arkadaşlar işin durumu mu yoksa eşin durumu mu daha önemli?

nergisscan

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2014
82
52
34
Merhabalar hanımlar, benim işin içinden çıkamadığım bir problemim var. Ben şu an yaşadığım yerden farklı bir yerde Türkçe Öğretmenliği okuyorum. Erkek arkadaşım ise kendi yaşadığı yerden benim yaşadığım şehre üniversite okumaya gelmiş ve orada yüksek lisans yapıyor. Yaklaşık 8 aydır birlikteyiz. Aileler biliyor, tanıştık kaynaştık bayaca. Kendisi evlenmeyi çok istiyor. Yalnız yaşamaktan çok bunalmış. Benim için benim yaşadığım yerde kendisi için iş arıyor. Ben olmasam pek ala kendi memleketinde iş bulabilir. Fakat ben devlette öğretmenlik yapmak istiyorum lakin doğu görevim var. O kendinden fedakarlık edip benim için benim şehrimde arıyor. Eğer ben atanır da gidersem onu yarı yolda bırakmış olacağım. Ona çok güveniyorum. Annem de çok sevdi, akrabaları annesi babası beni çok sevdiler. Ben illaki öğretmenlik diye tutturmuyorum. Herhangi bir devlet dairesi de olur. Ama özelde çalışmak istemiyorum açıkçası hem deneyimim yok hem de çok zor izin vs yok. Ne yapmalıyım? Onun sevgisinden gram şüphem yok. Onu seçip özelde mi iş aramalıyım yoksa eğer kazanırsam öğretmen olarak atanmalı mıyım? Kafam çok karışık. O diyor ki, burada olalım. ben de iş bulayım. sen de burda kal yaşayıp gidelim. her şey birlikte olsun biz birlikte olduktan sonra herşey çok güzel olur. uzaktan baktığımda tam istediğim gibi biri diyorum çünkü. Çok uzun oldu kusura bakmayın :KK43:

Canım bence mesleğini edin.o kadar emek vermişsin.kendi hayatını garantiye al.Öğretmenlik varken...

Özel sektör olmasa bile düz memur olabilirsiniz ya da özel okullarda öğretmenlik yapabilirsiniz... Karşınızdaki kişi yaşadığı yeri ailesini geride bırakıp yanınıza gelmiş bir erkek kolay kolay bunu yapmaz düzenini bozmaz eğer ona gerçekten güveniyosanız yine kendi ayaklarınızın üzerinde durmak için o şehirde de bulabilirsiniz

Öncelikli olarak kendini garantiye almalısın. O kadar emek sarfetmişsin. Özel sektörde çalışmak zor,kendimden biliyorum. Senin yaşadığın şehre gelme isteği seninle mi alakalı, kendi kariyeriyle mi? Senin için gelmeyi göze alabiliyor ama atanma durumunu gözardı ediyor diyorsun,bir tutarsızlık yok mu sencede? herşeyi açık açık konuştuğunuzdan emin misin?

artık eskisi gibi değil ki eş durumu 6 yıl doğuda çalışma şartı var öğretmenlerin eşi gidecek ya da altı yıl ayrı kalacaklar sıkıntı etmesi bu yüzden bence
Biliyorum bende öğretmenim sıkıntılı bir süreç ama burası turkiye ne zaman ne olacagi hic belli olmaz ozel sektoorde oradada bulabilir.bence oncelikli isini eline almasi kendi bilir kendi fikri tabi

Bnmdecesım dogu gorevını yapıyo ılcede bnde ılde yasıyorum sızdçxe eaımın bulundugu uere gıtmelımıyım bebegımde var cok kararasızım esımde sıkılabılırsn dıyo cunku caddese oturuyorm ama tasınıraam esımı daha erkn eve gelme ıhtımalınvar

Bence her daim önceliğin kendin olmali
Emin ol o da seni düşündüğü için senin okuduğun yere gelmiş.
Özelde sürunmektense devlette sefani surr

Bnmdecesım dogu gorevını yapıyo ılcede bnde ılde yasıyorum sızdçxe eaımın bulundugu uere gıtmelımıyım bebegımde var cok kararasızım esımde sıkılabılırsn dıyo cunku caddese oturuyorm ama tasınıraam esımı daha erkn eve gelme ıhtımalınvar

Eşini nasil tek bırakmaya gonlun razı ki.
Ben guvenemezdim
Ayrıca çocuğunda varmış..
Aile çocuk için önemli.. .

X