdı. Ama yaşadıklarımız kolay değildi. Belkide hala daha sıkıntılarımızın stresi çıkıyordur. Ki evlenince de bitmedi ki sıkıntı. Bu sefer de maddi olarak çok çektik. Sanırım onların hayatımıza yansıması. Ama konuştuk, ikimizde daha anlayışlı sakin olucaz. Dediğiniz şey çok mantıklı, bizde aynısını düşündük. Ortam değiştirmek, sakinleşince devam etmek lazım.
Teşekkürler yorumunuz için :KK66:

X