Arkadaşlar lütfen yardım!!

Merhaba arkadaşlar.bir çıkmaza girdim eşim ve ailem arasında kaldım ne yapacağımı şaşırdım lütfen fikirlerinize ihtiyacım var.yanlışım olabilir lütfen kırıcı olmayalım 🙏🏻
Bekarken kredi ile bir araba aldım.devir işlemlerinde bile babamın tek kuruşu nasip değildir tamamen kendi gücümle her masrafı karşıladım.sonra bi kaç taksiti ödedim ve evlendim eşim kredimi ödedi bu arada bebek yüzünden işimi bıraktım şu an ev hanımıyım.arabayı alırken babamın üzerine almıştım evlendim eşim sorun yapmadı hala onun üzerinde . Babam her istediğinde ihtiyacı olduğunda aracı kullanır hatta eşim mağdur kalmamam için depoyu doldurur babam aldığında hep boş depo getirir sorun yapmayız uzun yol yapıyor çünkü.şimdi bayram için tekrar istiyor tatile gidecekmiş bu arada kendi aracı var uzun yola çıkmaz bu araba diye benim aracı alıyor.bu defa aracımda arıza var ve tamiri için yüklü bir meblağ istiyorlar eşim şehir içi biniyorsun idare et bi süre dedi.ben bu durumu babama nasıl anlatacağım ben onlar için her fedakarlığı yapıyorum ama o beni düşünmüyor araç benim üzerimde diye istediği gibi aracı kullanıyor ama tüm maddi kısmına eşim destek oluyor aracı vermesem küsecek biliyorum versem yolda kalabilir yada arıza daha büyük hale gelebilir biliyorum babam karşılamaz maddiyatı.eşim de diyor ki yeter artık bu arızayı bahane et ve yüzünü çevir banada daha fazla maddi yük verme haklı kendisi de .arada kaldım ailemi kırmak istemiyorum ama eşime de hak veriyorum 😔 siz olsanız napardınız bi yol gösterin arada kaldım .gönlüm vermek istemiyor yolda kaza arıza olursa vicdan yaparım biliyorum ama bu durumu aileme nasıl anlatacağım .söylesem inanmaz daha 3ay önce 300 km lik yol yaptım bişey yoktu diyecek eşimi vermiyor diye suçlayacak.depomu daha yeni doldurdum malum mazot fiyatları çok arttı bana 1aydan fazla gider o mazot çocuğumu okula götürüp getiriyorum bayram sonu araba boş depoyla gelecek eşim yine zor durumda kalacak .gerçekten başıma ağrılar girdi düşünmekten 😔
Arsız ve yüzsüz aileleri de kırmak geri çevirmek gerekir. Sömürülmek istemiyorsunuz diye size küsecek insan babanız da olsa konuşmasın sizinle. Ayrıca o arabayı da mümkün olan en kısa zamanda satıp kendi üzerinize bir araba almaya bakın.

Babanizin kendi arabasi da varken sizin arabanizi almasi tamamen dusuncesizlik.
Ustelik keyfi sebeplerle aliyor arabayi. Insan kizini damada mahcup etmemek icin istemez. Ustelik arabayi damat almis sayilir. Kızının arabasi olsa ne ala.
Arizali arabayi veripte buyuk bir sorunla geri almaktansa hic vermeyin. Arabayi da bir an once satip baska bir araba alin. Babanizin bu arabayla bagi kalmasin.
Hicte vicdan yapmayin. Aile deyince benim icin akan sular durur ama bu konuda babanizin yaptigi ayip. Kendi arabasiyla gitsin tatile.
Ayrica neden babanizin arabasi uzun yola gidemiyor ? Kilometre yapmasin diye mi?
Arızalı olduğu için belirtmiştim hararet yapıyor araç eski model

Arkadaşlar krediyi ben çektim ama o zamanki durumlar için babamın üzerine olmasını ben istemiştim.ikinci arabamız var babam o yüzden o kadar rahat zaten .kardeşimde araç tek diye isteyemiyor benden istiyor zorda kalırsak bile ikinci araç var diye.kendi aracı çok eski model şehir içi bile yolda bırakacak cinsten sürekli hararet yapıyor araç uzun yola çıkmaz asla.ama bana güvenerekte plan yapmasına beni düşünmemesine üzülüyorum.ben biraz hayır demeyi bilemiyorum işte ailem konusunda hassasım ama eşime yüklenmekte üzüyor ben hayır desem babama eşimi verdirmiyor sanacaklar bundan da eminim eşime yüklenecekler
Cidden o zamanki durumları merak ettim..babanıza birşey olsa o araç miras..ayrıca istediği gibi satabilir ki anlattiklariniza göre bu potansiyel de var gibi..aracı üzerinize alin

Babanıza arabam arızalı; eğer uzun yolda arızası daha kötü hale gelirse bunu karşılayacak bütçemiz yok. Arabayı tamir ettirebileceksen al götür de. hem sende çok kullanıyorsun bir defalık tamirini karşılayabilirsin bence de. Ayrıca alırken depo nasılsa teslim ederken de deposu aynı şekilde olsun artık eşime mahcup oluyorum diyeceksiniz.

Miras değil araba noterde belirlendi araç benim ama özel durumlar için o dönemde böyle gerekli görmüştüm
Eşiniz yerden göğe kadar haklı. Arabanın cefasını adam çekiyor sefasını babanız sürüyor. Arkadaşların dedikleri gibi yarın birgün babanıza bir şey olsa o araba miras olarak bölüşülür.

Mal sizinse sizin üstünüzdedir, babanızın üstüne yaptıysanız hediyenizdir. Böyle katakulli işler çevirince insanın ayağına dolaşıyor. Ben kolay kolay aracı üzerinize alabileceğinizi de düşünmüyorum.

Merhaba arkadaşlar.bir çıkmaza girdim eşim ve ailem arasında kaldım ne yapacağımı şaşırdım lütfen fikirlerinize ihtiyacım var.yanlışım olabilir lütfen kırıcı olmayalım 🙏🏻
Bekarken kredi ile bir araba aldım.devir işlemlerinde bile babamın tek kuruşu nasip değildir tamamen kendi gücümle her masrafı karşıladım.sonra bi kaç taksiti ödedim ve evlendim eşim kredimi ödedi bu arada bebek yüzünden işimi bıraktım şu an ev hanımıyım.arabayı alırken babamın üzerine almıştım evlendim eşim sorun yapmadı hala onun üzerinde . Babam her istediğinde ihtiyacı olduğunda aracı kullanır hatta eşim mağdur kalmamam için depoyu doldurur babam aldığında hep boş depo getirir sorun yapmayız uzun yol yapıyor çünkü.şimdi bayram için tekrar istiyor tatile gidecekmiş bu arada kendi aracı var uzun yola çıkmaz bu araba diye benim aracı alıyor.bu defa aracımda arıza var ve tamiri için yüklü bir meblağ istiyorlar eşim şehir içi biniyorsun idare et bi süre dedi.ben bu durumu babama nasıl anlatacağım ben onlar için her fedakarlığı yapıyorum ama o beni düşünmüyor araç benim üzerimde diye istediği gibi aracı kullanıyor ama tüm maddi kısmına eşim destek oluyor aracı vermesem küsecek biliyorum versem yolda kalabilir yada arıza daha büyük hale gelebilir biliyorum babam karşılamaz maddiyatı.eşim de diyor ki yeter artık bu arızayı bahane et ve yüzünü çevir banada daha fazla maddi yük verme haklı kendisi de .arada kaldım ailemi kırmak istemiyorum ama eşime de hak veriyorum 😔 siz olsanız napardınız bi yol gösterin arada kaldım .gönlüm vermek istemiyor yolda kaza arıza olursa vicdan yaparım biliyorum ama bu durumu aileme nasıl anlatacağım .söylesem inanmaz daha 3ay önce 300 km lik yol yaptım bişey yoktu diyecek eşimi vermiyor diye suçlayacak.depomu daha yeni doldurdum malum mazot fiyatları çok arttı bana 1aydan fazla gider o mazot çocuğumu okula götürüp getiriyorum bayram sonu araba boş depoyla gelecek eşim yine zor durumda kalacak .gerçekten başıma ağrılar girdi düşünmekten 😔
Araçta sorun var çok almak isterseniz tamir ettirip kullanabilirsiniz. Biz şuan yaptıramıyoruz maddi olarak sıkışığız yolda size sorun çıkarıp arızası daha büyük bir hale gelebilir deseniz mesela?

Eşiniz çok haklı çünkü böyle nereye kadar ve mümkünse arabayı da üstünüze geri alın. Böyle düşünecek insanlar yarın vermeyebilirlerde.

Saçma sapan bir durum.Araba babanızın üstüne diye bir kuruş vermediği arabamı zırt pırt kendisine vermem.Siz aracı satar filan diye de korkuyor olabilirsiniz.Ben en önce o arabayı ne yapar ne eder kendi üstüme alırdım.Asıl konuya gelecek olursak,valla ana da kusura bakmıcak artık baba da.Araçta arıza var götür sanayiye tamirini yaptır tamir parasını öde sonra al götür diyin bakalım ne diyecek sadrazam efendi.Kusura bakmayın babanız adına haddi aşıyorum ama bu kadarı da artık pes dedirtti bana.

Sahibine benzer mi bilmiyom, ne açıdan benziyormuş?

Ama ikinci el arabayı ya da başkasının arabasını kullanmayı sevmem. Çok hor kullanıyorlar genelde insanlar arabaları. Ben çiçenk gibi bakıyorum koca totoluma 😂
Şöyle benziyor mesela çok saçma olucak ama arkadaşımin aracı çok lüks ama ici kendi pasaklı olduğu için her yerinden birşey çıkabiliyor vallahi en son bir yere gittiğimizde koltuğun altından ufaklığın ayakkabısı çıkmıştı o kadar diyim arada alırım yikatirim falan yani com yakınız tabi yoksa mümkün değil.
Bizim arabada orta segment diyim güzel temiz bi araba benim de eşim çok titizdir tabi çok zor aldık arabayı belki o yüzden de biraz daha hassas yıkar temizler pırıl pırıldır içi hatta en son sitede en temiz araba bizim ki seçildi öyle bakar arabaya bana da söylenir biniyosun ama hiç temizleniyosun diye neyse çok yazdım bu yüzden demişlerdir sahibine benzer diye :deli:

İnsan kullandığı benzini yeniden yerine koymaz mı teslim ederken? Babanız çok bencil, tatile gidecek parası varsa benzin alacak parası da vardır. Bence satın kurtulun, eşinizin adına veya kendi adınıza yeni bir araba alın. Bu araba çok masraf çıkarıyor, daha farklı bir araba alacağız diyin.

İnsan kullandığı benzini yeniden yerine koymaz mı teslim ederken? Babanız çok bencil, tatile gidecek parası varsa benzin alacak parası da vardır. Bence satın kurtulun, eşinizin adına veya kendi adınıza yeni bir araba alın. Bu araba çok masraf çıkarıyor, daha farklı bir araba alacağız diyin.
Az önce konuştum hatta kendi aracındaki sorun için tamirci yönlendirdik artık yapılsın araç yatmasın dedik bizimkinde arızalı arada seninki de çıksın istedik ama bizimkinin iş uzun olduğu için önce seninkine bakılacak yola gideceksin sonuçta dedik .tamam dedi bakalım

İşte evlat olduğumuz için yapmıyor hep bizden bekliyor hatta arada der şakasına ben size baktım büyüttüm sora sizde diye

Az önce konuştum hatta kendi aracındaki sorun için tamirci yönlendirdik artık yapılsın araç yatmasın dedik bizimkinde arızalı arada seninki de çıksın istedik ama bizimkinin iş uzun olduğu için önce seninkine bakılacak yola gideceksin sonuçta dedik .tamam dedi bakalım
Tamir masrafını da size kilitlemesinler dikkat edin de. Bir an önce arabayı da üzerinize alın

X