Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

kızlar merhaba nasılsınız ? benım bulantılar geçti şükür 20. haftamda detaylıya gırecegım tam zamanı dedıler.
ikiz bebek arabası alan varmı ? bebeklerin odalarını ne yaptınız tek dolap yetıyormu? yava syavas hazırlıklara baslayacagız

Bn haftaya yeni evime taşınacağım .oraya kendime ve bebeklere gömme dolap yaptıracağım.Daha hiçbirşey almadım tahta pinokyo dışında:))

ben de yeni öğrendim 18+5 bir kız bir oğlan :) Rabbim isteyen herkese nasip etsin bie de sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşllh

bende aranıza yeni katılıyorum :) benim bebişlerim biri kız biri oğlan

yeni katılan arkadaşlarım hamileliğinizin ve bebeklerinizin hayırlı olmasını,sağlıkla gelmesini diliyorum..

kızlar merhaba nasılsınız ? benım bulantılar geçti şükür 20. haftamda detaylıya gırecegım tam zamanı dedıler.
ikiz bebek arabası alan varmı ? bebeklerin odalarını ne yaptınız tek dolap yetıyormu? yava syavas hazırlıklara baslayacagız

nisasum canım artık 28.haftalara kadar falan rahat edersin,bulantı olmadığı gibi ağırlaşman da henüz olmamış olur,
bu yüzden hazırlıklarınıkim ne derse desin bu erken haftalar içinde tamamlamanı tavsiye ederim..

Ben Kraftın 3 tekerlekli bir modelini almıştım 4 yıl olucak,ben memnun kalmıştım,sürüşü cok konforluydu,
ama imkanın varsa daha farklı arabalar bulabilirsin şimdi belki..

Oda işi ise tam bir imkan meselesi,bir muamma:KK37:
ben park yatakla idare etmiştim,ama eşyaları iki kapaklı tek dolaba sığmaz,
1.5 yaşından sonra bir oda yaptık,aynı iki kapılı dolap yetmiyor inan,
Sen iki yatak,3 kapılı bir dolap,ama bir de şifonyer alırsan ancak o zaman tamam olur derim..
Yerin var mı bari bunlar için?

Bn haftaya yeni evime taşınacağım .oraya kendime ve bebeklere gömme dolap yaptıracağım.Daha hiçbirşey almadım tahta pinokyo dışında:))

tahta pinokyo ne ki :KK53:

yeni katılan arkadaşlarım hamileliğinizin ve bebeklerinizin hayırlı olmasını,sağlıkla gelmesini diliyorum..

nisasum canım artık 28.haftalara kadar falan rahat edersin,bulantı olmadığı gibi ağırlaşman da henüz olmamış olur,
bu yüzden hazırlıklarınıkim ne derse desin bu erken haftalar içinde tamamlamanı tavsiye ederim..

Ben Kraftın 3 tekerlekli bir modelini almıştım 4 yıl olucak,ben memnun kalmıştım,sürüşü cok konforluydu,
ama imkanın varsa daha farklı arabalar bulabilirsin şimdi belki..

Oda işi ise tam bir imkan meselesi,bir muamma:KK37:
ben park yatakla idare etmiştim,ama eşyaları iki kapaklı tek dolaba sığmaz,
1.5 yaşından sonra bir oda yaptık,aynı iki kapılı dolap yetmiyor inan,
Sen iki yatak,3 kapılı bir dolap,ama bir de şifonyer alırsan ancak o zaman tamam olur derim..
Yerin var mı bari bunlar için?

tahta pinokyo ne ki :KK53:

vip dükkanda 50 cm lik tahta pinokyo vardı ayakta durabilen kolu bcağı oynayan ,ama kendim için aldım bn onu:=) ço tatlıı yaw 14 tl ye görünce aldım hemen

vip dükkanda 50 cm lik tahta pinokyo vardı ayakta durabilen kolu bcağı oynayan ,ama kendim için aldım bn onu:=) ço tatlıı yaw 14 tl ye görünce aldım hemen
:KK9: aman ne güzel tepe tepe kullanırsınız ikizlerle pinokyoyu :KK9:
hazırlıksız olma arkadaşım,bak biten kış sezonundan bebeklerin için bişeyler topla derim,sonra sonra çok zorlanıyor insan ağırlaştıkça,
hep birilerinin senin yerine aldıklarını giydiriyorsun yazık,
yatak,yorgan,kıyafet,battaniye falan al..

Şuan 6+3 günlük hamileyim.5 gün önceki ilk usg de ikiz gebelik olduğunu öğrendik.Kalp atışlarını aldık,şimdilik herşey yolunda gibi çok şükür.Dr.um ikiz gebeliklerde bulantının da iki kat fazla olabilieceğini söyledi.Her an bakıyorum,şuan hiçbir değişikliğim yok neredeyse.Ayrıca oldukça yoğun bir iş temposunda koşturmaca içinde çalışıyorum.Bu hamilelik nasıl geçecek?Belirtileri neler oluyor,zorlukları neler oluyor?:kahve:

Listemizi de yapalım:Bana özelden yada topikte yazarsanız,hepinizi buraya eklemek isterimm

Nickimizz------------S.A.T --------Hamile Kalma Yöntemi-----Muht.Doğm.Tarh(baz alınan haftayıda yazalım)------Bebişlerin Cinsiyetleri----Bulunduğumuz Şehir

1) Hymarry------------09.Ocak.2009 ------ Mikroenjenksiyon --------------24.Eylül.2009 Perşembe (37.hafta) ----------------------- ıki kızz --------------------ıstanbul
2) Bebiş istiyoruz---20.Ocak.2009----------Tüp Bebek---------------------- 29 Eylül.2009 (36.Hafta)---------------------------------------ıki erkek--------------------ıstanbul
3) Egelii----------------08.Mart.2009---------Mikroenjeksiyon------------------15.Kasım.2009 (36.Hafta)-------------------------------Bir kız&bir erkek--------------Balıkesir
4) olmuyo-------------26.Nisan.2009--------Mikroenjeksiyon------------------31.Ocak.2010 (36.hafta)-----------------------------Allah gönlüne göre versin------Ankara
5) kaswa----------- ---06.Mart.2009---------Mikroenjeksiyon-----------------13.Kasım.2009 (36.hafta)---------------------------------Bir kız&bir erkek-------------ıstanbul
6) hazanx-------------01.Mart.2009--------- Mikroenjeksiyon------------------6.Aralık.2009 ------------------------------------------------------ıki erkek-------------------Samsun
7) erolcan------------02.Haziran.2009-------Mikroenjeksiyon-----------------14.Şubat.2010 (36.Hafta)----------------------------Allah gönlüne göre versin------Samsun
8) umudumsun_0707-9.Nisan.2009------Mikroenjeksiyon------------------18.Aralık.2009 (36.Hafta)---------------------------Allah gönlüne göre versin-------Antalya
9) Canan2508-------20.Mayıs.2009--------------Doğal--------------------------24.Ocak.2010 (36.Hafta)----------------------------Allah gönlüne göre versin--------ıstanbul
10) çekirgeler---------11.Mart.2009---------------Aşılama------------------------18.Kasım.2009 (36.Hafta)---------------------------------------ıki kız---------------------Bursa
11) kinder--------------9.Şubat.2009----------Mikroenjeksiyon-----------------16.Kasım.2009 (36.Hafta)--------------------------------Bir kız&Bir erkek------------ıstanbul
12) wavy----------------10.Mart.2009----------Mikroenjeksiyon------------------17.Kasım.2009 (36.Hafta)--------------------------------------ıki kız---------------------ıstanbul
13) Pamukşeker-----3.Şubat.2009----------------Normal-------------------------10.Ekim.2009 (36.Hafta)---------------------------Allah gönlüne göre versin-------Ankara
14) sadecebu---------10.Mart.2009----------Mikroenjeksiyon------------------10.Kasım.2009 (36.hafta)---------------------------------------ıki kız----------------------Mersin
15) Flavius-------------10.Aralık.2008--------Mikroenjeksiyon------------------26.Ağustos.2009 Çarşamba (37.Hafta)------------Bir erkek&Bir kız--------------Ankara
16) ıkizlemiz----------17.Ocak.2009---------------Doğal---------------------------3.Ekim.2009 (37.Hafta)----------------------------------------ıki erkek--------------------ıstanbul
17) Nevra_t------------26.Şubat.2009--------Mikroenjeksiyon------------------5.Kasım.2009 (36.Hafta)-------------------------------------- ıki erkek-------------------ıstanbul
18) penses------------26.Şubat.2009--------Mikroenjeksiyon------------------3.Aralık.2009 (40.Hafta)----------------------------------------ıki erkek--------------------Konya
19) canbebek---------14.Mart.2009---------Mikroenjeksiyon-----------------19.Kasım.2009 (36.Hafta)-------------------------------------- ıki erkek-------------------ıstanbul
20)pumpkins----------6.Nisan.2009---------------Doğal---------------------------10.0cak.2010 (40.Hafta)----------------------------Allah gönlüne göre versin-------Samsun
21) incisu--------------20.Şubat.2009------Klomen+Çatlatma ığnesi-------28.Ekim.2009 (37.Hafta)----------------------------------Bir kız&Bir erkek-------------ıstanbul
22) claire---------------15.Nisan.2009--------Mikroenjeksiyon-----------------20.Ocak.2010 (40.Hafta)------------------------------------------ıki kız---------------------Tekirdağ
23) artemissia--------21.Mart.2009----------Mikroenjeksiyon-----------------21.Kasım.2009 (36.Hafta)----------------------------------------ıki kız---------------------Ankara
24) kevser14----------7.Nisan.2009-------------Tüp bebek----------------------12.Ocak.2010 (40.Hafta)------------------------------------------ıki kız---------------------Bursa
25) mimoza77-------11.Aralık.2008--------------Aşılama------------------------20.Ağustos.2009 (36.Hafta)-----------------------------------ıki erkek-------------------ıstanbul
26) burcinn-----------20.Mayıs.2009----------Gonal-f+Ovitrell------------------03.Mart.2010 (40.hafta)---------------------------Allah gönlüne göre versin---------Bursa
27) alaina-------------25.Haziran.2009------Mikroenjeksiyon------------------16.Mart.2010 ----------------------------------------Allah gönlüne göre versin----------ıstanbul
28) zuzumkuzum---3.Haziran.2009------------Tüp bebek----------------------10.Mart.2010-----------------------------------------Allah gönlüne göre versin----------Urfa
29) biv ------------------3.Haziran.2009------------Tüp Bebek---------------------10.Mart.2010-----------------------------------------Allah gönlüne göre versin----------ıstanbul
30) selinius-----------15.Haziran.2009-----Mikroenjeksiyon-------------------22.Mart.2010 (40.Hafta)-------------------------Allah gönlüne göre versin-----------Trabzon
31) Kayra-------------16.Haziran.2009-----Mikroenjeksiyon-------------------23.Mart.2010 (40.Hafta)-----------------------------------------ıki kız----------------------Eskişehir
32) geranimo85------22.Ağust0s.2009----Mikroenjeksiyon--------------------23.Mayıs.2010(Beklenen tarih)---------------Allah gönlüne göre versin-----------ıstanbul
33) zuzu79------------30.Haziran.2009-----Mikroenjeksiyon-------------------21.Mart.2010(36.Hafta)---------------------------Allah gönlüne göre versin----------ıstanbul
34) vil...-----------------6.Temmuz.2009-----Mikroenjeksiyon-------------------12.Nisan.2010(40.Hafta)-------------------------Allah gönlüne göre versin----------Ankara
35) Rose---------------8.Ağustos.2009------Mikroenjeksiyon------------------15.Mayıs.2010(Beklenen tarih)---------------Allah gönlüne göre versin-----------Konya
36) MeDıNe-----------3.Ağustos.2009-------------Doğal---------------------------10.Mayıs.2010--------------------------------------Allah gönlüne göre versin----------Van-ıstanbul
37) mner---------------21.Eylül.2009--------Mikroenjeksiyon--------------------20.Haziran.2010-----------------------------------Allah gönlüne göre versin-----------ızmir
38) NASOM---------10.Temmuz.2009------------Doğal---------------------------16.Nisan.2010(40.Hafta)--------------------------------------ıki erkek---------------------ıstanbul
39) cicpcon-----------23.Eylül.2009--------Mikroenjeksiyon--------------------30.Haziran.2010(37.hafta)----------------------Allah gönlüne göre versin-----------Bursa
40) haki----------------14.Temmuz.2009---Mikroenjeksiyon--------------------20.Nisan.2010----------------------------------------------------ıki kız-------------------------Bursa
41) hula_09----------10 Mart 2009---------------Doğal-----------------------------12 Aralık 2009(40. hafta)-------------------------------Kız + Erkek-----------------------ıstanbul
42) fragrantly--------21.Temmuz.2009----------Doğal-----------------------------27.Nisan.2010 (40.Hafta)-----------------------------------ıki erkek----------------------ızmir
43) vuslat2009------21 Haziran 2009------mikroenjeksiyon-------------------07 Mart 2010 (37.hafta) ------------------------------bir erkek ve bir kız --------------ıstanbul
44) dalin26-------------4.Aralık.2009-------------Doğal------------------------------10.Eylül.2010--------------------------------------Allah gönlüne göre versin------------Eskişehir
45) vil...-----------------6.Temmuz.2009---------Doğal------------------------------12.Nisan.2010(40.Hafta)-------------------------------------ıkiz kız-----------------------Ankara
46) nefes.------------21.Eylül.2009---------------Doğal-----------------------------28.Haziran.2010------------------------------------------------ıki erkek----------------------ıstanbul
47) dorukk------------1.Kasım.2009--------Mikroenjeksiyon--------------------10.Temmuz.2010-----------------------------------------------ıki kız-------------------------ıstanbul
iki erkek bebek

ayyy bu grup kurulduğunda facebook çok bilinmiyordu. ve burdan dertleşiyorduk ne günlerdi ama . kaç kişi hala buralarda:)

kızlarr size iyimi kötümü bilemediğim bi haberim varrrr
artvinliciğim doğum yapmış bugün sancı ve kasılmaları artmış saat 6 gibi doğum olmuş 2150 gr doğmuş oğluşumuz iyiyimiş küvöze girmemiş sadece nefes almasında birazhırıltı varmış ona bakıyomuş dr daha görmedim dedi eşi görmüş çok tatlı imiş dualarınızı esirgememenizi dilerim sağlıkla oğlunuda alıp evine gitsin tüm hayatlarını mutluca yaşasınlar biliyosunuz daha önce 2 kızını kaybetti hastane mikrobundan
o yüzden çocuğunun sağlıklı bi şekilde büyümesini çok istiyorum ve tabi mutlu olmasını 2 sende 3 kızını kaybetti bu çok ağır bi durum tek ricam dularınız eksik etmeyin öpüyorummm

Bende gecmis sayfalari okurken ne buldum aglayarak okudum yaa.Ne zor zamanlardi rabbime sonsuz sukurler olsun cok akilli ve balll oglum artik 5 yasinda ve abi olmayi bekliyor.Kismetse nisanda ikinci kuzumun haberini veririm

arkadaşlar benimde çift yumurta ikizleri yedi haftalığız biri gayet iyi ama diğer kesede çok küçün bir şey gözüktü ama yolk kesesi oluşmuş kalp atışı olmadı onun bu hafta tekrar bakılacak benimle aynı durumu yaşayan varmı :KK43:

arkadaşlar benimde çift yumurta ikizleri yedi haftalığız biri gayet iyi ama diğer kesede çok küçün bir şey gözüktü ama yolk kesesi oluşmuş kalp atışı olmadı onun bu hafta tekrar bakılacak benimle aynı durumu yaşayan varmı :KK43:
Benimde kesenin biri gayet guzel biri biraz duzgun degil dedi.sali kalp sesi icin cagirdi.biri iyi biri iyi olmayinca ne olacak acaba

Benimde kesenin biri gayet guzel biri biraz duzgun degil dedi.sali kalp sesi icin cagirdi.biri iyi biri iyi olmayinca ne olacak acaba
benim de biri diğerine göre daha zayıf..kalbi daha zayıf atıyor gibi. ama bence normal bu durum. hiçbir ikiz aynı kiloda doğmuyor diye okumuştum. Biri daha çok besleniyor işte.

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katildim.10+4 günlük ikizlere hamileyim.benim de hafif kanama oldu zaten hamileligimden beri hemen hemen yatiyorum sürekli bulantim var ilk haftalarda beri ne zaman geçer acaba sizce haftaya kontrol var bakalım ne diyecek doktor .inşallah hepimizin evlatlari sağlıklı sıhhatli bi şekilde kucağımıza gelirler

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katildim.10+4 günlük ikizlere hamileyim.benim de hafif kanama oldu zaten hamileligimden beri hemen hemen yatiyorum sürekli bulantim var ilk haftalarda beri ne zaman geçer acaba sizce haftaya kontrol var bakalım ne diyecek doktor .inşallah hepimizin evlatlari sağlıklı sıhhatli bi şekilde kucağımıza gelirler
benim 5. haftada başladı bulantım ve şu an şiddetlendi. Yani günde 20 saat falan bulantı çekiyorum. Beslenemiyorum; başım dönüyor. Bir de işe gidip geliyorum. Evdeyken hareketsiz yatıyorum.

X