arkadaşlar forex yada borsa oynayanlardan yardım istiyorum...

aylin...

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2009
68
52
merhabalar.arkadaşlar benim kıyıda köşede çok değil ama biraz birikmişim var.daha önce hiç borsaya yatırım yapmadım ama çok istiyorum.sanal forex hesabı açtım ama o kadar cahilimki bu konuda ondanda hiçbir şey anlamadım.bana borsaya ilk girişi nasıl yapmam gerektiğini,giriş yaptıktan sonra ne yapmam gerektiğini biri anlatırsa çok sevinicem.ayrıca forexe yatırım yapan varsa ondanda rica ediyorum şu indirdiğimiz motoru kullanmayı bana bir anlatsın,lütfeeeeennnnnn.....

Forex hakkında bir bilgim yok. Siz güvenilir bir yer olup olmadığını hiç araştırdınız mı acaba? Eğer yapmadıysanız, işlem yapmadan önce o konuyu araştırın bence. Eğer bir bankanın sistemi değilse, bana kalırsa fazla itibar etmeyin. Komisyon gibi konularda daha avantajlı gibi görünse de bilmediğiniz sanal yerlere pek güvenmemekte yarar var.

şuan asıl yatırım yapmadım forexte zaten am sanal hesap açtığım yeride araştırdım.ama sanaldada hiçbirşey yapamadığım için açmışım veya açmamışım pek bişey farketmedi.peki borsa hakkında bilginiz varmı?

şuan asıl yatırım yapmadım forexte zaten am sanal hesap açtığım yeride araştırdım.ama sanaldada hiçbirşey yapamadığım için açmışım veya açmamışım pek bişey farketmedi.peki borsa hakkında bilginiz varmı?

Borsa fazla ilgi alanıma girmiyor. Ancak, şu kadarını söyleyebilirim, borsaya yatırım yapacaksanız İMKB 100 hisselerinden başka kağıtlara girmemekte yarar var. Bunlar fazla getirmeyebilir, ama işlem hacmi yüksek olan kağıtlar, en azından satmak istediğinizde zararına da olsa daha rahat satarsınız. Diğer kağıtlar, işlem hacimleri fazla olmadığı için, bazı spekülatörler tarafından yönlendirmeye fazla açıklar. Yani kağıdın fiyatını yükseltip, yükseltip (ve de belki piyasaya bu kağıtla ilgili olumlu dedikodular yayarak) küçük yatırımcının bu kağıt iyi kar getirecek düşüncesine kapılmasına neden oluyorlar ve sonunda spekülatörler ellerindeki ucuza aldıkları kağıtları büyük karlar ederek ufak yatırımcılara satıp o kağıttan çıkıveriyorlar. Kağıdın fiyatı da alıcı olmayınca düşüyor ve belki 3-4 sene bir daha o yüksek fiyatı bir daha hiç görmüyor. İMKB 100 kağıtlarının da fiyatları düşebiliyor kuşkusuz ama onlar daha çok genel ekonomik duruma bağlı olarak hareket ediyorlar.

forex hk detaylı bılgı bulacagımız bır yer bılıyormusunuz

memurlar.net te forex le ilgili bir forum vardı sanırım. yalnız kazananların çok az olduğu okumuştum forexde. bir de piyasalar 24 saat açık olduğu için siz uyurken herşey değişebilir.

forex haricinde normal şekilde altına yatırım yapmayı da düşünebilirsiniz. daha az riskli ve oldukça karlı.

merhabalar aylin, sakınn forexe bulaşayım deme 3 kurusunuda kaybedersin canım benim.. 2 riski var 1.si kazanmak zordur 2.si ve en gerçeğide kazansan bile paranı vermiyorlar scalping yaptın vs vs diye nedenlerle...

ben 9 senedir aktif borsacıyım, forexede 2 senemi verdim malesef ve acı gerçek bu paranı ver-mi-yor-lar...

tavsiyem, uzun vadeciyim, aylarca beklerim 10 koyup 20 alıcam diosan hisse yada altın. Ha yok bana aylık gelir lazım 10 koyup 5 alıcam her ay diyosan vob. Hemen "aa süper" demeyin zor iştir.mesela her gun ekran basında olucaksın. Kısacası iş gibi normal. merak ettiğin birşey olursa sor çekinme

merhabalar aylin, sakınn forexe bulaşayım deme 3 kurusunuda kaybedersin canım benim.. 2 riski var 1.si kazanmak zordur 2.si ve en gerçeğide kazansan bile paranı vermiyorlar scalping yaptın vs vs diye nedenlerle...

ben 9 senedir aktif borsacıyım, forexede 2 senemi verdim malesef ve acı gerçek bu paranı ver-mi-yor-lar...

tavsiyem, uzun vadeciyim, aylarca beklerim 10 koyup 20 alıcam diosan hisse yada altın. Ha yok bana aylık gelir lazım 10 koyup 5 alıcam her ay diyosan vob. Hemen "aa süper" demeyin zor iştir.mesela her gun ekran basında olucaksın. Kısacası iş gibi normal. merak ettiğin birşey olursa sor çekinme
arkadaşım anladığım kadarıyla sen bu işin ilmini biliyorsun tecrübelerinden ve bilginden bizi mahrum etmessen mutlu olurum :KK3: bende vadeli hesapta birikimini değerlendirmeye çalışan bir küçük yatrımcıyım borsa konusunda çewremde konuya çok hakim bilgili kimse yok öncelikle vob dan kastın nedir? birde imkb hisselerinde diğerleri gibi spekülatif yönlendirmelerle küçük yatırımcıyı yutan bir tehlike söz konusumudur

X